Doğal Yollarla Makyaj Temizleme | Kızlara Moda

Doğal Yollarla Makyaj Temizleme

Doğal Yollarla Makyaj Temizleme

Makyaj yapmak kadınlar için adeta bir rutindir. Hemen her gün makyaj yapılır ve gece yatmadan temizlenir. Genellikle de makyaj temizleme işlemi için kimyasal içerikli kozmetik ürünleri kullanılır. Peki, bu kadar çok kimyasalı cildimize sürmeye gerek var mı? Doğal malzemelerle kendi makyaj temizleyicimizi yapamaz mıyız? Elbette kimyasal içerikli temizleyicilere gerek yok. Evimizde, çok rahat temin edebileceğimiz malzemelerle, tamamen doğal makyaj temizleyici yapmamız mümkün. Bakalım doğal yollarla makyaj temizleyici nasıl yapılıyormuş?

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda olacaktır. Burada belirttiğimiz malzemelere karşı alerjiniz olmamalı. Eğer alerjiniz varsa bu malzemeleri kullanmamanızı ve doktorunuza danışmanızı öneririz. Fakat bu malzemeleri ilk defa kullanacaksanız ve alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız öncelikle cildinizde ufak bir deneme yapmalısınız. Bunun sonucunda tahriş, kızarıklık gibi belirtiler görürseniz hemen cildinizi yıkamalı ve doktorunuza danışmalısınız.

1.Zeytinyağı

Hepimizin bildiği gibi zeytinyağı vücuda oldukça yararlıdır. Hem vücut sağlığınız için, hem saç ve cilt sağlığınız için benzersiz yararları vardır. Daha önceki yazılarımızda zaten cilt ve saç için olan yararlarından bahsetmiştik. Özellikle doğal zeytinyağı kullanmak oldukça faydalı olacaktır. Peki, makyaj temizleyici olarak nasıl kullanacağız? Birkaç damla zeytinyağını bir parça pamuğa damlatın ve makyajınızı temizlemeye başlayın. Oldukça rahat bir şekilde makyajınızın çıktığını fark edeceksiniz. Yağlı cilde sahip kadınlar ise temizleme işleminden sonra ılık su ile yüzlerini durulayabilirler.

zeytinyagi

2.Yoğurt

Yoğurt da aynı zeytinyağı gibi vücuda oldukça faydalı besinlerden biri. Elbette cilt için de faydaları bir hayli fazla durumda. Yoğurt, antibakteriyel bir yapıya sahip olması nedeniyle cildimizdeki gözeneklerin temizlenmesine katkı sağlar. Bunun yanı sıra nemlendirici bir özelliğe de sahiptir. Daha önceki yazılarımızda yoğurt ile yapılan maskeleri anlatmıştık. Bu sefer de makyaj temizleyici olarak yoğurttan faydalanacağız. Yapmanız gereken tek şey ise yine bir parça pamuğu yoğurda batırmak ve yüzümüzü temizlemek.

yogurt

3.Süt

Süt de aynı yoğurt gibi cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Hepimiz bir yerlerden mutlaka duymuşuzdur süt banyosunu. Ölü hücreleri, kırışıklıkları giderdiği gibi nemlendirici özelliği de bulunmaktadır. Sütü cilt bakımı için kullanmaya başladığınızda canlı ve parlak bir cilde sahip olmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca makyaj temizlemek için de oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ilık süte pamuk batırarak yüzünüzü makyajdan temizleyebilirsiniz.

sut

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?