Mutfak Modelleri ve Fiyatları 2022-2023 | Kızlara Moda

Mutfak Modelleri ve Fiyatları 2022-2023

Mutfak Modelleri ve Fiyatları 2022-2023

Özellikle hanımlar için mutfak evin diğer odalarına göre en fazla kullanılan ve en fazla zaman geçirilen yerdir. Bu yüzden eğer yeni evlenecekseniz ya da mutfak değiştirmek istiyorsanız tamamen hayal etmiş olduğunuz gibi bir mutfak tasarlamanız hem iyi hissetmeniz açısından hem de zamanınızın bir çoğunu orada geçireceğinizden dolayı kesinlikle tercihlerinizden mutlu olmanız gerekmektedir. Günümüzde en fazla kullanılan mutfak renkleri arasında beyaz tonları ağırlıklıdır. Hemen hemen her evlenen çiftin mutfakları ya da mutfak modelleri şık  görünümdedir. Beyaz renk ağırlıklı olan mutfak her dekoratif ve modele uyabilir.

Mutfağınız da sadelikten yana bir kullanım tercih ediyorsanız eğer daha soft tasarımları kullanmalısınız. Ya da beyaz mutfak dizayn edip dekoratif süslerini ya da halısını renkli tercih etmek hem mutfağınız da canlılık katacak hem de gözlerinizi yormayacaktır. Mutfak modelleri için bir çok çeşit, birden fazla desen ve renkler mevcuttur. Bunların arasından kendinize en uygun olanını seçmek sizin içinde zor olacaktır.

Tüm bunlardan önce mutfağınız için en doğru kararı sizin vermeniz ve sizin sevdiğiniz renklerden olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Örnek olarak dolaplar beyaz, yerler fayans olacaksa yine beyaz ara geçiş renklerinizi mutfak fayanslarınızı açık gri renkte kullanabilirsiniz her renge uyum sağlayacaktır. Beyaz mutfak modelleri birçok çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Bunların başında taba rengi ile ortaya çıkarılmış kombin gelmektedir.

 

 

Diğer beyaz mutfak modeli taba rengi ve beyaz uyumuyla birlikte gelmektedir. Beyaz ve taba birbirine yakışan iki ayrı renktir ve birleştirildiği zaman oldukça modern bir görünüm sağlamaktadırlar. Eğer mutfağınız da parke kullanıyorsanız fayans yerine yerdeki olan renkler ile mutfakta uyumu sağlayabilirsiniz. Dolaplar beyaz olmak kaydıyla mutfak tezgahınızı da beyaz olduğunu düşünürseniz eğer ara geçişlerde taba rengini kullanabilirsiniz fayans yerine tahta olarak kullanmanız daha modern bir görünüm kazandıracaktır.

Beyaza uyumlu olan bir diğer mutfak türü diğer mutfak çeşitlerine oranla daha ağır bir görüntü ortaya çıkaran bir mutfak modelidir. Beyaza en fazla yakışan renklerden bir tanesi de siyah renktir. Siyahla beyaz zıt renk olmasına rağmen birbirleriyle uyumu tartışılmayacak kadar güzeldir. Yine her yeri beyaz olarak yaptırıp ara renklerinize siyah ekleyebilirsiniz dekorasyon malzemeleriniz ya da küçük ev aletlerinizi siyah tercih edebilirsiniz böylelikle mutfağınız da yine uyumu yakalamış olacaksınız.

Mutfağınızın büyük olması size avantaj sağlarken kullanış olarak da rahatlık sağlamaya sebep olur. Ancak mutfağınız küçük olsa dahi bunu şirin bir hale getirmek sizin ellerinizde. Küçük bir mutfağa sahipseniz eğer mutfağınız kesinlikle beyaz olmalıdır hem mutfağınıza şıklık katacak hem de daha ferah bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Mutfakta pembe rengini sevenler içinde çok fazla kullanılan renk beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır aksesuarlarınız da ya da halı detaylarınız da pembe kullandığınız zaman mutfağın görüntüsünün ve ahenginin anında değişmesine sebebiyet verecektir. Her yıl değişen stillerle beraber önümüzdeki zaman diliminde ortaya çıkacak tasarımları için detaylara aşağıda bunlara göz atalım.

 

 

 

Mutfak Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

 

 • Mutfağınızı yaptırmaya karar verdiğiniz andan itibaren kafanızda oluşan mutfak modelleri ile aynı olmasına özen gösterin ve dizaynınızı ona göre ayarlayın.
 • Mutfak yaptırmaya karar verdiğiniz zaman kesinlikle mutfak yaptıracağınız kişiye bir proje çizdirmeniz gerekmektedir. Çünkü herhangi bir öneride bulunduğunda geriye dönmek oldukça zor olacaktır.
 • Projenizi çizdirdikten sonra almaya karar verdiğiniz malzemeleri almanız gerekmektedir (fayans, mutfak dolabı, tezgah üstü fayans seçimi vb). Çünkü parça parça alınan malzemelerden dolayı oluşacak renk farklılıkları canınızın sıkılmasına sebep olabilir projeden sonra malzemelerinizin hazır olması yararınıza olacaktır.
 • Mutfağınız da elektrikli olarak ne kadar ürün kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü bunların mutfak ölçülerine göre yerleştirilmesi ve ona göre priz dizayn edilmesi gerekmektedir. Örnek olarak buzdolabınızın ölçüleri mutfağınıza tam uyumlu olması gerekmektedir ya da uyumlu değilse bile dolap yapılırken dolap ölçülerine göre yapılması gerekmektedir.
 • Mutfağınızı yapan tadilatçı ile görüşüp elektrik, su, gaz ve seramik örme işlemlerinizi birlikte organize olarak yapmanız daha doğru olacak ve gözünüze kalabalık gelme ihtimali yüksek olan ve ortada priz olmasını istemiyorsanız eğer bunları da ayrıca dizayn etmeniz gerekmektedir.
 • Bütün bunları dikkat edip uyguladığınız takdirde mutfağınız da herhangi bir problem ile karşılaşmayarak güzel bir şekilde tadilat işlemi bittikten sonra kullanabilirsiniz.
 • Mutfağınız için ekstra öneriler; ankastre cihaz kullanmak hem yer açısından hem de görüntü açısından oldukça faydalı ve yarar sağlayacaktır.
 • Buzdolabını genel de beyaz tercih ederler ama gri ya da siyah parlak bir buzdolabı görüntü olarak oldukça modern bir duruşa etki edecektir.
 • Mutfak dolaplarınızı tavana kadar yaptırmayın hem görüntü olarak hoş durmayacak hem de temizlik açısından zorlayabilecek yapıda bir mutfak dolabı çeşididir. Ayrıca yüksek dolaplar bütün yeri kapladığı içinde mutfağınız ferah gözükmeyecektir.
 • Tezgahınızı doğal ürünlerden seçebilirsiniz (Çimston mutfak tezgahı daha sıklıkla kullanılanlar arasındadır).
 • Mutfak detaylarınız da ışıklandırmaya özellikle önem verin. Işıklandırma mutfağınıza ve size yarar sağlayacaktır.
 • Bulaşık makineniz için kesinlikle kapak yaptırmayı ihmal etmeyin. (hem temiz görünecek hem de çizilmelere karşı koruyacaktır.)

 

 

 

 

Mutfak Modeli Fiyatları Ne Kadar?

 

Mutfak yaptırmaya karar verdiğinizde aklınızda takılı kalan bir nokta vardır bu da mutfağınızın tadilatında ne kadar maliyet harcanacağıdır. Ekonomik durumunuza göre hayalinizde ki mutfağı yaptırmak için uzun soluklu araştırmalara öncesinden başlamak gerekir. Bir çok yerden fiyat almak gerekmektedir. Mutfak konusunda başarı sağlayan bir çok firma vardır öncelik olarak sadece dolap yaptırma niyetiniz varsa ilk olarak yapılacak dolapların mutfağınıza göre ölçüsünü alıp gittiğiniz yer de ölçülere göre fiyat verileceğinden dolayı size artı katacak ve diğer firmalarla eşleştirmeniz daha kolay olacaktır.

Büyük mutfak ve küçük mutfaklar farklılık göstermektedir 7.500 TL ile 450000 TL arasında mutfak fiyatları değişme göstermektedir ( Ölçülere göre farklılık göstermektedir.) Sadece mutfak fayanslarınızı değiştirecekseniz eğer fayanslar da ölçüye göre fiyat vermekte ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. M2 sine göre kusurlu fayans seçerseniz eğer daha ucuz maliyeti bulabilirsiniz (45 ila 125 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.) Fiyat aldıktan sonra bütün maliyetlerinizi hesaplayıp seçmiş olduğunuz modelleri kafanızda oturtup maliyet listesi çıkardıktan sonra satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Mutfak Modeli Çeşitleri ve Fikirleri

 

1.Beyaz Mutfak Modelleri 2022-2023

 

Renk seçeneği de son derece önemlidir. İlk akla gelecek renklerin başında beyaz gelmektedir. Açıkcası bu renk her iki evden birinde kullanılıyor. Kullanımı, görünümü, estetiği ile kesinlikle mükemmel. Koyu renklerin kullanımı zordur ve ortamı boğar bunun için açık renk çok yerinde bir tercih olacaktır. Renkte kararsız kalıyorsanız kesinlikle bu tonu deneyin deriz çünkü en iyi seçimlerin başında geliyor. Seçim yapmadan öncede teşhir ürünlerine bakarak ona göre karar vermenizi tavsiye ederiz. Ayrıca temizliğinin de son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

2.İkea Mutfak Modelleri

 

İkea denildiği zaman aklımıza ilk gelen ve oraya gittiğiniz zaman aklınızdan geçen ve evinizde bin bir çeşit tadilat yapmak isteyeceğiniz nadide yerlerden bir tanesidir. Hem eviniz için hem de pratik malzemeler açısından yeni evlenenler ve evini yenilemek isteyenler için en fazla tercih edilen yerler arasındadır. Avizeden, koltuğa, koltuktan mutfak malzemelerine kadar aradığınız her şeyi burada bulmanız mevcut.

İkea da mutfak çeşidi olarak da birden fazla çeşit bulabilirsiniz beyaz mutfak modelleri oldukça ikea da tercih listelerinin başında gelmektedir. Mutfağınıza uygun pratik malzemeler de buradan satın alabilirsiniz. Mutfak modelleri bakımından tercih ettiğiniz modeli satın aldığınız zaman mutfağınıza uygun tezgah, eviye, sifon, mutfak rafları, ve dolap çekmeceleriyle birlikte hem ölçüp hem de buradan hepsini satın alabilirsiniz. İkea mutfak modellerinde genel olarak beyaz ve gri renk tonlarında mutfak renkleri hakimdir.

Küçük bir mutfağa sahipseniz beyaz bir mutfak dolabı ankastre bölümü mutfak dolaplarının üst tarafında 2 kapak alt tarafında geniş 2 kapak 1 adet çekmecesiyle bir model mevcuttur küçük mutfaklar için ideal bir mutfak türüdür. Tercihinize ve mutfak ölçülerinize göre dolap kapaklarında ve çekmecelerde artış yapabilmeniz mümkündür.

 

 

 

 

 

 

2022-2023 Vestiyer Modelleri ve Fiyatları

 

3.Küçük Mutfak Modelleri

 

Birazcık metrekare olarak küçük bir eve sahipseniz buna uygun olarak da ev bölümleri küçük olacaktır. Küçük olması da seçimleri etkilemektedir. Seçiminizi buna uygun olarak yapıp daha ideal görünümler oluşturabilirsiniz. Özellikle bu tip mutfaklar stüdyo dairelerde tercih edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

4.Lineadecor Mutfak Modelleri

 

Lineadecor kendini ispatlamış bir dekorasyon markasıdır. Tasarımlarını incelediğimizde çok göz alıcı örnekleri gördük. Seçim yapmadan önce bakıp göz atmanızı tavsiye ederiz. Fiyat yelpazesi de oldukça geniş ve çeşitlidir. Kataloglarını incelediğinizde bize hak vereceksiniz. Sizler için katalogdan fikirler seçtik göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Banyo Fayans Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

5.Modern Mutfak Modelleri

 

Her zaman her yerde modernlik ön plana çıkıyor. Gelişen günümüz koşullarında da dekorasyon önerilerde de bu etki devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceği tahmin ediliyor. Sizde evinizin en çok yemek yapılan bölümünü buna göre dizayn edin, bu şekilde bir tasarım kesinlikle çok beğenilecek ve ilgi görecektir. Ayrıca kullanım noktasında da her anlamda çok pratiklik sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

6.Koçtaş Mutfak Modelleri

 

Dekorasyon fikirlerinde akla gelen ilk markalardan biri de Koçtaş oluyor. Koçtaşta çok fazla marka ve renk seçeneği mevcut. Çeşidin fazla olması seçim kolaylığı sağlıyor. Birçok şehirde mağazası ile kaliteli bir hizmet vermektedir. Markanın mağazasına giderek seçimlere göz atın. Bizde aşağıda öneriler derledik, bunun yanında teknik destek olarak da sürekli hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

7.Kelebek Mutfak Modelleri

 

Uzun yıllardır koltuk takımları, yatak odaları, bebek odaları gibi birçok dekorasyon ürünü üretip kullanıcıların memnuniyetine sunan marka göz dolduruyor. Kullananların geri dönüşleri ve memnuniyetleri çok iyi. Tasarım olarak da çok özgün ve detaylı. Renk seçeneği olarak ise belli başlı renkleri ön planda çıkardığı görülüyor. Yelpazesi geniş olan markanın fikirleri önemseyin deriz.

 

 

 

 

 

 

 

8.Vanucci Mutfak Modelleri

 

Klasik tarzların yanına yeni stilleri de ekleyerek çok güzel bir katalog oluşturulmuş. 21 tane seçenek ile tüketicilerin karşısına çıkıyor, hepsi çok lüks olan bu modellere bayılacaksınız. Tercih yaparken bakmanız gereken birkaç tane markadan bir tanesidir. Lüks ve ayrıntılı görünümler istiyorsanız da bu marka size çok uygun olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

9.2022-2023 Hazır Mutfak Modelleri

 

Hazır tarzlarda da desenler, renkler, çizgiler ön plana çıkıyor. 20 22ve 2023 için müthiş fikirler mevcut. Bu fikirler evlerinize ferahlık ve zerafet getirecektir. Dayanıklı, kaliteli, estetik tasarımların çok fazla yoğun olduğunu görüyoruz. Tasarımlar yapılırken bu 3 noktaya daha fazla özen gösterildiğini söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

10.Kullanışlı Şık Modeller

 

Birçok bayan hem şık hem de kullanışlı olsun der işte bu iki isteğinizi karşılayacak modeller aşağıda mevcut. Bu önerilerden ilham alarak en doğru stili bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Burada gördüğünüz tüm modelleri çok uygun şartlar da feza mutfakta yaptırabilir siniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?