Demet Akalın Saç Rengi ve Saç Modelleri Rehberi! | Kızlara Moda

Demet Akalın Saç Rengi ve Saç Modelleri Rehberi!

Demet Akalın Saç Rengi ve Saç Modelleri Rehberi!

Ünlülerin saçlarını mercek altına almaya devam ediyoruz. Göz önünde olan kişilerin saçları bayanlara ilham veriyor. Bugünkü konumuz Demet Akalın saç rengi hakkında olacaktır. Demet Akalının saç rengi hakkında bilgilere geçmeden önce onu kısa bir tanıtalım. Şimdiler çok popüler şarkıları ile müzik listelerini kasıp kavuruyor. İlk olarak manken olarak tanınan ve birkaç oyunculuk deneyiminden sonra sesini keşfetmesi ile müzik dünyasına geçiş yaptı. Müzik dünyasında ilk denemesi başarısız olsa da sonra ki denemelerinde kesinlikle çok tuttu ve birçok ödül kazandı. Özel hayatıyla da çok gündeme gelen şarkıcı 2006 yılında Oğuzhan Kayhan’la 2010 yılında da Önder Bekersin’le kısa evlilikler yaptı. Bu kısa evliliklerinden arkasından ise şuan ki eşi Okan Kurt ile 2012 yılında evlenerek Hira adında bir çocuğu oldu. Şimdi de hem saç rengine hem de Demet Akalın saç modelleri hakkında geniş bilgiler verelim.

 

Demet Akalın Kimdir, Ayrıntılı Tanıyalım

 

Adı:Demet

Soyadı: Akalın

Doğum yeri: Gölcük

Doğum tarihi: 23 Nisan 1972

Aslen nereli: Kocaeli

Boyunun uzunluğu: 1.74 cm

Kilo miktarı: 61 kg

Medeni durumu: Evli

Burcu : Boğa

Mesleği: Manken,oyuncu,şarkıcı

Okuduğu lise: Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi

Kardeşleri: Emir Çağ Adanur

Eski sevgilisi: İbrahim Kutluay

Eski evlilikleri: Oğuzhan Kayhan(2006-2006), Önder Bekensir (2010-2010)

Eşi: Okan Kurt (iş adamı)

Çocukları: Hira Kurt

Albümleri: Sebebim (1996), Yalan Sevdan (2000), Unuttum (2003), Banane (2004), Kusursuz 19 (2006), Tatil (2007), Dans Et (2008), Toz Pembe (2009), Zirve (2010), Aşk (2011), Giderli 16 (2012), Rekor (2014), Pırlanta (2015), Rakipsiz (2016), Canıma da Değsin (2018), Ateş (2019)

Oynadığı dizi ve filmler: 1992 – Günlerden Pazar, (TV Filmi), 1994 – Sensiz Olmaz (TV Filmi), 1994 – Tele Anahtar (TV Filmi), 1998 – Avrupa Yakası 5. Sezon (dizi), 1998 – Sibel (dizi), 2010 – Evlilik Hayatı (Televizyon programı), 2011 – Yıldız Masalı (dizi), 2015 – Rising star Türkiye – TV8

 

Demet Akalın’ın Saç Rengi Ne Renk?

 

Aslında son yıllarda Demet’i tek saç rengi ile değil birden fazla saç rengi ile gördük. Siyah, sarı,kumral, kızıl kahve, karamel,ombre, röfle gibi renkleri kullandı. Şuan ki saç rengi ise kestane saç rengidir. Yani popüler şarkıcı tekrar koyu tona geçti. Bu renklerden beğeniler kişiden kişiye değişiyor kimileri Demet’i koyu tonlarda beğenirken kimleri de ombreli saçlarını beğeniyor. Siz de ünlü sanatçının saç renklerinden ilham alıp kendini görünümünüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Unutmayın ki ten renginizle saçlarınızı uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

 

Demet Akalın’ın Doğal Saç Rengi Nedir?

 

Doğal saç rengi tonu çok soruluyor buna da cevap verelim. Bayanlar haklı bu soruyu sormakta çünkü hangi doğal renk üzerine bu saç renklerini yaptı böyle oldu diye. Ünlü sanatçının doğal rengi kumral tonlarındandır. Bir dönem kendi doğal rengine yakınsa saç boyası da kullandı. Kimi zaman açık tonlar kimi zamanda koyu tonlar kullanarak her zaman değişim içinde olduğunu gösteriyor Demet.

 

Demet Akalın’ın Ten Rengi?

 

Ten rengine göre saç renkleri önemi hanımlar. Demet Akalın’ın ten rengi koyu buğday ya da hafif esmer olarak tanımlanması doğru olacaktır. Çok koyu bir ten rengi yok diyebiliriz. Sizin de ten renginiz bu şekilde ise ünlü şarkıcının saç renklerini deneyip çok rahat kullanabilirsiniz. Ten rengine göre saç rengi çok ama çok uyumlu olacağının altını çizelim.

 

Demet Akalın Yeni Saç Rengi

 

Sarı ve karamel renklerini çok uzun süre kullandı. Bu renklerden sonra ise saçlarında gölge ve ombre kullandı. Açık saç renklerinden sıkılmış ki eskisi gibi koyu tonlara dönmeye karar verdi. Şimdilerde yeni saç rengi kestane tonlarıdır. Bu rengi de belirli bir süre kullanacak gibi duruyor. Koyu renklerinde tatlı sanatçıya daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Kestane tonları beğeniyorsanız sizler de ilham alıp deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ece Seçkin Saç Rengi Nedir?

 

Demet Akalın Saç Rengi Boya Numarası

 

Kullandığı saç boyalarının numaraları ve markalarını ifade edelim. Aşağıda belirtiğimiz saç boyaları ve numaraları ile ünlü şarkıcının renklerini kendiniz evde de elde edebilirsiniz.

 • Palette Deluxe set boya 5.68 kestane
 • Nevacolor 8.32 bal köpüğü saç boyası
 • Koleston 8.0 açık kumral saç boyası
 • Nevacolor 8.07 karamel tüp saç boyası
 • Loreal Paris Excellence 5.62 nefis krem kızıl kahve saç boyası

Demet Akalın Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Evde bu şekilde bu görünümleri oluşturmak çok zor bundan dolayı uzman bir kuaföre gidip oluşturmalısınız. Karamel, kumral, kestane, sarı gibi renkleri evde oluşturmanız zordur tam tonu tutturamazsınız. İlla evde oluşturacağım bu renkleri derseniz yukarıdaki boyalardan alıp boyama kurallarına uyarak kendiniz bu tonlara ulaşabilirsiniz.

 

Demet Akalın Saç Bakımı 

 

Demet Akalın saçlarına neler yapıyor bu sağlıklı uzun saçların sırrı ne derseniz hemen ifade edelim. Öncelikli olarak yağlarla bakım yapıyor saçlarına. Çam terebentin yağı,biberiye yağı, kayısı yağını çok sık kullanıyormuş. Ayrıca bu üç yağın saçlarını hızlı uzattığını da ifade ediyor. Saçları sürekli yapıldığı için ve ağır işlemler gördüğü için maske uygulaması yapıyor düzenli olarak. Saç maskeleri ile saçlara verile zararı ortadan kaldırdığını ifade ediyor. Ayrıca saç sağlığı için dengeli ve düzenli beslendiğini ve spor yaptığını sözlerine ekliyor.

 

Demet Akalın Saç Modelleri

 

Saç renginde geniş ve detaylı inceleme yaptık şimdi sıra saç stilinde. Burada önemli olan saç rengi ile saç modeli arasında uyumu yakalamak. Ünlü yıldızda da saç modellerini seçerken bunu görüyoruz. Ayrıca saç modellerini tarzına göre de seçmekte. Yüz yapısını da dikkat alarak iyi bir seçim için son kararını veriyor. Demet Akalın genel olarak dalgalı uzun saçlar ve toplu saçları kullanıyor. Düz saçları pek kullanmıyor. Kullandığı saç stilleri şu şekildedir;

 • Ortadan ayrık dalgalı saç modeli
 • Uzun dağınık saç modeli
 • Bukleli saç stili
 • Çift topuz saç modeli
 • Yandan uzun saç stili
 • Dağınık topuz saç modeli
 • Uzun at kuyruğu saç modeli
 • Örgülü aksesuarlı saç stili
 • Kıvırcık hacimli saç stili

Bakın: Şeyma Subaşı Saç Rengi Nedir?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?