Meryem Uzerli Saç Rengi ve Saç Modelleri Kılavuzu! | Kızlara Moda

Meryem Uzerli Saç Rengi ve Saç Modelleri Kılavuzu!

Meryem Uzerli Saç Rengi ve Saç Modelleri Kılavuzu!

Bugün bir ünlü ismin daha saç rengini inceliyoruz. Meryem Uzerli saç rengi çok dikkat çekiyor. Meryem Uzerli’nin saç rengi oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisi ile dikkat çekmişti. Almanya’da doğan güzel oyuncu farklı Türkçe aksanı ile bu role de çok yakışmıştı. Babası Türk, annesi Alman olan bir ailenin kızı. Göz rengi, konuşması ve güzelliği ile de birçok kişiyi büyüledi. Aldığı rol gereği de dikkatleri üzerine çekti. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultanı canlandırıyordu. Bu karakterinden dolayı birçok kişi Hürremin saç rengi ne diye sorar oldu kesinlikle etkileyici bir saç rengi tercih etmişti. Güzel oyuncu Elidor markasının reklamlarında da oynayarak saçlarının ne kadar güzel olduğunu kanıtlamıştı. Halit Ergenç’le Muhteşem Yüzyıl dizisi güzel oyuncuya şöhretin kapılarını tam olarak açtığını da ifade edelim. Şimdi de saçları hakkında tüm detaylı bilgileri verelim.

 

Meryem Uzerli Kimdir, Ayrıntılı Tanıyalım

 

Adı: Meryem Sarah

Soyadı: Uzerli

Babası: Hüseyin Uzerli

Annesi: Ursula

Doğum yeri:  Kassel, Almanya

Doğum tarihi: 12 Ağustos 1983

Aslen nereli:  Kassel

Boyunun uzunluğu: 1.74 cm

Kilo miktarı: 59 kg

Medeni durumu: Bekar

Burcu : Aslan

Mesleği: Oyuncu

Kardeşleri: Canan Uzerli

Eski evlilikleri: Can Ateş

Çocukları: Lara Jemine Uzerli

Konuşabildiği diller: Almanca, Türkçe, İngilizce

Oynadığı dizi ve filmler:

Almanya 2008 Inga Lindström Britta Yardımcı oyuncu
Almanya 2009 Das total verrücktes Wochenende Yardımcı oyuncu
Almanya 2009 The Line Anna
Almanya 2009 Sterne über dem Eis Öğrenci
Almanya 2010 Journey of No Return Hostes
Almanya 2010 Ein Fall für zwei Ankel
Türkiye 2011-2013 Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan
Türkiye 2016 Gecenin Kraliçesi Selin
Türkiye 2016 Annemin Yarası Marija
Türkiye 2016-2017 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Suzi
Türkiye 2017 Cingöz Recai
Türkiye 2017 Öteki Taraf

 

Meryem Uzerli’nin Saç Rengi Nedir?

 

Güzel ve sempatik oyuncunun Muhteşem Yüzyıl dizisinde ve kendisi ile özdeşleşen saç renginin adı İrlanda Kızılıdır. Bu renk kızılın en güzel tonlarında biridir. Tarçın bakır ve bakır kızıl saç boyalarının karışımının ortaya çıkardığı dikkat çekici kızıl tonudur. Bu renkte Uzerli’ye çok yakışmıştı kesinlikle. Hoş cildine ve sempatik tavırlarına da giden bir saç rengi olmuştu. Hürrem karameli, çilek sarısı,bakır saç rengi, bal köpüğü, sultan bakırı, dore karamel, siyah gibi birçok tonu da kullandı. Güzel yıldız bir ara da film için saçlarını siyaha boyatmıştı ama siyah rengin kendisine yakışmadığı birçok kişi tarafından dile getirilmişti.

 

Meryem Uzerli’nin Doğal Saç Rengi Nedir?

 

Kendisinin asıl saç renklerinin kumral olduğunu biliyoruz. Güzel oyuncunun doğal saç rengi koyu kumraldır. Doğal saç rengi ise hemen hemen hiç kullanmadı diyebiliriz. Genellik renkli saçlarla gördük. Saç renklerini ten rengi ile uyumlu seçtiği de gözlerimizden kaçmadı. Ayrıca bazı saç renklerininde de renkli gözlü olmasının avantajını kullandı. İrlanda kızıl saç rengi ile mavi gözleri müthişti. İrlanda kızılı saç rengi renkli gözlü kişilerde ayrı bir güzel duruyor.

 

Meryem Uzerli’nin Ten Rengi

 

Ten renginin saç rengi seçiminde önemli bir yeri vardır. Meryem Uzerli gayet net şekilde beyaz tenlidir. Açık bir teni olmasından dolayı bu tene uygun saç rengi seçimi yapmaktadır. Beyaz cilt tonunda da seçtiği tonlar kendi göstermektedir. Sizde beyaz tenli bir bayansanız sempatik yıldızın saç renklerini deneyebilirsiniz.

Göz Atın: Demet Akalın Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Seren Serengil Yeni Saç Rengi

 

Karamel, siyah, bakır, İrlanda kızılı, sultan bakırı derken tekrar sarı saç rengine döndü. Şu sıralar çilek sarısı saç rengini kullanmaktadır. Meryem Uzerli’ye en çok kızıl ve sarı tonlarının yakıştığını ifade edelim. Diğer renklerin çok iyi oturmadığının altını çizelim. Koyu saç renkleri de ten rengi ve göz rengi ile kesinlikle uyumsuz duruyor. Kızıl tonları ve çilek sarısı en çok yakışan saç rengi.

Kesinlikle Bakın: Seren Serengil’in Saç Rengi Nedir?

 

Meryem Uzerli Saç Rengi Numarası ve Saç Boyası

 

Ünlü yıldız hangi boyaları ve boya numaralarını kullanıyor buna da bakalım. İşte kullandığı saç boya markaları ve numaraları aşağıdaki gibidir.

 • Wella Koleston Perfect 8/74 açık İrlanda kızılı saç boyası (fiyat:54.95 TL)
 • Natural Colors 7RN irlanda kızılı (fiyat: 39.95 TL)
 • Sea color 8.74 Hürrem karameli saç boyası (fiyat: 11.99 TL)
 • Loreal Paris  Excellence Crem 7.43 sultan bakırı saç boyası (fiyat: 23.72 TL)
 • Garnier 7.4 sultan bakırı saç boyası (fiyat: 15.90 TL)
 • Loreal Paris Casting Creme 8.32 bal köpüğü saç boyası (fiyat: 22.50 TL)
 • Garnier Olia 8/43 bal köpüğü saç boyası (fiyat:29 TL)

 

Meryem Uzerli Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu durumu uzun uzun anlatmak yerine bir video ile daha kolay anlayabileceğinizi düşündük. Bu video da evde nasıl elde edeceğinizi tüm ayrıntıları ile anlatıyor. Bu videoyu izleyip sizde güzel yıldızın saç rengine ulaşabilirsiniz. İzlemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Meryem Uzerli Saç Bakımı Sırları

 

Doğal yöntemlerle saçlarının sağlığını korumayı hedeflediğini söylüyor. Güneşten olabildiğince saçlarını koruyor ve kesinlikle saçlarına klorlu su sürmüyor. Saçlarına çeşitli saç terapileri de uyguladığını ekliyor. Bunun haricinde saç vitamini olan biotini düzenli kullandığını ifade ediyor. Bunun haricinde şampuanını özenle seçtiğini ve saç derisine uygun olan kaliteli bir ürün kullandığını ekledi. Bunlar haricinde dengeli ve düzenli beslendiğini bunun da saç sağlığı üzerinde etkili olduğunu ifade etti.

 

Meryem Uzerli Saç Modelleri

 

Kullandığı saç stillerine de bakalım. Yakın zaman da Meryem Uzerli kısa saç kullanmaya başladı. Saçlarının uzun halini de gördüğümüz ünlü isim birçok saç stili karşımıza çıktı. Kullandığı saç modelleri ise şu şekilde;

 • Kısa saç modeli
 • Uzun dalgalı saç modeli
 • Taçlı saç modeli
 • Uzunlu hacimli saç modeli
 • Bukleli saç stili
 • Ortadan ayrık saç modeli
 • Orta boy saç modelleri
 • Örgülü saç modelleri
 • Yarım topuz saç modeli

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?