Türk Kahvesi Saç Rengi, Saç Modelleri ve Elde Edilişi | Kızlara Moda

Türk Kahvesi Saç Rengi, Saç Modelleri ve Elde Edilişi

Türk Kahvesi Saç Rengi, Saç Modelleri ve Elde Edilişi

Saç rengini değiştirmek isteyen ve bir türlü karara varamayan bayanlar için bugün popüler saç renklerinden bir tanesini anlatmak istiyoruz. Size Türk kahvesi saç rengi konusunda bilgi vermek istiyoruz. Renk adından da anlaşılabileceği gibi tonunu en çok sevilen içeceklerden bir tanesi olan Türk kahvesinden alır. Türk kahvesi rengi özellikle saçlarında koyu rengi sevenler için idealdir. Saç rengini uzun süre kullananlar olduğu bilinir. Hatta bu özelliğinden dolayı saça efsanevi Tük kahvesi ismi takılmıştır. İlerleyen günlerde de bu saç renginin daha çok kullanılacağına dair bir inanış vardır. Saç boyası üreten firmalar da bu renge özel bir önem verirler. Siz de bu saç rengini kullanmak isterseniz yazının devamında saçlarınız ile ilgili daha net bilgi alabilirsiniz.

 

 

Türk Kahvesi Saç Kimlerde Hoş Durur?

 

Saç rengini seçerken ten uyumu sağlanması büyük önem taşır. Türk kahvesi saç rengi ise çoğunlukla açık tenli kadınlarda güzel durur. Koyu tenli olanlarda bu rengin güzel durduğunu söylemek biraz zor. Parlak bir renk olmasından dolayı açık ten ile pırıl pırıl bir görüntü yakalanabilir. Yine de koyu tenli iseniz bu renkten uzak durmanızı tavsiye ederiz. Yoksa olduğunuzdan daha koyu bir ten rengine sahip olduğunuz izlenimi ortaya çıkabilir. Denemek isterseniz saç rengini beğenmediğiniz durumlarda değiştirme şansınız var ama bu da saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Saç rengi seçimi bu açıdan büyük önemlidir. Tereddüt yaşıyorsanız kuaförünüz size bu konuda gerekli bilgiyi verecektir. Saç boyama işlemini de kuaförünüz ile yapabilirsiniz.

 

 

Bu Kahve Tonunu Hangi Ünlüler Tercih Ediyor?

 

Saç renklerinin moda olmasında ünlülerin de büyük payı var. Kadınlar saçlarının ünlü kadınlar gibi görünmesini severler. Sibel Can, Fahriye Evcen ve Cansu Dere gibi sürekli kamuoyu önünde olan isimlerin bu saç rengini kullanması ilgi çekmesine de neden olmuştur. Bu rengi kullanan isimler bunlarla da sınırlı değil. Yabancılar arasında da bu saç rengini kullanan ünlü kadınların sayısı oldukça fazladır. Siz de bu saç rengi ile mükemmel görünebilirsiniz.

 

 

Türk Kahvesi Boya İçin Marka ve Numara Listesi

 

Saç boyama işlemine geçmeden doğru marka ve numarayı almanız gerekir. Bu saç rengi ise aşağıda yazan markalarda rahatlıkla bulunabilir.

 • Loreal Excellence 5.15 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 20.09 TL)
 • Akos 5.3 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 12.99 TL)
 • Exicolor 4.7 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 14.99 TL)
 • Koleston 5.37 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 18.98 TL)
 • Nevacolor 4.07 Türk kahvesi tüp saç boyası (fiyatı: 5.33 TL)
 • Loreal Excellence 4.15 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 26.99 TL)
 • Schwarzkopf colur 5.0 Türk kahvesi saç boyası (fiyatı: 26.50 TL)

 

Türk Kahvesi Saç Rengine Nasıl Ulaşılır?

 

Boyaması en kolay saç renklerinden bir tanesidir. Önerdiğimiz boya markalarından bir tanesi ile siz de saçlarınızı bu renk yapabilirsiniz. Koyu renk saçlarda bu boya hemen saça adapte olur. Açık renk saçlarda ise iki kere uygulama isteyebilir. Saçları konusunda risk almak istemeyenler kuaförlerine bu saç rengini uygulatabilirler. Yine de boyanması en kolay saç renklerinden birisi olduğunu hatırlatalım. Sizi çok fazla uğraştırmayacaktır.

 

 

Bu Saç Renginin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Birçok saç rengine göre bakımı kolay olan bu renk akma yapmadığı için de idealdir. Sadece parlaklığını koruması için biraz daha dikkatli olmak gerekir. Saçlarınızın ilk boyandığı halinde olması için bakımında şu hususlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz;

Boyalı saçlar için üretilen şampuan tercih edin: Standart şampuanlar yerine kaliteli ve boyalı saçlar için olan ürünleri kullanın. Bu şampuanlar saçlarınıza bakım yaparken boyanın da uzun ömürlü olmasını sağlar.

Saçları her gün yıkamayın: Saçları her gün yıkamak hem yapısına hem de boyaya zarar verir. Bu şekilde boya da kısa sürede akar. Saçları haftada en fazla 3 sefer yıkamak en idealidir.

Saç bakım maskesi kullanmayı ihmal etmeyin:Doğal saç maskesi ya da hazır satılan ürünleri kullanarak düzenli olarak saçlarınıza bakım yapın. Kullandığınız ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edin. Bu şekilde saçlarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sıcak sudan uzak durun bunun yerine ılık su kullanın: Sıcak yerine saçlarınızı ılık hatta soğuk su ile yıkayın. Sıcak su ile boya daha hızlı akar. Soğuk su aynı zamanda nemin saçlarda kalmasına yardımcı olur.  Saçların parlak olmasını sağlar. Sıcak su ise saçların canlılığını kaybetmesine sebep olur.

Saç kreminden vazgeçmeyin: Krem saç boyasının ömrünü uzatır. Böylece saç boyanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

 

 

Türk Kahvesi Saç Rengi İle Kullanabileceğiniz Saç Modelleri

 

Saç rengi ile saç modeliniz uyumlu olduğu sürece kusursuz bir görünüme kavuşursunuz. Saç kesimi saçın rengini de ortaya çıkartır. Bu saç rengi ile birlikte şu saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz;

 • Dümdüz saç modelleri
 • Uzun ve dalgalı saçlar
 • Maşa ile şekillendirilmiş saçlar
 • Katlı saç kesimleri
 • Hafif dalgalar
 • İri dalgalar
 • Düz ve hafif saç stilleri

İlginizi Çekecektir: Dore Kahve Saç Rengi ve Elde Edilişi

 

 

Türk Kahvesi Saç Kullananlar Ne Demişler?

 

Saç renginizi seçmeden önce bu saç rengini kullanan kişilerin yorumlarını okumak isteyebilirsiniz. Sizinle paylaştığımız bu yorumlar karar vermenizi kolaylaştıracaktır. İşte bu renk ile ilgili yorumlar;

Selma diyor ki: Mükemmel bir renk. Kesinlikle çok göz alıcı bir hali var. Kahve tonları içerisinde en güzel olanı. Kesinlikle bu rengi tercih etmelisiniz.

Elvan diyor ki: Biraz zor bir renk olduğunu söyleyebilirim. Bende koyu durdu ve henüz alışamadım. Kuaförüm zamanla rengin oturacağını söylüyor.

Suzan diyor ki: Bu saç rengini Fahriye Evcen’den esinlenerek yaptırdım. Parlak ve hoş bir görüntüsü var.

Funda diyor ki: Ünlüler bunu tercih ediyor diye kuaförüm önermişti. Sonuç kelimenin tam anlamıyla mükemmel oldu. Kuaförüme kaç kere teşekkür ettim. Kendimi bu saç rengi ile daha iyi hissediyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?