Kahve Köpüğü Saç Rengi ve Tüm Detayları | Kızlara Moda

Kahve Köpüğü Saç Rengi ve Tüm Detayları

Kahve Köpüğü Saç Rengi ve Tüm Detayları

Kahverengi saç renkleri son zamanlarda çok ön planda. Bunun yanında kahvenin kendi içinde birçok tonu da mevcut. Bugün kahve köpüğü saç rengi hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Kendinize güzel bir kahve tonu arıyorsanız bu fikrimizi düşünün deriz. Bayanlar arasında çok fazla bilinmeyen ama çok harika bir tondur. Birçok bayanda adını bilmediği için birçok güzel renge saçlarını boyamak yerine sadece bildikleri ile yetiniyor. Bundan dolayı da  size öneriler sunarak detaylı bir şekilde tanıtıyoruz. Şimdi de kahve köpüğü saç hakkında diğer bilinmesi gerekenlere göz atalım.

 

 

Kahve Köpüğü Nasıl Bir Saç Rengidir?

 

Adından da anlaşılacağı gibi kahvenin o köpüğünün renginden esinlenerek ortaya çıkmıştır. Bazı kişiler bal köpüğü ile karıştırabilir ama bu aynı ton değildir. Kahve köpüğü, bal köpüğü saç renginin bir iki ton daha koyusu ve ışıltısıdır. Ayrıca kahve köpüğünde içerisinde daha fazla bakır tonları mevcuttur. Saçlarınız için canlı ve koyu renk arıyorsanız çok doğru noktadasınız diyebiliriz. Şayet bu renk aktıktan sonra içerisindeki bakır tonları ortaya çıkar ve biraz daha bal köpüğü rengine döner.

 

 

Bu Renk Kimlerde Güzel Durur?

 

Kahve köpüğü saç rengi kime yakışır diyorsanız hemen söyleyelim. Bu renk en çok buğday ve esmer tenli bayanlara yakışmaktadır. buğday ve esmer tenle çok güzel uyum oluşturmaktadır. Bu tenlerde çok canlı ve hoş durmaktadır. Bundan dolayı da hafif makyaj yeterli olacaktır. Ağır bir makyaj istememektedir. Bunun yanında beyazları etkili şekilde kapatma özelliğine sahiptir.

 

 

 

Bu Saç Renginin Avantajları

 

  • Yorgun dahi olsanız bunu gizler ve günün her saatinde sizi çok enerjik gösterir.
  • Makyaj istememe özelliğine sahiptir. Çok hafif makyajlar yeterli olacaktır.
  • Bakımı son derece kolaydır ve bakım yapmaya üşenen kişiler için çok idealdir.
  • Naturel görünüme en yakın tonlardan bir tanesidir. Ayrıca bu sayede de beyazları doğal bir şekilde iyice kapatır.
  • Işıltılı, canlı, göz kamaştırıcı harika bir tondur. Ayrıca kolay bir şekilde cilde uyum sağlamaktadır.
  • Yaptırdığınızda beğenmem ihtimali çok az olan garanti bir renktir.

 

Kahve Köpüğü Saç Rengi Tonları

 

Kendi içerisinde iki çeşidi mevcuttur. çok fazla alt tonu olan bir saç rengi değildir. Bunun içinde aşağıdaki iki seçenekten birine karar vermelisiniz.

Açık Kahve Köpüğü : Esmerler için daha ideal olan ton budur. Açık tonla daha harika bir görünüm elde edeceksiniz kesinlikle. Esmer tenlerde çok güzel bir eşleşme yapıyor koyu ton yerine bunu deneyin.

Koyu Kahve Köpüğü: Buğday tenler için uygun olanda koyu tondur. Ten rengi özelliğine göre koyu özellikler daha güzel göz alıcılık sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: 2019 Yılının En Trend Saç Renkleri

 

 

Kahve Köpüğü Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Birçok markanında bu saç rengine ait saç boyası mevcuttur. Bu markalardan sizler için en uygun ve en iyi sonuç verenleri derleyerek liste oluşturduk. Hem boya numaralarını hem de fiyatlarını vererek buna göre tercihinizi gerçekleştirmenizi istedik. İşte detaylar

  • Palette Deluxe 8-65 kahve köpüğü saç boyası (fiyatı: 11.75 tl)
  • Omega Plus 8-33 kahve köpüğü saç boyası (fiyatı: 9.75 tl)
  • Neva Color 9.07 kahve köpüğü 9.07 tüp boya (fiyatı: 4.31 tl)
  • Colormax saç boyası kahve köpüğü (fiyatı: 6 tl)

 

Evde Nasıl Elde Ederim?

 

Saçlarınız koyu renkli ise yukarıda saydığımız boyalarla bu rengi yakalayabilirsiniz. Ton içinde uygun olanı seçmelisiniz. ilk deneme de belki birazcık ton farklı gibi  gelebilir ama daha sonra zamanla oturacaktır. Açık renklerde saçlarınız var ise bunun için açıcı kullanmanız gerekecektir bunu da evde elde etme şansı zor olabilir bunun içinde uzman bir kuaföre gidip denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bakımının son derece kolay olduğunu yukarıda belirttik. Bunun içinde rutin durumları yapmanız bile yeterli olacaktır. yalnız yine de boyalı saçlar için şampuan kullanmayı ihmal etmeyin. Bunun yanında ılık su ile duş alın çünkü saç boyanızın ömrünü uzatın. Saçlarda canlılık kaybolmasın diyorsanız da 1 haftada bir kere saç maskesi uygulayın.

 

 

 

Kahve Köpüğü Saç Modelleri

Aşağıda yakışan saç modellerinden örnekler verdik. Bunlardan ilham alarak en iyi görünümü elde edebilirsiniz.

 

Serenay Sarıkaya’nın Saç Rengi ve Saç Modeli Hakkında Her Şey

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?