5 Numara Saç Modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Kızlara Moda

5 Numara Saç Modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

5 Numara Saç Modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Artık kadınlar kadar erkekler için de  saçlarının güzel görünmesi önemli. Bu nedenle kendilerine en çok yakışacak saç modelini ararlar. Saç kesiminin kendisi kadar yüz hatlarına uygunluğu da önemlidir. Erkekler tarafından çok tercih edilen bir kesim olan 5 numara saç kısa bir kesimdir. Saçlarının çok kısa olmasını istemeyenler biraz daha uzun bir model olan 5 numara saç modeli tercih edebilirler. Erkeklerin saçları konusunda istekleri ve beğenileri farklı olabilir. Kısa saçı kendisine yakıştıranlar kadar uzun saçı yakıştıranlar da vardır. Tabi bir de kadınların bakışından bakmak lazım. Bu saç kesiminin kadınların gözünde yerinin ne olduğu da önemli bir ayrıntıdır. Ancak bir erkek için bu kesim bakımı en rahat saç modelleri arasındadır.

 

 

5 Numara Saç Kimlere Yakışır,Uyum Sağlar?

 

Saç modelinin seçiminde o kişiye yakışıp yakışmayacağı önemlidir. Bir insansa güzel duran bir saç modeli diğerinde aynı etkiyi yaratmaz. Kafanın yapısı, yüzün şekli, hatta kişinin o saçı taşıyıp taşıyamayacağı bile bu noktada büyük önem taşır. Özellikle kısa saç modellerinde kafa yapısının düzgün olması kesimin daha etkili bir sonuç vermesini sağlar. Eğer kafa derisinde iz ya da görünümü bozacak bir durum varsa çoğunlukla kısa saç tercih edilmez. Uzun ve bu izleri kapatacak modelleri arasından seçim yapılır. Kafa yapısı düzgün olanlarda ise 5 numara saç kesimi çok şık duracaktır. Özellikle kafanın arkasındaki bombeli kesimin düzgün olması bu modeli daha belirgin hale getirir.

 

 

5 Numara Kesimin Uzunluğu Nasıldır?

 

Bu saç kesiminin uzunluğu yaklaşık 9 mm kadardır. Bu uzunluktan çok az farklılıklar görülebilir. Saç tıraşı yapan makinelerin ucuna uzunluk ayarı yapan bir aparat takılır. Takılan aparatlara göre saç modeli belirlenir. Çok kısa bir model olmadığı için şekil de verilebilir. Hoş bir görüntüsü vardır. Saç kesiminde değişiklik arayanlar için idealdir.

 

 

Nasıl Kullanılır,Nerelerde Tercih Edilir?

 

Kısa saçı kullanmak diğer saç modellerine göre her zaman daha kolaydır. Bu model doğal görüntüsü ile kıyafet seçimini de kolaylaştırır. Doğru seçimler yapıldığında bu saç ile bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Özel günler için de uygun bir saç modelidir. Bu saç seçimleriniz konusunda size büyük bir özgürlük sağlayacaktır. Spor ya da klasik her türlü görünüme mükemmel uyum sağlar.

 

 

Sakal Yakışır Mı?

 

Sakalın popülaritesinin artması ile birlikte saç kesiminin de sakala uygun olması zorunluluğu ortaya çıktı. Sakal kullananlar da bu modeli rahatlıkla tercih edebilirler. Sakal ile birlikte bu kesim daha erkeksi bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Kirli sakal daha iyi bir alternatif olabilir. Ancak en iyi sonuç deneme yanılma yöntemine göre alınır. Sakalı belirli uzunluklarda tutup en ideal ölçü yakalanabilir. Dönem dönem sakal kesilerek bu denemeler yapılabilir.

 

 

Kadınlarda 5 Numara Saç Modeli

 

Kadınlar da son yıllarda kısa saç tercih etmeye başladılar. Özellikle şehir yaşamında daha pratik bir kesim isteyen kadınlar için kısa saç kullanışlı olduğu için sıkça karşılaşılan bir model olmaya başladı. Kısa saç denemek isteyen ve 5 numara tercih eden kadınlar eğer bu saç modelini taşıyabilecekler de gayet şık duracaktır. Kafa yapısı kısa saça uygun olan kadınlar bu saçı deneyebilirler. Yüz hatları düzgün olan açık ten rengine sahip kadınlarda kısa saç her zaman daha iyi durur. Ayrıca belirtmek gerekir ki kısa saç uzun saça göre daha çok makyaj ister. Eğer her ikisi de benim için uygun diyorsanız 5 numarayı denememeniz için bir neden yok demektir. Kadınlar için her ne kadar uzun saç ilk olarak akla gelse de kısa saçı da çok güzel taşıyanlar vardır. Ünlüler arasında bile kısa saç tercih edenlerin sayısı az değildir.

 

 

Bu Konuyla ilgili Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

 

Bu Saç Kesimi Evde Oluşturulabilir Mi?

 

Saç kesimini evde kendisi yapanlar 5 numara modelini uygulayıp uygulayamayacaklarını merak ediyor olabilirler. Saç kesimi için makinesi olanlar rahatlıkla bu modeli yapabilirler. Aletin 5 numaralı tarağını makineye taktıktan sonra saçlarını kestikleri takdirde sonuca ulaşacaklardır. Saç kesimini tamamladıktan sonra sıra düzeltmelere kalır. Ortalama üç haftada bir saçları tekrar keserek modelin sabit kalması sağlanabilir. Bu düzeltmeler yapılmadığı takdirde saç uzayarak başka bir görünüme kavuşur. Saç modelinden memnun olmayanlar ise uzamaya bırakabilirler.

İlginizi Çekebilir: 7 Numara Saç Kesimi ve 7 Numara Saç Modelleri

 

 

Esmer Erkek Saç Modelleri İçin En İyi Fikirler

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?