Çilek Sarısı Saç Rengi Hakkında Aradığınız Her Şey! | Kızlara Moda

Çilek Sarısı Saç Rengi Hakkında Aradığınız Her Şey!

Çilek Sarısı Saç Rengi Hakkında Aradığınız Her Şey!

Saç renkleri hakkında bilgilendirmelerimize devam ediyoruz. Bugün çilek sarısı hakkında kafanıza takılanlara cevap bulabileceksiniz. Çilek sarısı saç rengi son zamanlarda çok popüler ve çok beğeniliyor. Çilek sarısı saç birkaç saç rengi tonunu içerisinde bulundurur. Bu saç rengi kızıl saç renginin en hafif tonları olarak tanımlanır. Aşırı parlak bir renk olmasa da ışık altında mükemmel güzel durur. Klasik renkler yerine böyle ara tonları tercih etmenizde fayda var diyebiliriz. Çok çekici ve dikkatleri üzerine toplayacağınız bir yansımadır. Zencefil saç rengine benzese de birçok farklı yönü vardır. Birçok ünlünün de tercih ettiği saç rengi olmasından dolayı çok trend olmuştur. Önümüzdeki birkaç yıl daha etkisini sürdürecek gibi görünüyor.

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Nasıl Bir Şeydir?

 

Kızıl rengin en açık en naif tonlarından biri diyebiliriz. İçerisinde sarı, bakır ve kızıl tonları vardır. Çok aşırı parlak bir ton değildir ama kendini çok belli eder. Çok dikkat çekici ve eşsiz bir görünümü vardır. Klasik renklerin yerine tercih edilebilecek güzel bir tonlamadır. Güzel yakıştırıldığında her ortamda fark edilirsiniz. Birçok ünlü isimde bu rengi severek kullanılıyor. Farklılık arayanlar için çok idealdir. Her mevsim kullanılabilir bu mevsimde kullanılmaz diye bir algı yoktur.

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Bu rengi çok beğendiğiniz ilk sorduğunuz soru acaba bana da yakışır mı deneyebilir miyim gibi sorular olmaktadır. Bunun cevabını hemen verelim. Biz bu rengi soğuk alt onlara sahip açık tenli bayanlar için öneriyoruz. Yani bu saç rengi beyaz ve buğday tenli bayanlarda çok hoş durmaktadır. Koyu ve esmer tonlu bayanlarda biraz yapay durmaktadır ve oturmamaktadır. Açık ten yapısına sahipseniz bu tonu kullanın deneyin deriz. Ayrıca renkli gözlerle daha güzel bir uyum oluşturmaktadır.  Açık ten rengi, çilek sarısı ve renkli göz kesinlikle eşsiz oluyor.

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Kullanan Ünlüler

 

Birçok ünlü isimde bu tonu kullananlardan. Onlardan ilham alıp sizlerde bu rengi kullanabilirsiniz. Feride Hilal Akın, Burçin Terzioğlu, Haley Bennett, Julia Roberts, Nicole Kidman, Adele  gibi ünlü isimler bu saç rengini kullananlardan bazılarıdır. Hem yerli hem de yabancı birçok yıldız isim bu tonu da çok beğendi ve yıllardır kullanıyor. Kendi içerisinde ufak tefek farklılıklar da katsalar hepsi denediği ton bu. Sizlerde bu isimlerden ilham alabilirsiniz.

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Tonları

 

Normal şartlarda aslında tonu var diyemeyiz ama kendi içerisinde koyu ve açık olmak üzere sınıflandırabiliriz. Bu farklılığı da birçok kişide net şekilde görüyorsunuzdur.

Açık çilek sarısı saç rengi: İki tondan biridir biraz daha açık tonudur bu yani içerisinde sarı renk daha fazladır biraz daha dikkat çekicidir. Açık ton sevenlere koyuya göre daha çok beğenmektedir.

Koyu çilek sarısı saç rengi:Koyu ton sevenler içindir. İçerisinde kızıl ve bakır etkisi daha fazladır. Daha dengeli ve net bir görünüm verir. Açık tona göre daha az dikkat çekicidir. Biraz daha kızıl saç rengine yakındır.

 

Çilek Sarısı Saç Boyası ve Numarası

 

Boyaları ve numaralarını verelim. Sizlerde kendiniz bu rengi elde etmek isteyebilirsiniz ama bu renk için bizim önerimiz kuafördür. Kuaför dışında tam tonunu tutturmak o kadar kolay değildir.

 • Loreal Paris Excellence Intense 8.34 çilek sarısı saç boyası (fiyatı:28.90 TL)
 • Farmasi farmacolor 10.0 çilek sarısı saç boyası (fiyatı: 23.91 TL)
 • Pure Color 8.4 çilek sarısı saç boyası (fiyatı: 21 TL)
 • Majirel 9.3 çilek sarısı saç boyası (fiyatı: 49.90 TL)
 • Koleston çilek sarısı saç boyası (fiyatı: 21.87 TL)
 • Nevacolor 9.3 çilek sarısı saç boyası (fiyat: 14.90 TL)

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu rengi nasıl elde edebilirim diye çok soru geliyor hemen bunun hakkında püf noktaları paylaşalım. Sarı saç boyası ile bakır saç boyasının karşımı sonucu bu tona ulaşabilirsiniz. Koyu renkli mevcut saç renginiz var ise bunu açarak bu hoş sarı tona ulaşabilirsiniz. Evde nasıl yapılması gerek bunun detaylarını verelim. Çilek sarısını %60 Loreal 7.43 tarçın bakırına ilave olarak + % 40 Neva Color 8.32 bal köpüğü saç rengini karıştırarak + 9 volüm oksidan ile sonuca ulaşabilirsiniz. Daha çok sarı altın dore tonları için ekstra %20 Altın karamel tercih edebilirsiniz.

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Bakımı

 

Bakım çok önemlidir hem saçın hem de rengin ömrünü uzatır. Bakım yapmadıkça durum gittikçe kötüye gider aşağıdaki basit tavsiyelere uyarsanız saç rengi ve saçınız açısından birçok fayda göreceksiniz.

 • Sıcak su kullanmayın: Sıcak su saç boyasının ömrünü kısaltır bundan dolayı da ılık mümkünse soğuk su ile saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde saç boyası daha geç akacak ve saç rengi matlaşmayacaktır.
 • Sülfatsız şampuan kullanın: Sülfatın iyi temizleyici özelliği vardır ama saç boyasına da zarar verir bundan dolayı da sülfatsız şampuan tercih etmeniz gerek.
 • Çok sık güneşte kalmayın: Güneş saç rengini solduru bundan dolayı mümkün olduğu kadar güneşten saçlarınızı koruyun.
 • Isı koruyucu kremler kullanın: Saçlarına maşa ve fön işlemleri yaptırıyorsunuzdur bu saç boyasına zarar verir bunun önüne geçmek için kaliteli ısı koruyucu krem alıp kullanın çok faydasını göreceksiniz.

 

Çilek Sarısı Saç Rengi Kullananlar

 

Bu saç rengini ve saç boyasını kullanan yaşadıkları tecrübeleri anlatıyor. Bu tecrübelere göre de siz de net kararınız verebilirsiniz.

İrem anlatıyor: Çok güzel bir renk bence kesinlikle çok dikkat çekici. Ten renginizle uyum sağlarsanız çok harka bir görünüm oluyor. Ayrıca tarzınızda önemli giyim şeklinizle beraber uyumu yakalarsanız çok tarz bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Mehtap anlatıyor: İngilizcesi strawberry blonde olan çilek sarısı saç rengine bitiyorum harika kesinlikle. Klasik renklerden sıkılmıştım denedim çok güzel oldu. Beyaz tenli iseniz çok hoş duruyor ayrıca renkli gözlerle beraber harikulade. Çok dikkat çekici herkes çok yakışmış dedi.

Zeynep anlatıyor: Çilek sarısı yerine şeftali sarısı ya da başka renkler yapabiliyor kuaförler ondan dolayı da çok uzman bir kuaföre gidin derim. Doğru şekilde yapıldığında kesinlikle eşsiz bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu rengi taşıyan biri iseniz makyajla beraber çok tatlı görüneceksiniz.

Emel anlatıyor: Evde felan bu tonu tutaramazsınız kuaförler bile zor tutturuyor ayrıca ne istediğinizi tam söyleyin ve de gösterin. Doğru ton yakalanamadığın da kötü görünüyor söyleyeyim bende böyle oldu.

Kadriye anlatıyor: Tonunu ayarlamak zor bundan dolayı da ben beğenmedim örnektekiler gibi de olmuyor ayrıca. Bir ten renginize hem de tarzınıza uyum sağlaması gerek. Bunları düşünerek yaptırın yoksa pişman olabilirsiniz.

 

Çilek Sarısı Saç Modelleri

 

Saç renginin yanında kullanacağınız saç modeli de önemlidir. Saç renginizi gösteren etkenlerde biri de saç modelidir. Her rengin tarzına ve yüz yapınıza göre saç stili seçmenizde uyumlu yapı olacaktır. Bu görünümle hangi saç modellerini seçmeliyim diyorsanız sıralayalım. Ayrıca aşağıdaki örneklerden de yararlanabilirsiniz. Size sunacağımız örneklerde ilham oluşturacaktır.

 • Uzun dağınık saç modeli
 • Uzun düz düz saç modeli
 • Dalgalı saç modeli
 • Omuzda saç modelleri
 • Orta boy saç modelleri
 • Bob kesim saç modeli

Göz Atın: Küllü Sarı Saç Rengi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. %60 ve %40 derken neyi kastediyordunuz %60 7.43 un tamamı %40 8.42 nın 4 de bıri ni mi kullanıcaz

  • Yani bir kabından yarından biraz fazlasını yani 3/5 si 7.43 2/5 ise 8.42 olacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?