Bakır Kahve Saç Rengi Denemek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler | Kızlara Moda

Bakır Kahve Saç Rengi Denemek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Bakır Kahve Saç Rengi Denemek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Saç renginde değişiklik yapmak isteyenler bakır kahve tonunu oldukça sık duymuşlardır. Sıklıkla önerilen bu renk saçların parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ancak çoğu kadın bu rengi seçerken şüpheye düşebilir. Rengin kendisine yakışıp yakışmayacağını düşünebilir. Bakır kahve saç rengi için karar vermekte zorlanıyorsanız sizin için yaptığımız incelemeyi okuyarak daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Renk seçimi yapmak kadınların üzerinde uzun uzun düşündüğü bir konudur. Eğer saçlarınızın bakır ışıltısında olmasını ve kahve tonlar içermesini istiyorsanız bu renk tam size göredir. Hafif bir makyaj ile harika bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

 

 

Bakır Kahve Rengi Nasıldır?

 

Bu rengin içinde bakır ve kahve tonları vardır. Tonun hakim rengi bakırdır. Bundan dolayı da parlak bir görüntüsü bulunur. Güneş ışınları ile birleştiğinde harika parıltılar yaratır. Çabuk akma özelliği olduğu için dikkatli kullanılması gerekir. Saçlarının dikkat çekmesini isteyenler bu ton ile dilediklerini yakalayabilirler. Ayrıca doğru bir bakımla boyanın uzun süre saçların üzerinde kalması sağlanabilir. Önemli olan saçın rengi kadar o rengi taşıyabilmektir. Cansız saçlara da mükemmel bir parlaklık verir. Çoğu kadın bu renk konusunda tereddüt içinde olabilir. Bu kuşkunun tamamen yersiz olduğunu ve parlak bir saç görünümü için tercih edilebilecek en güzel tonlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Uyum Sağlar?

 

Bakır kahve saç rengi kimlere yakışır diye düşünüyorsanız elbette bu sorunun da bir cevabı var. Saç rengi beyaz ten ile muhteşem bir uyum gösterir. Açık ten rengi olan kadınlara daha çok yakışır. Çok koyu ten rengi olmayan kadınlar da bu rengi kullanabilirler. Dikkatleri ten renginden çok saç rengine yöneltir. Bu rengi bir kere kendine yakıştıran kadınların bir daha asla bırakamadığını da söylemek gerek.

 

 

Bakır Kahve Saç Rengi Tonları ve Özellikleri

 

Bu rengin de kendi içinde tonları bulunur. Tonlar arasında çok az farklar vardır. Farkları bilirseniz seçiminiz de kolay olacaktır.

Açık bakır kahve rengi: Bakır kahvenin en açık tonudur. Parlak ve ışıltılıdır.

Sıcak bakır kahve rengi: Parlak ve canlı bir ton olmasının yanında sıcak bir etkisi vardır.

Koyu bakır kahve rengi: Kahve tonunun daha baskın olduğu bir renktir. Açık tonları sevmeyenler için ideal bir seçimdir.

Yoğun bakır kahve rengi: Belirgin bir bakır kahve ton isteyenler bu rengi tercih edebilirler. Boyanın rengi tam olarak ortaya çıkar.

 

 

Bakır Kahve Saç Boyaları,Numaraları ve Fiyatları

 

Sizler için hangi markalarda bu rengi bulabileceğiniz derledik. Seçim yaparken uzun uzun düşünmenize gerek kalmadan boyanızı satın alabilirsiniz.

  • Loreal Excellence İntense kit saç boyası 5.45 bakır kahve(fiyatı: 16.88 tl)
  • Palette Deluxe 6-70 bakır kahve saç boyası (fiyatı: 9.99 tl)
  • Garnier çarpıcı renkler serisi 6.46 yoğun bakır kahve saç boyası (fiyatı: 8.90 tl)
  • Organik saç boyası  5cr açık bakır kahve saç boyası (fiyatı:  45.90 tl)
  • Farması 5r parlak bakır kahve saç boyası (fiyatı: 39.99 tl)
  • Matrix 7bc bakır kahve saç boyası (fiyatı: 22.99 TL)

Kuaföre Gitmeden Saçlarımı Bu Renge Boyayabilir Miyim?

 

Saçlarınızı boyamadan önce diplerini kontrol edin. Dip boyası gelen saçlarda önce dip kısımlarının tamamlanması gerek. Ondan sonra saçın geri kalanını boyayın. Bu durumda saçı iki aşamalı şekilde boyayabilirsiniz.

1.Adım: Dip boyanın tamamlanması

2.Adım: Saçların tamamının boyanması

 

Biz boyama işlemi için Matrix markasının boyasını seçtik. Tabi siz diğer boyalar arasından da tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca boya seçiminde sürekli ulaşabileceğiniz boyaları kullanmanızı tavsiye ederiz.

-1.Adım: Koyu renk saçları olanlar Matrix 7.W ve 7.BC’Yİ eşit oralarda karıştırın. Bu rengin içerisine bir miktar bakır kahve ton ekleyin. Bu şekilde diplerde kızıl görüntü oluşmasının önüne geçilir.

 

 

-7.BC numaralı bakır kahveye 7.W ekleyin. Her iki boyayı da eşit miktarlarda kullanın. İçine %9’luk oksidan karıştırın. Bu karışımı diplere sürün.

– Bu karışım ile saç diplerinde oluşan beyazlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dipleri çok beyaz olanların saçın geri kalanında renk sorunu yaşamamaları için boyaları dikkatli karıştırmaları gerekir. Aksi halde dip ve saç gövdesi arasında uyumsuzluk ortaya çıkar.

 

 

-2.Adım: Dip boyayı tamamladıktan sonra 30 dakika bekleyin. 6BC Matrix saç boyası ve %6’lık oksidanla boyayı hazırlayın. Elinizdeki boyayı dip boyanın altından başlayarak saçların ucuna kadar sürün. Yarım saat kadar da bu şekilde bekletin. Sonra saçları yıkamaya geçebilirsiniz. Saçlarınızı yıkama aşamasında saçlara zarar vermemeye dikkat edin. Yıkama tamamlandıktan sonra bakım ürününüzü uygulayın. Saçlarınız tam kuruduktan sonra gerçek renk ortaya çıkacaktır. Parlak ve ışıl ışıl bir saçınız olacağına şüpheniz olmasın.

 

Bakır Kahveye Hangi Göz Renkleri Yakışır?

 

Diğer boyalar arasında göz renginin öne çıktığı nadir boyalardan bir tanesi de budur. Göz rengi doğuştan gelen bir özelliktir. Tabi kendinize yakıştırıyorsanız lens kullanabilirsiniz. Bu renk ise şu göz renkleri ile daha iyi uyum sağlar.

  • Ela ve bal rengi
  • Maviler
  • Yeşil tonları

 

Bakır Kahve Saç Rengine Nasıl Bir Bakım Uygulamalı?

 

Bu renk akmaya en müsait olan boyalardan bir tanesidir. Bunun için daha çok dikkat edilmesi gerekir. Aşağıda yazan bakım önerileri ile boyanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Haftada en fazla iki kere saçınızı yıkayın: Saçlarınızı çok fazla yıkarsanız boyanız da o oranda akma gösterecektir. Duş öncesi saçlarınıza bone takarak koruyabilirsiniz. Haftada iki kere yıkamak bu boyanın daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Saçlarınızı klordan uzak tutun: Saçları yıkamak için temiz su kullanın. Klor saçların yıpranmasına ve boyanın akmasına neden olur. Mümkün olduğu kadar klorsuz su kullanmaya dikkat edin.

Bakır saçlara uygun saç maskesi yapın: Saçlarınız için özel maskeler kullanın. Kerastesenin bakır kahve saç renkleri için ürettiği maskeyi tercih edebilirsiniz. Maske saçlarınızın da parlak görünmesini sağlar.

Boyanmış saçlara uygun olan temizleyici kullanın: Sadece bu renk için değil bütün renkler için de geçerli bir kuraldır. Boyalı saçlar için özel şampuanlar ile boyanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

 

 

Bakır Kahve İçin Saç Modelleri

 

Saç rengi konusunda bir kanıya varanlar saç modellerini de merak ediyor olabilirler. Bakır kahve için en uygun saç uzunluğu orta ve uzun boy saçlardır. Saçın uzun olması rengin de ışıltısının görünmesini sağlar. Kahküller ile bu renk çok güzel uyum sağlar. Orta saçlarda ise maşa ile hareket katılabilir. Geniş dalgalar ve kıvırcıklar da bu saç ile kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: Kızıl Kahve Saç Rengi İçin Tüm Ayrıntılar

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. kızıl bakır saç renginin elde edilişiyle ilgili içerik de yükleyebilir misiniz? matrix saç boyasıyla. çok teşekkür ederim…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?