Altın Kahve Saç Rengi, Saç Boya Numaraları ve Elde Edilişi | Kızlara Moda

Altın Kahve Saç Rengi, Saç Boya Numaraları ve Elde Edilişi

Altın Kahve Saç Rengi, Saç Boya Numaraları ve Elde Edilişi

Kahve renklerini sevenler için eşsiz ton: Altın kahve

Saç renkleri günden güne zenginleşiyor. Bunlar arasına giren ve tercih edilen bir renk olan altın kahve saç rengi hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Kahve tonları arasında yer alan bu renk son dönemin en çok ilgi çeken renklerinden bir tanesi. Koyu renk seven ve saçlarında ışıltı arayanlar bu tonu tercih edebilirler. Pırıldayan bir renk olan altın kahve soğuk mevsimlerde daha fazla kullanılıyor olsa da sıcak aylarda da kullanılabilir. Deneyenler bu saç renginden çok memnun kalmışlardır. Karşı cinste olan etkileri de çok hoştur. Saçlarınız için çarpıcı ve dikkat çekici bir renk arıyorsanız bu rengi seçmenizi tavsiye ederiz. Saçlarınız tıpkı boyanın ismi gibi görünecektir.

 

 

Rengin Hangi Özellikleri Göze Çarpar?

 

 • Rengin en önemli özelliği kullananı genç göstermesidir.
 • Koyu renkler arasında açık tonlu olarak kalır.
 • Saça diğer koyu tonlara göre daha kolay oturur.
 • Kahve ve altın tonlarını içerir ve bu nedenle saçta güzel yansımalar oluşturur.
 • Bütün yaş grupları için uygundur. Genç ve ileri yaşlar fark etmeksizin kullanılabilir.
 • Ten rengine çok güzel bir uyum sağlar. Farklı ten renkleri ile uyumu güzeldir.
 • Parlak ve canlı bir renktir, enerjik tonları sevenler için idealdir.

 

 

Altın Kahve Hangi Ten Rengine Yakışır?

 

Altın kahve saç boyası için cilt tonunuzun nasıl olması gerektiğini merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım. Esmer tenlilere bu ton daha çok yakışır. Buna rağmen beyaz tenlilerde de çok iyi duran bir saç rengidir. Ten renginize göre boyanın koyu ya da açık olmasını sağlayabilirsiniz. Bunu da deneme yanılma yöntemi ile ya da profesyonel bir kişiden destek alarak karar verme şansınız var.

 

 

Bu Rengin Tonları Nelerdir?

 

Bu rengin en önemli özelliği kendi içinde alt tonlarının olmasıdır. Bu şekilde seçim yapmak ve uygun tonu bulmak kolaylaşır. Siz de saçlarınızı bu renge boyamak isterseniz aşağıda açıklaması yapılan tonlar arasından karar verebilirsiniz.

-Açık altın kahve saç rengi tonu: Esmer ve buğday tenli bayanlar için en ideal tonu budur. Saçlarda oluşan yansımalar dikkat çeker. Standart tonun birkaç alt rengidir. Çok hafifi bir açıklığı bulunur. Bu tonun altın rengi daha yoğundur. Güneş ışığında ise parlar.

-Koyu altın kahve saç rengi tonu : Açık tenlilere bu tonun daha çok yakışacağını söyleyebiliriz. Kahve tonu altın tona göre daha fazladır. Koyu olması beyaz ten ile çok güzel bir kontrast sağlar.

-Yoğun altın kahve saç rengi tonu: Rengin en belirgin tonudur. Tam rengin bu olduğu söylenebilir. Yoğun renklerden hoşlananlar bu rengi deneyebilirler.

 

 

Altın Kahve Saç Boyası İçin Numaralar ve Tüm Detaylar

 

Boyanın güzel görünmesi için seçtiğiniz numara önemlidir. Saçlarınızı kendiniz boyamak isterseniz boyayı satın alıp çok kolay bir şekilde saç renginizi değiştirebilirsiniz. Sizlere bu boyayı bulabileceğiniz markaları ve numaraları listeledik;

 • Garnier göz alıcı renkler serisi 6/35 altın kahve saç boyası(fiyatı: 8.45 tl)
 • Koleston set boya5/3 açık altın kahve saç boyası(fiyatı: 13.50 tl)
 • Loreal ParisExcellence6.32 altın kahve saç boyası(fiyatı:19.99 tl)
 • Natural colors 4d koyu altın kahve saç boyası (fiyatı:17.50 tl)
 • Syoss Oleo İntense4.60 altın kahve saç boyası (fiyatı:11.46 tl)
 • Neva color5.37 yoğun altın kahve tüp saç boyası (fiyatı: 15.55 tl)
 • Palette Deluxe 4.60 altın kahve saç boyası (fiyatı:17.50 TL)
 • Syoss 6/7 altın kahve saç boyası (fiyatı: 24 TL)
 • Revlon Colorstik açık altın kahve saç boyası (fiyatı: 17.99 TL)
 • Schwarzkopf colur specialist 4.54 güneş ışıltılı kahve saç boyası (fiyatı: 26.50 TL)
 • Natural colors doğal 4d koyu altın kahve saç boyası (fiyatı: 17.99 TL)

Bu Rengi Kendime Başıma Nasıl Elde Edebilirim?

 

Bu rengi saçlarınıza adapte etmek için çok fazla uğraşmanıza gerek olmadığını söyleyebiliriz. Saçlarınızı boyamak istediğinizde altın kahve loreal saç boyasını tercih edebilirsiniz. Markanın 6.32 numaralı saç boyası tam olarak bu renktir. Boyanın ambalajında yer alan uygulama talimatlarına dikkat ederek saçlarınızı boyayın. Yaklaşık 40 dakika bekledikten sonra saçlarınızdan boyayı güzelce akıtın. Saç bakımınızı yapın. Saçlarınız kuruduktan sonra tam rengi görebilirsiniz. Koyu renk saçlarda daha ilk boyamada bu renk elde edilir. Açık renk saçlarda ise birkaç boyama yapmak gerekebilir. Hatta açık renklerde saçları kuaförde boyatmak daha idealdir. Saçların tam rengi bu şekilde oturtulur. Evde boyamalarda açık renk saçlarda istenilen sonuç elde edilemeyebilir.

 

 

Rengi Yaptırdım Bakımını Nasıl Yapmalıyım?

 

Renk çok fazla bakım istemez. Saçlarınıza uyguladığınız normal bakımlar yeterlidir. Akma oranı az olan bir boyadır. Uzun süre rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bakım için aşağıdaki adımlara dikkat ederseniz saçlarınız uzun süre rengini korur;

-Bu renge özel şampuan kullanın: Saç renklerine göre tasarlanan şampuanlardan kullanarak saç renginizi koruyabilirsiniz. Saç uzmanları renge uygun şampuan kullanmanın saç boyasının ömrünü uzattığı konusunda hem fikirler. Eğer saç rengi ile uyumlu olan şampuan bulamaz iseniz o zaman boyalı saçlar için olanından kullanabilirsiniz.

-Güneş ışığının yıpratıcı etkisinden korunun: Güneş ışığının saç rengine zarar verdiği bilinir. Aşırı güneşe maruz kalmak saç renginin solmasına neden olur. Yaz mevsimlerinde saçınızı korumak için güneşten mümkün olduğu kadar kaçının.Tıpkı cildiniz gibi saçlarınızı da korumanız gerekir. Uygun bir şapka veya bandana ile örtebilirsiniz.

-Saç kremini kullanmaya özen gösterin: Yıkamadan sonra saç kremi kullanın. Krem saçlarını besler ve taranma sırasında yıpranmasının önüne geçer. Canlı saçlarınız olmasını istiyorsanız kremi unutmayın.

-Saç maskesini haftada 1 defa uygulayın: Saç maskesi uygulaması yapmanız saçlarınızın beslenmesini sağlar. Maskeler boyanın da ömrünü uzatır. Maskeyi doğal malzemelerden hazırlayabileceğiniz gibi hazır satılanlardan da seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Altın Kahve Saç Rengi ve Boyaları

 

Altın Kahve İçin En İyi Saç Modelleri

 

Saçlarınızı boyadınız ve mükemmel bir rengi oldu. Peki burada bitiyor mu? Tabi ki bitmiyor. Saç renginize uygun bir model ile daha güzel görünebilirsiniz. Renk ve model uyumu ne kadar iyi yakalanırsa siz de o kadar çarpıcı olabilirsiniz.

 • Dağınık, doğal görünümlü uzun saçlar
 • Kâküllü uzun saçlar
 • İri bukleli saçlar
 • Katlı kesimler
 • Orta boylar
 • Uzun hafif dağınık saç stilleri
 • Hacimli uzun saç modelleri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?