Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları | Kızlara Moda

Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Etrafımızda, arkadaşlarımız arasında, ofisimizde ve daha birçok yerde yumuşak ve pürüzsüz cilde sahip kadınları bol bol görmekteyiz. Peki bu kadınlar nasıl oluyor da böyle yumuşak ve pürüzsüz ciltlere sahip olabiliyor? Sadece genleri sayesinde mi bunu başarabiliyorlar? Tabi ki hayır. Unutmamak gerekir ki genlerimiz bile kötü alışkanlıklarımızın zararlarından, çevre etkilerinden bizi koruyamaz. Bu durum elbette cilt için de geçerlidir. Yumuşak bir cilde sahip olan insanlar bunu sadece genleri ile başaramazlar. Yumuşak bir cilde pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için düzenli cilt bakımı ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmak gerekir. Peki, bu kadınlar yumuşak bir cilde sahip olmak için neler yapıyor ve nasıl yöntemler uyguluyorlar?

1.Zararlı Alışkanlıklardan Kurtulma ve Sağlıklı Yaşam

Öncelikle zararlı alışkanlıklardan kurtulmak gerekir. Sigara ve benzeri zararlı alışkanlıklar tüm vücuda zarar verir. Buna elbette cilt hücreleri de dahildir. Bu nedenle bu zararlı alışkanlıkları bir kenara bırakmak öncelikle atılacak ilk adımdır. Buna ek olarak da sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak cilt için faydalı olacaktır. Çünkü sağlıklı beslenme ile cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri karşılayabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak yapacağınız egzersizler ile kan dolaşımınızı arttırarak cilde daha fazla oksijen gitmesine yardımcı olabilirsiniz.

egzersiz

2.Makyaj ve Cildin Temizlenmesi

Özellikle çalışan kadınlar neredeyse her gün makyaj yaparlar. Yapılan bu makyaj tüm gün boyunca ciltte durduğu için ter ile birleşerek kirli bir tabaka oluşturur. Oluşan bu tabaka ise cildin nefes almasını engeller. Bu nedenle de her gün makyajın temizlenmesi gerekmektedir. Örneğin gece yatmadan önce makyajınızı ve cildinizi temizleyebilirsiniz.

makyaj-temizleme

3.Peeling

Peeling yapmak ciltteki ölü hücreleri ve kirleri atmak ve cildi rahatlatmak açısından önemlidir. Hem yüzünüz hem de tüm vücudunuz için peeling yapmak cildi önemli ölçüde yumuşatacaktır. Elbette peelingden sonra nemlendirici kremleri uygulamayı unutmayın.

4.Bakım Kremleri ve Maskeler

Duştan sonra nemli vücudunuza uygulayacağınız cilt bakım kremleri ile vücudunuzun nemini koruyabilirsiniz. Bu bakımları haftalık olarak yapmanız yeterli olacaktır. Daha önceki yazılarımızda sizler için evde doğal bakım kremleri nasıl yapılır anlatmıştık. Ayrıca maskeler ile de cildinizi rahatlamanız yararlı olacaktır. Aşırı kuruyan veya aşırı yağlanan ciltler için uygun maskeler yapabilirsiniz. Evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemeler ile bu maskeleri yapmanız oldukça kolay.

maske bakim-kremii

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?