Sonbahar-Kış 2024 Makyaj Trendleri(Eğilimleri) | Kızlara Moda

Sonbahar-Kış 2024 Makyaj Trendleri(Eğilimleri)

Sonbahar-Kış 2024 Makyaj Trendleri(Eğilimleri)

2024 yılı ile beraber değişiklikler netleşmeye başladı. Birçok alanda olduğu gibi makyaj alanında farklılıklar mevcut. Makyaj trendi nasıl bir yön aldı diyenler için kapsamlı bir yazı hazırladık bu kendinizi güncellemeniz yeterli olacaktır. 2024 makyaj trendleri birçok moda defilesinde görücüye çıktı, bayanların nasıl güzelleşeceği konusunda detaylarda ortaya çıktı. Güzelliğine önem veren bayanlar bu bilgileri edinerek kendilerini güncellemelilerdir. Bu yıl ki eğilimlerde görsel çeşitliliğin çok fazla olduğunu gördük.

Her zevke hitap eden bakış açıları oluşturulmuştu. Heyecan verici renkleri kullanarak sonbahar ve kış mevsiminin daha güzel geçmesi tasarlanmıştı. Güzellik çizgileri, karşıtlıklar ve yenilikler bu yılın ana fikrini oluşturacağa benziyor. Bakalım ne gibi fikirler var, onları detaylı görelim.

 

 

 

2024 Sonbahar-Kış Makyaj Modası

 

1.Şeftali Pembesi Allık

 

Makyaj için neleri yenilemem gerek diyorsanız hemen allıkla başlamalısınız. Şeftali renklerinin bu sezon öne çıktığını görüyoruz. Peki neden bu renk derseniz de doğal yapısı ve havalı görünümü olduğundan dolayı. Bu renk sizin çok daha feminen görünmenizi sağlayacaktır. Pistlerde bu sezon çok çeşitlilik vardı onlardan biri de bu idi. Bu yansıma ile beraber çok daha genç bir görünüm kazanacaksınız. Soğuk zamanlar için çok güzel bir sıcak trend olduğunun da altını çizelim.

 

 

2.Düşük Kontur

 

Abartıdan uzak bir şekilde çekicilik kazanmak için bu uygulama sezonda çok iyi bir eğilim olacak gibi görünüyor. Moda haftalarında birçok mankende sıklıkla gördük. Makyaj tasarımcıları gözlerdeki bu etkiye çok fazla yer verdiler. Doğal görünümlü olması ve hafif parlaması da bayanları olduğundan daha cool gösteriyor. Bu uygulamayı şimdiden bir yere not edin.

 

3.Soluk Fondöten

 

Mevsime uyumlu görünümün 20234yılında daha önemli bir hale geldiğini görüyoruz. Soluk ve bej tonları yoğun bir şekilde kullanılacak gibi görünüyor. Dior, Balmain gibi moda devleri bu makyaj tarzını kullananlar arasında. Soluk görünümün tatlı ve basit bir dokunuş olduğunu es geçmeyin. Koyu renkleri fondötenleri artık kullanmayın çünkü artık demode oldu.

 

4.Makyajsız Makyaj

 

Minimalist yaklaşımları birleştirin. Doğal görünümünüze dokunmadan ufak etkilerle makyajsızmış gibi görünerek farkınızı yaratabilirsiniz. Bu sene makyajsız görünümler artık çok ön planda olacak. Cildinizi temiz tutup, nemlendirip ve herhangi bir makyaj malzemesi kullanmadan diğer detaylarla mükemmel görünebilirsiniz. Hafif dağınık tarz saçlar, göz alıcı kıyafetler ve sadelikle etkinizi hissettirebilirsiniz. Birçok moda haftasında bunun yansımalarını fazlasıyla gördük.

 

5.Siyah Eyeliner

 

Göz makyajları için bu 2024 yılında neler var diye soran çok bayan var. Güzel görünmede gözler ve dudaklar çok önemli iki öğedir. Siyah etkiler klasik, sofistike ve sade olabilir, ama  iyi eşleştirildiği ortaya şık bir tarz çıkacaktır. Gözleriniz için bu rengi kullanarak kışkırtıcı görünebilirsiniz. Özellikle de partiler için sıra dışı görünümler oluşturabilirsiniz. Mavi gözler de siyah etkinin çok farklı göründüğüne de şahit olduk, denemenizde fayda var.

 

 

6.Mavi Renk Trendi

 

Mavinin dinamik, gizemli, esrarengiz görünümünden yola çıkılarak tasarlanmış. Mavi ve tonlarının gözlere nasıl hayat verdiğini birçok model de gördük. Çok renkli bir öneri olabilir ama kesinlikli detaylı bir stil katıyor. Kışın o soğuk günlerini kesinlikle canlandıracak cinsten. Canlı görünümler tercih etmeyi seviyorsanız kesinlikle kullanmalısınız.

 

7.Sulandırılmış Gözler

 

Çizgileri basit tutmak ve gözleri tanımlamak için dikkat çeken bir trend. Sulandırılmış gözler minimalist makyaj stiline de çok uygun. Bu görünümle beraber gözlerde ruh halini yansıtan bir stil oluşacaktır. Ağlamış gibi izlenim verilmesi bayanı olduğun çekici gösteriyor. Sofistike bir siluet içinde birçok tasarımcı bu noktayı kullandı.

 

8.Renk Kombinasyonu

 

Renk denemeyi sevenler içinde güzel bir sezon olacak. Beklenmeyen renkler, alışılmışın dışında tonlar kullanılmıştı. Ayrıca bu renkler birleştirilerek beraber denenmişti. Canlılık ve çeşitlilik içinde çok çok iyi bir seçimdi. Birçok tasarımcı da da bunun izleri gördük. Uyumlu tonları bir arada kullanarak bambaşka tarz kazanabilirsiniz.

 

9.Göz Farı+Makyajsız Yüz

 

Makyajsız görünümün bu sene moda olduğunu ifade ettik. Tabiki de birden fazla varyasyonunu da bulmak mümkün. Bunlardan biri de sadece göz farı kullanarak kendinizi öne çıkarmak olabilir. Renkleri kullanarak tüm dikkatleri gözünüze çekerek ortaya bambaşka şekil çıkarabilirsiniz. Soyut ve minimalist bir görünüm için bu maddeyi kullanabilirsiniz. Makyaj Kategorimize de Göz Atın.

 

10.Abartılı Kedi Gözler

 

Denemeye cesaret ettiğinizde çok etkileyici ve çekici olduğunuzu göreceksiniz. Bu seneki kedi gözleri biraz daha abartılı olduğunu belirtelim. Özel günler için çok çok iyi bir seçim olacaktır. Bunun yanında renklerle de detaylandırabilirsiniz.

 

11.Çok Renkli Göz Farı

 

12.Soyut Eyeliner

 

13.Gümüş Renk Etkisi

 

 

14.Dokulu Kaşlar

 

 

15.Renkli Eyelinerler

 

 

16.Pembe Eğilimi

 

 

17.Glitter ve Işıltılı Göz Farı

 

 

18.Tan Rengi Göz Farı

 

19.Maskarasız Makyaj

 

20.Dumanlı Göz Makyajı

 

21.Renkli Maskara

 

 

22.Dudak Lekeli Görünüm

 

 

23.Parlak Dudaklar

 

 

24.Şarap Rengi Dudaklar

 

 

25.Çok Açık Tonlu Dudak Trendi

 

 

26.Doğal Dudaklar

 

27.Kalın Ruj

 

28.Kırmızı Ruj

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?