En İyi ve En Kalıcı 10 Bordo Ruj | Kızlara Moda

En İyi ve En Kalıcı 10 Bordo Ruj

En İyi ve En Kalıcı 10 Bordo Ruj

 

Bordo ruj kullanımı bir bayanda en iddialı ve en dikkat çekici ayrıntıdır. Ayrıca renk seçimi ile rujun çıkma, dudakta azalma göstermesi ile dudaklardaki rengi farlı göstermektedir. Piyasa da çatışı yapılan rujlar genellikle çabuk çıkar. Bir şey yenilip içildiğinde dudakta ruj kalmaz. Sürekli tazelemek ve yenilemek gerekmektedir. Buda toplum içinde davette ya da sevgili ile zaman geçirirken hoş görüntü aratmaz. Bu anlamda marka seçimi önemlidir. Rujların çabuk çıkmaması ve saatlere kalıcı olması için marka seçimi önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bir başka hususu ise gerçek marka alıyorum sanılarak sahtesini kullanmış olmak. Rujun dudakta kalıcılığını sağlamak ve dudaklara zarar vermeden, arıca besleyici ürün içerikli marka seçimi önemlidir. Kalıcı olmayan ucuz piyasa ürünleri, yeme içme esnasında eme eğilimi ve dudakta küçük ağ bezecikleri oluşturur. Bu da zamanla dudak kanserine yol açar. En kalıcı ve en iyi bilinen bordo ruj markalarından en bilindik marka Mac’tir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus ucuz piyasa Mac marka seçimi gerçek ürün olmadığını bilmek ve asıl marka şubelerinden temin etmektir.

 

 

 

Bordo Ruj Kimlerde Güzel Durur?

 

Tüm bayanlarda ruj tercihi güzelliği tamamlayıcı bir etkendir. Ruj tercihleri bayanın ten rengi ve kıyafet seçimleri ile alakalı karar vermelidirler. Bununla birlikte birkaç dikkat edilmesi gereken faktörlerde mevcuttur. Bayanın ten rengi ile birlikte saç rengi, kullanacağı makyaj tonları ve allık rengi bayanı daha da güzelleştirebileceği gibi yanlış seçimler ile çirkinleştirebilir de. Buğday tenli, beyaz tenli ve sarışın bayanların kesinlikle tercih etmeleri gereken ruj renklerinden biri ten renklerine en uygun uyumu sağlayacak renk tonudur. Genellikle esmer bayanların tercih ettiği bordo ruj aslında ten rengine uymamakla birlikte dudaklarını daha solgun gösterecektir. Bordo ruj seçimi bayanlarda direk göz alıcı noktası olan kısımlardır. Dikkat çeken aynı zamanda da şıklığını net ortaya koyacak olan noktadır. Kişinin belirgin özelliklerini daha net ortaya koyması ve güzel noktalarını sergilemesi için doğru seçimler ile hareket etmesi gerekmektedir. Aksi halde güzel görünmek yerine daha çirkin sonuçlar çıkabilmektedir. Sarışın bayanlarda sarı saç ile bordo ruj rengi tercihi olabildiğince dikkat çekici ve alımlı gösterecektir. Kumral bayanlar ile buğday rengi bayanlarda.

 

 

 

Bordo Ruj Kullanımı Nasıl Olmalı?

 

Beyaz tenli bayanlar ve buğday tenli bayanlar bordo ruj tercihinde bulunmaları ten renklerini daha belirgin ve güzelliklerini ortaya koyacak bir unsurdur. Bu ten rengine sahip bayanlar bordo ruj seçimi yapmalılardır. Esmer bayanlar daha çok bordo seçim yapsalar da aslında bilmeleri gereklidir ki ten renklerine kesinlikle uyumlu bir renk değildir. Beyaz ten ve buğday ten rengi bayanlar da kahve, sarı, kumral saç renkleri bordo ruj ile oldukça güzel uyumluluk sağlamaktadır. Saçlar ile aynı renk kaç kalemi kullanmakta dudakları ön plana çıkaracak bir uygulamadır. Tercih edilecek daha soft ve çok renkli olmayacak far seçimi, bronz renklerdeki ya da şeftali tonlarındaki parlak olmayan mat allık seçimleri bordo ruj kullanımı ön plana alacaktır. Esmer tenliler, koyu bir ten rengine sahip olmaları sebebi ile anı koyu bir renk tonu dudak seçimi yüzde boğukluk ve solukluk aratacaktır. Daha kalıcı ve dikkat çekici ruj kullanımı için öncelikle dudakları nemlendirecek bir balsam kullanılmalıdır. Daha sonra dudakları daha dolgun gösterecek ve rengin dudaktan taşmasını önleyecek dudak kalemi kullanımıdır. Bordo rengine uygun dudak kalemi çerçevesi çizilir. Kıyılar ya da iç dudak kısımları seçilir. Bordo rengi daha vurgulayıcı bir görüntü elde edilmektedir. Esmer tenli bayanlarında ten renklerine en uyumlu olacak vişneçürüğü rengi tercihi daha uyumlu olacaktır.

 

 

 

Bordo Ruj İle Nasıl Kıyafet Kombini Yapılır?

 

Bordo ruj rengi iddialı bir dudak rengidir. Bu renk ruj seçimi ile kıyafet seçimini iyi yapmak gereklidir. Her bölgede dikkat çekici giyim ve makyaj ile dikkat çekici olmak dışında boğuculuk ya da iticilik getirebilir. Bu anlamda bordo ruj tercihi yapacak bayanlar, akşam dışarı çıkacağı zamanlarda, fazla detaylı kıyafet seçimi yapmamalı, renk tonlarında daha sade, fazla renkli kıyafet seçimi yapmamaları gereklidir. Daha dikkat çekici ve alımlı olmak isteyen bayanlar, zaten dikkat çekici olan bordo ruj tercihi ile ön planda tutulması gerekmektedir. Çalışma ortamlarında, eğlene ve düğün aktivitelerinde kolaylıkla bordo rengi tercih edilebilmektedir. Kıyafet seçimi ile saçların şekillenmesi de oldukça önemlidir. Çok dikkat çeki saç modeli seçilmemelidir. Sade ve daha düz bir model ile düz, sade ve parlak olamayacak kıyafet seçimi yapılmalıdır. Allık, maskara kullanıma özel gösterilmesi de önem kazanmaktadır. Maskara kahve ya da siyah seçimi ile bordo ruj tercihini ön plana çıkaracaktır. Renkler bordo rengine uyum sağlamalı, renge aykırı ve uyumsuz renk tercihi yapılmamalıdır. Kıyafetlerin çok modelli, ayrıntı içerikli, çok dikkat çekici olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Bordo Ruj Nasıl Sürülmeli İşte Videolu Anlatımı

 

10 Tane Ruj Markası ve Fiyatları

 

Güzelliğin sırları ve sağlıklı bir makyaj için küçük sırlarda gizli bazı detaylar gizlidir. Bilinmesi gereken uyumlar ile daha çekici ve daha güzel görünüm elde etmek mümkündür. Tercih edilecek rujların gerçek marka olması ve kalıcılığı aynı zamanda da sağlı bir güzellik sunmak için bazı unsurları iyi bilmekten geçmektedir. Bazı bilinmiş ve güzellikte etkili sağlı ürünler arasındaki 10 ruj markası tercihleri ve fiyatları şöyledir;

1)Mac Matte Lıpstıck – Diva

Mac marka rujlar herkesçe bilinen ve kimse de hayal kırıklığına uğratmamış bir markadır. Yılların sağlıklı markalarından olan bu marka rujlar özellikle matte Lipstick Divalar tüm renk tonları gibi bordo renginde de daha belirgin renkler ve yoğun, zengin görüntü sağlar. Aynı zamanda da parlak ıslak bir görüntü sağlar. Gerçek bir marka fiyatı ise 75 TL’dir.

 

2)Nars Audacıous

Kremsi bir yapısı vardır. Daha kalıcı ve akışkan yapısı ile gerçek piyasa fiyatları 140 TL’dir.

 

3)Robbi Brown Kremsi Mat Lipstık – Red carpet

 

Kremsi yapısı, mat görüntüsü ve yumuşak yapısı ile kalıcı ve çok tercih edilecek bir renk tonuna sahip ruj markasıdır. 105 TL değerinde piyasa değeri mevcuttur.

İlginizi Çekebilir: Makyaja yeni başlayanlar için ipuçları

 

4)Chanel rouge allure – prate

 

Süper ince pigmentler ile sağlı bir dudak için tedavi edici bir ruj markası olmaya aday bu ruj 80 TL ya da 90 TL arasındadır.

 

5)NYXJumbo – Deep Red

Kalem şeklinde kullanılan bu marka dudak ruju daha dolgun ve göz alıcı görüntü için tavsiye edilmektedir. 17 TL piyasa fiyatıdır.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

 

6)Lakme Absolute Matte – Maroon Magıc

 

Fiyatı biraz pahalı olsa da en etkili güzelliği ve sağlıklı görüntü sunan bu marka rujlar 350 TL piyasa fiyatı ile satışı mümkündür.

 

7)Maybelline Color Sensayıonal Velvet Matte – Masro 400

 

En uygun fiyata sahip olan bu ruj marka net renk görüntüsü ile dikkat çekmektedir. 15 TL piyasa fiyatları ile satıştadır.

 

8)Pastel Daylong Lıpcolor Kıssproof19

 

 

26 TL piyasa fiyatları ile uzun süreli kalıcı etkisi ve ipeksi görüntüsü ile çokça tercih edilmektedir.

 

9)Cherry Bomb

 

 

Vişne çürüğüne yakın bir bordo renge sahip bu ruj piyasa fiyatı 80 TL’dir.

 

10)Rimmel London By Kate Moss

 

Piyasa fiyatı 27 TL olan ruj yarı mat, yayılmayan yapısı ile çok tercih edilen bir ruj markasıdır.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?