Balo İçin Saç Modelleri 2022-2023 | Kızlara Moda

Balo İçin Saç Modelleri 2022-2023

Balo İçin Saç Modelleri 2022-2023

Balo saç modeline hala karar veremediniz mi? Biliyoruz bu özel geceyi daha özel ve anlamlı kılmak için mükemmel balo için saç modelleri 2022-2023 konumuzdaki fikirlere ihtiyacınız var. Balo gecesinde güzel resimler vererek harika görünmek herkesin hakkıdır bunun içinde en önemli nokta doğru saç modelidir. Elbiselerimize gösterdiğimiz özeni makyajımıza ve saçımıza da göstermeliyiz. Çünkü bu eşsiz günde çok fazla saç ve makyaj hataları olmaktadır. Göz kamaştıracak fikirler için saç boyunu 3’e ayırarak öneriler sunduk. Saçınızın uzunluğuna göre saç stillerinden ilham alabilirsiniz. Şimdi de balo için saç modelleri 2022-2023 fikirlerine göz atalım.

 

Uzun Saçlar İçin Balo Saç Modelleri

 

Tüm saçları uzunluğuna göre ayırarak modeller sunduk. Uzun saçlarınız var ise aşağıda sıraladığımız stiller bu saç uzunluğuna uygun olacaktır.

1.Basit Aşağı Doğru Uzanan Saç Modeli

 

 

Balo gecesi kolay bir saç mı istiyorsunuz? İşte bunun için yumuşak, pürüzsüz, hacimli  bir görünüm için bu stili deneyebilirsiniz.

 

2.Romantik Topuz

 

 

Bu romantik topuz işinize yarayabilir. Bu saç modeli için elbise tercihiniz çok önemlidir. Elbiseniz uzun, akıcı ve şıksa bu modeller beraber rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

3.Çiçek Desenli Yarım Toplanan Saç

 

 

Eğlenceli ve basit bir saç istiyorsanız çiçek desenini yarım saç modeli ile birleştirebilirsiniz. Bu saç modeli kıvırcık ve dalgalı saç modellerine çok güzel yakışıyor.

 

4.Yay Topuzu

 

 

Geçen sezonun favorisi etkisini sürdürmeye devam ediyor. Çok şirin, sevimli ve sempatik bir görünüm için bire bir.

 

5.Yüksek At Kuyruğu Saç Modeli

 

 

Yüksek at kuyruğu saç modellerinin büyük hayranıyım. Diğer saç modelleri ile risk almak istemiyorsanız yüksek at kuyruğu saç ile baloya gidebilirsiniz.

 

6.Retro Dalgalı Saç Modeli

 

 

Bir klasik ve her zaman şık olan retro dalgalar.  Bu saç modeli ile beraber makyajınıza çok dikkat edin çünkü makyajla beraber harika görünüm sağlayan saç şekillendirmesidir.

 

7.Parlak Geriye Doğru Saç Stili

 

 

Dalgalı ve kıvırcık bir saç modeli denemek istemiyorsanız ve de parlak elbiselerle pürüzsüz bir görünüm içim parlak geriye doğru taranmış saç modellerini kullanabilirsiniz. Tabiki de saçınız uzun olmalı.

 

Orta Uzunlukta Balo Saç Modelleri

 

Çok uzun veya kısa bir saçınız yok ise orta boy uzunluğuna sahip saçlarınız var demektir buna uygun saç stilleri aşağıda inceleyelim.

 

1.Seksi Dalgalı Saç Modeli

 

 

Bazı kızlar, dalgaları farklı yönlerde düşürürken bazıları da düzgün ve temiz olmasını ister. İkinci gruba giriyorsanız bu saç modeli çok hoşunuza gidecektir. Dalgaları yana doğru kıvırarak harika bir görünüm elde edeceksiniz.

 

2.Gevşek Saç Stili

 

 

Orta boy uzunluktaki saçlar için prenses görünümlü bir saç stilidir. Cazip bir saç modeli olduğu kesin.

 

3.Şeritli Topuz Saç

 

 

60’lı yıllara geri dönüyoruz. Bu arı kovanı şeklindeki saç tarzı gerçekten büyüleyici. Bağımsız ve hür kişiliğiniz var ise bu saçı tercih edebilirsiniz size yakışacaktır.

 

4.Vintage Saç Modeli

 

 

Orta boy uzunluktaki saçlar için kullanılacak vintage saç modeli. Yumuşak dalgalarla oluşturulmuş bu saç şekillendirmesi, herkesi kendinize hayran bırakmanızı sağlayabilir.

 

5.Fantazi Faux Hawk Saç

 

 

Farklı olmaya cesaretiniz var mı? O zaman sizin için mükemmel bir önerim var. Fantezi faux hawk saç stili. Eşsiz ve zarif olarak iki kelimeyle bu saç modeline özetlemek yeterli olacaktır.

 

Kısa Saçlar İçin Balo Saç Stilleri

 

Kısa saçlı bayanlar üzülmeyin sizler içinde balo saç modelleri derledik. Kısa saçlı iseniz size uygun olacak modeller aşağıda bir inceleyin deriz.

 

1.Güzel Toplanmış Saç

 

 

Saçlarınız keskin ve güzel bir topuz haline dönüşebilir. Bu saçı elde etmek için saç spreyine ve boby pimlerine ihtiyacınız var.

 

2.Pixie Saç Stili

 

Mükemmel bir saç ilham kaynağı saç şekillendirmesi ile karşı karşıyayız. Sizin yerinizde olsaydım kısa saçlarımda olsa idi pixie saç modeli ile baloya giderdim.

 

3.Klasik Vintage Saç

 

 

Daha önceki yıllarda bayan görünümü için klasik vintage saçı kullanabilirsiniz. Saçınızı büyük dalgalarla kıvırıp sabitleyin. Daha sonra ise kırmızı ruj kullanmayı unutmayın.

 

4.Basit Kafa Bantlı Saç Modeli

 

 

Basit ve hoş saç modeli ile prenses gibi görünmek çok tatlı olacaktır. Bunun için yapmanız gereken kafa bandı kullanmak olacaktır.

Saç Kategorimiz İçin Tıklayın

 

5.Kısa Saçlar İçin Şık Model

 

Emma Watson kısa saç modellerini seven bir yıldızdır. Bu da onun kırmızı halı saç modellerinden bir tanesidir. Kısa saçlı kızlar için mükemmel bir görünümdür, elbiselerinizle harika bir görünüm sağlayacaktır.

 

Balo İçin Örgülü Saç Modelleri

 

Sizler için saç modellerini kategorilere ayırarak vermek istedik. Diğer üstteki üç kategoride saç modeli tercihi yapmadıysanız örgülü saç modellerinden birini seçmelisiniz.

 

1.Bohem Örgülü Saç

 

 

Bu örgülü saç modelinde saçlarınızı bir topuzun içine çekerek yüz özelliklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Örgülerle güzel bir bohem dokunuş katıyor.  Bu kendi başınıza yapabileceğiniz şirin balo saç modelidir.

 

2.İki Tonlu Örgülü Saç Modeli

 

 

İki tonlu saç renginiz var ise bu görünüm saç renk yelpazesini göstermek için iyi bir tercihtir. Denemenizi tavsiye ederiz.

 

3.Çift Şelale Örgüsü

 

 

Şelale örgüler, en revaçta olan saç örgülerindendir. Renkli elbiselerle güzel bir kombin olmaktadır. Şelale örgüsünde çarpıcı bir görünüm istiyorsanız elbiseniz zarif bir modelden seçmeliyiz.

 

4.Yan Sarım Örgülü Saç Modeli

 

 

Popülerliği her geçen gün daha fazla artan süper kıvrımlı bu saç modelini kullandınız mı? Yan sarım örgülerle klasik görünümünüze daha modern bir tarz katmış olacaksınız.

 

Uzun Saçlar İçin Şık Katmanlı Saç Modelleri

5.Yarım Boho Örgüsü

 

 

Havalı görünmeyi istiyorsanız bu şekillendirmeyi kullanmalısınız. Masalsı bir saç izlenimini verdiğini hiç tereddüt etmeden net bir şekilde söyleyebiliriz.

 

6.Fransız Örgülü Saç Stili

 

 

Bazen çok düzenli saç çekici görünmez bunun içinde dağınık, zahmetsizce harika görünen örgülere ihtiyacınız vardır. Bu saç stilini elbiselerinizle uyumlu hale getirdikten sonra kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

7.Kısa Saçlarda Örgü

 

 

Kısa saçlı bayanları unutmadık. Kısa saçlarınız olsa bile, baloya örgülü bir saç modeli ile gidebilirsiniz. Bu saç modelini yapması çok kolay ve gerçekten sevdiğim şekillendirmelerden bir tanesidir.

 

Balo İçin Rehber Niteliğinde Video

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?