Sivilce Problemi Olanlar İçin Makyaj Önerisi | Kızlara Moda

Sivilce Problemi Olanlar İçin Makyaj Önerisi

Sivilce Problemi Olanlar İçin Makyaj Önerisi

Dünya üzerinde birçok kadın sivilce problemlerinden dolayı bazı sorunlar yaşamaktadır. Hem pürüzsüz hem de kusursuz bir cilde sahip olmak elbette tüm kadınların hayalidir. Fakat sivilcelerden dolayı bazı kadınlar kusursuz cilt hayaline ulaşamamaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yollar ve yöntemler denense de bazen başarısız olunmakta ve sivilcelerden kurtulma imkanı bulunamamaktadır. Fakat cilt tipinize uygun makyaj malzemeleri ve bakım ürünleri ile kusursuz bir görünüme kavuşmanız hayal olmaktan çıkar. Birazdan paylaşacağımız sivilce problemleri olanlar için makyaj tavsiyeleri ile siz de kusursuz görünüme sahip olabilirsiniz.

1.Nemlendirici

Sivilce sorunları olanlar genellikle yağlı cilt tipine sahiptir. Fakat bu durum bazı kadınların yanlış yönlendirilmesine neden oluyor. Öncelikle bilmeniz gereken ilk detay her cildin neme ihtiyaç duymasıdır. Cildiniz ister kuru ister yağlı olsun. Her cilt neme muhtaçtır. Bu nedenle cildiniz yağlı bile olsa makyaj yapmadan önce mutlaka cildinizi temizleyip, cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici kullanmalısınız.

nemlendirici

2.Makyaj Bazı

Nemlendirici kullandıktan hemen sonra makyajınıza başlamayın. Nemlendirici sürdüğünüz cildinize makyaj bazı kullanarak yüzünüzün daha pürüzsüz olmasına yardımcı olabilirsiniz.

bronzer

3.BB Kremler

Sivilceye meyilli ciltlere sahip kişiler mutlaka salisilik asit içeren ürünler kullanmalıdır. Sadece bakım ürünlerinde değil makyaj malzemelerinde de salisilik asit içeren ürünler mevcut. Sivilcelerle başı dertte olanlar fondötenler yerine BB krem kullanabilirler.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4.Kapatıcılar

Sivilcelerinizin görünmesi, kusursuz görünümünüzü engelleyecektir. Bu durumu ortadan kaldırmak ve kusursuz görünüme sahip olmak için cilt tonunuzdan biraz daha açık tonlarda kapatıcıları sivilcelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Bunu biraz pamuk yardımıyla da dağıtabilirsiniz. Daha sonra ise transparan pudra ile makyajınızı sabitlemenizi öneririz.

5.Temiz Fırçalar

Makyaj malzemeleri içerisinde en çok kullanılan hiç şüphesiz makyaj fırçalarıdır. Bu durum ise bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Çünkü fırçalar kullanıldıkça üzerilerinde bazı kalıntılar kalır. Her makyaj yapmanızda ise bu kalıntıları yüzünüze sürmüş olursunuz. Bu durum ise gözeneklerinizin tıkanmasına neden olur. Bu nedenle fırçalarınızı haftalık temizlemeli ve bu şekilde kullanmalısınız.

makyaj-fircasi

6.Mat Allıklar ve Bronzer’lar

Alnınıza ve elmacık bölgesine uygulayacağınız mat allıklar veya mat bronzer’lar sayesinde kusurlarınızı rahatlıkla kapatabilirsiniz.

7.Makyaj Süngerleri

Fırçalarda anlattığımız durum süngerler için de geçerli. Süngerler, makyaj ürünlerinin kalıntılarını tuttuğu için yüzünüze sürmeniz sorunlara neden olur. Bu kalıntılar bakteri oluşumuna neden olduğundan yüzünüze sürdüğünüzde bazı cilt sorunlarına neden olur.

8.Makyaj Temizleme

Her cilt tipine sahip kadının unutmaması gereken nokta makyajın temizlenmesidir. Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Gece uyurken vücudunuz gibi cildiniz de dinlenir. Fakat makyajınızı temizlemezseniz cilt nefes alamaz ve yenilenemez.

makyaj-temizleme

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?