Bronz Kahve Saç Rengi, Saç Modeli ve Elde Edilişi | Kızlara Moda

Bronz Kahve Saç Rengi, Saç Modeli ve Elde Edilişi

Bronz Kahve Saç Rengi, Saç Modeli ve Elde Edilişi

Merhabalar diyerek güzel bir saç rengi konusu daha giriş yapıyoruz. Son zamanlarda öne çıkan bronz kahve isimli saç renginin tüm yönlerini size aktaracağız. Koyu tonlar arasında yerini alan bronz kahve saç rengi çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Birçok ünlü tarafından da tercih edilmeye başlanmasından sonra herkes tarafından bilinirliği arttı. Bu kahve tonunu tercih etmeniz için birçok nedeniniz olduğunun altını çizelim. Nedenlerini yazımızda detaylı olarak anlattık. Doğal renk arayışında olan bir iseniz bu tonun doğal bir görünüm sağladığını bilmeniz gerek. Doğallığı ve parlaklığı bu saç rengini çok ön plana çıkarıyor. Alt başlıklar halinde bu renk hakkında tüm detayları sizlerle paylaşalım.

 

Nasıl Bir Kahve Tonudur, Ne Özelliği Vardır?

 

İçeriğinde bakır ve koyu kahve tonları olan özel bir yansıma olarak tanımlayabiliriz. Hande Erçel’in ilk kez saçlarını bu renge boyamasıyla beraber çok daha popüler oldu. Doğal ve parlak bir renk olmasından dolayı tüm ten renklerine kolayca uyum sağlıyor. Bunun yanında koyu renkli bir ton olmasından dolayı da birçok yaş grubu da rahatça bu rengi kullanabiliyor. Saçlarınızı bu renge boyadıktan sonra çok güzel parlaklık kazandığını göreceksiniz. Doğadan ilham alınarak oluşturulmuş bir yansımadır. İnsanların güneşte kalınca tenleri nasıl bronzlaşıyorsa bu da öyle bir renk diyebiliriz. Klasiklerden sıkıldı iseniz kesinlikle harekete geçmelisiniz.

 

Bronz Kahve Hangi Ten Renklerine Yakışır?

 

Bronz kahve saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabı tüm ten renkleri olarak ifade edebiliriz. Tüm cilt tonuna sahip bayanlar bu rengi deneyebilirler. En önemli avantajlarından biri de budur bu rengin. Yalnız tabi ki kişiden kişiye göre yakışma düzeyi biraz değişebilmektedir ama herkeste rahatlıkla deneyebilir. Açık renk sevmeyenler için eşsiz ve çok iyi bir tercih diyebiliriz.

Hangi Ünlüler Bu Saç Rengini Kullanılıyor?

 

Bilindiği gibi birçok saç stilini,saç rengini,modayı hep ünlüleri takip ederek öğreniyoruz. İşte bu güzel yansımada birçok ünlünün denemesiyle beraber daha görünür hale geldi. Hande Erçel, Fahriye Evcen, Beyonce, Meryem Uzerli, Beyonce, Barbara Palvin ,Kristina Bazan bu rengi kullananlar bazılarıdır. Bu yıldızların saç görünümünden ilham alarak sizde görünümünüzü değiştirebilirsiniz.

 

Saç Boya Numaraları ve Fiyatları

 

Günümüzde artık boyaları kendiniz alıp kendi renginize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Burada önemli olan doğru boya numarasını bulup almak olacaktır. Bu boyaların markasını, numarasını ve fiyatını aşağıda ayrıntılı bir şekilde belirttik.

  • Palette kalıcı doğal renkler serisi 6-70 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 13.86 TL)
  • Loreal Paris casting creme gloss 680 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 27.99 TL)
  • Palette natural colors 6.68 bronz kahve saç boyası  (fiyatı: 11.48 TL)
  • Nevacolor 6.07 bronz kahve tüp saç boyası (fiyatı: 6.06 TL)
  • Bioblas 6.58 bronz kahve saç boyası (fiyatı:27. 89 TL)
  • Vital 6.68 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 13 TL)
  • Sea color 2’li saç boyası 6.37 bronz kahve (fiyatı: 13.07 TL)
  • Lilafix 6.37 bronz kahve tüp saç boyası (fiyatı: 14.88 TL)
  • Voila Nano Diamond 6.34 bronz kahve saç boyası (fiyatı: 10.40 TL)

 

Bu Saç Renginin Elde Edilişi

 

Bronz kahve saç rengi nasıl elde edilir bu sorunun cevabını en doğru bir şekilde size aktaralım. Saç renginizi koyu tonlarda ise yani kahve, siyah gibi direk açma işlemi yapmadan sadece boyama kurallarına uyarak bu rengi elde edebilirsiniz. Şayet mevcut saçınızın rengi kızıl,kızıl kahve,mavi siyah, mavi,bordo,sarı ise ilk önce açma işlemi yapmalısınız daha sonra bu renge dönüştürmelisiniz. Eğer saç boyama konusunda tecrübeli biri iseniz bunu evde yapabilirsiniz. İlk önce kaliteli bir açıcı ile saçınızı açın daha sonra ise yukarıdaki saç boyalarından birini alarak saçlarınızı boyayın ortalama 40 dakika bekleyin ve ondan sonra iki kere saçlarınızı yıkayın işte bu rengi elde ettiniz. Şayet ilk boyama da endişe ediyorsanız kuaförde ilk bu işlemi yaptırın daha sonra ki boyamaları siz kendiniz evde yapabilirsiniz.

 

Bu Renge Nasıl Bir Makyaj Yapılmalıdır?

 

Doğru makyaj ile tamamladığınızda ortaya kusursuz bir görünüm çıkacaktır. Birkaç makyaj tüyosu verelim. Renk uyumu çok önemlidir bundan dolayı da açık bakır tonu, hafif altın tonu ya da kahverengi tonlarında bir makyaj uygulanmalıdır. Bu üç renk saçla çok uyumlu görünmektedir. Bundan sonra gözleri kesinlikle öne çıkarmalısınız yani buğulu göz makyajı denenebilir. Buğulu göz makyajı şart değildir gözleri vurgulayan başka tarzlarda seçilebilir. Cildinizin kaymak gibi görünmesi de çok önemlidir, bundan dolayı kaliteli kapatıcılar tercih edin. Dudağa ruj ise çok abartı bir renk olmamalıdır. Ruj hafif görünümlü pembe,kırmızı renklerden seçilebilir.

 

Bu Saç Rengi İle İlgili Detay Bilgiler

 

1.Koyu renkler içerisinde en parlak olan tonlardan bir tanesidir, parlaklık takıntınız var ise tam size göre.

2.Naturel bir renktir ve doğadan ilham alarak oluşturulmuştur. Naturellik sizin için önemli ise hemen deneyin.

3.Bu saç rengi ile makyaj yapacaklara püf noktası verelim. Göz makyajı abartılı olmamalıdır, yerli yerinde olması önemli

4.Bu rengi öne çıkaranlardan en önemlisi de saç modelidir, bu saç renginde saç modeli çok daha önemlidir.

5.Kıyafetinizde paralellik taşıması çok önemlidir. Çok abartıya kaçmadan şık ve açık renk kıyafet kombinleri etkileyicilik kazandırmaktadır.

 

Bu Rengin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bakım her zaman önemlidir ama doğal renginizden başka renklere geçtiğinizden daha önemlidir. Ekstra yapmanız gereken bakımlar vardır. Bunları aşağıda sıraladık, bunları yaparak saçlarınız ilk gün boyanmış görünür.

Uyuma esnasında saçlarınızı hırpalamayın: Bu ilk başta çok mantıklı gibi gelmeyebilir ama önemli derecede saçlar yıpranıyor. Bundan dolayı da saçlarınıza uyuma esnasında dikkatli davranmalısınız. Bunun yanında yastık seçimi de çok önem taşımaktadır.

Maşa ve düzleştiricileri abartılı kullanmayın: Normal bir şekilde kullanın hatta arada ara verin. Çok fazla kullanıldığında bu renk parlaklığını kaybedebilmektedir.

Saç tellerine çok zarar veren saç modellerini kullanmayın: Çok fazla saç tellerini hırpalayan ve saç boyasına zarar veren modellerden uzak durun. Özellikle saçların sıkı bağlandığı görünümlerden.

Renkli saçlar için şampuan kullanın: Şampuan seçimi boyalı saçlarda daha önem arz ediyor. bundan dolayı üzerinde boyalı saçlar için yazan kaliteli bir şampuan kullanın.

Bronz Kahve Saç Rengine Uyum Sağlayan Saç Modelleri

 

Seçeceğiniz saç modelinin de etkisi büyüktür bundan dolayı da doğru saç stillerini seçmelisiniz. Uyum sağlayan saç modelleri uzun dalgalı saç modelleri,shag saç modeli, katlı kesim saç modelleri, küt kesim, dağınık dalgalı saç modelidir. Bunlardan birini seçerek görünümünüzde harikalar yaratabilirsiniz. Açık Kahve Saç Rengi Elde Etme

 

Bu Rengi Kullananlar Ne Diyor?

 

Bronz kahve saç rengi kullananlar yaşadıklarını paylaştı. Bu konu hakkında deneyimler size yol gösterecek ve ışık olacaktır. İşte deneyim sahibi olanların anlattıkları;

Selin anlatıyor: Deneyecekler için yaşadığım tecrübeyi söyleyeyim alt renginiz açık olsun ki renk tam otursun ve ortaya tam bu renk çıksın. Koyu renk üzerine yapınca biraz ortaya değişik bir kahve çıkabiliyor. Bundan dolayı da bu şekilde yapın çok güzel bir görünüm elde edeceksiniz.

Tuğba anlatıyor: Ben ilk başlarda kullandım çok hoştu gerçekten. Sonradan biraz renk özelliğini kaybetti ve ortaya iyi bir görünüm çıkmadı.

Perihan anlatıyor: Çok tatlı enfes bir renk aşık oldum diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim, en az bir kere denemeden kesinlikle karar vermeyin derim.

Zeynep anlatıyor: Biraz kızıllık var gibi renkte onun haricinde güzel geldi bana. Dengeli ve yerli yerinde bir ton. her ortamda kullanacağız koyu tonlarda gösterişli bir yansıma.

Aslı anlatıyor:Açık renk sevmeyenlerden iseniz deneyebilirsiniz ama açık renk kullanan biri iseniz sizi çok fazla açmayabilir. Bu benim tarafımdan yaşanmış bir tecrübedir.

 

Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Beyaz tene yakışır mı?

Cevap 1: Beyaz tene çok güzel yakışmaktadır gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Soru 2: Hangi tonları vardır?

Cevap 2:Koyu bronz kahve, açık bronz kahve, karamelli görünüm, ombre modelleri

Soru 3: Ekstra parlaklık istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

Cevap 3: Işıltılı olan tonu kullanabilirsiniz. Işıltılı olan size ekstra parlaklık sağlayacaktır.

Soru 4: Saç tellerimiz için zararlı bir yönü var mı, böyle bir şey duydum da?

Cevap 4: Diğer saç renkleri ne ise bu da aynı. Bundan dolayı da herhangi bir zararı yok.

Soru 5: Esmerlere yakışır mı, bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap 5: Tüm cilt tonları ile uyum sağlar, bundan dolayı da esmerlere yakışmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kahve Saç Rengi Nedir, Nasıl Elde Edilir?

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?