Ten Rengine Göre Ruj Seçimi | Kızlara Moda

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Günlük hayatta hemen her kadın makyaj yapar ve en çok rujları tercih eder. Makyaj yapmaya üşenenler bile hiç olmazsa ruj sürme gereği hisseder. Hem kullanımının pratik olması hem de renk seçenekleri bol olması nedeniyle kadınların 1 numaralı makyaj malzemesidir rujlar. Bu kadar çok kullanılan rujlar hakkında bilmemiz gereken ufak detaylar da var. Bunlardan biri de ten rengine göre ruj seçimi hiç kuşkusuz. Ruj seçiminizi ten renginize göre yapmanız size hem güzel bir görünüm hem de şık bir duruş katacaktır. Esmer tenliler ile açık tenlilerin aynı renk tonunda ruj kullanmaması, ten renklerine uyumlu tonlar seçmeleri güzel görünmek için önemlidir. Biz de bu yazımızda sizler için ten rengine göre ruj seçimi hakkında bilgiler ve ipuçları vereceğiz.

Doğal Yollarla Makyaj Temizleme

1.Esmer Tenliler İçin Ruj Seçimi

Eğer esmer tenliyseniz ruj tercihleriniz kesinlikle açık tonlardan yana olmamalıdır. Açık tonlar ya da soft renkler esmer tenli kişilerde oldukça kötü durmaktadır. Bunun yerine koyu renkler tercih etmek çok doğru bir tercih olacaktır. Canlı kırmızı tonları, kotu morlar, metalik renkler esmer tenlilere oldukça çok yakışmaktadır. Ruj seçiminde bu renkleri tercih etmeniz hem güzel hem de çarpıcı bir görünüm sunacaktır.

esmerler-icin-ruj

2.Buğday Tenliler İçin Ruj Seçimi

Buğday tenli kişiler aslında ruj seçimi konusunda oldukça şanslı diyebiliriz. Buğday tenli kişiler her renk ruju rahatlıkla kullanabilirler. Çünkü buğday tenli kişiler renk geçişlerinde oldukça rahattır. Ruj renklerinde olduğu kadar saç renklerinde bu durum söz konusudur. En açık renklerden en koyu renklere kadar her renk ruj buğday tenlilere yakışacaktır. İster mat tonları, isterlerse de canlı tonları tercih etmek onlara kalmış.

3.Açık Tenliler İçin Ruj Seçimi

Ruj renkleri konusunda açık tenliler esmerlerin tam zıttı durumundadır. Nasıl ki esmer tenlilerde açık renkler kötü duruyorsa açık tenlilerde de koyu renkler oldukça kötü durmaktadır. Açık tenlilerin ruj seçimi yaparken soft ve açık renkleri tercih etmesi oldukça yararlı olacaktır. Özellikle de açık pembe tonları, şeftali tonları gibi renkler açık tenlilere büyüleyici bir hava katacaktır. Bunun yanı sıra pembenin bütün tonları da açık tenlilerde oldukça güzel durmaktadır.

pretty-blonde-woman-with-red-lipstick-6

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?