Koyu Kızıl Saç Rengi Hakkında Tüm Bilinmesi Gereken Ayrıntılar! | Kızlara Moda

Koyu Kızıl Saç Rengi Hakkında Tüm Bilinmesi Gereken Ayrıntılar!

Koyu Kızıl Saç Rengi Hakkında Tüm Bilinmesi Gereken Ayrıntılar!

Bu ton tercih edilebilecek en iyi renklerden biridir. ‘Saçımı hangi renge boyatsam’ diye düşünüyorsanız sizde bu rengi tercih edebilirsiniz. Bu saç renginin en büyük avantajı hem açık tenli hem de koyu tenli bayanlara yakışmasıdır. Sizler de kızıl renklerini seviyorsanız koyu kızıl rengini tercih edebilirsiniz. Koyu kızıl saç bayanlara ağır bir görünüm verir. Hem gençlerde hem yaşlılarda rahatlıkla kullanılan koyu kızıl saç son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Araştırmalara göre pek çok bayan bu rengi tercih ediyor ve memnuniyetle kullanıyor. Koyu kızıl saç rengi bir süre sonra bayanlarda bağımlılık yapıyor. Bu saç rengini kullanmaya başladığınızda size de bağımlılık yapabilir.

 

Koyu Kızıl Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır?

 

Bu ton her ten rengine uyum sağlar ancak koyu renk olduğu için açık tenlilerde daha şık bir görünüm sağlar. Buğday tenli bayanlarda da ahenk sağlar. Parlak saçlarda çok daha güzel görünür. Saçınızın parlak görünmesini istiyorsanız gerekli saç bakımlarını yapmalısınız ve sağlıklı beslenmelisiniz. Biraz farklılık ve birazda hoş görünüm katmak istiyorsanız denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Bu Saç Rengi İçin  Boya Markaları ve Numaraları

 

Saçınızı koyu kızıl rengine boyatmak istiyorsanız verimli sonuç almak içim bazı markaların boya numaralarını bilmeniz gerekir. Bu bilgiye sahip olursanız istediğiniz rengi tutturmanız daha kolay olur.

 • Natural colors 4rr koyu kızıl organik saç boyası (fiyatı 19.50)
 • Palette göz alıcı renkler serisi 4.88 koyu kızıl saç boyası ( fiyatı 8 TL)
 • Garnier çarpıcı renkler serisi 4.60 yoğun kızıl saç boyası  (fiyatı 6.50 TL)
 • Wella 4.6 koyu kızıl saç boyası (fiyatı 25 TL)
 • Koleston 44/46 koyu ateşli kızıl kit saç boyası (fiyatı: 27.99 TL)
 • Beauty M13 koyu kızıl doğal bitkisel saç boyası (fiyatı: 15.99 TL)

 

 

Bu Saç Renk Tonu Akar Mı?

 

Bu kızıl tonu diğer renklere oranla daha çabuk akar. Uzun süre bu rengi kullanmak ve akmasını ertelemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 • Live clean pink free şampuanı tercih edin: Bu şampuan saç renginizin ömrünü uzatır. Hem saçı besliyor hem de saç boyasının ömrünü uzatır. Bu şampuanı her yerde bulabilirsiniz. Kozmetikçilerde, internet sitelerinde ve marketlerde bulmanız mümkün. Bunun dışında sülfatsız şampuanları da tercih edebilirsiniz.
 • Üzüm sirkesi tercih edin: Üzüm sirkesi yapılan araştırmalara göre boyanın akmasını önlüyor. Üzüm sirkesini şampuan kullanmadan önce ıslak saçlarınıza sürün ve sonradan şampuanla saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemle uzun süre saçlarınızı akmadan kullanabilirsiniz. Saçınızı boyadığınız gün bu yöntemi uygularsanız boya daha kalıcı olur.

 

 Bu Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Saçınıza ne kadar bakım yaparsanız saç boyası o kadar kalıcı olur. Bakımsız saç kısa sürede kırılır ve parlaklığını yitirir. Boyanızın uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 • Saçlarınızı ılık suyla sık sık yıkayın: Saçı ne kadar sık yıkarsanız o kadar çabuk uzar ve boya rengi tam anlamıyla yerine oturur. Ilık suyla yıkamanızın sebebi saçı sıcak su kırar ve boyanın akmasını sağlar.
 • Saç maskesi tercih edin: Saç maskesi ciddi anlamda boyanın ömrünü uzatıyor. Aynı zamanda saça canlılık katıyor.
 • Saç kremi kullanın: Saç kremleri saçları besler. Boyanın ömrünü uzatır ve saçlara ışıltı verir. Özellikle sprey şeklinde olanları tercih ederseniz saçınıza çok daha büyük fayda sağlarsınız.

İlginizi Çekebilir: Koyu Kızıl Saç Rengi Rehberi

 

Bu Renk İle Yapabileceğiniz Saç Modelleri

 

Saçın rengini gösteren saça uygulanan modellerdir. Her rengin modeli farklıdır. Sizlere uygun modelleri yaparak boyayı daha ön planda tutabilirsiniz. Bu modellerden bazıları şu şekildedir;

 • Perçemli saç modelleri
 • Uzun ya da kısa düz saç modelleri
 • Kıvırcık saç modelleri
 • Maşalı saç modelleri
 • Örgü saç modelleri
 • Küt kesimli saç modelleri
 • Katlı saç modelleri

Yukarıda sıralanmış saç modelleri kişiden kişiye fark gösterir ancak her birinde bu yansımanın güzelliğini ortaya koyarak bayanlarda albeni havası yaratarak dikkat çekmesini sağlar. Sizlerde görüntünüzle fark yaratmak istiyorsanız bir daha ki saç boyama zamanınızda bu tonu tercih edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Merhabalar,

  Söz konusu kızıl renk olunca en canlı en güzel renk veren boyayı bulmak için sıkı araştırma yapmak gerekiyor. Kullandığım boyalar ve kızıl saç deneyimimle ilgili izniniz olursa ben de sizinle yorumlarımı paylaşmak isterim:

  Çok sevgiler ve selamlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?