Sonbahar Saç Bakımı Nasıl Yapılır | Kızlara Moda

Sonbahar Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Sonbahar Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Hepimizin bildiği gibi yaz aylarının sıcak havası, güneş ışınları ve denizin tuzlu sularından dolayı saçlarımız biraz güçsüzleşir. Bu nedenle de sonbahara girerken saç bakımı yapmak neredeyse kaçınılmaz bir hale gelir. Peki, deniz ve havuz suyundan, sıcak havadan ve kavurucu güneşten yıpranan saçlara nasıl bakım yapılmalı? Ne gibi yöntemler uygulanmalı? İşte bu yazımızda, sizler için sonbaharda saç bakımı nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

2022 Sonbahar Saç Kesimleri

Öncelikle saçlarınızı yaz aylarının bıraktığı kötü etkiden temizlemelisiniz. Denizde bulunan tuz ve havuzlarda bulunan klor güneş ışınları ile birlikte saçınızın cansız görünümüne neden olmakta. Bu da sonbahar aylarında saçlarınızı tekrar canlandırmanız anlamına geliyor. Bunun için öncelikle saç modelinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer saç modelinizden memnunsanız en azından kırıklarını aldırabilirsiniz. Daha sonra ise mutlaka nemlendirici saç bakım ürünleri ile saçlarınızı bakıma sokmanız şart.

kuafor-sac-kesimi

Yaz aylarından çıktıktan hemen sonra karşılaşılan bir diğer sorun ise boyalı saçların renklerinin solmasıdır. Bunun için de saç renginizi değiştirebilirsiniz. Sonbaharda trend olacak saç renkleri ve tonlarından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Tüm bunların yanı sıra saçlarınız için keratin maskesi uygulamanız da önemli. Çünkü yaz aylarından sonra saçlar güçsüzleşmeye başlar. Bu da kopmalara neden olur. Bunun üstesinden gelmek için de keratin maskelerini kullanabilirsiniz. Elbette tüm bunları yapmadan önce bir uzmana başvurmanız yararlı olacaktır. Çünkü saç yapınıza göre uygulayacağınız yöntemler değişkenlik gösterebilir.

sac-bakim-kurleri

Sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar da oldukça serinlemeye başladı. Yazın sıcak havası nasıl saçları oldukça etkiliyorsa serin havalar da saçları bir o kadar etkiler. Bunun önüne geçmek için de bazı tavsiyelerimiz var.

sac-kesimi

Mesela saçlarınızın aşırı nemlenmesini önlemek için şapkaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın bakımı için serumlardan ve yağlardan yararlanabilirsiniz. Bu sayede hem saçlarınız kuruluğu kaybolur hem de ışıltılı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Tüm bunların yanında mutlaka ekstra bir bakım yapmanız da şart. En az hafta da iki kere, bitkisel yağlardan hazırlanmış kürleri kullanarak saçlarınıza ekstra bakım yapmalısınız. Bu kürleri hazır bulabileceğiniz gibi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu kürlerle saçlarınızın sağlıklı hale geldiğini gözlerinizle göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?