Maun Saç Rengi, Modelleri ve Boya Numaraları | Kızlara Moda

Maun Saç Rengi, Modelleri ve Boya Numaraları

Maun Saç Rengi, Modelleri ve Boya Numaraları

Maun, kızıl yansımaları olan bir kahverengi tonudur. Aynı zamanda hafif bordo renge çalan bir yansıması da mevcuttur. Maun rengi, oldukça iddialı ve göz alıcı bir renktir. Özellikle kadınlara çok yakışan bu rengin, kullanıcılara sıcak ve samimi bir hava kattığı da söylenilebilir. Günümüzde oldukça moda olan maun saç rengi de birçok kişi tarafından tercih edilen bir renk tonu haline gelmiştir. Maun rengi saç, kullanan kişilerin doğal ve hoş bir esinti yakalamasına olanak sağlar. Aynı zamanda sıcak bir ton olması sebebiyle de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmuş bir renktir.

 

 

 

 

Maun Nasıl Bir Renktir?

 

Son zamanlarda oldukça merak edilen konu da maunun nasıl bir renk olduğudur. Genellikle saçlarını boyatmak isteyen kadınların, klasik renklerin dışına çıkmak istemesi sebebiyle dikkatlerini çeken ilk renk tonlarından birisi olmuştur. Özellikle doğallıktan şaşmak istemeyen kadınlar, bu tonu sıklıkla tercih eder olmuştur. Standart bir kahverengi tonuna ekstra ışıltılar katmak isteyen kullanıcılar için maun saç rengi, ideal bir seçim olacaktır. Aynı zamanda bu saç renginin zaman zaman yumuşak ve zaman zaman sert etkiler yaratabilmesi de kadınlar açısından oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Özellikle kahve tonlarının modası her daim güncel kalacağından, kızıl kahve maun rengini kullananların sayısı bir hayli artış göstermiştir.

 

 

 

 

Maun Saç Rengi Hangi Cilt Tonlarına Yakışır?

 

Hem iddialı, hem de bir o kadar iddiasız ve sade bir ton olan bu renkoldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Her tende farklı bir cazibe yaratır. Bu yansıma, koyu tenlerle de,açık tenlerle de bütünleşebilecek bir etkiye sahiptir. Bu rengi tercih edecek olan bayanlar, giyimleri ve makyajları sayesinde rengin farklı özelliklerini ortaya çıkartabilirler. Örneğin; vamp bir makyaj sayesinde bu rengi oldukça seksi ve cazibeli gösterebilirsiniz. Ya da sıcak, sade ve doğal tonlarda tercih edilecek olan bir makyaj ve giyim ile bu saç rengi oldukça uyumlu zarif ve yumuşak duracaktır. Dolayısıyla, bu boyanın oldukça geniş bir kullanım alanı vadettiğini söyleyebiliriz.

 

 

 

 

Maun Saç Boyası Numaraları

 

En fazla tercih edilen maun rengi saç boyası numaralarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Koleston marka saç boyasının 6.55 numarası,
  • Palette marka saç boyasının 4.68 numarası,
  • Koleston marka saç boyasının naturals serisinden 5.5 numarası,
  • Loreal marka saç boyasının 6.50 numarası, sıklıkla kullanılan maun saç boyası çeşitlerinden bazılarıdır.

 

 

Maun Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu saç rengi, eskimeyecek ve modası kolay kolay geçmeyecek olan bir saç rengidir. Bu yansımayı elde etmek için, saçlarınızın zemin renginin çok koyu veya siyah olmaması gerekir. Maun saç rengi boyanacak olan saçın zemini siyah renk ise, maun istenilen kızıl kahveyi tam olarak yansıtamaz. Doğal saç renginiz kahverengi ise; daha kolay bir şekilde direkt olarak saçlarınıza yukarıdaki saç boyasını uygulayabilirsiniz. Boyayı eğer evde kendiniz uygulayacaksanız, uygulama talimatlarını dikkatlice okuyunuz. Kutu üzerinde yazan alerji testlerine mutlaka dikkat ediniz. Sonrasında uygun kıyafetler giyinip, eldiven kullanarak boyama işlemini gerçekleştirin. Saçlarınızı tutamlara ayırarak boyamanız, boyanın saça nüfuz etmesi açısından uygun olur. Tüm saç boyandıktan ve boyama işlemi bittikten sonra kutu üzerinde yazılan süre beklenir ve saç ılık su ile durulanır. Belirtmekte fayda vardır ki, her saç profesyonel bir elde boyanırsa daha doğru sonuçlar elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Açık Kumral Saç Rengi

 

Açık Kumral Saç Rengi ve Tüm Ayrıntıları

 

 

Maun Saç Renginin Bakımı ve Saç Modelleri

 

Bu rengin bakımı da tıpkı diğer renkler gibi itina ile düzenli olarak yapılmalıdır. Saç tipine uygun olan bakım ürünleri seçilerek, düzenli kullanım sağlanması gereklidir. Saçlar, boyama işlemleri, fön işlemleri, iklim değişikleri gibi etkenler ile zamanla yıpranır ve güçsüzleşir. Güçsüzleşen saçlarda göz alıcı renkler bile yeterli etkiyi sağlayamaz. Bu nedenle saç bakımı ihmal edilmemelidir. Özellikle nemini kaybeden saçlar için, uygun yağ takviyeleri kullanılmalıdır. Çok kuru saçların bakımsız görünümü can sıkıcı bir durumdur. Aynı zamanda saçlar, düzenli olarak belli boyutlarda kestirilerek canlandırma sağlanması yararlı olacaktır. Yine hacimsiz, sönük saçların da dikkat çekmesi beklenemez. Böyle saçlara sahip olanlar mutlaka hacim verici ürünler kullanarak saçlarına ekstra hareket kazandırmalıdır. Saçlar, bir kadının en önemli ve değerli aksesuarı niteliğinde olduğundan ihmal edilmemelidir. Kuaförünüzün önerdiği bakım ürünleri, aylık bakımlar gibi seanslarla saçlarınızı istediğiniz görünüme kavuşturmak mümkündür. Bu renk saçların bakımı için ayrıca boya akmasını önleyici bir şampuan da uygun olabilir.

Maun rengi saçlarda, kısa ya da uzun modellerin her biri oldukça göz alıcı durmaktadır. Özellikle dalgalı saçlarda bu tonlar çok çarpıcı bir hava katmaktadır. Bunların dışında uzun düz ve kakül kesimli saçlarda da maun saç rengi, çok hoş bir etki yaratmaktadır. Bu renk saç modelleri, şık yansımalarıyla toplu saçlarda da açık saçlarda da oldukça estetik bir görünüm sergileyecektir. Bu ton, klas ve orijinal bir saç rengidir. Bu sayede de kullanılan her saçta oldukça karakteristik duracaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?