7 Numara Saç Kesimi ve 7 Numara Saç Modelleri | Kızlara Moda

7 Numara Saç Kesimi ve 7 Numara Saç Modelleri

7 Numara Saç Kesimi ve 7 Numara Saç Modelleri

  7 numara saç erkekler için orta uzunlukta saç stili olarak tanımlanabilir. 7 numara saç kesimi biraz kısa saç modeli olarak tanımlansa da bu çok doğru değildir. Çünkü uzunluk olarak orta uzunluğa doğru kaymaktadır. Bu görünüm gerçekten çok beğeniliyor ve erkekler daha yakışıklı gösteriyor. Çok kısa görünümleri sevmiyorsanız bu şekilde bir uzunlukta saç stili kullanabilirsiniz. 7 numara saç modelleri bayanlar tarafından da beğeniliyor, karşı cinsleri etkilemek içinde çok fazla tercih edilen saç stillerinin başında geliyor. Şimdi de bu saçla ilgili diğer detaylara bakalım.

 

 

 

7 Numara Saç Kesimi Nedir?

 

7 sayısı tarak numarası ifade eder, bu tarak numarasından dolayı da bu saç kesimi bu ismi almıştır. Bu saç stilinin ortalama 2 cm yani 20 mm civarıdır. 0 numarandan yukarı doğru sayılar arttıkça saç uzunluğu da artmaktadır. Sizde kısa modellerin biraz daha uzun görünümlerini beğeniyorsanız bu saç stilini deneyebilirsiniz. Bayanlarda da zaman zaman bu saç modelini görmekteyiz.

 

 

 

Bu Saç Stili Kimlere Yakışır?

 

Birçok kişi denemeden önce acaba bana yakışır mı kestirmeli  mi diye düşüncelere kapılmaktadır.Bunun için kimlere yakışacağı noktasında ipuçları verelim. Kafa yapınız simetrik ve ortalama boyutlara sahipse bu saç stili size yakışacaktır. Ortalama simetrik görünümde olması yeterlidir. Bu durumda çoğu erkeğin denemesine fırsat sunmaktadır.Kısa saç stilleri gibi birçok özelliğin bir arada olmasına gerek yoktur. Kısa saç modellerine göre bu saç stili çok daha kolay uyum sağlar.

 

 

 

Sakalla Beraber Deneyebilir Miyim?

 

Sakal artık günümüzde çoğu erkek tarafından kullanılmaktadır. Bu saç tarzı ile beraber sakal kullanabilirsiniz. Sakal kullanmak istemeyenler içinde uyumu bir saç tarzı olduğunun altını çizelim. Yani sakallı sakalsız kullanımlara uyumludur. Sakal kullanacaksanız bazı stilleri kullanmanızda yarar vardır. Kirli sakal, hafif dağınık sakal ve top sakal en çok yakışan saç modellerinin başında gelmektedir.  Bu sakal görünümleri ile beraber tarzını oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Resmi Yerlerde de Bu Saç Tarzını Kullanabilir Miyim?

 

Resmi yerler belli düzenin olduğu yerlerdir bu yüzden istediğimiz görünümlere sahip olmak biraz bizim elimizde değildir. Sizde resmi bir ortam çalışıyorsanız bu orta uzunlukta saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısa saçlar gibi uyumsuz değildir, tam tersine son derece ideal bir modeldir. Resmi ve özel noktalarda rahatlıkla kullanılabilir sorun teşkil etmez. Özel davetler içinde dikkat çekecek bir kesimdir.

İlginizi Çekebilir : Diğer Saç Modelleri İçin Tıklayın

 

 

 

Kendim Evde Bu Saç Görünümünü Elde Edebilir Miyim?

 

Bu sık sorulan bir soru, makine alıp elde edebilir miyim diye merak ediliyor. Bu zor bir durum tamam   düzgün görünümler oluşmayabiliyor. Kısa saç stillerinde evde makine ile kendi başımıza oluşturmak mümkünken bu tarz bir modelde bu çok daha zordur. Onun yerine işinde uzman bir kuaförden yardım almak en doğrusudur. Saçlar uzadığında bu görünüm ortadan kaybolabilir bunun için zaman zaman düzeltmeler yapılarak görünüm sabitlenmelidir.

7 Numara Saç Şekillendirmesi Nasıl Olmalı?

 

Şekillendirme için biraz zahmetsiz ve kolay bir seçenek sunar. Özellikle saçların ön kısmını şekillendirmelisiniz. Bunun içinde fön makinasını tercih etmelisiniz. Ayrıca ağır saç şekillendirme yapmaya gerek yok çünkü çok uzun bir saç değildir. Bunun yerine hafif parlaklık veren yeterli olacaktır. Ya da hafif sabitlemelerle son noktayı koymalısınız. Wax saç spreyi,saç köpüğü kullanmanızı öneririz.

 

 

 

Bayanlara Bu Saç Görünümü Yakışır Mı?

 

Zaman zaman bayanların denediğine de şahit oluyoruz. Bazı ünlülerde bu şekilde görünümleri deniyorlar. Bayanlara çok fazla uygun olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Erkekler için daha uygun bir kesim olduğunun altını çizelim. Marjinallik olsun diye tabi ki denenebilir ama uzun süre kullanılması bayanlar için zordur.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?