Erkek Düz Saç Modelleri Hakkında En İyi Fikirler | Kızlara Moda

Erkek Düz Saç Modelleri Hakkında En İyi Fikirler

Erkek Düz Saç Modelleri Hakkında En İyi Fikirler

Günümüzde artık kadınlar kadar erkekler de saç modellerinde her akıma ayak uydurur hale gelmişlerdir. Saç tiplerine göre farklı farklı model denemeler üzerinden araştırmalar yapmaktadırlar. Erkeklerde saç tipleri düz ya da kıvırcık olarak ayrıştırılır. Erkek düz saç modelleri; düz saç tipine sahip erkekler için hayli çeşitlidir. Tabi diğer yandan değişmeyen bir gerçek vardır ki; bu kadın ya da erkek olsun düz saçlı kıvırcık sever, kıvırcık saçlı düz sever. Bütün bunların yanı sıra düz saçlı bir erkek saçlarını dilediği şekle sokabilme rahatlığına sahiptir.

 

 

 

 

Düz Saç Nedir?

 

Erkeklerde çoğunlukla saç tipi düz ve kısadır. Kendi beğenileri doğrultusunda saçın üst kısımları uzun tutulup kenarları ve arkaları kısacık kestirilerek kullanım her zaman en çok tercih edilen halidir. Diğer yandan bazı düz saçlı erkekler kakül bile tercih edebilmektedir. Aslında bu saç tarzına sahip bir erkek birçok farklı modelle kendine tarz yaratabilir.

 

 

 

 

Erkek Düz Saç Modelleri Nasıl Şekillendirilmeli?

 

Erkekler saç şekillendirmede artık her geçen gün gelişen yöntemler kullanmaktadırlar. Gelişen yöntemleri uygulamak demek kendilerine özen göstermek demektir. Erkekler arasında saç değişikliği yapmak bir kadın kadar aktif bir durum olmasa da yine de model farklılıkları arayışları zaman zaman oluşur. Düz saç modellerinde şekillendirme denildiğinde akla ilk gelen saç şekillendirme ürünleridir. Nemli saçlara uygulanan bu ürünler erkekler için adeta bir kurtarıcıdır. Bu noktada önemli olan saç şekillendirme kullanılmadan önce saçların temiz olmasıdır. Yıkanan saçların hafif kurutulmasından sonra kullanım yapılmalıdır. Şekillendiriciler, jöle, briyantin ya da sprey seçenekleri iledir. Mesela bir jölenin düz saça uygulanmasında istenirse ıslak istenirse kuru şekli mevcuttur.

 

 

 

Düz Saçlar İçin Nasıl Kesim Yapılmalı?

 

Erkekte saç kesim modelleri zaman ve modayla birlikte değişmektedir. Saç kesim modelleri aynı zamanda saçın yapısına göre de değişiklik gösterir. Saçın tipi eğer düzse kesimde bir tık daha şanslılık payı vardır. Zira her model rahatlıkla uygulanabilir. Mesela yanları çok alınıp üst taraf biraz bırakılan saç tipleri özellikle gençler başta olmak üzere sıkça tercih edilen bir kesim tarzıdır. Bazıları da saçlarını doğal hatta deyim yerindeyse salaş bırakmak ister; bu düz saç tipine çok yakışan bir stildir. Nasıl bir kesim uygulanmalı bunun için videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

Erkek Düz Saç Modellerinin Bakımı

 

 Saç bakımı kadın ya da erkek olsun her zaman en önemli konulardan biridir. Saç bakımı konusu içerisinde ilk önce saç cinsine uygun bir şampuan seçilmesi önemlidir. Ardından özellikle yaz aylarında etkilenen saçlara uygulanacak bakım yağlarının sadece kadın çerçevesinde olmadığı gerçeğinin var olduğu bilinmelidir. Sağlıklı saçlara kavuşmak ve bunu daim hale getirebilmek için bir kaç dikkat edilecek nokta ile başarı sağlanabilir. Çok sıcak su ile banyo yapmak saçları yıpratır. Eğer saçlar düz ve ince telliyse saç şekillendiriciler ile hacim kazandırılır. Saç bakımında kaliteli ürünler kullanmak, kimyasalları mümkün olduğunca az olanları tercih etmek çok daha iyi seçimler olacaktır.

 

İlginizi Çekecektir: Saç Modelleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

 

En İyi Erkek Düz Saç Modelleri 

 

Düz saçlar gerek bakımı gerekse kullanımı açısından en kolay modellerdir. Kısa ve şekilli düz saçlara sahip olmak demek kişinin kendi beğenisi doğrultusunda modeller belirlenmesinden geçer. En çok tercih edilen modelleri arasında yanlarla üst taraflar arasında bir tık uzunluk tercih edilir. Bir başka model ise yandan ayrılmış düz saçlardır. Klasik tam saç kesimi de düz saça uygun kesim modeller arasında yer alır. Bu tarz saç modelleri 3 ya 4 numara olarak tanımlanır.

Erkek saç modellerine dikkat ettiği kadar aynı şekilde bakımına da özen göstermelidir. Erkekte saç kesimleri de artık günümüzde hayli dikkat edilen detaylardan biri haline gelmiştir. Erkekte saç modelleri ve saç bakımı kuşkusuz kadın ilgisini de çeken bir konudur. Bir kadın için aslında saç ne kadar önemliyse bir erkek için de aynı değerde önemli olmalıdır. Ufak dokunuşlar ve minik önerilerle bu durum kolaylaştırılır. Erkek saç kesimi, saç modeli, saç bakımı gibi detaylardan önceki ilk adımı saçların temizliğine dikkat edilmesidir. Temiz saç önemli ilk konudur. Sonrasında bakım ürünleri ile istenilen modeli yakalamak mümkündür.

Kadın ya da erkek herkes bakımlı görünmek ister. Erkekler için bakım kadınlarla kıyaslandığında biraz daha zordur. Çünkü bir kadın kadar erkek saçına vakit ayırmaz. Ayrılacak zaman diliminde temizliği, kesimi, bakımı her şeyi bitmiş olmalıdır.

 

1.Dağınık Sakallı Düz Saç

 

 

2)Uzun Geriye Doğru Yatırılmış Undercut Modeli

 

 

 

3.Kalın Telli Saçlar İçin Geriye Taranmış Stil

 

 

 

4.Yandan Ayrık Düz Saç Stilleri

 

 

 

5.Yukarı Doğru Taranmış Düz Saçlar

 

 

 

6.Tıraşlanmış Mohawk

 

 

 

7.Yanları Kısa Üstleri Uzun Düz Saç Stili

 

 

 

8.Yanları Çok Kısa Üstü Çok Uzun Stil

 

 

 

9.Modern Düz Saç Stilleri

 

 

 

10.Köşeli Tarz Model

 

 

 

11.Uzun Rahat Stil

 

 

 

12.Sakalla Uyumlu Görünüm

 

 

 

13.Uzun Yana Doğru Taranmış Model

 

 

 

14.Açılı Düz Saç Tarzı

 

 

 

15.Uzun Sakallı Tercih Edilecek Model

 

 

7 Numara Saç Kesimi ve 7 Numara Saç Modelleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?