2023 Erkek Kısa Saç Modelleri | Kızlara Moda

2023 Erkek Kısa Saç Modelleri

2023 Erkek Kısa Saç Modelleri

Günümüzde erkekler en az kadınlar kadar saçlarına ve dış görünümlerine özen gösteriyorlar. Erkek kuaförlerinde bulunan saç katalogları kadınların saç katalogları gibi oldukça çeşitli modelleri içeriyor. Erkekler yüz tiplerine ve fiziki özelliklerine bakarak kendilerine uygun olan saç modellerini farklı saç kesim yöntemleri ile birlikte yaratıyorlar.

Erkekler kendilerine yakışan saç rengi ve modelleri ile olduklarından daha karizmatik ve öz güvenli bir görünüm kazanıyor. Önemli olan size ve yüz tipinize uygun olan  kısa saç modelleri erkek stilini seçebilmeniz. Yanlış seçilmiş olan kıyafet nasıl görüntünüzü olumsuz etkilerse yanlış karar verdiğiniz saç modeliniz de sizin görüntünüzün kötü olmasına neden olur. Saçlarınızı kestirmeden önce seçmiş olduğunuz modelin size uygun olup olmadığını kuaförünüze mutlaka danışmalısınız. U

zman olan kişilerin bakış açıları doğru karar vermeniz için önemlidir. Sürekli aynı saç modellerini tercih etmek yerine uzman bir kişinin sizler için önermiş olduğu farklı kısa saç modellerini deneyebilirsiniz. Sizler için uygun olan yeni saç modellerini deneyerek görüntünüzü ve havanızı değiştirebilirsiniz. Yenilik kadın ve erkekler için her zaman iyi gelen bir olaydır.

 

 

 

 

 

Erkek Kısa Saç Modellerine Nasıl Şekil Verilir?

 

Erkeklerin saç şekilendirme işlemleri önce ki yıllarda sadece yıkamak ve kurutmaktan ibaretti. Günümüzde erkeklerin de saçlarına şekil vermek için neredeyse sayısız imkanları bulunuyor. Günümüzde erkeklerin saç modellerini koruması günlük bakım rutinleri haline gelmiştir. Erkekler saçlarını şekillendirmek için fön makinesi, saç fırçası ve düz bir taraf kullanıyorlar.

Saç şekillendirmek için en önemli detaylardan bir tanesi saç fırçasının özelliğidir. Saç fırçası doğal kıllı ya da ahşap kıllı olmalıdır. Doğal kıllı saç fırçaları saçınıza daha kolay ve kısa sürede şekil vermenizi sağlar. Saçlarınıza şekil verirken saçlarınızı kırmaz ve yıpratmaz. Doğru saç fırçasını seçtikten sonra düzleştirici ya da kullandığınız fön makinesinin kaliteli olması gerekiyor. Saç düzleştirici kaliteli ve iyonize olursa saçlarınız kırılmaz.

Son olarak kısa saçlarınızı şekillendirmek için jöle ya da wax kullanabilirsiniz. Bu maddeler şekil verdiğiniz saçlarınızı saç derinize yaklaştırır ve şeklini korur. Modern zaman diye tanımladığımız bu günlerde jöle ve wax kullanım miktarı çok önemlidir. Modern saç şekillerinde sert ve parlak jöle görüntüsü önerilmiyor.

Bu nedenle kullanmış olduğunuz materyalin miktarına dikkat etmelisiniz. Saç şekillendirmeniz için bir öneride bulunacak olursak; Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile nemini alın. Kullanmış olduğunuz doğal kıllı saç fırçası ve fön makinesi yardımı ile saçlarınıza istediğiniz şekli verin. Son adım olarak tercih etmiş olduğunuz jöle ya da wax kullanarak saçınızın şeklini sabitleyebilirsiniz. Saç şeklinizi sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Saçlarınız için kullanmış olduğunuz bakım ürünlerinin kaliteli ve sizin saç tipiniz için uygun olması gerekiyor. Kalitesiz ve saç tipinize uygun olmayan saç bakım ürünleri saçlarınıza fayda sağlamak yerine daha çok zarar verir. Doğru saç bakım ürünlerini seçmek için kuaförünüzden ya da güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz.

 

 

 

 

Kısa Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Kısa saçların bakımı uzun saçlara göre daha kolaydır. Özellikle bakım yaparken daha az zaman ve ürün harcarsınız. Saçınıza bakım yaparken ayırmış olduğunuz zaman dilimi saçınızın yapısına göre değişiklik gösterir. Saçlarınız kısa ve ince telli ise saçlarınız ılık su ile yıkamalısınız. Sıcak su saçları kurutur. Kısa saçların daha hacimli ve sağlıklı görünmesi neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle sıcak su kullanmaktan kaçınmalısınız.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra düz tarak kullanmak yerine doğal kıllı fırça kullanabilirsiniz. Kısa saçlarınız için mutlaka duşta ve duş sonrasında saç kremi kullanmanızı öneriyoruz. Saç kremi saçlarınızın elektriklenmesini ve kabarık görünmesini engeller. Saç kreminin yanında saçlarınız için argan yağı kullanabilirsiniz. Az miktarda argan yağını elinizin içerisine dağıtarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Kısa saçlarınız dalgalı ise saçlarınıza şekil vermek yerine saçlarınızın dalgasını koruyacak olan saç bakım ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu saye de saçlarınız ısıya maruz kalmaz ve bakım ürünleri ile sağlıklı kalabilir.

İlginizi Çekebilir: Erkek Düz Saç Modelleri

 

 

 

 

Erkekler İçin Kısa Saç Modelleri ve İsimleri

 

1.Düz Kısa Saç Modelleri

Düz kısa saç modelleri erkek  için daha kullanışlı ve rahat modellerdendir. Saçlarınız düz ve kısa ise çok vakit harcamadan şekil verebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düz kısa saç modellerinden erkeklerin en çok tercih ettiği modelleri sizler için araştırdık. Sizler de düz kısa saçlara sahipseniz size ve yüz şeklinize uygun olan bu modelleri kendiniz için tercih edebilirsiniz.

Düz kısa saçlarınızın önlerinde küçük bir kahkül ayrıntısı bırakabilirsiniz. Düz kısa saç modeli denildiği zaman akla gelen ilk model asker tıraşı modelidir. Düz saç modellerinin günümüzde en çok tercih edilen modeli maskülen saç modelidir. Maskülen saç modeli size olduğunuzdan daha karizmatik bir hava katar. Olduğunuzdan daha karizmatik ve öz güvenli görünürsünüz. Sizler de önermiş olduğumuz saç modellerini kendinize uygulayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

2.Klasik Kısa Saç Modelleri

Erkekler saçlarında köklü değişiklik yapmak yerine her zaman klasik çizgilerini korumayı severler. Özellikle düz saçlara sahip olan erkekler klasik kısa saç modellerini tercih ediyorlar.  Erkeklerin uzun yıllardır vazgeçemediği klasik kısa saç modelleri arasında saçların yanları kısa üst kısımları uzun bırakılan modeldir. Bu model uzun yıllardan beri tercih edilir.

Kenarları kısa olan bu saç modelinin üst kısımları genellikle arka tarafa doğru yatırılarak kullanılır. Bazen üstte kalan uzun saçlar dalga verilerek yan tarafa doğru atılır. Bu model size havalı bir görünüm kazandırır. Kısa saçlarınıza jöle ya da wax uygulayınız. Uyguladıktan sonra saçlarınızı karıştırarak kısa klasik bir model elde edebilirsiniz. Önermiş olduğumuz bu model her zaman modern ve klasik bir görünüm kazandırır.

 

 

 

 

 

3.Sarışın Erkekler İçin Kısa Saç Modelleri

Sarışın erkek kısa saç modelleri seçimin de diğer erkeklere göre daha şanslıdırlar. Sarı saçlar her zaman renginden dolayı dikkat çekerken doğru uygulanan saç modeli ile her zaman bir adım önde olmanızı sağlar. Sarışın erkeklerin saç modellerini belirlerken yüz hatları çok önemlidir. Yüz hatlarınıza dikkat etmeden yaptırdığınız saç modeli sizin normalden fazla sert görünmenize neden olabilir. Yüz hatlarınız kemikli ve uzun ise kısa saç modellerini öneririz.

Sarışın erkekler için uygun olan saç modelleri arasında en çok tercih edilen modeller kulak hizasında biten saç modelleridir.  Kulak hizasında biten saç modelinde saçların üst kısımları genellikle üçgen bir görünümdedir. Bu saç modeli ile kirli sakal birleştiği zaman ortaya cool bir görünüm çıkıyor. Son zamanlarda erkeklerin en çok tercih edilen kısa saç modelleri erkek arasında undercut denilen saç modeli dikkat çekiyor.

Bu saç modelinde yanlar kulak hizasında ve tıraşlı üstler dik ve karışıktır. Sarışın ve geniş alın yapısına sahip olan erkekler için kahkül modelini öneriyoruz.  Saçlarınızın kenarını kısa tutarak ön tarafında alnınıza yatak kadar hafif kahkül bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 7 Numara Saç Kesimi ve Modelleri

 

 

 

 

4.Modern Erkek Kısa Saç Modelleri

Modern saç modellerinde kısa saç modelleri tercih ediliyor. Kısa saç modelleri hem kullanışlı hem de modern bir görünüm sağlıyor. Modern erkek saç modelleri kendine güvenen ve sofistike yaşam tarzını belirlemiş erkekler için kullanılan saç modelleridir. Modern kısa erkek saç modelleri saçlarda farklı şekiller ortaya çıkıyor. Genellikle saç boyu kulak hizasında olan bu modeller kenarlardan ince desenli ya da saçların arka kısımlarında ki desenler ile karşımıza çıkıyor.

Modern saç modelleri daha cesur ve öz güvenli kişiler tarafından yaptırılıyor. Saçlarınızın kesimi ile modern bir görünüm kazanmak istiyorsanız yüz hatlarınıza ve sakallarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Saç kesiminizin sakalınız ve yüz tipiniz ile mutlaka uyum içinde olması gerekir. Modern saç modeline  karar verirken işin uzmanı kişilerden yardım almaktan çekinmeyiniz. Sizler için uygun olan modern kısa saç modellerine doğru karar verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

5.3 Numara Saç Modeli

 

 

6.Asker Tıraşı

 

 

 

7.Dalgalı Kısa Saç Modelleri Erkek

 

 

 

8.Sakalla Tarz Görünüm İsteyenlere

 

 

 

9.Kahküllü Kısa Saç Modelleri

 

 

 

10.Çok Kısa İsteyenler İçin

 

 

 

11.Geriye Doğru Taranmış Undercut Saç Stili

 

 

 

12.Kısa Pompadour Saç Stili

 

 

 

13.Cool Kısa Saç Erkek

 

 

 

14.Yandan Ayrık Kısa Saç Erkek

 

 

 

15.Basit Kısa Kesim

 

 

 

16.Asimetrik Kısa Saç Erkek

 

 

 

17.Kısa Orta Yüksek Saç

 

 

 

18.Süper Kaygan Stil

 

 

 

19.Hafif Dalgalı Kısa Saç Kesimi

 

 

 

20.Dağınık Tarz

 

 

 

21.Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Saçlarım hep kuru ve sert yapıda bu yüzden bir sürü şey denedim ama olmadı bazı saçta kalan kremler falan biraz yumuşatıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?