Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları 2023 | Kızlara Moda

Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları 2023

Orta Boy Saç Modelleri ve Yapılışları 2023

Orta boy saç yapısına sahip olan kişiler diğer kişilere göre saç yapım konusunda avantajlıdırlar. Bu tip uzunluktaki saçlara kolay şekil verilir ve yapılabilecek model çeşidi daha fazladır. Saç boyu uzun ya da kısa olmayan kişilerin seçtikleri modelleri uygulatması için uzun zaman ve emek harcamalarına gerek kalmaz. Aklınıza gelebilecek her türlü saç modelini orta boy olan bir saça çok kısa sürede uygulayabilirsiniz.

Yetişmeniz gereken bir yer olduğunda vakit kaybetmeden hazırlanarak gidebilirsiniz. Bu stilde bir saçın bakımı kolaydır ve uzun sürmez. Orta boy saç modelleri ve yapılışlarını sizler için araştırdık. Sizler de orta boy saça sahipseniz orta boy saç modelleri ve yapılışlarını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu tip görünümlerde en önemli ve dikkat edilmesi gereken kriter saçınızın kesim modelidir. Saç kesim modelinizin izin verdiği tüm modelleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Orta Boy Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

 

Saçlar dış görüntünün en önemli destekleyici parçasıdır. Saçlarınızın şeklinin ve modelinin yüz hatlarınız ve vücut yapınız ile uyumlu olması her zaman canlı ve şık bir görünüm yakalamanızı sağlar. Giyim tarzınız ve makyajınız ne kadar iyi olursa olsun saçlarınızın boyu ve modeli yüz hatlarınız için uygun değilse şıklığı yakalamanız mümkün değildir. Yüz şekliniz kare ise orta boy saç modelleri sizi olduğunuzdan daha sert gösterir. Yüzünüzde bulunan sert ifadeyi yumuşatma için uzun saç modellerini seçmelisiniz.

Yüzünüz daha oval ve uzun bir şekle sahipse orta boy saç modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yumuşak olan yüz ifadeniz orta boy kestirmiş olduğunuz saçlarınız ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Elmacıkları ve yüz hatları keskin olan bayanlar gönül rahatlığı ile bu görünümde dalgalı saç modellerini tercih edebilirler.

Saçlarınız ile farklılığı ve şıklığı yakalamak istiyorsanız uzman kişilerden yardım alarak sizler için uyumlu olan orta saç modellerini seçebilirsiniz. Orta boy saç kesimi kadınların kararsız kalmasına neden olabilir. Orta boy uzunluğundaki saçlara uygulanabilecek birçok model bulunurken kısa saça sahipmiş gibi rahat bir tavırda takınabilirsiniz. Aslında kadınlar arasında en şanslı görülen kişiler orta uzunlukta saç teline sahip olan kadınlardır.

 

 

 

 

İşte Tüm Modelleri ve Fikirleri

 

1.Orta Boy Dalgalı Saç Modelleri

 

Orta boy dalgalı saç modelleri kadınların işini kolaylaştıran modellerdendir. Bu tip bir tarzı omuzlarınızın üzerine açık bırakabilir ya da yarı açık toplayabilirsiniz. Dalgalı bir görünüme sahip olduğu için genellikle toplanmaz ve açık bırakılır. Dalgalı olan saçlar toplandığında saçların hacmi görülmez ve bu nedenle bu görünüme sahip saçları olan kadınlar saçlarını toplamak yerine açık kullanmayı tercih ederler.

Bu tip saçların dalgasını artırmak ve daha fazla hacim kazandırmak için saçlarınızı kalın saç maşası yardımı ile dalgalandırabilirsiniz. Saç maşasının yerine tercih ederseniz bigudi ile de bukle yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

2.Orta Boy Örgü Saç Modelleri

 

Orta boy saç modelleri örgü uygulamasının yapılması en kolay olan saç modelleridir. Saçlar çok uzun olmadığı için her türlü örgü saç modelleri uygulanabilir. Örgü saç modelleri saçlarını toplamak isteyen kadınlar için en güzel saç toplama yöntemidir. Bu boydaki saçlarınızı isterseniz tamamını örebilir ya da sadece kenarlarını örerek mükemmel topuzlar ve saç toplama modelleri yapabilirsiniz. Kadınların en sevdiği örgü saç modeli balıksırtı saç örgüsüdür.

Orta uzunluktaki saç telleri için balıksırtı saç örgüsünü yapabilirsiniz. Orta boy saç modelleri 2023 yılında en çok trend olacak olan saç modelleri kenarlardan yapılan küçük örgü modelleridir. Bu modeller genellikle her yüz tipine uygun olan saç modelleridir.  Saçlarınızın üst kısmını örüp yan ve alt kısımlarına hafif dalga vererek açık bırakabilirsiniz. Özellikle davetlere uygun olan bu model kadınlar tarafından çok tercih edilmeye başlanmıştır.

 

 

 

 

 

3)Orta Boy Saç Toplama Modelleri 2022-2023

 

Orta boy saçlar toplanması en kolay olan saç uzunluğuna sahip saçlardır. Neredeyse bütün saç toplama modellerini yapabilirsiniz. Saç toplama modellerinden en çok tercih edilen saç modeli basit ve dalgalı toplama modelidir. Bu modeli dilerseniz günlük yaşantınız da dilerseniz davetler de kullanabilirsiniz. Saçlarınızın alt kısımlarını açık bırakarak üst kısımlarını kurdele, gül ya da yuvarlak şekiller vererek cool ve şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Önermiş olduğumuz bu modeller genç kadınların günlük yaşantılarında kolay bir şekilde kullanabilirler.  Özel davetler için şık topuz modellerinden saçı yan ve omuz hizasında toplamanızı öneririz. Sezonun en çok tercih edilen saç modellerinden verdiğimiz örnekleri kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

4)Perçemli Orta Boy Saç Modeli

 

Perçem uzun yılladır kadınların vazgeçemediği ve her zaman modern bir görünüm sağlayan bir modeldir. Perçem saçlarınızın ve sizlerin yeni görünüm kazanmanızı sağlar. Orta boy saç modeline sahip olan kadınların özellikle dalgalı saçlarında perçem olması görüntünün hacimli ve canlı durmasını sağlar. Günlük yaşantınızda balerin topuz seviyorsanız perçem saç modeli sizler için en uygunu olacaktır. Yüzünüz uzun ve yüz hatlarınız keskin ise perçemli orta boy saç modeli kesinlikle sizin saç modelinizdir. Perçem kullanmak istiyorsanız istediğiniz saç modelinin sizler için uygun olup olmadığını danışabilirsiniz.

 

 

 

 

 

5)Katlı Orta Boy Saç Tarzı

 

Katlı olması her durumda kadınları kurtaran bir saç modelidir. Özellikle saçları doğuştan dalgalı olan kadınların orta boy kestirdikleri saçlarına kat vermeleri beş dakikada hazırlanarak evden çıkmalarına olanak sağlar. Orta boy katlı saç tarzına sahip kadınlar saçlarını kurutup hemen evden çıkabilme lüksüne sahiptir.

Katların belirgin ve canlı durması için kuruttuğunuz saçlarınıza duş sonrası bakım kremi kullanmanız yeterli olacaktır. Ekstra bakım ürünü kullanmanıza ve şekil vermenize gerek kalmaz. Katlı tarz doğal saç renginize  eşlik ediyorsa orta boy saç modelleri 2023 sezonunun en trend saç modeline sahipsiniz demektir. Saçlarınıza uygun şekli vermek ve bakımı yapmak için kuaförünüze danışarak bilgi alabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Dağınık Topuz Saç Modelleri

 

 

 

6)Ekstra Hacimli Modeller

 

 

7)Düz Görünümlü Orta Boy Saçlar

 

 

 

8)Dağınık Stil

 

 

 

9)Pürüzsüz Orta Uzunlukta Görünüm

 

 

 

10)Yüksek Hacimli Bol Katmanlı Stil

 

 

 

11)Orta Uzunlukta Konik Kesim

 

 

 

12) V Kesim Orta Boy

 

 

 

13)Orta Uzunlukta Kıvırcık Saç

 

 

 

14)Renk Detaylı Görünüm

 

 

 

15)Kahküllü Şık Bir Stil

 

 

 

16)Orta Uzunlukta Shag Saç Kesimi

 

 

 

17)Katmanlı Bob Kesim

 

 

 

18)Orta Boy Asimetrik Saç Modeli

 

 

 

19)Doğal Kıvırcık Katmanlar

 

 

 

20)Hoş Bir Tarz İsteyenlere

 

 

 

21)Orta Boy Modern Görünümler

 

 

 

22)Ombreli Stil

 

 

 

23)Parlak Saç Stili

 

 

 

24)Aşırı Kıvırcık Modeller

 

 

 

25)Kahküllü Orta Boy Stil

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?