Fındık Kabuğu Saç Renkleri Kataloğu | Kızlara Moda

Fındık Kabuğu Saç Renkleri Kataloğu

Fındık Kabuğu Saç Renkleri Kataloğu

Tüm saç rengi severlere kocaman bir merhaba diyorum. Saç rengi bir bayan için artık olmazsa olmaz noktaların başında gelmektedir. Bizde bunu bilerek saç rengi tanıtımlarımıza devam ediyoruz. Bugünkü konumuz fındık kabuğu saç rengi hakkında olacaktır. Fındık kabuğu koyu renkli bir yansımadır ve her dönemde kullanabilme özelliği taşır. Yani açık tonlu bir saç rengi istemeyenler için süper bir öneri diyebiliriz. Doğadan ilham alınarak oluşturulmuş son derece etkileyici ve tatlı bir renktir. Doğru ve güzel bir tona ulaşıldığında çok seveceğiniz bir renk özelliği de taşımaktadır. Özellikle uzun saçlardaki ışıltısı  göz kamaştırıcıdır. Özellikle renk arayışında olan bayanlar için bu fındık kabuğu rengi nasıl detayları paylaşalım.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Bir Tondur?

 

Bu rengin özellikleri geniş çaplıdır yani birçok renkten bir parça alarak ortaya çıkmıştır. Kumral ve karamel renklerin bir araya gelmesiyle oluşan bu ton harika etkiler ortaya çıkarıyor. Kumral renge benzese de birçok yönden ayrılıyor. Özellikle gün ışığında kendini çok daha iyi gösteriyor ve güzel bir etki oluşturuyor. Dört mevsim kullanabilme özelliği de vardır. Yaz günleri de güneşten dolayı daha güzel görünmesi mümkün. Bunun yanında yıllar geçse de kesinlikle modası geçmeyecek bir saç rengi trendidir. Farklılık katmak isteyenler fındık kabuğu rengi ombre görünümünü de deneyebilir. Bilindiği gibi ombre çok popüler bu renk tonuna uyarlayıp ortaya güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Bu rengi tanıyanlar beğenen birçok kadının sorduğu soru yaptırsam bana yakışır mı oluyor. Bu renk beyaz tenli bayanlara çok yakışmaktadır. Beyaz tenle ortaya müthiş bir uyum çıkıyor ve de harika görünüyor. Bu tespitler uzman kuaför olarak yılların birikimidir bunu da belirtelim. Buğday tene rengi sahip olanlar için fındık kahvesi saç rengi öneriyoruz fındık kabuğundan daha iyi duracaktır. Yakışma noktasındaki en temel ve en doğru tespitlerimiz bu şekildedir. bu kurallara uyarsanız daha iyi görünümler ortaya çıkacaktır. Ayrıca saç rengini yakışan bir saç modeli ile tamamlamakta çok önemlidir.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Esmerlere Yakışır Mı?

 

Beyaz tenli bayanlara en çok yakıştığını söyledik, peki ya esmer bayanlar? Esmer bayanlara bu renk biraz koyu düşmektedir bundan dolayı genelde önermemekteyiz. İlla bu rengi yaptırmak isteyen esmer bayanlara önerimiz fındık kabuğu ombre, fındık kabuğu gölge ve balyaj işlemlerini tercih etmelidirler. Esmerler de kısmı görünümler bu saç renginde uyum sağlamaktadır ama kesinlikle tüm saçlarınızı boyatmayın deriz.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Olan Ünlüler

 

Birçok ünlüde bu tonu severek kullanıyor. Hatta bu ünlü isimler size iyi bir örnek olacak çünkü onlardaki görünüme göre kararınızı verebilirsiniz. Yerli yabancı ünlü isimler bu saç rengini severek kullanıyorlar. Çağla Şikel, Pınar Altuğ, Emma Stone, Jennifer Lopez, Emma Watson, Kris Jenner, Irina Shayk, Selena Gomez, Kate Middleton bu rengi kullanan ünlü isimlerden bazılarıdır. Bu saydığımız isimlerin saç tonlarını inceleyip net kararınızı daha kolay verebilirsiniz.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Tonları

 

Bu rengin kendi içinde de tonlarına göz atalım. Kendi içerisinde çok fazla çeşitliliği olan bir renk değil ama yine de olanların özelliklerine bakalım.

Açık fındık kabuğu saç rengi: Ton olarak birkaç ton da açıktır ve biraz daha kumral renge yakındır. Cildi çok açık tenli olmayanların kullanabileceği bir yansımadır. Yani açık tenli bayanlarda kendi içinde çeşitli tonlara sahiptir bunu belirtmek istedik. Bu tonda biraz karamel etkiler daha azdır.

Koyu fındık kabuğu saç rengi: Karamel etkilerin fazla daha yoğun görünümlü bir tondur. Cilt rengi tam açık olanlar bu koyu tonu kullanabilirler.

Fındık kahvesi saç rengi: Açık ve koyunun ikisinin ortası gibi değerlendirebiliriz. Yani biraz daha orta kıvamda bir tondur. Güzel etki oluşturmaktadır. Buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır.

Bakınız: Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Fındık Kabuğu Saç Boyası

 

Aşağıda önerdiğimiz boya ve boya numaraları ile bu renkleri kendinizde elde edebilirsiniz. Size önerdiğimiz boyalar ve numaraları şu şekildedir;

 • Koleston 7/3 fındık kabuğu  set saç boyası (fiyat: 29.10 TL)
 • Farmasi Farmacolor 7.3 amonyaksız saç boyası (fiyat: 27.89 TL)
 • Sea Color 7.3 fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 12.95 TL)
 • Garnier color naturals 7.3 fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 12.87 TL)
 • Colormax 7.3 fındık kabuğu saç boyası (fiyat:11.80 TL)
 • Koleston 7/3 fındık kabuğu tüp saç boyası (fiyat: 24 TL)
 • Loreal Paris Excellence Creme 6.41 fındık kahve saç boyası (fiyat: 39.95 TL)
 • Neva color 6.3 fındık kabuğu saç boyama seti (fiyat: 11.90 TL)
 • Wella Koleston 7/3 fındık kabuğu kit saç boyası (fiyat: 20.50 TL)
 • Exicolor fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 14 TL)
 • Dieci 7.3 fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 22.90 TL)
 • Sarah Parker 7.78 fındık kabuğu krem saç boyası ( fiyat: 7.79 TL)
 • Natural colors 6d fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 38.95 TL)
 • Vital 7.65 koyu fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 12 TL)
 • Green Therapy 6.3 fındık kabuğu krem saç boyası (fiyat: 24 TL)
 • Akos 7.30 fındık kahve saç boyası (fiyat: 19.90 TL)
 • Naturalist 7.7 kalıcı fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 27.50 TL)
 • Seleccion plus 6.7 fındık kabuğu saç boyası (fiyat: 37.06 TL)

Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Küçük tüyolarla evde bu tonu nasıl elde edebilirsiniz bunu açıklayalım. Bu görünümü yakalayarak hoş bir parlaklık elde etmeniz çok zor değil.

-Yukarıdaki boyalardan ve boya numaralarda seçim yaparak işe başlamanız gerek. Ayrıca koyu renkli saçınız var ise bu rengi yakalamanız daha kolay olacaktır.

-Parlaklık isteyenler için palette saç boyasını tavsiye ederiz. Kesinlikle Palette ekstra parlaklık sağlıyor. Birçok markaya göre en parlak oluşturan Palette.

-7 numara ile başlayan boya numaraları genel açık renkli olmaktadır bunu belirtelim. Loreal saç boyası biraz daha orta renklerde görünüm oluşturmaktadır. Buğday tenliler Loreal Paris fındık kahvesini deneyebilir.

-Boyama kurallarına riayet ederek saçlarınızı boyadığınız da bu tona kolayca ulaşacaksınız.

-Garnier saç boyasında hem boya hem de oksidan vardır. Ayrıca Garnier ile biraz daha bakır yansımalar ortaya çıkacaktır.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Bakımı

 

Bakım son derece önem arz etmektedir. Bir saç renginin canlılığını koruması bakıma göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bakım yaparsanız saç rengini çok daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Bundan dolayı da neler yapmalısınız hemen kısa kısa açıklayalım.

Sülfatsız şampuan kullanın: İçeriğinde sülfat olan şampuanlar saç rengine zarar verip hızlıca akmasını sağlıyor bundan ötürü kaliteli markanın sülfatsız şampuanlarını kullanın. Bu şampuanla saç renginizdeki parlaklık hep ilk günkü gibi kalacak.

Saç kremi kullanın:  Saç kremi kullanmıyorsanız hemen saç kremi kullanın yumuşaklık ve saç rengine bakım için çok önemlidir.

Sıcak su kullanmayın: Ilık su ile saçlarınızı yıkayın sıcak su saçlarınızdaki boyanın hızlı şekilde akmasına neden olur. Ayrıca sıcak su renginiz matlaştırır. Basit bir öneridir ama birçok kişi buna dikkat etmez.

Saç maskesi uygulayın: Saç maskesinin hem saçınıza hem de boyanıza yararı vardır. Düzenli şekilde saç maskesi uygulamanın birçok faydası vardır. Kaliteli bir markanın saç maskesini alın ve düzenli şekilde uygulayın, saçlarınızın ve saç renginizin daha iyi göründüğünü fark edeceksiniz.

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kullananlar

 

Bu rengi, bu boyayı kullananlar ne diyor bunlara da bakalım. Kullanıcı yorumları size yol gösterici olacaktır bu yorumlardan sonra kararınızı daha net verebilirsiniz.

Selvi anlatıyor: Palette kullanıyorum kesinlikle harika bir görünüm ortaya çıkarıyor. Size de öneririm ayrıca güzel bir yansıması var kesinlikle.

Ebru anlatıyor: Bende bu renk çabuk akıyor gibi geldi ama koyu tonlar arasında en beğendiklerim arasında diyebilirim. Size yakışıyorsa çok daha hoş görünecektir. İlk yaptıracaklara kuaförde yaptırmalarını öneririm

Kadriye anlatıyor: Loreal’in fındık kabuğu saç boyası da güzel gayet kaliteli ben diğerleri ile boyadım çok iyi olmadı. Ben Loreali öneririm son karar sizin.

Sermin anlatıyor: Fındık kabuğu sarı karışımı olan görünümleri daha çok seviyorum tabi bu kuaför harici bir yerde olmaz. Kesinlikle iki renk kombinasyonu çok harika oluyor. Benim saçlarım bu şekilde şimdi.

Serap anlatıyor: Garnier 7.3 fındık kabuğu kullananlardan biriyim. Garnier çok başarılı istediğinizi yakalıyorsunuz. Kutunun üzerindeki renkle bire bir oluyor ben tavsiye ederim son karar sizin.

 

Fındık Kabuğu Saç Modelleri

 

Saç rengi ile beraber kullanacağınız saç stilleri de çok önemlidir. Saç rengi ve saç modelinin bir kombinasyon olduğunu unutmayın. Genel olarak bu renk tonu ile beraber kullanacağız saç modellerinin uzunluğu önemlidir. Uzun saç modelleri ile beraber daha etkileyici durduğunu söyleyebiliriz. Bu rengin ışıltısını yansıtan uzun saç modelleridir.  En yakışan saç modelleri ise şu şekildedir;

 • Uzun düz saç modelleri
 • Hafif dalgalı uzun saç modelleri
 • Ortadan ayrık saç stili
 • Dağınık topuz saç modeli
 • Kahküllü uzun saç modelleri
 • Islak saç stili
 • İlginizi Çekecektir:  Tarçın Bakır Saç Rengi 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?