Dişlerinizi 2 Dakikada Beyazlatacak Doğal Yöntemler | Kızlara Moda

Dişlerinizi 2 Dakikada Beyazlatacak Doğal Yöntemler

Dişlerinizi 2 Dakikada Beyazlatacak Doğal Yöntemler

Dişlerinizi doğal olarak nasıl beyazlatacağınızı merak ediyor musunuz? Sarı dişler çoğu zaman yaşlanmanın ilk belirtisi olarak kabule edilir. İşte bu duruma karşı gelme gerek. Beyaz dişlerle kırmızı ruju kim istemez ki. Evinizde dişlerinizi az zamanda kısa sürede beyazlatabileceksiniz. En güzel gülüşleri ortaya koymak içinde dişlerimizin bembeyaz olması da şarttır. Dişlerinizi 2 dakikada beyazlatacak doğal yöntemler neler hepsini aşağıda tek tek inceledik. Bu yöntemlerle dişleriniz bembeyaz olacak. Dişlerinizi beyazlatmak için yüzlerce lire para harcamanıza gerek yok. Sadece iki dakika harcayarak uzun süre bun yöntemleri uygulamak yeterli olacaktır. Ayrıca dişçilerin yaptığı yöntemler diş minenize zarar verip dişlerinizin aşınmasına neden oluyor. Bu durum ileride diş kırılmalarına  kadar gidiyor. Onun içinde doğal yollarla diş beyazlatma yapmak çok daha sağlıklı olacaktır, herhangi bir yan etkisi de kesinlikle olmayacaktır. Kelimeleri fazla uzatmadan dişlerinizi 2 dakikada beyazlatacak doğal yöntemler hangileri bakalım.

 

 

Dişlerinizi Doğal Olarak Nasıl Beyazlatırsınız?

 

1.Yemeklerden ve İçeceklerden Sonra Diş Fırçalamak

 

 

Yemek yedikten veya bir şeyler içtikten sonra dişleri fırçalamak  diş beyazlatmanın ve lekelenmeyi önlemenin en iyi yoludur. Çoğu gıda dişleriniz hemen sarmasına sebep olmaz ancak çok çay tüketen biri iseniz ya da sürekli sigara içiyorsanız düşlerinizin sararması kaçınılmazdır bunun için diğer adımlardan yardım alın. Tabi ki diğer adımları takip etmeden önce ilk yapmanız gereken düzenli diş fırçalamak olacaktır.

 

2.Tatlı Soda ve Hidrojen Peroksit Çözeltisi

 

 

Hafif bir karışım yapacaksınız. Bunu bir hamur kıvamında yapın. Az miktarda hidrojen peroksit ile eşit miktarda tatlı sodayı(karbonat) karıştırıp diş fırçası ile fırçalayınız. Bunu düzenli olarak her gün yapın.

 

3.Elma Sirkesi

 

 

Elma sirkesi, vücudunuzdaki koyu lekeler için doğal bir beyazlatma ajanıdır ve dişlerinizi bembeyaz eder. Sirke, lekeleri çıkarmaya, dişleri beyazlatmaya, ağızda ve diş etlerindeki bakterileri öldürmeye yardımcı olur. Sabahları elma sirkesi ile gargara yaptıktan sonra her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizin bembeyaz olduğunu leke tutmadığını göreceksiniz. Bunu sürekli yapmaya gayret gösterin ayrıca elma sirkesinin doğal olmasına dikkat edin.

 

4.Hindistan Cevizi Yağı

 

 

Bazı kişiler dişlerini fırçaladıktan sonra dişlerine uyguladıkları Hindistan cevizi yağı uygulayarak dişlerinin daha beyaz olduğunu kanıtladılar. Ağzınıza bir kaşık Hindistan cevizi yağı alıp 5 ile 20 dakika arasında gargara yapın. Ya da diş fırçanıza birkaç damla ekleyip dişlerinizi fırçalayın. Son olarak temiz bir bez alıp Hindistan cevizi yağı döküp dişlerinize sürtebilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda dişleriniz bembeyaz olacaktır.

Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

 

 

5.Çilek

 

Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

Catherina Zeta Jones’un dişlerini nasıl bembeyaz tuttuğunu merak ettiniz mi? Formülü çilek evet yanlış duymadınız çilek. Dört ya da beş tane çileği ezip dişlerinizin her tarafına sürüp 5-10 arasında bekleyip sonrada dişlerinizi durulayınız. Bu yöntemi haftada 3 kere uygulayın. Deneyen kişiler gerçekten çok etkili olduğuna yemin ediyor. Bu açıdan bakıldığında gerçekten denemeye değer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?