Bebek Kumralı Saç Rengi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler! | Kızlara Moda

Bebek Kumralı Saç Rengi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler!

Bebek Kumralı Saç Rengi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler!

Bugün ki konumuz saç rengi hakkında olacaktır. Son zamanlarda bayanlar saçlarına çok aşırı ilgi gösteriyor. Çünkü görünümü etkileyen en önemli detay saçlarda ve renginde muhakkak. Sizde biraz farklı ama hoş bir görünüm arıyorsanız bebek kumralı yani diğer adıyla gri kumral denmektedir. Bebek kumralı saç rengi çok farklı bir o kadarda dikkat çekicidir. Bebeklerin doğduktan sonra ortaya çıkan tonu olduğu için bu ismi almıştır. Son zamanlarda çok aranan bir o kadarda beğenilen bir tondur. İçerisindeki hafif gri tonları ile çok hoş bir yansıma oluşturulmaktadır. Doğru tonu tutturduğunuzda göz kamaştırıcı bir netlik sağlayacaktır. Şimdi de bu rengin diğer detaylarına bakalım.

 

 

 

Bebek Kumralı Saç Rengi(Gri Kumral) Kimlere Yakışır, Kimlerde Güzel Durur?

 

Bebek kumralı saç rengi kimlere yakışır diye merak edenlere hemen cevap verelim. Birçok denememizde gördük açık tenlilere daha çok uyum sağlıyor. Yani beyaz ve buğday tenli bayanlar deneyebilirler. Esmere tenliler için ise bu ton çok fazla hoş durmuyor. Onun içinde açık tenlilerin denemesi daha uygun olacaktır. Nasıl yakıştığına onlarca müşterimizde test ederek karar verdik, bu sonucu çıkardık. Uyum sağlamasını isteyenler örnek fotoğraflarımıza bakabilirler.

 

 

 

 Bebek Kumralı Saç Boyaları ve Numaraları

 

Bebek kumralı saç boyası ve numaralarını aşağıda belirttik. Aşağıdaki bilgiler size kolaylık sağlayacaktır. Bunlardan bir tanesi ile bu tonu yakalayabileceksiniz.

 • Igora royal 8.4 bebek kumralı saç boyası (fiyatı: 29.99 TL)
 • Garnier 7.0 bebek kumralı krem saç boyası (fiyatı: 9.81 TL)
 • Loreal Excellence 7.3 bebek kumralı saç boyası (fiyatı: 20.99 TL)
 • Palette 7-0 bebek kumralı saç boyası (fiyatı: 9.99 TL)
 • Colour Specialist C.expert 8.1 bebek kumralı (fiyatı: 42.99 TL)

 

Kuaföre Uğramadan Bebek Kumralını Nasıl Elde Edebilirim?

 

Öncelikli olarak şunu ifade edelim bebek kumralı saç rengi nasıl elde edilir diyenler için ilk önerimiz kuaför tavsiyesi yapıyoruz. Neden derseniz çünkü bu tonu yakalamak kesinlikle hiç kolay değil. Çünkü birçok açıdan farklılıklar ortaya çıkıyor. İlla formül verin diyenler için şunu belirtelim. Saçlarınızı açmadan Koleston ve Loreal’in 7.0,8.1 ve 9.1 eşit oranda yani 1/3 oranında karıştırarak saçlarınıza uygulayın bunu sonucu elde edebilirsiniz. Hafif kızıl ve turuncu yansımalar olursa da saç cilası kullanın. işte bu formül en çok tercih edilendir ama dediğimiz net sonuç da alamayabilirsiniz. Biz gerekenleri söyledik artık karar sizin.

 

 

 

Bu Renge Uygun Olan Saç Modelleri Hangisidir?

 

Saç renklerine göre saç modeli kullanmanız çok iyi bir saç kombini yapmanıza yardımcı olacaktır. Birçok ünlü bu kombini profesyonel destek alarak yaptığı için çok iyi görünmektedir. Bu renge göre size saç şekillendirmeleri önerileri sunacağız bunlarla beraber çok daha bütün bir görünüm elde edeceksiniz. İşte bu tonla uyumlu saç modelleri ise şöyledir;

 • Orta boy düz saç modelleri
 • Prenses dalgalı saç stilleri
 • Uzun düz pürüzsüz saç stilleri
 • Hafif dalgalı saç tarzı
 • Omuz hizası kesimleri
 • Kaküllü düz kesimler

İşte bu saydıklarımız en çok yakışanlardır. Yine de son karar sizin tabi ki yüzünüz için çok yakışan bir model var ise bunu zaman bir kuaförünüzle kararlaştırabilirsiniz. Bizim bu renkle beraber en çok kullandığı şekillendirmeler bunlardır. Bunların içinden seçeceğiniz modellerle güzel bir kombin yapabileceksiniz.

İlginizi Çekecektir: Açık Kumral Saç Rengi ve Tüm Ayrıntıları

 

 

Bu Tonun Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bakım her zaman  gerek ama bazen biraz daha fazla,bazen de biraz daha az. Bu açık bir renk olduğu için biraz daha fazla gerekmektedir. Bunun için de biraz daha dikkatli olmalısınız.

Bakım kremini ihmal etmeyin: Saçlarınız için nem çok önemlidir. İşte bu nemi de bakım kremi sayesinde rahatlıkla alabilirsiniz. Boyalı saçlar içinde olmazsa olmazdır.

Boya yaptırdıktan sonra saçlarınızı hemen yıkamayın: Boya saç tam oturmadığı için hemen yıkadığınızda akar ve matlaşabilir, bunun içinde ortalama 36 saat bekleyin. Bu da basit bir öneri ama bir bakım sayılır.

Nemlendirici saç maskesi kullanın: Kerastasenin saç bakım maskesi 122 TL bunu alıp kullanabilirsiniz. Boyanızın uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca parlaklık noktasında hiç sorun yaşamamanızı sağlar.

Fön süreniz azaltın: Saçlarınız föne çok fazla maruz kalıyorsa boyanızın ömrünü kısaltacaktır. Bu süreyi önemli ölçüde azaltın.

 

 

 

Bebek Kumralı Yaptıranların Yorumları

 

Deneyip de bu renkte neler hissettiklerini kullananlar anlatacak. İsimlerini gizleyerek bu konudaki düşüncelerini paylaşıyoruz sizinle. Bu düşünceler size yol gösterecektir.

S.A anlatıyor: Açık renk tutkunu iseniz deneyin derim çok farklı bir o kadar da güzel. Yalnız koyu renk severler buna alışacağını sanmıyorum. Ben,m arkadaşımda beğenerek yaptırdı ama uzun süre kullanamadı. Çünkü o da koyu ağırlıklı seviyor.

F.D anlatıyor: İlk zamanlar kuaföre gitmeden kendim evde yaptım ama nefret etmiştim daha sonra tekrar kuaförde denemeye karar verdim. Sonuç çok güzel oldu resmen bu saç renginin bağımlısı oldum. Evde elde etmek biraz zor dikkat edin derim.

B.D anlatıyor: Açıkçası ben çok alışamadım yine de karar sizin bu benim görüşüm. Biraz fazla dikkat çekici geldi. Ayrıca renk biraz açık. Kullanabilenler için ise hoş bir ton.

K.İ anlatıyor: Kumralın en güzel tonlarında bende denedim beğendim. Ayna karşısında kendimi çok daha güzel görüyorum artık diyebilirim. Yaşı 20’li 30’lu yaşlarda olanlar içinde daha bir hoş duruyor.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Bebek sarısı saç rengi bayanlar arasında son birkaç yıldır daha fazla bilinmeye başladı. Daha önceleri pek fazla bilinmiyor ve marjinal bulunuyordu. Sarı tonlarının popüler olmasıyla beraber artık çok daha öne çıktı. saça bir çok işlem uygulanması sonucunda saç gereğinden fazla yıpranıyor. yıpranma sonucunda genelde çözüm için saç kesimine gidiliyor. saçları feda etmek yerine boya içerisine likit keratin boya koruyucu ve açıcı kullanırsanız saçınızı kesmekten kurtarırsınız hem de paranız çöpe gitmemiş olur 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?