Soğan Kabuğu Saç Rengi, Saç Modelleri ve Saç Boyası Numaraları! | Kızlara Moda

Soğan Kabuğu Saç Rengi, Saç Modelleri ve Saç Boyası Numaraları!

Soğan Kabuğu Saç Rengi, Saç Modelleri ve Saç Boyası Numaraları!

Soğan kabuğu saç rengine her açıdan bakalım!

Tüm saç rengi tutkunlarına selamlar. Biraz değişiklik yapıp soğan kabuğu saç rengi hakkında bilgi edinelim. Soğan kabuğu saç rengi bakır kızıl olarak da bilinir. Klasik renklere oranla saçlara çok doğal bir görünüm katar. Sizlerde kendinizde değişiklik yapmak istiyorsanız soğan kabuğu saç rengini tercih edebilirsiniz. Bu rengi taşıyabilirseniz gerçekten eşsiz bir izlenim katıyor. Taşıyabilme durumu da kişiden kişiye değişebiliyor, bu noktaya dikkat etmelisiniz Eğer kendinize bu konuda güveniyorsanız hiç tereddüt etmeden saçlarınızı bu yansımaya  boyayabilirsiniz. Bu konu hakkında diğer detayları bilmeniz önem taşır, işte o detaylar şu şekildedir.

 

 

Soğan Kabuğu Rengi Nasıl Bir Renktir?

 

Pek çok kişinin yemeklerde kullandığı hatta doğrarken gözlerinin yandığı soğan kabuğu saç renginde de kullanılıyor. Bu renk saçlarda bir harika duruyor ve sizlere ayrı bir hava katıyor. Kızıl renk ile kahve tonlarının buluştuğunu düşünün. Düşüncesi bile insanı heyecanlandırırken gerçeği kim bilir nasıldır değil mi? Sizleri ilgi odağı yaparak dikkat çekmenizi sağlar. Bu göz alıcı rengi denemenizi öneririz, gerçekten çok fark edilecek bir tona sahip.

 

 

Soğan Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Soğan kabuğu saç rengi kimlere yakışır diyorsanız hemen açıklayalım.Yapılan araştırmalar sonucunda soğan kabuğu saç renginin açık tenli kadınlara daha çok yakıştığı tespit edildi. Koyu tenli kadınlarda soğan kabuğu saç rengi uyum sağlanıyor ve tuhaf bir görüntü ortaya çıkıyor. Yani sizler açık tenli iseniz soğan kabuğu saç rengini tercih edebilirsiniz. Ayrıca renkli gözlü bayanlarda da soğan kabuğu saç rengi kendini gösteriyor.

 

 

Soğan Kabuğu Saç Rengi Tonları Nelerdir?

 

Pek çok saç boyasında olduğu gibi soğan kabuğu saç boyasının da farklı tonları bulunmaktadır. Sizler hangi renk tonunu kendinize yakıştırıyorsanız o renk tonunu tercih edebilirsiniz.

Koyu soğan kabuğu renk tonu: Eğer açık soğan kabuğu saç rengini kendinize yakıştıramıyorsanız koyu soğan kabuğu saç rengini tercih edebilirsiniz. Koyu soğan kabuğu saç rengi açık soğan kabuğu saç renginde olduğu gibi fazla göze batmaz dolayısıyla çok fazla dikkat çekmezsiniz.

Açık soğan kabuğu renk tonu: Eğer bulunduğunuz ortamda dikkat çekmek istiyorsanız kesinlikle açık soğan kabuğu rengini tercih etmelisiniz. Açık soğan kabuğu saç rengi saçlarınıza ışıltı verir ve size ‘ben buradayım’ havası verir. Açık soğan kabuğu saç rengi gençler tarafından daha çok tercih edilir.

 

Bu Saç Renginin Boya Markaları ve Numaraları

 

Eğer doğru markada doğru saç rengini bulursanız istediğiniz saç rengini elde etmeniz daha kolay olur. Boya markaları ve numaraları aşağıda listelenmiştir;

 • Loreal İnao 6.64 numaralı soğan rengi saç boyası ( fiyatı 23 TL)
 • Koleston 6.4 soğan kabuğu saç boyası (fiyatı 17 TL)
 • Nevacolor doğal renkler serisi 6.70 soğan kabuğu saç boyası (fiyatı 10 TL)
 • Morfose 7.34 soğan kabuğu saç boyası (fiyatı: 10.59 TL)

 

Bu Renge Uygun Nasıl Makyaj Yapılır?

 

Saçlarınızı bu renge boyadıysanız aklınıza ilk gelen sorulardan biri nasıl bir makyaj uygulayacağınız olur. Soğan kabuğu saç renginin daha da şık durmasını istiyorsanız makyaj yaparken canlı tonları tercih etmelisiniz. Çok ağır makyaj yapmamalısınız bunun yerine daha doğal tonları tercih etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Açık Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Nasıl Bir Bakım Uygulanmalı?

 

Bu saç rengi tonu çok çabuk akan renktir bu nedenle bakımı çok iyi yapılmalıdır. Bu bakımlardan bazıları;

 • Yüksek sıcaklıktaki saç şekillendirme aletlerini kullanmayın: Bu tür saç şekillendirme aletleri saça zarar verir ve boyanın daha çabuk akmasına sebep olur. Bu nedenle olabildiğince az yapmalısınız. Ne kadar az yaparsanız saç boyanızı o kadar uzun ömürlü kullanmış olursunuz.
 • Saçınızı sıcak suda yıkamayın: Her renk boyada olduğu gibi bu renk tonlarında da sıcak su saça zarar verir. Saçın uzamasını geciktireceği gibi boyanın çabuk akmasına sebep olur.
 • Sağlıklı beslenin: Saçınızı boyattıysanız ve aynı zamanda saçınızın uzamasını istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Siz ne kadar sağlıklı beslenirseniz saçlarınız o kadar iyi sonuç verir.
 • Saç kremi kullanın: Saç kremi hem saçları besliyor hem de boyanın daha uzun süre saçta durmasını sağlıyor. Bu nedenle her duşa girdiğinizde saç kremi kullanın.
 • Saç maskesi kullanın: Saç maskesi saçların parlaklığını arttırır. Bu nedenle en az haftada bir defa saç maskesi kullanmalısınız.

 

 

Bu Saç Rengine Hangi Modeller Yakışır?

 

Bir kadın olarak saçlarınızı boyatacaksanız aklınıza gelen diğer soru hangi modelleri yapabileceğiniz olur. Önemli olan saçın şık durmasını sağlayacak modeller uygulamaktır. Saçı rengi olduğu kadar model de gösterir. Bu nedenle saç boyanıza yakışan modelleri tercih etmelisiniz. Bu renge yakışan saç modelleri şu şekildedir;

 • Kısa saç modelleri
 • Kahküllü saç modelleri
 • Uzun dalgalı saç modeli
 • Omuz hizası saç modeli
 • Katlı kesim saç modeli
 • Düz dağınık saç modeli
 • Maşalı saç modelleri
 • Örgü saç modelleri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?