Tarçın Bakır Saç Rengi Denemek İsteyenler İçin Önemli Bilgiler | Kızlara Moda
Kızlara Moda
Tarçın Bakır Saç Rengi Denemek İsteyenler İçin Önemli Bilgiler
Sosyal Medyada Paylaş
20 Mayıs 2019
kizlaramoda

Tarçın Bakır Saç Rengi Denemek İsteyenler İçin Önemli Bilgiler

Saç renklerinde farklı ve güzel renkleri tercih eden kadınların sayısı oldukça fazladır. Bizler de bugün yazımızda tarçın bakır saç rengi hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Kadınlar saçlarını tarçın bakır saç rengi yaptırmadan evvel aşağıda yer alan detaylara göz atmalıdırlar. Tarçın bakır renk ara bir tondur ve oldukça farklı yansımalara sahiptir. Günümüzde pek çok ünlü kişi bu rengi kullanmaya başlamıştır ve bu durum rengin popülerliğini epey arttırmıştır. Parlak ve oldukça ışıltılı bir renktir. Bu nedenle kişilerin tenine harika bir canlılık sağlar. Saç renklerinde matlıktan sıkılanlar için çok hoş bir alternatiftir. Yazımızda tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır ve diğer tüm ayrıntılar hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabilirsiniz.

 

 

Tarçın Bakır Rengi Nasıl Bir Tondur?

 

Bu saç rengi aslında nasıl bir renk olduğunu isminde ele veriyor. Tarçının kokusu kadar rengi de insana canlılık verir. Özellikle tarçının kabuklu halinin rengi bu saç rengini tanımlamada oldukça etkilidir. Tarçın bitkisinin kabuklu halindeki rengin biraz daha bakır nitelikli tonu tarçın bakır rengi olarak bilinir. Sarıyla bakır renk arasındadır ve içinde kızıllıklar yoktur. Kendini oldukça belli eden bu renk göz kamaştırıcı, canlı ve ışıltılıdır. Özellikle cildi soluk olan kişilerde bu solukluğu alır ve kişinin cilt tonunu canlandırır. Ayrıca bu renk kişide birkaç yaş gençleşme etkisi de yaratır. Elçin Sangu, Azra Akın ve pek çok ünlü isim saçlarında bu rengi kullanırlar.

 

 

Tarçın Bakır Rengi Hangi Bayanlara Yakışır?

 

Tarçın bakır renginin canlı yapısı nedeniyle pek çok kadın bu rengi çok beğenir. Ancak iddialı olan bu renkle alakalı olarak birtakım endişeler duyarlar. Bizler de kişilerde kafa karışıklığına neden olan birkaç detayı açıklıyoruz. Bu renk en çok beyaz tenli ve yüzünde çilleri bulunan kişilere yakışır. Bu kişilerde oldukça natürel durur. Sizin de beyaz bir cilt tonunuz varsa bu renk size kesinlikle çok yakışacaktır. Bunun yanı sıra esmer olanlar bu rengi asla kullanmamalıdırlar diye bir ifade de doğru değildir.  Çünkü renkli gözlü ve esmer olup bu rengi kendine çok yakıştıran kişiler mevcuttur. Ancak bu durum istisnadır. Esmer olanlara bu rengin yakışıp yakışmayacağını öğrenmenin tek yolu bu saç rengini denemekten geçer.

 

Bu Saç Rengi Hangi Göz Rengine Sahip Olan Kadınlara Yakışır?

 

Saç ve göz renginin uyum sağlaması çok hoş bir görünümün altın kurallarından biridir. Bu saç rengi tonu özellikle yeşil ve ela gözlü kişilerde mükemmel durur. Harika bir yansıma meydana gelir. Yani tarçın bakır saç rengi için yeşil ya da ela göze sahip olan kadınlar oldukça şanslıdırlar. Yeşil gözlere ve beyaz bir tene sahipseniz tarçın bakır rengini denemekten bir an bile şüphe etmemelisiniz. Çünkü bu renkle ilgili olarak tüm aranılan özelliklere sahipsinizdir ve ortaya çıkacak görüntü mükemmel olacaktır.

 

 

Tarçın Bakır Saç Boyası Numaraları,Markaları ve Fiyatları

 

Bu rengin boya numaraları aşağıdaki şekildedir. Boya numaraları, markaları ve fiyatları size çok yardımcı olacaktır. İşte tarçın bakır saç boyası ayrıntıları;

  • Tarçın bakır saç boyası Palette Pnc 8-77 (10,42 TL)
  • Tarçın bakır saç boyası Loreal Paris 7.43(17,06 TL)
  • Tarçın bakır saç boyası Neva Color 8.44 (8,72 TL)
  • Tarçın bakır saç boyası Sea color 8.45 (13,41 TL)
  • Schwarzkopf 8-77 tarçın bakır krem saç boyası (7,92 TL)

 

Evde Bu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Gerekli Olanlar

  • 2 adet tarçın bakır saç boyası Palette 8-77
  • 2 adet 9 numara oksidan
  • ½ paket yoğun bakır saç boyası (Nevacolor)
  • 1 adet 9 numara oksidan

Yukarıda sıraladığımız gibi toplamda üç adet oksidan olacaktır. Saçları çok uzun olmayan kişilere 2 adet değil 1 adet Palette saç boyası yeterli gelecektir. Ayrıca bunun yanında 1 adet oksidan yani totalde iki adet oksidan olması da kafidir.

Yukarıda listelenen malzemeler derin bir kapta karıştırılır ve bu karışım boya kutusunda yazan talimatlar doğrultusunda saça uygulanır. Ortalama 40 dakika beklenir ve daha sonra saçlar durulanır. Verilen bu formül tam tamına istenen özelliği sağlar. (Denenmiştir)

 

Bu Saç Rengine Yakışan Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Bu renk kendini makyajla çok güzel bir şekilde belli eder. Dikkat edilmesi gereken nokta aşırı makyajdan kaçınmaktır. Yani makyaj normal düzeyde hatta az olmalıdır. Sıcak tona sahip olan makyaj renkleri tercih edilebilir. Far kullanımında bronz, kahve tonlar yine benzer şekilde kalemler oldukça etkili olurlar. Makyaj yaparken elmacık kemiklerini çok fazla ortaya çıkarmamak gerekir. Genel olarak yüzde kullanılan makyajın rengi hafif şeftali tonlarında olmalıdır. Esmer bir cilt tonuna sahip olanlar sarı tonlu bir allık ve pudra kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir: Bakır Kahve Saç Rengi ve Detayları

 

 

Tarçın Bakır Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

 

Tarçın bakır saç renginin en çok yaşanan sorunu bu rengin akmaya oldukça meyilli olmasıdır. Bunu engellemek için doğru ve düzenli bir şekilde bakım yapmak önem taşır. Saçlara düzgün bir şekilde bakım yapılırsa bu saç rengi çok daha uzun süreler kullanılabilir. İşte tarçın bakır saç rengi için yapılması gerekenler;

Boyalı saçlar için olan şampuan kullanılmalıdır: Piyasada tarçın bakır saç rengine uygun olarak satılan şampuanlar mevcuttur. Eğer renge özel olarak üretilmiş şampuanlardan bulamazsanız o zaman boyalı saçlar için olanlardan ya da akmaya meyil eden saçlar için üretilmiş şampuanlardan da kullanabilirsiniz. Doğru şampuan seçimi sayesinde hem saç rengi akmaz hem de saçın parlaklığı korunur.

Saç bakım yağları ihmal edilmemelidir: Çam terebentin, zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı maske şeklinde saçlara uygulanırsa tarçın bakır saç rengi için mükemmel bir bakım yapılmış olur. Bu bakım saç renginin ömrünü de uzatır.

Sıcak saç işlemi olan uygulamaları azaltılmalıdır: Saçlar çok sıcak suyla yıkanmamalıdır. Ayrıca fön veya maşa işlemleri de olabildiğince az yapılmalıdır. Çünkü sıcak ısı işlemleri olan bu uygulamalar tarçın bakır rengin çabucak akmasına neden olurlar.

 

Bu Saç Rengi İle Uyumlu Kullanacağınız Saç Modelleri

 

Bu renk için önerilen modeller arasında dalgalı modeller, bukleli ve katlı modeller yer alır. Bu renge en çok su dalgası modeli yakışır. Sunulan üç saç önerisi dışında uzun saç modelleri, omuz hizasında olan modeller ve bob kesim de bu renge yakışan stillerdir. Bunlardan biri seçilerek tarçın bakırla olan muhteşem uyumun keyfi doyasıya çıkarılabilir.

İlginizi Çekebilir: Çikolata Kahve Saç Rengi ve Tonları

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 -