Dr. Mehmet Öz’ün Zayıflatan İçeceği | Kızlara Moda

Dr. Mehmet Öz’ün Zayıflatan İçeceği

Dr. Mehmet Öz’ün Zayıflatan İçeceği

Hepimizin Mehmet Öz’ü bir yerden mutlaka tanırız. Sağlıklı yaşam için bize diyet  ipuçları veren efsane doktorumuz Mehmet Öz bu sefer yağ yaktıran bir içecek tarifi ile karşımızda. Bu içecek sayesinde yağ yakımı hızlanacak ve gece uyurken bile kilo vermiş olacağız. İçeriğinde bulunan bol C vitamini sayesinde metabolizmamız hızlanacak ve yağlar daha hızlı yanmaya başlayacak. Bakmak isteyenler için Dr. Mehmet Öz’ün kendi sitesinde de tarifi bulunmakta bu içeceğin. Peki, bu içeceği nasıl hazırlıyoruz?

Öncelikle gerekli malzemelerden bahsedelim. 250 ml taze sıkılmış greyfurt suyu, 1 çay kaşığı kadar bal, 2 yemek kaşığı kadar da doğal elma sirkesi gerekiyor bu içecek için. Bu malzemeleri bir bardağın içinde karıştırmanız yeterli olacaktır.

Grapefruit juice and ripe grapefruits on a white background

Bu İçecek Nasıl Zayıflatacak?

İlk olarak bu içeceğin bol C vitamini içerdiğini söylemiştik. İçeriğindeki bu C vitamini sayesinde metabolizma hızlanıyor. Tabi ki bu tek başına hiçbir zaman yeterli bir şey değildir. Bunu unutmamalısınız. Mutlaka egzersizlerinizi yapmanız gerekiyor. Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre egzersiz sırasında, vücutlarında yeterli düzeyde C vitamini olan kişiler, yeterli düzeyde C vitaminine sahip olmayanlara göre % 30 daha fazla yağ yakabiliyor. Bu da yağ yakmada C vitamininin önemini fazlasıyla gösteriyor. Bunun yanı sıra elma sirkesi de oldukça önemli bir etken. Çünkü elma sirkesinde bulunan asetik asit sayesinde metabolizmayı hızlanıyor ve yağ yakmada kolaylık sağlıyor. Elbette greyfurt ve elma sirkesi oldukça ekşi bir karışım olacaktır. Bu nedenle de Dr. Mehmet Öz tadını ekşi bulanlar için karışımın içine 1 çay kaşığı kadar bal ekleyebileceğinizi söylüyor. Tabi ki doğal bal olmasına özen göstermeniz faydalı olacaktır. Bir de Dr. Mehmet Öz, bu karışımı her yemekten önce mutlaka içmenizi tavsiye ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?