6 Numara Saç Kesimi Nasıldır, Kimlere Yakışır, Modelleri Nelerdir? | Kızlara Moda

6 Numara Saç Kesimi Nasıldır, Kimlere Yakışır, Modelleri Nelerdir?

6 Numara Saç Kesimi Nasıldır, Kimlere Yakışır, Modelleri Nelerdir?

6 numara saç  orta uzunlukta bir modeldir. Çok kısa saç istemeyenler bu kesimi deneyebilirler. 6 numara saç kesimi gittikçe daha çok tercih edilen saç modellerinden birisi olmaya başlamıştır. Rahat kullanılan bir model olmasından dolayı tercih edilir. Ayrıca yüze de güzel bir görünüm katar. Kısa saç stillerini kendisine yakıştıramayanlar bu modeli deneyebilirler. Saçlarının rahat şekil almasını isteyenler için de ideal bir saç kesimidir. Erkeklerin saç kesimleri numara ile ifade edilir. Bu numaralar saç kesen aletlere takılan tarakların numarası ile ifade edilir. 6 numaradan kısa saçları elde etmek için küçük numaralı taraklar kullanılır.

 

 

6 Numara Saç Kesimi Tam Olarak Nasıldır?

 

Saç kesimine ismini veren makineye takılan tarağın numarasıdır. 6 numaralı tarak takılarak saç kesildiğinde bu uzunluk ortaya çıkar. Saç kesildikten sonra uzunluğu ortalama 1.8 cm olur. Yani çok kısa olduğu söylenemez. Kadınlar arasında da bu kesimi kullananlar vardır. Kesim biraz zor olduğu için kuaförde kesilmesi daha uygundur. Kadınlar için de bu dikkat edilmesi gereken bir kuraldır. Bayanların saç kesimlerinde hata kabul etmedikleri bilindiği için kesime hakim birilerine saçlarını şekillendirmeleri gerekir.

 

 

6 Numara Saç Kimlere Yakışır?

 

Saç kesiminin kendisine yakışmasını istemek doğal bir istektir. 6 numara saç kendinden kısa modellere göre daha çok insana uyum sağlar. Bu kesim kafa yapısını doğrudan ortaya çıkartmadığı için kafada olan kusurları da kapatır. Özellikle geniş alınları kamufle eder. Üstlerde uzun kısımlara şekil verilebilir. Çok fazla oynama şansı tanımasa da bir parça şekil verilebilir. İstenildiği zaman şekil verebilme şansı tanıması da avantajdır.

 

 

Bu Stilin Beğenilmesinin Nedeni Nedir?

 

Saç kesimini kullanan birçok erkek vardır. Tercih edilmesinin nedenleri ise şöyle sıralanabilir;

  • Ortamlara uyum sağlar ve resmi işlerde bile ideal bir saç kesimidir
  • Kolay şekillenir ve hemen forma girer
  • Yüz kusurlarını mükemmel bir biçimde kamufle eder
  • Yüz şekillerinin çoğu ile uyum sağlar
  • Bayanlar bu kesimi çok beğenir
  • Bakım ihtiyacı fazla değildir
  • Saç kozmetikleri ile kısa sürede şekle girer
  • Sakalla çok güzel görünür ve sakal kesimlerinin birçoğuna yakışır
  • Saç sorunları yaşama ihtimalini düşürür

 

 

Sakala Yakışır Mı?

 

Sakal tam olarak bu kesime çok yakışır. Sakal şekli ne olursa olsun uyum sağlayacaktır. Top sakal, kirli sakal, uzun sakal yani hangi sakal kesimi olursa olsun kullanabilirsiniz. Sakal seçiminde yüzünüzün şekline dikkat ederek karar verirseniz uyum yakalayabilirsiniz. Doğru bir sakal kesimi ile bu saçın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. İşiniz sakal için müsait değilse dert etmeyin, sakalsız da bu saç çok güzel görünür.

 

 

Bu Saç Kesimi Nerelerde Uygun Olur?

 

Saç kesiminin günlük yaşam ile uygun olması da önemli bir konudur. Kurumsal bir işi olanlar için bu saç kesimi son derece idealdir. Düğün ve nişan gibi özel günlerde de bu saç kesimi tercih edilebilir. Tabi saçınızı özel anlarda kullanacaksanız şekillendirmeyi unutmayın. Günlük kullanımlarda çok fazla şekil vermenize gerek yoktur. Bu nedenle rahat bir model olduğu söylenebilir.

 

 

Evde Bu Kesim Yapılabilir Mi?

 

Saçlarını kendileri kesmek isteyenler olabilir. Ancak bu saç kesimi biraz daha özen isteyen bir modeldir. Bu nedenle kuaförde kesilmesi daha uygun olur. Makine ile kendiniz kesmek isterseniz doğru bir sonuç alamayabilirsiniz. Bu nedenle profesyonel birisine saç kesimi yaptırmak daha iyi bir seçenektir.

 

 

Bu Kesim Nasıl Şekillendirilir?

 

Saçınızı şekillendirirken sert ürünler yerine daha yumuşak şekillendiricileri kullanırsanız sonuç daha keyifli olur. Wax kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde saçlarınız parlak görünür. Sprey ve köpük de seçenekleriniz arasına girebilir. Tabi seçerken çok sert olanları satın almayın. Saçlarınızı ısı ile de şekillendirebilirsiniz. Fön makinanız bu konuda yeterli olacaktır. Saçlarınıza saç kozmetik ürünlerinden sürmüş iseniz yatmadan önce mutlaka yıkayın. Aksi halde saçlarınız dökülme sorunu ile karşı karşıya kalır.

İlginizi Çekebilir: 4 Numara Saç Kesimi ve Örnekleri

 

Bayanlara Bu Saç Modeli Uyum Sağlar Mı?

 

Kısa saç kesimi sadece erkeklere özgü bir model değildir. Bayanlar arasında da saçlarını kısa kullanmayı tercih eden birçok kişi vardır. Son yıllarda mankenler, oyuncular ve şarkıcılar da kısa kesimleri tercih ediyor. Ünlülerden ilham alan kadınlar da kısa saç kullanmaya başladılar. Kısa saç ile kendini iyi hisseden ve taşıyabilen bayanlar bu saçı kullanabilir. Güzel bir makyaj ve uygun aksesuarlar ile saç kesimi oldukça etkileyici duracaktır.

 

 

Bayanlarda Örnekler

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?