Küllü Sarı Saç Rengi Hakkında Geniş Kapsamlı Rehber! | Kızlara Moda

Küllü Sarı Saç Rengi Hakkında Geniş Kapsamlı Rehber!

Küllü Sarı Saç Rengi Hakkında Geniş Kapsamlı Rehber!

Merhabalar bir saç rengi konusu ile yine sizlerleyiz. Son dönemde çok fazla tercih edilen sarı tonu olan küllü sarı çok beğeniliyor. Bizde bu kadar çok ilgi gösterilen bir renk hakkında geniş ve kapsamlı bilgiler vererek sizi doğru yönlendirmek istiyoruz. Sarı saçtan vazgeçmem diyenlerdenseniz bu alanda çeşitlilikleri önemseyerek doğru tonları bulmalısınız. Son dönemde küllü renkler çok revaçta, bundan dolayı da bunla eşleşen görünümleri tercih etmenizde fayda var. Birçok kişi tarafından kullanılan ve memnuniyet anketi yapıldığında ise memnuniyet oranın çok fazla olduğu bir renktir. Son dönemde de en çok tercih edilen 10 renkten biridir. Küllü sarı saç rengi hakkında diğer detaylara bakalım.

 

 

Nasıl Bir Renktir?

 

Doğal olarak ilk akla gelen nasıl bir özellikte renktir diye. İçinde gri yansımalar olan sarının normal tonu diye adlandıran kombinasyondur. Yani ana renk sarı ile gri tonunun bulunduğu renktir. Parlak ve canlı bir görünüm oluşturur. Kendi içerisinde birçok tonla beraber kombinler yapılabilir. Etkili görünüm isteyenler için idealdir. Göz alıcı canlılıkla beraber cilt tonunuza da parlaklık katar.

 

 

Hangi Ten Renklerine Uyum Sağlar?

 

Küllü sarı saç rengi kimlere yakışır sorusu en klasik soruların başında gelir. Ten renklerine göre saç renkleri kullanılmalıdır, aksi takdirde ortaya güzel görünümler çıkmayacaktır. Beyaz ve buğday tonuna sahip bayanlar açık küllü kumral saç rengi, Esmer bayanlar ise koyu küllü kumral saç rengi yakışmaktadır. Bu şekilde kullanım yaptığınızda ortaya çok güzel şıklık çıkacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca boyama işleminden hemen sonra bu renk oturmayabilir, bunun için biraz zaman gerekebilir bu noktaya dikkat edin.

 

 

Hangi Tonları Vardır?

 

Kendi içerisinde birkaç tonu bulunmaktadır. Bundan dolayı da doğru tonları seçerek görünümler oluşturmak çok daha mantıklı olacaktır. Bu tonlar ise şu şekildedir;

Açık küllü sarı tonu: Biraz daha normal renge göre açık bir yansıma oluşturur. Sadedir ve küllü ton biraz daha belirgin özellik taşır.

Koyu küllü sarı tonu: Esmerler için daha ideal ondur. Koyu özellik taşır ve de eşsiz bir görünüm verir. Açık tonları sevmeyenler için iyi bir tercihtir.

Çok açık küllü sarı tonu: Normalin üzerinde bir açık görünümü vardır. Sarının pek belirgin olmasını istemeyenlerin tercihidir diyebiliriz.

Doğal küllü sarı saç: Naturellik bana göre diyorsanız doğadan ilham alarak oluşturulan görünümdür.

 

 

Bu Rengin Saç Boya Numaraları

 

Saç boya numaraları,fiyatları ve markaları sizin bu rengi elde etmenizde kolaylık sağlayacaktır. İşte markalar ve numaralar hakkında bilgiler:

  • Koleston kit 12.11 ekstra yoğun küllü sarı saç boyası (fiyatı: 18.45 TL)
  • Palette Deluxe 9-1 küllü sarı saç boyası (fiyatı: 20 TL)
  • Loreal Excellence 9.1 küllü sarı saç boyası (fiyatı: 24.64 TL)
  • Palette Icc 10.1 açık küllü sarı saç boyası (fiyatı:12.02 TL)
  • Loreal Excellence 8.1 koyu küllü sarı saç boyası (fiyatı: 24.64 TL)
  • Morfose 9.11 küllü sarı saç boyası (fiyatı: 10.99 TL)
  • Wella 11.1 açık küllü sarı saç boyası (fiyatı: 19.90 TL)

 

Evde Bu Rengi Nasıl Elde Ederim?

 

Küllü sarı saç rengi nasıl elde edilir diyorsanız hemen bunun ayrıntılarını paylaşalım. Bu uygulanmış yöntemle rahatça bu görünüme kavuşabilirsiniz. İlk önce gidip koleston 12.11 küllü sarı saç boyası alacaksınız. Daha sonra ise %9 oksidan ile kremi ekleyip homojen bir kıvam alana kadar karıştıracaksınız. Karıştırma işlemi bittikten sonra da saçlarınızın her yerine güzelce sürmelisiniz. Şayet daha küllü bir görünüm isterseniz bir tatlı kaşığı kadar su ve eşit oranda saç kremi ekleyin. Boya ile oksidanın oranı bire birdir. Fakat ben bu uygulamayı yaparken biraz daha göz kararı ile koydum. Saçlarınız uzunsa malzemeleri 2 veya 3 kat şeklinde kullanmalısınız.

Malzemeler: 1 kutu küllü sarı koleston saç boyası,30 volümlü oksidan, 1 tatlı kaşığı ile saç kremi,1 tatlı kaşığı ile su

 

 

Hangi Göz Renkleri İle Uyum Sağlar?

 

Göz renkleri de bütünlük açısından çok önem taşır. Şayet iki rengin uyumu yüksek olunca da kusursuz görünürsünüz. Bu noktada bu saç renginde renkli gözlü olmanız yeterlidir. Hatta kendinize uyan doğal duran bir lens ile de bunu yapabilirsiniz. Birçok kez kuaförde bu şekilde denemeler yaptık gerçekten sonuçlar çok başarılı sizlere öneririz. Her zaman uyuma ve kombine önem verin deriz çünkü gerçekten çok önem taşımaktadır.

İlginizi Çekebilir: Açık Küllü Kumral Saç Rengi

 

Nasıl Bir Bakım Yapmalıyım?

 

Bakım olmazsa olmazlar arasında yerini almalıdır kesinlikle. Şayet bakım yapmadan kullandığınız ortaya iyi sonuçlar çıkmayacaktır. Bundan dolayı da boyama yaptım, güzel bir renk oluşturdum bitti mantığı çok yanlıştır. Aşağıda size sunacağımız önerileri kesinlikle yapmalısınız. Özellikle de bu renk için mor şampuanı kesinlikle kullanmalısınız.

Mor(silver) şampuan kullanın: Küllü sarı, küllü renkler ve gri renge sahip olanlar kesinlikle mor şampuan kullanmalıdır. Çünkü bu renklerde turunculaşma renk değişimi oluyor bunun önüne geçmenin yolu da mor şampuan diğer adıyla silver şampuandan geçmektedir. Diğer bakımları yapmasanız bile en azından bu şampuanı kullanmalısınız. Gratis Mor Şampuan Hakkında Bilgi Alın 

Suyun sıcaklığına dikkat edin: Çok fazla sıcak su kullanmak zararlı oluyor. Özellikle de boyalı saçlarda boya için sıcak su zararlıdır. Bunun yerine 35-40 derecedeki su sıcaklıkları yeterli olacaktır.

Bakım yağları kullanın: Bakım yağları gerçekten çok güzel faydalar sağlıyor. Hele de boyalı olan saçlar için. Bundan dolayı da bakım yağlarını alıp haftada bir kerede olsa düzenli bir şekilde kullanın.

Saç maskesini atlamayın: Saç maskesini ihmal etmeden kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu rengi yapıp kullandığımız kişilerde güzel sonuçlar elde ettik. Bu deneyimleri de sizlerle paylaşarak sizlerinde yararlanmanızı istiyoruz.

 

Küllü Sarı Rengi Deneyenler Ne Diyor?

 

Küllü sarı saç rengi kullananlar aşağıda düşüncelerini paylaştılar. Bu düşüncelerden sizlerde ilham alıp bu boyayı yaptırıp yaptırmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Selvi anlatıyor:  Bu görünümü deneyenlerdenim ben çok memnun kaldım gerçekten çok modern süper bir görünüm sağlıyor. Klasik olan renklerde sıyrılıyor. Benim size önerim ton ayarlamasını iyi yapmanız yoksa iyi görünmeyebiliyor.

Pınar anlatıyor: Ben kendim denedim hiç beğenmedi bu nasıl bir renk dedim. Bir kere de kuaförde yaptırıp deneyeyim dedim uzman eli değince çok güzel oldu. Yıllardır bu rengi kullanıyorum.

Kezban anlatıyor: Bu boya şuan saçlarımda bakımı iyi yapılmalı yoksa turunculaşıyor garip bir görünüm alıyor. kötü görünüm ortaya çıkıca başka renge de geçiş yapmayı bil düşündüm. Yalnız kuaförüm mor şampuan önerdi onu kullanma başlayınca istediğim görünüm oluştu. Sizde herhangi bir markanın mor şampuanını kesinlikle alın .

Fatma anlatıyor: Sarı rengin bağımlılarından bir de bu tona geçiş yapayım dedim. Deneyince de hoşuma gitti sürekli kullanıyorum.

Eylül anlatıyor: Yaptırıp beğenmeyip başka renge geçenlerdenim. Ben de güzel durmadı, cilt tonuna uygun olanların yaptırmasını tavsiye ediyorum, yoksa yakışan bir görünüm ortaya çıkmıyor.

 

 

Bu Renge Yakışan Saç Modelleri Hangileridir?

 

Bilindiği saç stilleri de çok önemli bir etkiye sahiptir. Görünümünüzde boyanızın kadar saç modelinizde önem taşır. Bunun içinde bu renkten sonra acaba hangi ton geçiş yapsam diyorsanız hemen hangi modelleri kullanacağınızı söyleyelim.

-Düz saç modelleri

-Omuz hizası saç modelleri

-Kıvırcık saç modelleri

-Dalgalı saç stilleri

-Kısa saç stilleri

-Kahküllü uzun saç modelleri

Galerimize de Göz Atın

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?