Küllü Kahve Saç Rengi,Saç Modeli ve Elde Edilişi | Kızlara Moda

Küllü Kahve Saç Rengi,Saç Modeli ve Elde Edilişi

Küllü Kahve Saç Rengi,Saç Modeli ve Elde Edilişi

Kahve tonları favorisi olanlar için bu konuyu kaleme alıyoruz. Bugünkü konumuz küllü kahve hakkında olacaktır. Koyu tonlarının tutkunu iseniz ve vazgeçemiyorsanız güzelliğinize güzellik katacak bir fikir istiyorsanız size küllü kahve saç rengi önerisinde bulunabiliriz. Son zamanlarda küllü renkler çok moda olmaya başladı. İçerisinde gri yansımalarla beraber ana renkleri kullanmak artık çok güzel güzel bir kombinasyon ve etki sağlıyor. Bu saç rengine geçiş yapmadan önce aşağıdaki detayları bilmelisiniz. Buna göre geçiş yapıp yapmayacağınıza karar vermelisiniz. her saç rengi her kişide güzel durmayacağını bilerek hareket etmenizde fayda var. Şimdi de bu konu hakkındaki diğer detaylara bakalım.

 

 

Nasıl Bir Kahve Tonudur?

 

Klasik görünümlerden biraz farklı ve biraz da modern bir etkidir. Son dönemde öne çıkan küllü modasının bu renge uyarlanmış şeklidir. İçerisinde gri yansımaları olan hafif beyaz ve parlak görünüm sunan çok etkili bir yansımadır. Klasik görünümlerde biraz sıyrılarak farklılık katmanın zamanı diyenler için çok ideal bir tondur. Kullanan birçok kişinin hoşuna gidecek renklendirmedir. Son dönemde saçları renklendirmenin ne kadar önemli olduğunu düşünürsek bu ton gerçekten eşsizdir.

 

Küllü Kahve Saç Rengi Kimlere Uygundur?

 

Küllü kahve saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabını alalım. Bu renk buğday cilt tonlarına ve esmer cilt tonlarına yakışmaktadır. Bu iki cilt tonuna sahip olan bayanların bu konuda çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz cilt tonuna sahip kişilerde bunu tonu kullanmak istiyorsa açık olan tonunu kullanmalıdır. Birçok ünlünün de denediği renklerin başında gelmektedir. Yerli yabancı birçok ünlü isim sürekli olarak bu görünümü kullanıyor.

 

 

Hangi Tonları Mevcuttur?

 

Bu saç renginin kendi içerisinde birden çok tonu bulunmaktadır. Bu tonları doğru şekilde bilerek saçlarınızı boyadığınız da çok güzel görünümler elde edeceksiniz. Şimdi bunlar hangi tonlar onlara bakalım.

Açık küllü kahve tonu: Açık cilt tonuna sahip bayanlar için uyumlu bir tondur. Normal tona göre 1-2 kat daha açık bir görünüm sağlar.

Koyu tonlu küllü kahve: Bu ana ton diyebiliriz, buğday tenliler ve esmer tenliler için idealdir. Koyu tonları sevenler için güzel bir görünüm sağlar.

Yoğun küllü kahve tonu: İçerisinde yoğun gri rengin olduğu belirgin bir saç rengidir. Küllü rengi çok sevenler için ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır.

 

Boya Markaları, Numaraları ve Fiyatları

 

Saç boyalarının özelliklerini,numaralarını ve fiyatlarını vererek elde etme durumunuzu daha basit hale getiriyoruz. Aşağıda saydığımız markalardan aldığınızda kolayca bu rengi oluşturmuş olacaksınız. Bu boyalar marketlerde,kozmetikçilerde satılmaktadır.

  • Wella Koleston 5.1 açık küllü kahve saç boyası(fiyat: 19.99 TL)
  • Nevacolor 4.71 yoğun küllü kahve tüp saç boyası (fiyat: 7.99 TL)
  • Syoss Oleo Intense 5-10 küllü kahve saç boyası (fiyat: 22.69 TL)
  • Exicolor 4.71 yoğun küllü kahve saç boyası (fiyat: 9.90 TL)

 

Evde Bu Renk Nasıl Elde Edilir?

 

Küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabını elde ettiğimiz deneyimler ile verelim. Öncelikle olarak şunları söyleyelim, ilk defa evde saç boyama işlemi yapacaksınız tavsiye etmiyoruz. Çünkü genelde ilk denemeler çok sorun çıkıyor. ilk deneyenlerin kuaförden destek almasını öneriyoruz. Aşağıdaki formülde biraz değişik boya numaralarından bu rengi elde ettik. Saç boya numaraları farklı diye kafanız karışmasın denenip sonuç alınmış bir yöntemdir. Aşağıdaki formülü uygulayarak hızlı bir şekilde bu renge ulaşabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler;

-Koleston 6.73 saç boyası (1 tüpün 2/3 yeterli oluyor)

-1 tüpün 1/3 oranında Palette sarı saç boyası

-Fındık kadar 2 damla olacak şekilde 1.0 siyah saç boyası

Oksidanın volüm seçimi sizin kararınıza bırakılmıştır. İstediğiniz volumü seçebilirsiniz. Bu formül ile ortaya çok güzel küllü kahve çıkıyor. Saç uzunluğunuza göre saç boya miktarları değişebilir bunu göz önünde bulundurun.

 

Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Koyu renklerin bakımı diğer açık renklere göre daha kolaydır. Bakımı son derece kolay olan bir renktir. yalnız bu durum bakım yapmayacağımız anlamına gelmez. Sadece tembel bayanların işini daha da kolaylaştırır.

Klorlu ve sıcak sudan uzak durun: Klor boyaları saçların belalısıdır. Şayet çok klorlu bir suyunuz var ise buna önlemler alın ve artıcı taktırın. Ayrıca duş alırken de çok sıcak su kullanmayın.

Doğal şampuan içerikleri kullanın: Çok kimyasal içermeyen renkli saçlara uygun olan şampuanlar tercih edin. Bu şekilde kullanımla boyanızın ömrünü daha da uzatmış olacaksınız.

Güneş ışınlarından saçlarınızı koruyun: Güneşin zararlı etkileri artık günümüzde daha fazla bunun içinde özellikle yaz mevsiminde saçlarınızı koruyun. Boyalı saçlara sahip olan kişilerde güneş ışınları matlık ve cansızlık yapıyor. Bu renginde parlak olduğunu düşünürsek dikkat etmenizde fayda var.

 

 

Küllü Kahve Saç Rengi İçin Saç Modelleri

 

Saç modelsiz görünümün bir ayağı hep eksik kalır. Bunun içinde yapılması gereken doğru bir saç şekillendirmesi tercih etmektir.  Birbirini kombin şeklinde tamamlayan saç stilleri sizi daha mükemmel gösterecektir. Yapacağınız saç modelleri ise şu şekildedir;

-Dalgalı saç stilleri

-Dağınık dalgalı saç modelleri

-Uzun saç modelleri

-Düz saç modelleri

-Maşalı saç modelleri

-Ortadan ayrık doğal saç görünümleri

 

 

Kullanıcı Yorumları

 

Küllü kahve saç rengi kullananlar aşağıda düşüncelerini paylaştılar. Tabi ki renk beğenisi kişiden kişiye değişecek durumlardır ama yine fikriniz olsun diye bu düşünceler yer verdik.

Suna diyor ki: Koyu renkler bana göre değilmiş kullandım olmadı. benim tercihim açık renklerden yana. Doğru bir şekilde seçim yapmanız çok önemli.

Feyza diyor ki: Elde etmesi biraz zor oldu ama güzel bir etki sağladı kesinlikle. gri yansımaların o güneş altındaki görünümüne bayılacaksınız.

Hatice diyor ki: Evde oluşturdum ilk başlarda aktı elde etmek için çok uğraştım sonunda elde ettim. Farklı ve güzel bir yansıma diyebilirim.

Asuman diyor ki: İki kere düşünün derim yakışanlara çok yakışıyor ama yakışmayanlara da çok kötü duruyor. Artık karar sizin.

Betül diyor ki: Az bakım istiyor güzel bir göz alıcı görünüm sağlıyor. Benim gibi zamanı az olan kişilere öneririm.

İlginizi Çekebilir: Açık Kahve Saç Rengi ve Elde Edilmesi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?