Dore Kahve Saç Rengi Hakkında Aradığınız Tüm Detaylar | Kızlara Moda

Dore Kahve Saç Rengi Hakkında Aradığınız Tüm Detaylar

Dore Kahve Saç Rengi Hakkında Aradığınız Tüm Detaylar

Tüm saç rengi severlere selamlar diyerek güzel bir konuya geçiş yapıyoruz. Bugünkü konumuz dore kahve hakkında olacaktır. Bilindiği üzere kahve tonları bayanların en sevdikleri arasında ilk 5 içerisinde bulunmaktadır. Abartısız görünümü ve altın tonları içerisinde barındırmasından dolayı birçok erkek tarafından da beğenilen bir renktir. Kendinize daha çok koyu tonlu yakışan bir saç rengi arayıp da bulamıyorsanız bu önerimize kulak verin deriz. Birçok renkte dore tonlar artık çok kullanılmaya başlandı. Zaman geçtikçe de popülerliği daha fazla artacak gibi duruyor. Gelin şimdi de dore kahve saç rengi hakkında tüm merak edilenlere bakalım.

 

 

 

 

Dore Kahve Kimlerde Güzel Durur,Kimlere Uyum Sağlar?

 

Birçok bayanın en temel sorusu ise buna bana uyum sağlar mı, olmaktadır. Dore kahve saç rengi kimlere yakışır? diyorsanız net bir şekilde açıklayalım. Tüm açık ve koyu ten renklerine güzel bir şekilde uyum sağlar. Yalnız renkli gözlü bayanlarda daha bir başka yakışmaktadır. Yani aslında herkese yakışma derecesi bile farklıdır. Ten renkleri arasında ise herhangi bir ayrım yok. Uyum gücü son derece yüksek olan bir renk yansımasıdır. Kendinize daha fazla yakıştırmak isterseniz parlak bir cilde sahip olmanın yollarını arayın deriz. Bu renk cildi parlak olan bayanlara çok farklı ve hoş durmaktadır. Bu ayrıntıyı bir kuaför olarak sıklık yaşadım, onun içinde tecrübeyi sizlerle paylaşmak istedim.

 

 

 

 

Hangi Tonları Bulunmaktadır,Bunlar Nelerdir?

 

Birçoğumuz tonlar değiştiğinde hemen rengin değiştiğini düşünürüz ve bu renk o değil deriz. Bu ifade aslında birçok kez hata yaptırır. Çünkü bir rengin kendi içinde çeşitli tonları mevcut bu durum bilmek gerekir. Hangi tonlar var derseniz hemen göz atalım.

1)Işıltılı dore kahve saç rengi: Adı üzerinde ışıltılı bir ton. Yoğun parlaklık arayanların ilk tercihi olmalıdır. Mat bir cilt yapınız var ise daha hoş bir görünüm oluşturacaktır.

2)Koyu dore kahve saç rengi: Ten rengi açık olanlara önerdiğimiz bir tondur. Koyu cilt tonları daha çok açık olanı kullanmalıdır. Beyaz tenlilere çok güzel uyum sağlıyor. Kahvenin etkisi bu tonda fazla, altın yansımalar ise çok daha azdır.

3)Açık dore kahve saç rengi: Altın rengi yansımalarının fazla kahvenin etkisinin az olduğu bir kahve tonudur. Daha belirgin bir özellik taşır. Esmer tenlilere daha uygun olur. Yine açık tenliler de deneyebilir.

4)Akaju dore kahve saç rengi: Hafif kızıl özellik taşıyan akaju dore başka bir izlenim oluşturuyor. Klasiklerden biraz olsun sıyrılmak isteyenler için çok idealdir.

5)İkonik dore kahve saç rengi: Parlaklığı,pürüzsüzlüğü ve yansıması ile büyüleyici olan tonların başında gelir. Denenmesi gereken bir renktir. Memnuniyet oranı yüksek olan renklerin başında gelir.

 

 

 

 

Dore Kahve Saç Boya Markaları,Numaraları ve Fiyatları

 

Saç boyalarının markası,numarası ve fiyatı çok önemlidir. Tabi bunların yanında markası da oldukça öneme sahiptir. Loreal, Koleston, Avon, Schwarzkopf gibi markalar bu tonun boyasını çıkartanlardandır. Şimdide numaraları ve fiyatları nasılmış bakalım.

  • Schwarzkopf Vital 6-65 dore kahve saç boyası (fiyatı: 6.99 TL)
  • Loreal Paris 5.03 ikonik dore kahve saç boyası (fiyatı: 19.99 TL)
  • Exicolor 4.3 dore kahve 60 ml tüp saç boyası (fiyatı:8.99 TL)
  • Avon 5.3 dore kahve (Fiyatı: 17.12 TL)
  • Wella Koleston 4/3 dore kahve saç boyası (FİYATI: 20.99 TL)
  • Selective 5.03 dore kahve tüp saç boyası (Fiyat: 13.99 TL)

 

Evde Dore Kahve’yi Nasıl Oluşturabilirim?

 

Kuaföre uğramadan  dore kahve saç rengi nasıl elde edilir diyorsanız kısa ve net bir şekilde açıklayalım. Şayet siyah,kahve,kızıl gibi tonlu bir saç rengine sahipseniz yukarıda markalarını ve numaralarını belirttiklerimizden satın alıp boyama kurallarına riayet ederek bu rengi çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Sarı,bakır,gri ve mavi renge sahip saç renginiz var ise bu kahve tonuna geçiş yapacaksanız bu durum o kadar basit olmayacaktır. Birçok denemede gördük ki bu renklerde dore kahveye geçmek uzman yardımı olmadan olmuyor. Bunun için iyi bir saç renk uzmanına gidip tonuna karar verip açma işleminden sonra bu renge ulaşmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Açık Kumral Saç Rengi Hakkında Her Şey

 

 

 

 

Bu Saç Renginin Bakımını Nasıl Yapmalıyım?

 

Bakım yapmak da son derece önemlidir. Bazı renkler çok bakım ister, bazıları ise az. Bu ton çok az bakım isteyenler arasındadır. Zaman az olan çalışan  bayanlara çok daha kolaylık sağlayacağınız düşünüyoruz. Peki neler yapmalı diyorsanız da hemen ifade edelim.

Çok fazla güneşe maruz bırakmayın: Güneşten uzak durmak mümkün dediğinizi duyar gibiyim. Tabiki de güneş faydalı belirli oranda ama fazlası ise saçlarınıza ve vücudunuzun diğer kısımlarına zarar verir. Bunun için de özellikle yaz aylarında güneşin en tepede olduğu zamanlarda uzak durun. Yapabildiğiniz kadar da saçlarınızı koruyun. yerine göre şapka ve diğer koruyucu yapıları kullanın.

Çok sıcak su ile saçlarınızı durulamaktan vazgeçin: Çok sıcak su kullanmak renginizin ömrünü kısaltacak ve parlaklığını alacaktır. Bunun yerine ılık hatta uygun olursa soğuk su kullanın. Bu basit önerinin ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Kaliteli ve renkli saçlara uygun olan şampuan kullanın: Normal şampuanlarla yıkamak size yeterli olmayacaktır. Zaman içerisinde bu durumun birçok sıkıntısını çekeceksiniz. Bunun içinde kaliteli ve boyalı saçlara uygun olan temizlik ürünü seçmeniz en doğru hamle olacaktır.

Saç maskesini ihmal etmeyin: Maskelerin birçok yararı vardır. Bundan faydalanmak içinde en az haftada 1 kere uygulamalısınız. Zamanınız ve imkanınız olursa bu sayısı 2 kereye kadar çıkarabilirsiniz.

 

 

 

 

Dore Kahveye Uyumlu Saç Stilleri Hangileridir?

 

Birçok saç şekillendirmesini rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bunun için size birkaç önerimiz olacaktır. Bu öneriler en iyi fikirler olduğundan şüpheniz olmasın, çünkü daha önce onlarca kez denenmiştir. İşte bu renkle beraber kullanacağınız uyumlu saç stilleri;

-Uzun pürüzsüz saç modelleri

-Omuzda saç stilleri

-Dalgalı saç stilleri

-Maşalı saç modelleri

-Örgülü saç modelleri

İlginizi Çekebilir: 2019 Yılının En Trend Saç Renkleri

 

 

 

 

Bu Renge Saçını Boyayanlar ve Düşünceleri

 

Daha önce denemiş olanların yorumları sizlere yol gösterecektir. Bunun için bu renge saçlarını boyatanların görüşleri sizler için önemlidir. İşte gelen yorumlar ise şu şekildedir;

Selma şöyle diyor: Bu ton için kuaföre uğramanızı öneririm, çok tatlı ve hoş bir renk. Neden kuaför derseniz evde tam bu tonu yakalamak zor oluyor, çok farklı kahve tonları oluşuyor.

Perihan şöyle diyor: Açık renk sevmeyenler için farklı bir o kadar hoş bir yansıma. Tabiki kişiden kişiye beğeniler farklılıklar gösterebilir.

Tülin şöyle diyor: Açık ten renklerine daha iyi yakışıyor bana göre. Çok güzel bir yansıması var en çok yaptırdığım dört renkten biri diyebilirim.

Esra şöyle diyor: Ben denedim biraz sıkıldım. Koyu özelikli olduğu için belirli bir süre sıkıcı bir görünüm oluşturabiliyor.

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?