Lob Kesim ve Lob Saç Modeli Hakkında Tüm Bilinmeyenler | Kızlara Moda

Lob Kesim ve Lob Saç Modeli Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Lob Kesim ve Lob Saç Modeli Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Kadınlar arasında konu saç kesimi olunca bir tık ötede durulur. Genelde tercih edilen uzun saçlar tüm zorluklarına rağmen kullanılmaya çalışılır. Ancak günümüzde artık kadınlar yeniliğe ve değişikliğe açık olduğundan bu klasik çizgiden kurtulma başlamıştır. Saç kesimi denildiğinde elbette ki trend modeller ön planda olmalıdır, o yıla damga vurmalıdır. İşte bu noktada lob kesim sahneye öyle bir çıkış yapmıştır ki kadınlar arasında aranılan saç modeli kıvamı adeta yerleşmiştir. Özellikle saçları hacimsiz olanlar için lob saç kesimi tam aranılan bir saç modeli olabilir. Böylelikle saç olduğundan daha hareketli görünme sağlanacaktır. Bu tip saç modeli kesildiğinde genel olarak tavsiye edilen dalgalı kullanımdır. Böylelikle saçta hacim yakalandıkça kadın için görüntü ve kullanım aynı anda tatmin edici olacaktır.

 

 

 

 

Lob Kesim Nedir?

 

Lob kesim saçların arkasının kısa önlerinin daha uzun olarak bırakıldığı saç modelidir. Modern bir saç kesimi düşünüldüğünde kesinlikle denenmesi gereken bir modeldir. Bu saç tarzının en büyük avantajı her yüz tipine olan uygunluğudur. Yüz şekli her nasıl olursa olsun kesinlikle görüntü deyim yerindeyse kusursuz olur. Bu modelde saçlar kısa olduğu için kolayca şekil alma söz konusudur. Maşa ile istenilen forma sokulabilir. Çabuk kuruma söz konusu olduğundan da saç ıslaklığı problem değildir. Bu şekilde bir model kadında boynu olduğundan ince gösterir. Dikkati yüze çeker ve makyaj çok daha belirgin hale gelir.

 

 

 

 

Lob Kesim Nasıl Kesilir?

 

Lob kesim küt saç modelinin omuza inmiş boylarda kullanılmış halidir. Fark ön kısmın arka tarafa göre daha uzun bırakılmasıdır. Özellikle yuvarlak yüzlü olanlar için bu saç modeli vazgeçilmez olacaktır. Dalgalı saç tipi söz konusu ise bu modellerde saç düzleştirici ile kısa sürede düz saçlar elde edilir. Ya da köpükle dalgalar yapılabilir. Bu stilde omuz hizasında kesim yapılabilir; bu tarzda saçların uçlarında belli belirsiz katlar verilir. Bir de asimetrik tarzda kesimi vardır ki şu sıralar gündemde olan bu kesimdir. Öne doğru uzayan ve uçlarda kat olan bu tarzda çok daha feminenlik ön plandadır. Lob saç modeli her yüze uyum sağlar. Bu model de saçlara yumuşak dalgalar vermek yakışacaktır. Kullanılması kolay ancak bir o kadar şık olan bir saç kesimidir.

 

 

 

 

Lob Kesim Hangi Bayanlara Yakışır?

 

Bu model saç kesimi oval yüzlü kadınlara son derece yakışan bir modeldir. Çeneleri sivri olan kadınlarda çene altında kesim yapıldığında bu durum otomatikman kaybolarak uyuma döner. Bu stil düz saçlılar için ideal bir kesimdir. Bu iki özellikten birini barındıran bayanlar deneyebilir ve harika görünüme kavuşacaklarına emin olabilirler. Yalnız bu iki özelliği barındırmıyorsanız da bu tarzı deneyebiliriniz. Biz burada en çok yakışan yüz ve saç tipini belirttik. Bu şekillendirmenin en büyük avantajı da tüm yüz tiplerinin kullanabilmesidir ama dediğimiz en çok oval yüz tipine yakışıyor.

 

 

 

 

Lob Ve Bob Kesim Arasındaki Farklar Nelerdir? 

 

  • Bob saç modeli küt saç olup boyu kulak hizasındadır. Lob saç modeli ise küt saç modelinin omuza inen boy kısmıdır. Yani kısaysa Bob uzunsa Lob ismini alır.
  • Lob kesim de Bob kesim de her yüz tipine uygun olan saç kesimleridir.
  • Lob kesim Bob kesime göre enseden bombe verilerek kesilir, asimetrik kesilerek ombre geçişlerinin enfes uygulanabileceği bir saç kesimidir.
  • Lob kesim çok daha rahat çok daha kadınsı ve tarz sahibi olunmasına sebep olur. Lob kesimde hem düz hem dalgalı kullanma olasılığı vardır.
  • Lob kesim kolay şekil alır, Bob kesimin en kötü yanı ise formunu kısa sürede kaybetmesidir.
  • Her iki modelde simetrik olarak kullanılabilir.
  • Lob saç kesimi daha çok romantiklere bob saç kesimi ise daha çok sportif bayanlara yakışır.

İlginizi Çekebilir: Bob Kesim ve Bob Kesim Saç Modelleri

 

 

 

 

Lob Kesim Saç Modelleri 

 

Kadın saç modelleri denildiğinde her zaman en güncel ve en gözde olanları tercih edilir. Moda ve yeni trendler takip söz konusu olunca saç kesimleri her zaman ön plandadır. Günümüzde gerek iş hayatındaki kadınlar arasında gerekse tarzına dikkat eden kadınlar arasında hayli yaygın hale gelen lob kesim saç modeli etkili bir model halindedir. Bu tarz kesimler sadeliği seven kadınlar için ideal olup aynı zamanda dikkat çekicilik açısından da göz doldurucudur. Lob kesim modeli kuşkusuz Avrupa ülkelerinde moda olmasından sonra ülkemizde uygulanmaya başlanmış ve kısa sürede beğeni sağlanmıştır. Her giyim tarzına uygun olabilecek bir kesimdir.

Yenilik yaptırmak, insanın kendisinde farklı görünümler katarak değişikliklerini kendi gözüyle görmek kadar harika bir deneyim yoktur. Bir kere her şeyden önce kendini fark etmek ardından kendine özen göstermek ve farklı olduğunu hissettirmek duyguları ön plana çıkar. Kuşkusuz bir kadın için fark edilmek, beğenilmek, beğeni almak istenilen beklenilen bir şeydir. Bu sebeplere istinaden kadının kendi üzerinde ufak dokunuşları ile bütün bunların gerçekleşmesi an meselesidir. Böyle bir saç modeli tercihi ile bir kadın saçına bir fırça ya da maşa ile çok kolay şekil verebilir. Bu saç kesiminde ombre tartışılmaz bir detaydır. Saç kesimleri ve dolayısıyla modelleri bayanlar için en güçlü silah olup saçlarını etkili kullanmada bir numaralı noktadır.

Bu saç tarzı kadına hem sadelik hem güzellik hem de çekicilik katar. Özellikle düz saçlı bir kadın için ideal bir saç kesimidir. Diğer yandan dalgalı saça sahip bir kadın için bile ideal olmaya adaydır. Lob kesimli bir saça hafiften dalga vermek de bir başka hava katar. Özellikle arka bölge bir parça daha bombeli kesildiyse bu çok daha dikkat çekici hale gelir. Saç kestirmek çoğu kadın için radikal bir karar olabilir. Ama bu konu değişiklik olduğunda kaçamak bir bakış atılabilecek yegane saç model kesimi Lob dur. Hem kullanması kolay hem son derece şık ve trend görünüme sahip olmaktır. Bu saç stiline eklenilen katlar sayesinde de hele hele saçlar ince telli ise bu durum tamamen yok olarak sadece bir saç kesimi ile artık dolgun ve hacimli bir saça sahip olunacaktır. Bir de buna ışıklandırma ve renklendirme işlemleri eklendiğinde saçlar çok daha göz alıcı olacaktır. Özellikle trend olan pembe ve mor renklendirmelerle bu görünüm müthiş bir ikilidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bob Kesim ve Bob Kesim Saç Modelleri Hakkında Her Şey

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?