Sıcak Çikolata Saç Rengi İle İlgili Kapsamlı Rehber | Kızlara Moda

Sıcak Çikolata Saç Rengi İle İlgili Kapsamlı Rehber

Sıcak Çikolata Saç Rengi İle İlgili Kapsamlı Rehber

Sıcak çikolata saç rengi koyu renkli saçlardandır. Açık tonlardan hoşlanmayanlar bu renk ile çok güzel sonuçlar alabilirler. Bu renk bir içecek olan sıcak çikolatan ilham alınarak tasarlanmıştır. Parlak ve dikkat çeken bir renktir. Koyu renkler arasında ayrı bir yeri vardır. Sıcak çikolata rengi kadınsı özellikler taşır. Son derece dişi bir renktir. Görüntü olarak da rengin adı gibi sıcak bir havası vardır. Rengin alt tonları arasında bakır, çikolata ve kızıl renkleri vardır. Etkisi de bu bileşimden gelir. Beyazları da kusursuz bir şekilde kapatır. Saçlarda kalıcılığı yüksektir ve hemen akma yapmaz. Yılın her döneminde rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

Sıcak Çikolata Saç Rengi Kimler İçin Uygundur?

 

Sıcak çikolata saç rengi kimlere yakışır diye merak edenler olabilir. Bu saç renginin bütün cilt tiplerine yakıştığı rahatlıkla söylenebilir. Beyaz ten renklileri buğday teni olanlar, esmerler hiç tereddüt etmeden bu saçı kullanabilirler. Yaptığımız incelemeler saçın bütün ten renklerine yakıştığını göstermiştir. Bu yönüyle de birçok kişiye avantaj sağlamaktadır.

 

 

 

Sıcak Çikolata Rengi Tonları ve Detayları

 

Bu rengi tek bir renk olarak düşünmek haksızlık olur. Tonları arasında az da olsa farklar bulunan rengin seçimi doğru yapıldığında saçta daha güzel duracaktır. Aradaki farklar çok belirgin olmasa da hafif farklılık olması dikkatli gözlerden kaçmayacaktır.

Açık sıcak çikolata: Bilenen tonun çok az açığıdır. Esmer teni olanlar ve koyu saç renginde şüpheye düşenler bunu kullanabilir. İçindeki açık pırıltılar saçlara parlaklık verecektir.

Orta sıcak çikolata: Buğday ve beyaz tenli bayanlara ise bu rengi öneriyoruz. Çok koyu değildir. İçinde kızıl tonları daha ağır basar. Bu alt renk saçların ışıltısını güçlendirir.

Koyu çikolata: Açık tenli olanlar için ise en ideal seçimdir. Yansımaları saçın daha güzel görünmesini sağlar.Teniniz beyaz ise bu renk ile göz alıcı bir görünüme bürünebilirsiniz. Çikolata bu tonda daha hakimdir. Alt tonlar ise daha belirsizdir.

 

 

 

Sıcak Çikolata Rengi İçin Marka ve Numaralar

 

Saçlarını sıcak çikolata yapmak isteyenler hangi boyayı kullanacaklarını bilirlerse daha iyi sonuç alırlar. Sizin için sıcak çikolata renklerinin markalarını ve numaralarını derledik.

 

 • Loreal casting creme gloss 535 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 22.27 TL)
 • Voila nano diamond 6.32 sıcak çikolata krem saç boyası (fiyatı: 12.99 TL)
 • Koleston 7/77 sıcak çikolata saç boyası(fiyatı: 16.90 TL)
 • Palette Deluxe 5.60 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 12.48 TL)
 • Sea color 5/77 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 6.99 TL)
 • Nevacolor premium 6.77 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 6 TL)
 • Syoss Oleo ıntense 4-18 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 23.90 TL)
 • Garnier Olia 6/35 açık sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 30 tl)
 • Vital 5/60 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı:15.90 TL)

 

Sıcak Çikolata Saç Rengi Nasıl Yapılır?

 

Sıcak çikolata saç rengi nasıl elde edilir?Yukarıdaki listede olan saç boyalarından birisi ile bu saç rengine ulaşabilirsiniz. Boyaların içerisinde kullanım talimatı bulunur ve uygulamayı buna göre yapabilirsiniz. Saçlarınızın tonuna göre birkaç boyama yapmanız gerekebilir. Koyu bir renk olduğu için renk tutturmak da çok zor olmaz. Eğer ben bu boyayı kendim yapamam diyorsanız kuaförünüzden yardım alarak da saçlarınızın mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz. Tek sefere mahsus olmak üzere boyayı kuaförünüze yaptırın ve devamındaki boyaları evde kendiniz uygulayın. Saç renginiz de açılma oldukça boyayı tekrar etmeniz gerekebilir.

 

 

Hangi Ünlüler Bu Rengi Kullanıyor?

 

Ünlüler arasında da yaygın olan bu saç rengi Beyonce, Naz Elmas, Pınar Altuğ, Jennifer Lopez gibi isimlerle öne çıkar. Bu isimler rengin sıcak ve parlak etkisinden uzun süre vazgeçmemişler, bu rengi kullanmak isteyen kadınlara da örnek olmuşlardır. Sizde bu tonu deneyecekseniz bu ünlü isimlerden ilham alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dore Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

 

Sıcak Çikolata Renginin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Koyu saç renklerinin bakımı her zaman açık renklere göre daha kolay olmuştur. Bu da bakım konusunda çok fazla zaman harcamayacağınız anlamına gelir. Bakımına az bir dikkatle saçınızın parlaklığını koruyabilirsiniz. İşte size saç renginizi korumanıza yardımcı olacak birkaç öneri;

Klorlu sudan mümkün olduğu kadar kaçının: Klorlu su saça en çok zarar veren durumlardan bir tanesidir. Saçın parlak yapısını bozar ve matlaştırır. Ayrıca boyanın da ömrünü kısaltır. Eğer su çok fazla klor kokuyorsa saçlarınızı yıkmayı es geçebilirsiniz.

Bakım yağlarını uygulayın ve önemseyin: Badem yağı, hint yağı, hindistan cevizi yağı, kakao yağı saçları besleyen yağlar arasındadır. Doğal oldukları için de zarar verme riski taşımazlar. Bu yağlar ile yapacağınız bakım ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Saçlarınızı çok sık taramadan vazgeçin: Saçları sık sık taramak yapısına en çok zarar veren alışkanlıklardan bir tanesidir. Duştan hemen sonra saçları taramak yeterli olacaktır. Ayrıca tarak ve fırçayı saç tipinize göre seçmeniz şart.

Düzenli dengeli beslenmeye önem verin: Dengeli beslenmenin saçlar için ne kadar önemli olduğu bilinir. Vücut gereken vitamin ve mineralleri almaz ise ilk olarak saçları beslemeyi keser. Saçlar cansızlaşır ve matlaşır. Beslenmenize dikkat edin.

Biotin tercih edin: Biotin saç vitaminidir. Eczanelerden satın alabileceğiniz biotini düzenli olarak kullanırsanız saçlarınız da sağlıklı bir yapıya kavuşur.

 

Sıcak Çikolata Rengi İçin Saç Modelleri

 

Saçların bütünlük içinde görünmesi renk ve model uyumuna bağlıdır. İkisi arasındaki uyumsuzluk saçların da kötü görünmesine yol açar. Saç renginize göre model seçmenizi öneririz. Sıcak çikolata rengi ile birlikte şu modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz;

 • Dalgalı bütün saç modelleri
 • Orta boyda kesimler
 • Düz ve uzun saç modelleri
 • Uzun ve iki yana ayrılmış modeller
 • Hafif kıvırcık saçlar
 • Uzun saçlar ve iri dalgalar
 • Şık düz tarzlar
 • Orta boy kıvırcık saç stilleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?