3 Numara Saç Nedir, Kimlere Yakışır, Sakalla Kullanılabilir Mi? | Kızlara Moda

3 Numara Saç Nedir, Kimlere Yakışır, Sakalla Kullanılabilir Mi?

3 Numara Saç Nedir, Kimlere Yakışır, Sakalla Kullanılabilir Mi?

Erkekler zaman zaman kısa saçlarını kısa kestirmeyi tercih ederler. Kısa kesimlerden bir tanesi de 3 numara saç modeldir. Yakıştığı zaman bir erkeği son derece çekici gösterecek bu model kafa yapısı güzel erkeklere çok yakışır. Saçların uzun olduğu zaman daha etkileyici olduğu düşüncesini ortadan kaldıran bu model ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kısa saç erkeklere daha erkeksi bir görünüm sunarken, kadınlar tarafından da beğeni ile karşılanır. Genel olarak kadınlar çok uzun saçlı erkeklerden hoşlanmazlar. Kısa saçlı erkekleri daha çok tercih ederler. Tabi kadınlar bu şekilde düşünüyor diye hiç yakışmayacak bir modeli de tercih etmek olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Kendine yakışacağını düşünen bütün erkeklere bu modeli önerebiliriz. Kısa saç ayrıca birçok problemden de sizi kurtaracaktır. Hazırlanma süreniz neredeyse yarı yarıya inecektir. 3 numara saç modelleri ve diğer detaylara hep beraber bakalım.

 

 

3 Numara Saç Şekli Nasıldır?

 

3 numara saç denilince birçok insanın aklı karışabilir. Bu ifadenin neyi tanımladığını bilmeyenler için kısa bir açıklama yapalım. Saç kesim aletlerinde bulunan tarakların bir numaralandırma sistemi vardır. Tarakların her biri saçı farklı bir boyda keser. 3 numaralı tarak ile yapılan saç tıraşı ise 3 numara olarak tanımlanır. Saç uzunluğu kesimden sonra 2-2,5 cm aralığında olur. Yani ne çok kısa ne de uzundur. Bu saç kesiminden geri dönmekte kolaydır. Kendinize yakışmadığını düşündüğünüz durumlarda saçlarınız kısa bir süre sonra uzayacak ve başka bir modele dönecektir.

 

3 Numara Saç Kimlere Yakışır?

 

3 numara saç kimlere yakışır ifadesini de açıklayalım. Her saç kesimi mutlaka herkese yakışacak diye bir kural yoktur. Kendinize yakışacak saçı bulmanız büyük önem taşır. Aksi halde kusurlu bir görünüm ortaya çıkar. Kafa yapısı insandan insana değişiklik gösterir. Yüz şekli de aynı şekilde faklıdır. Her iki biçim de düşünülerek saç şekli belirlenmeli ve en ideal model kullanılmalıdır. Kafa yapısı denildiği zaman bütün ögeler bir arada düşünülür. Kulaklar, göz rengi, saçlarda oluşan ağarmalar, gözlerin şekli en önemli niteliklerdir. Alın açıklığı ise saç şeklinin seçiminde doğrudan etkilidir. Yüz özelliklerinin bu saça uygun olduğunu düşünenler 3 numarayı rahatlıkla tercih edebilirler. Ayrıca kısa saç erkekler için birçok açıdan avantaj sağlar.

 

 

3 Numara Saç Kimlere Yakışmaz?

 

Her saç kesiminin herkese yakışmayacağından bahsetmiştik. Bunları maddelersek saç kesiminiz hakkında daha doğru karar verebilirsiniz. Üç numara saç şu kişilere yakışmaz;

 • Kafa yapısı düzgün olmayanlara
 • Tombul yüzlü olanlara
 • Kepçe kulaklı olanlara
 • Alnı çok açık olan kişilere
 • Çene ve burun yapısı düzgün olmayanlara

 

 

3 Numara Saç ve Sakal Uyumu

 

Sakal ve saçın uyumlu olması her zaman aranan bir görüntüdür. 3 numara saç modeli ile sakalın çok yakıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle kirli sakal bu saç için en ideal kesimdir. Tabi kendine yakıştıranlar uzun saçı da deneyebilirler. Saç modeline takı yakışmadığını da ekleyebiliriz. Mutlaka küpe takmak isteyenler ise ufak boyutlu gümüş halka küpe kullanabilirler. Bu saçın kesiminin en geç 20 günde bir tekrar yapılması gerekir. Kısa sürede uzayan saçlar modelin bozulmasına neden olur. Kestirmeden önce bu ayrıntıya da dikkat etmek gerekir. Kendine güvenen ve kısa saçı yakıştıran bütün kadınların en az bir kere olsun bu modeli denemelerini tavsiye ederiz.

 

 

3 Numara Saçta Hareketler

 

Saç stiline hareket katmak için yapılan bir başka uygulama ise saç üzerinde çizikler oluşturmaktır. Kısa saçta bu çizikler daha fazla belli olduğu için 3 numara saça rahatlıkla uygulanabilir. Farklı bir görüntü isteyenler bu uygulamadan faydalanabilirler. Ancak kurumsal bir işi olanlar için bu tarz yaklaşımlar pek uygun değildir. Bu görüntü iş yerinde hoş karşılanmayabilir.

 

3 Numara Saçı Niçin Tercih Etmeli?

 

Saçlarının bakımı ile uğraşmak istemeyen erkekler bu saçı tercih ederek bakımı kolay bir modele sahip olabilirler. Yıkadıktan sonra hemen kuruması da kullanım rahatlıklarından bir tanesi. Bu saç modelini tercih etmek isteyenler için nedenleri sıralamak gerekirse;

 • Saç modeli için bir yaş sınırlaması yoktur. Çocuklardan gençlere kadar bütün yaş grupları için kullanılabilecek bir modeldir.
 • Yıkanması kolaydır, uzun uzun durulama ve kurulama ihtiyacı olmaz.
 • Saçta yağlanma sorununu en aza indirir.
 • Kepek oluşumu daha az görülür.
 • Bayanlar tarafından sevilen bir modeldir.
 • Yüz hatlarını ortaya çıkartır. Düzgün yüz hatlarına sahip erkekler için dikkati yüzlerine çekmenin bir yoludur.
 • Hemen hemen herkes tarafından fark edilir olursunuz.
 • Özellikle sıcak havalarda havanın etkilerini minimuma indirir.

İlginizi Çekebilir: 7 Numara Saç Kesimi ve Modelleri

 

 

Kadınlar Bu Modeli Kullanabilir Mi?

 

Kadınların da kısa saça ilgisi bilinmekte. Farklı kısalıktaki saçlar artık kadınlar tarafından da tercih ediliyor. 3 numara saç modeli de bunlardan bir tanesi. Nadiren de olsa bu kesimi kullanan kadınların olduğunu söyleyebiliriz. Kısa saçın rahatlıklarından faydalanmak isteyen kadınlar bu kesimi tercih ederek son derece konforlu bir modele ulaşabilirler. İş yaşamı içerisinde koşuşturması fazla olan kadınlar için hafif bir makyaj ve takı ile bu model son derece elegant bir görünüm yaratır.

 

 

Erkekler İçin En Güzel Fikirler İse Şöyle

 

Bu fikirleri kullanarak kendinize bambaşka bir stil oluşturabilirsiniz. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi fikirler ise şu şekildedir;

 

5 Numara Saç Modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?