Kumral Saç Rengi ve Tüm Tonları Hakkında Aradığınız Her Şey! | Kızlara Moda

Kumral Saç Rengi ve Tüm Tonları Hakkında Aradığınız Her Şey!

Kumral Saç Rengi ve Tüm Tonları Hakkında Aradığınız Her Şey!

Bayanlara en çok yakışan renklerden birisi de kumraldır. Bu rengin kullananı da çok fazladır. En uyumlu saç rengi hangisi diye soracak olursanız bunun cevabı kumral renk olacaktır. Bu nedenle kumral saç rengi ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağız. Yazının içinde saçınızı boyayıp boyamayacağınıza karar verebilirsiniz. Kumral saç hakkında genel olarak herkesin bir fikri vardır. Ancak bu saç renginin de kendi içinde bazı detayları bulunur. Detaylara hakim olduğunuz takdirde saçlarınız için en uygun rengi seçebilirsiniz. Saç boyama konusunda kararsız iseniz yazıda kendiniz ile ilgili ip uçlarına da rastlayabilirsiniz.

 

 

Kumral Nasıl Bir Renk Tonudur?

 

Kumral renk kahverengi ve sarı renk tonlarının arasında kalır. Bu iki rengin karışımı çok koyu ya da çok açık olmayan bir ton ortaya çıkartır. Doğal görünümlü renklerden bir tanesidir. Doğal saç tonları arasında da bu renk vardır. Son yıllarda doğal görünümün gözde olmasından dolayı ve yapay renklerin tercih edilmemesi nedeniyle kumral saç rengi de revaçta olmuştur. Doğal görünmeyi seviyorsanız bu rengi çok severek kullanabilirsiniz. Ne koyu ne de açık olması ise bir başka avantajdır.

 

 

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

Kumral saç rengi kimlere yakışır diyorsunuz hemen bunu anlatalım. Kumral saç renginin en önemli özelliği bütün cilt tonlarına yakışıyor olmasıdır. Kendi içinde farklı tonlarının olması da uygun rengi bulmayı kolaylaştırır. Rengi natürel görünümü uyum sağlamasını da kolaylaştırır. Ton aralıklarına göre kendinize en uygun rengi bulabilirsiniz.

 

 

Kumral Saç Renginin Tonları ve Özellikleri Nelerdir?

 

1.Koyu Kumral

 

Koyu saç sevenler için en güzel seçeneklerden bir tanesidir. Koyu kumral saçların havasını bir anda değiştirir. Birçok ünlüde bu saç rengini görebilirsiniz. Çok açık renkleri tercih etmiyorsanız sizin için en ideal tonun bu olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Beyaz ve açık buğday tenli olanlarda bu saç rengi çok idealdir. Koyu renkler açık ten rengine sahip olanlarda daha güzel durur. Ten rengi ve saç uyumu çok iyidir.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saçlarınızı bu renk yapmak istiyorsanız biraz uzatıp ortadan ayırmanızı tavsiye ederiz. Yanlara doğru ayrılan saçlarda bu renk çok iyi bir etki yaratır. Hafif bir saç şekillendirici kullanarak istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

 

2.Altın Kumral

 

Kumral saç renginin bir alt tonu olan bu rengin içinde çok az sarı vardır. Koyunun dışında farklı bir görünüm elde etmek isteyenler için uygundur. Saçlarınızı bu tona boyarsanız sarı yansımalar da elde edebilirsiniz.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Bu ton bütün cilt tipleri için uygundur. Dikkat edilmesi gereken nokta ise saçlara düzenli olarak bakım yapmaktır. Aksi halde saçların parlaklığı solar.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Dağınık saç modelleri bu rengi çok güzel bir şekilde ortaya çıkartır. Saçın yansımaları ancak açık olduğunda ortaya çıkacağı için toplu saçlarda rengin hissi de kaybolur.

 

3.Fındık Kabuğu

 

Kumral rengin alt tonlarından bir tanesi olan fındık kabuğu adını esinlendiği fındık kabuğundan alır. Ara bir renk olmasından dolayı tercih edenlerin sayısı da fazladır. Kumralın en özel alt tonlarından bir tanesidir.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Bu renk için de bir kısıtlama yoktur. Bütün ten renkleri ile uyum sağlar ve rahatlıkla kullanılabilir.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Bu ton da uzun saçlar ile çok güzel görünür. Başlangıç hizası sabitlenmiş geri kalan kısımları dalgalı bırakılmış saçlara bu renk çok yakışır.

 

4.Küllü Kumral

 

Tam bir yaz rengi denilebilir. Güneşle birleşince saçlarda yansımalar oluşur. Rengin içinde bulunan grilikler bu yansımaları yaratır.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Tüm cilt tonlarına bu renk yakışır. Beyaz tenlilere önerimiz hafif bir makyaj ile rengi desteklemeleri yönünde olacaktır.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saç modeli konusunda oldukça özgürsünüz. Dağınık, dalgalı, kıvırcık her saç modeline göre uygundur.

 

5.Açık Küllü Kumral

 

Açık küllü kumral her zaman popüler renklerden bir tanesi olmuştur. Biraz soğuk bir renk olmasına rağmen yansımaları ile hareketlenir. Bu rengi kullanan ünlülerin de sayısı fazladır.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Buğday, esmer ve beyaz ten renkleri için idealdir. Soğuk bir renk olduğu için makyaj ister. Hafif bir makyaj ile saç renginizi de belirginleştirebilirsiniz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saç modeli seçiminde dilediğiniz gibi davranabilirsiniz. Topuz, dağınık topuz, örgü, dağınık saçlar, kıvırcık saçlar için son derece uygundur. Saçlarınızın şekillendirmesini kendiniz bile rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

6.Doğal Kumral Tonu

 

Görünümünde tercihini doğallıktan yana kullananlar için en ideal tondur. Canlı ve hareketli bir renktir. Makyaj ve aksesuarlar ile uyum sağlaması da kolaydır.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Açık ten rengine sahip olan kadınlar bu rengi her mevsim rahatlıkla kullanabilirler.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saçlarınızın rengini açığa çıkartmak için fönlü modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun saçlarda iri dalgalar da su rengin çok hoş görünmesini sağlar.

 

7.Koyu Küllü Kumral

 

Soğuk yansımaları olan bu saç rengi bahar ayları için idealdir. Rengin soğuk olması aklınızda soru işareti yaratmasın. Son derece güzel görünür.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Bu rengin en önemli avantajı ten renklerinin tamamı ile uyum sağlamasıdır. Uyum yönü yüksek olduğu için de çok tercih edilen renkler arasında bulunur.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saçlarınızı bu renge boyatmış iseniz size iki kesim önerebiliriz. Birincisi tamamen düz saçlardır. İkincisi ise katlı kesimlerdir. Her iki modelde bu renk ile çok iyi sonuç verir.

 

8.Açık Kumral

 

Saçlarınızın hareketli görünmesini istiyorsanız bu rengi tercih edebilirsiniz. Açık kumral bu tonun en hafif rengidir. Koyu sevmeyen ancak saçlarının renginin çok açık olmasını istemeyen bayanlar için bu renk uygun bir seçenektir.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Esmer ve buğday tenli kadınlar için uygundur. Açık tenli kadınlar da bu rengi deneyebilirler ama makyajlarına biraz daha fazla dikkat etmeleri gerekir.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saçlarınız uzun ise bu rengi tercih edebilirsiniz. Uzun ve hafif dalgalı saçlarda harika bir görünüm oluşur.

 

9.Orta Kumral

 

Koyu ve açık tonların mükemmel bir uyumu vardır. Kumralın alt tonudur. Yansımaları saça enerjik bir görünüm katar.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Buğday tenlilere çok yakışır. Ten renginiz buğday ise bu saçla bütün dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Saç modeli konusunda da çok fazla ayrıntıya ihtiyacınız olmayacak. Her türlü saç modelini kullanabilirsiniz.

 

10.Kumral Dore

 

Çok özel bir renk tonudur. Ancak bu rengin en büyük sorunu evde uygulamanın zor olmasıdır. Bu nedenle mutlaka bir profesyonel yardımı ile saçlarınızı boyatın. Aksi halde rengin alt tonları baskın gelerek saçlarda hakim bir görüntü oluşturur.

Hangi Ten Rengine Yakışır?

Esmer ve buğday tenli bayanlarda bu renk çok güzel durur. Açık tenli olanlar ise rengin başka tonlarını tercih edebilirler.

Hangi Saç Modeline Yakışır?

Düz saçlar ile uyumu şahanedir. Saçlarınız düz ise at kuyruğu şeklinde toplayarak saçlarınızın rengini belirginleştirebilirsiniz.

 

Kumral Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta eğer saçlarınızda doğru uygulama yapmaz iseniz çok yoğun bir kızıl ve turuncu yansıma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bizim sizin için önerdiğimiz karışımda ise bu renk farklılıkları ortaya çıkmayacaktır. Adım adım bütün önerileri takip ederseniz saçlarınızda gerçek kumral rengi ortaya çıkartabilirsiniz.

1.Aşama

İlk adımınız saçlarınızı boyaya hazırlamak olacaktır. Bunun için saç renginizi sarı tonunda açın. Dikkat edin saçınız beyaz olmasın. Saç renginiz beyaza dönerse dilediğiniz rengi tutturmanız çok zor olacaktır. Saçlarınızı açtıktan sonra bir kere yıkayın.

2.Aşama

Bir sonraki adım ise boyayı uygulamak. 7.0 kumral saç boyası kullandık. %6’lık oksidana 1 fincan kadar su karıştırın. Bu karışım ile saçlarınız tam istediğiniz kumral tona kavuşur.

Notlar

 • Saçınızı boyadıktan sonra 15 gün içinde tekrar bir boya ihtiyacı oluşabilir, rengin akma özelliği vardır,
 • Saçı açmadan boyarsanız renk tutmaz,
 • Saçlarında kahve tonlarında yansımaların olmasını isteyenlerin saçlarını açmasına gerek yoktur,
 • Saç rengi çok açılırsa da renk tutmaz. Açılan saçın tam olarak dore tonunda olması gerekir. Yoksa saçlarınızda çok fazla turuncu renk ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Kumral Saç Boyasının Markalara Göre Numaraları

 

Doğru saç rengini elde etmek için doğru saç boyası bulmak önemlidir. Saç boyasını bir kez deneyimledikten sonra renginizi tutturabilirsiniz. Sizler için bu rengi bulabileceğiniz saç boyası markalarının numaralarını derledik;

 • Palette Deluxe 7.0 kumral saç boyası(fiyatı :9.99 tl)
 • Koleston kit set saç boyası 7/0 kumral (fiyatı: 10.90 tl)
 • Natural Colors saç boyası 8N açık kumral (fiyatı: 15.90 tl)
 • Wella set saç boyası 7.1 küllü kumral (fiyatı : 11.65 tl)
 • Loreal Excellence 7 kumral saç boyası (fiyatı: 25.71 tl)
 • Syoss 6-8 koyu kumral saç boyası (fiyatı : 16 tl)
 • Wella Koleston kit set saç boyası 8/1 açık küllü kumral ( fiyatı:10.90 tl)
 • Garnier  Çarpıcı renkler serisi 7.0 yoğun kumral saç boyası (fiyatı : 5.50 tl)
 • Nevacolor 7 kumral tüp saç boyası (fiyatı: 8.45 tl)
 • Natural colors 7n orta kumral saç boyası (fiyatı:23.90 tl)
 • Sea color 7.0 kumral özellikli saç boyası (fiyatı:10.99 tl)

 

 Kumral Saç Renginin Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar?

 

Kumral saç renginin en çok tercih edilme nedenlerinden bir tanesi de diğer saç renklerine fazla bakım istememesidir. Bakım istemiyor demek bakım yapılmayacağı anlamı taşımaz. Ara ara yapılacak bakımlar bu saç rengi için yeterli olacaktır. Bakım için daha önce kullandığınız yöntemler varda onları da tercih edebilirsiniz.

Bu renge uygun şampuan seçin: Saç yıkama ürünlerinizi boyalı saçlar için özel olarak tasarlanmış ürünler arasından seçin. Bu ürünlerin üzerinde boyalı saçlar için olduğu yazar. Özellikle şampuanın boyalı saçlar için olanını kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınızı yıkamak için kullanacağınız suyun ise çok sıcak olmamasını tavsiye ederiz. Sıcak su saçların yıpranmasına neden olur ve boyanın ömrünü kısaltır. Ilık su hatta mümkünse soğuya yakın bir su kullanmak daha iyidir. Soğuk su saçların nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Saç için bakım maskesi uygulamayı ihmal etmeyin: Saç renginizin canlılığını korumasını istiyorsanız saç maskesi kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınız sağlıklı yapısını korur. Saçlarınız ne kadar bakımlı olursa rengi de o kadar iyi yansıtır. Bunun için hazır satılan bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Kozmetik maskeleri tercih etmiyorsanız kendiniz de maske hazırlayabilirsiniz. Hazır maske kullanacak iseniz mümkün olduğu kadar kaliteli markaları tercih edin.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kumral Saç Rengi ve Detayları

 

Kumral Saçlara Hangi Modeller Yakışır?

 

Saçlarınızı kumral yapmak istiyorsanız modeline de dikkat etmeniz gerekir. Saç rengi ne kadar güzel olsa da bazı modeller bu saç ile uyum sağlamaz. Aslında burada dikkat etmeniz gereken ana ayrıntı kendinize en çok yakışan modeli bulabilmenizdir. Farklı tarzları gözlemleyerek karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Koyu Kumral Saç Rengi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Merhaba kuaförde boyanmış bi kumral saç var formülü verdiğiniz onu siz mi boyadınız ve hangi marka boyayla boyadığınızı öğrenebilirmiyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?