Kızıl Kahve Saç Rengi ve Saç Boyaları Kataloğu | Kızlara Moda

Kızıl Kahve Saç Rengi ve Saç Boyaları Kataloğu

Kızıl Kahve Saç Rengi ve Saç Boyaları Kataloğu

Saç rengini değiştirmeyi sevenler ya da saçları için başka bir renk arayanlara çok özel bir renkten bahsedeceğiz. Kızıl kahve çok bilinen ama genel olarak şüphe ile yaklaşılan bir renktir. Klasik kızıl renk ile kahve tonunun bir arada kullanıldığı bir renktir. Kahvenin içerisinde kızıl yansımalar bulunur. Bu rengin en güzel tarafı mevsime bağlı olmadan kullanılabilmesidir. Boyanın içinde bulunan kızıl tonlar kahvenin koyu rengini kırar ve dört mevsime uygun bir hale getirir. Kızıl kahve saç rengi son zamanların moda renklerinden bir tanesi olmaya çoktan başladı. Saçlarına uygulayıp memnun kalmayan yok. Kızıl tonların hareket kattığı saçlar oldukça sağlıklı ve çekici görünmektedir. Siz de hareketli, enerjik ve koyu tonların arasından ışıltıların fışkırdığı bir saç rengi istiyorsanız bu rengi tercih edebilirsiniz.

 

 

Bu Renk Kimlere Yakışır?

 

Saçlarını boyamaya karar verenler istedikleri rengin kendilerine yakışıp yakışmadığını merak edebilirler. Özellikle bir başkasında gördükten sonra bu merak daha da artar. Bayanların en çok sorduğu soru hangi rengin daha güzel duracağıdır. Sonuçta birine yakışan bir rengin bir başkasında güzel durmama ihtimali de vardır. Sonuçta cilt rengi, göz rengi, saçların yapısı, şekli gibi birçok etken vardır. Tabi beğendiniz renk mutlaka sizde güzel duracak ya da kötü olacak diye bir kural yok. Bir başkasına yakışmayan sizde çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkartabilir. Kızıl kahve saç rengi kimlere yakışır diyorsanız esmer ve buğday ten renklerinde bu renk çok güzel durur. Saç renginize karar vermeden önce çeşitli fotoğrafları inceleyerek kendinize yakışıp yakışmadığını görebilirsiniz.

 

 

Kızıl Kahvenin Hangi Tonları Vardır?

 

Kendi içinde farklı tonlara ayrılan bu rengin doğru tonunu yakalayabilirseniz şahane görünürsünüz. Renk güzel olsa da ton iyi seçilmediği için kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Saç renklerinde bir ton bile büyük fark yaratır. Bu nedenle saçınız için en ideal tonu seçmeye çalışın. Gerekirse bu konuda yardım alın. Aksi halde karşılaşacağınız sonuç sizi memnun etmeyecektir.

Açık kızıl kahve tonu :  Rengin bu tonunda kızıl yansılmalar kahveye daha baskındır. Esmer tenli bayanlara çok yakışır. Ancak çok koyu tenlerde de boğucu bir etki yaratabilir. Kahvenin içerisinde bulunan kızıl yansımalar güneşli günlerde kendini daha çok hissettirir.

Koyu kızıl kahve tonu :  Kahvenin ağır bastığı tondur. Açık ten rengine sahip bayanlarda çok güzel durur. Cilt ve saç rengi arasında bir denge sağlar. Koyu renk olmasından dolayı ten rengi ile uyumu saha fazladır. Açıktan buğday tonuna kadar olan ten renkleri ile kullanılabilir.

 

 

Kızıl Kahve Renginin Avantajları ve Dezavantajları

 

Avantajlı yönleri

  • Saça canlılık verir, parlaklık katar, enerjik görünür
  • Saçın daha sağlıklı görünmesini sağlar, mevcut sorunları gizler
  • Pürüzsüz görünümünden dolayı şık durur, saçlar sağlıklı bir yapıya kavuşur
  • Yansımaları göz kamaştırır, güneşte daha çok dikkat çeker
  • Işıltıları etkisini güçlendirir

Dezavantajlı yönleri

  • Çabuk alan bir renktir, bu nedenle korumak için dikkatli olmak gerekir.
  • Kısa aralıklarla saçın boyanma ihtiyacı ortaya çıkar.
  • Bakım yapmak önemlidir, saç bakım ürünleri ile bakım desteklenebilir.

 

 

Kızıl Kahve Saç Boyası İçin  Numaralar ve Fiyatları

 

Saçlarını bu renge boyamak isteyenler aşağıdaki listede yer alan boyaları kullanabilirler.

Koleston naturel 4/6 kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 12 tl)

-Palette göz alıcı renkler serisi  5/57 ışıltılı kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 7.69 tl)

Loreal Paris excellence 5.62 kızıl kahve saç boyası (fiyatı: 16.59 tl)

-Garnier olia amonyaksız  5.5 kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 16.99 tl)

-Naturel colors 5R kızıl kahve organik saç boyası (fiyatı : 19.25 tl)

-Neva color 4.65 kızıl kahve saç boyası (fiyatı : 8.50 tl)

-Syoss 4/2 kızıl kahve saç boyası (fiyatı: 19 TL)

-Natural colors 5r organik kızıl kahve saç boyası (fiyatı: 23.99 TL)

-Colur specialsit 6.68 kızıl kahve saç boyası (fiyatı: 18 TL)

Saçlarını Kendisi Boyamak İsteyenlere Öneriler

 

Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir diye merak ediyorsanız sizlere uygulama biçimini de anlatalım. Loreal 6.35 ve %9’luk açıcı ile bu rengi tutturabilirsiniz. Boya üzerinde yazan talimatlara göre boyanın uygulamasını yapın. Yukarıda yazan boyalardan bir başkasını da kullanabilirsiniz. Saçlarınızı boyama konusunda şüpheniz varsa profesyonel destek de alabilirsiniz. Bazı saçlar boya konusunda oldukça inatçı olabilirler. Boya tam anlamıyla saçı kapatmaz. Böyle bir saç tipine sahip sahipseniz saçlarınızı kuaförde boyatmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Altın Kahve Saç Rengi ve Elde Edilmesi

 

 

Saç ve Göz Rengi Uyumu

 

Bu renk özellikle ela ve kahverengi gözlü bayanlarda çok güzel durur. Saç rengi göz rengi ile bütünleşerek harika bir görünüme kavuşur. Tabi bu demek olmuyor ki diğer göz renkleri ile bu renk kullanılmaz. Kendisine yakıştığını düşünen her bayan bu rengi kullanabilir. Saç renginin bir başka özelliği ise makyaj ve giyim konusunda dikkat istemesidir. Saçın kendiliğinden gösterişli olduğunu söyleyelim. Bunun üzerine bir de giyime dikkat edildiği zaman bütün bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Giydiğiniz renkler ile saç renginizi yakıştırmaya çalışın yeter.

 

 

Bu Saç Renginin Bakım Önerileri

 

Saçlarınızı boyamaya karar verdiniz ve tam istediğiniz gibi oldu. Bundan sonra ne yapabilirsiniz? Boyanın daha kalıcı olması ve saçlarınızın daha güzel görünmesi için bakım yapmalısınız.

Saçlarınızda kırıklar var ise işlem yaptırın: Kızıl kahve saç kullanmak istiyorsanız saçlarınıza da dikkat etmeniz gerekir. Özellikle saç uçlarınızdaki kırıklar rengin de kötü görünmesine neden olacaktır. Saçlarınızın uçlarındaki kırıkları düzenli olarak aldırın.

Saç renginizi koruyacak şampuan kullanın: En önemli nokta ise boyalı saçlara uygun bir şampuan kullanmaktır. Kaliteli ve boyanın ömrünü uzatacak bir şampuan kullanarak saçlarınızın yapısını koruyabilirsiniz. Şampuan satın alırken bu özelliğine dikkat edin.

Parlaklık sağlamak için saç maskesi uygulayın:Sadece boyalı saçlar için değil bütün saçlar için rutin bakım oldukça önemlidir. Ancak saçlarınızda boya varsa bakımına daha fazla dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı boyadığınızda yıpranma olması normaldir. Sonuçta kimyasal bir madde saçlara temas eder. Bakım yaparak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Bakım yağlarını tercih edin: Saçların gövdesinden çok uçları zarar görür. Uçlardan başlayan yıpranma saçı geneline yayılır. Bakım yağları ile saçlarınızın uçlarını güçlendirebilirsiniz. Doğal yağlar bu konuda en çok yardımcınız olacaktır. Badem yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Haftada birkaç uygulama yaparak saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Kızıl Kahve Saç Rengi İçin  Saç Modelleri

 

1.Dalgalı ve Örgülü Saç Kombinasyonu

 

2.Uzun Saç Stilleri

 

3.Omuzda Saç Modeli

 

4.Hafif Dağınık Modeller

 

5.İri ve Belli Belirsiz Dalgaları Olan Saçlar

 

Türk Kahvesi Saç Rengi, Saç Modelleri ve Elde Edilişi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?