Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları Kataloğu | Kızlara Moda

Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları Kataloğu

Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları Kataloğu

Birçok kadın için artık en önemli noktaların başında saç rengi geliyor. Bundan yirmi- yirmiş beş yıl önce saç renkleri bu kadar popüler değildi ve kullananda çok azdı. Gelişen dünya düzeni ile bayanların daha güzel görünme istekleri bu durumu ortaya çıkardı. Bizde bundan dolayı sizlere bugün en çok tercih edilen renklerin başında gelen küllü kumral hakkında çok geniş bilgiler vereceğiz. Küllü renklerin arık çok revaçta olduğunu tüm bayanlar biliyor. Küllü kumral saç rengi de en çok tercih edilen renklerde ilk beş içinde yer alıyor. Uzman saç kuaförü olarak bu rengi çok beğendiğimi söyleyebilirim. Çünkü bir bayanı her açıdan güzel gösteriyor ve mükemmeli vaad ediyor. Tek yapılması gereken doğru tonu bulmak ve boyayı iyi uygulamak olacaktır. Şimdi de bu konu hakkında diğer ayrıntılara bakalım.

 

 

Bu Rengin Bu Kadar Çok İlgi Görmesinin Sebepleri

 

 • Çok farklılık oluşturması ve geleneksel renklerden ayrılması
 • Gri tonların çok ayrı bir yansıma katması
 • Karşı cins yani erkekler tarafından çok beğenilmesi
 • Göz alıcılık ve şıklık katması
 • Sıradanlığı bozması ve müthiş uyum sağlaması.
 • Kendi içerisinde çok fazla ton seçeneğinin olması
 • Her zaman her yerde kullanılabilme özelliği
 • Saç tellerine çok hoş bir parlaklık katması ve yansıması
 • Çekicilik ve seksilik oluşturması
 • Cool görünüm oluşturmak isteyenlerin işini kolaylaştırması
 • Makyajla beraber mükemmel bir ikili olması
 • Naturel görünümü ve doğallığı
 • Son yılların moda saç rengi olması
 • Trendinin hızla yükselerek sürmesi
 • Yaş fark etmeksizin birçok yaştan bayanın deneyebilmesi

Bu kadar çok yapılmasının sebeplerini sıraladık. Hiçbir şey sebepsiz yere tercih edilmez. En belirgin yaptırılma nedenlerini bunlardır.

 

 

Bu Saç Renginin Hangi Tonları Vardır?

 

Bu rengin kendi içerisinde tonları mevcuttur. Sizde seçim yaparken tonlarına dikkat etmelisiniz. Doğru seçim yaptığınızda daha hoş görünüm elde edeceksiniz. Gelin şimdi de bu tonları tanıyalım.

Doğal Görünümlü Küllü Kumral: Yapay görünümler bana göre değil diyenlerin tercih ettiği bir tondur. Özellikle parlaklık bu renkte çok fazladır. Matlığı sevmeyenler için çok ideal olacaktır. Bunun yanında doğala yakın bir yansıması vardır.

Orta Tonlu Küllü Kumral: Seçim yapacaksınız ve bir türlü açık ya da koyu olacağına karar veremediniz bu durumda yapmanız gereken tam ortasını denemektir. Net rengi yansıtan bir yansımadır. Kullananlar çok memnundur.

Açık Küllü Kumral: Bu kumral tonu ise soğuk özellikleri içinde barındırır. Açık bir rengi vardır, yani tam belirgin değildir. Saçları müthiş derecede ortaya çıkarır ve de çok canlıdır. Esmer cilt ten renklerine bu renk yakışmaz. Renkli gözlere sahipseniz sizde daha ayrı bir güzel duracaktır. Loreal İnoa 8.1 açık küllü kumral saç boyası ve Garnier 8n doğal açık kumral saç boyası bu rengi yakalayabilirsiniz.

Koyu Küllü Kumral: Koyu renk tutkunuz var ise bu saç renginin de koyusunu deneyebilirsiniz. Koyu olması size biraz daha ideal görünüm katacaktır. Saç tellerini hareketlendirip daha sağlıklı bir görünüme kavuşturduğu da hemen ilk başta göze çarpıyor. Esmer ve buğday tenli bayanlarda çok güzel duruyor. Onun için bu ten rengine sahip bayanlarda bu tonu öneriyoruz. Palette Deluxe 7-3 yoğun küllü kumral saç boyası ve Loreal Excellence 6.1 koyu küllü kumral saç boyası ile bu renge ulaşabileceksiniz. Koyu Küllü Kumral Saç Renginin Detayları İçin Tıklayınız.

 

 

Bu Renk Hangi Cilt Tonlarına Uyum Sağlar?

 

Küllü kumral saç rengi kimlere yakışır? diyenler için hemen detaylı olarak bilgileri verelim. Ayrıntılı olması için ten renklerine göre tek tek değerlendirdik. Bunu yapmamızın sebebi de kendi içerisinde alt tonlarının olmasından dolayıdır.

Sarışın ten renkliler: Sarı bir cilt tonuna sahipseniz açık ve orta tonda olan kumral tonu size harika olacaktır. Birçok sarışın bayanda denedik en iyi bu iki tonda karar kıldık.

Pembe ten rengine sahip olanlar: Çok fazla kişiden olmaz bu pembelik. Bazı bayanların cilt tonu hafif pembe çalar işte bu kişiler doğal küllü kumral ve koyu küllü kumralı denemelidir.

Koyu esmer tenliler: Normalden daha fazla esmer teniniz var ise bu durumda size yakışacak doğal küllü kumral olacaktır. Bunu denemenizi tavsiye ederiz.

Beyaz tenliler: Bu şekilde bir ten rengine sahipseniz şayet size gidecek tonlar orta ve açık küllü kumral olacaktır. Ten renginiz bu iki renk çok hoş bir uyum yakalayacaktır.

Buğday tenliler: Buğday bitkisinin o rengini bilirsiniz bu şekilde bir cilt tonunuz var ise siz uyum sağlayacak tonlar açık ve koyu küllü kumraldır. Özellikle koyu olanla beraber müthiş gözükeceksiniz.

Esmer tenliler: Çok fazla esmer olmayan bayanlara (bunda kastımız hafif esmerlik) önerimiz açık olan tonudur. Bu şekilde müthiş bir uyum yakalamış olacaksınız.

 

 

Saç Boyaları,Numaraları ve Fiyatları

 

En iyi küllü kumral saç boyaları hangileri diyorsanız fikirlerimizi dikkate alabilirsiniz. Kullandığımız memnun kaldığımız küllü kumral saç boyası ve numaraları ise şöyle;

 

Garnier doğal renkler serisi 7/1 küllü kumral: Çok kaliteli ve iyi sonuç veren markalardan biridir. Kullananlar genelde çok memnun. Birçok kuaförde bu markayı kullanıyor. Fiyatı ise 11.99 TL’dir.

Loreal Excellence 7.1 küllü kumral saç boyası: En çok kullanılan markaların başında gelmektedir. Dünyada öne çıkan bir isimdir. Kişinin istediklerine fazlasıyla cevap veren bir üründür. Fiyatı 24.95 TL’dir.

Koleston kit 7.1 küllü kumral saç boyası : Kullandığınız saçlarınız yumuşacık olacak ve istediğiniz rengi bire bir yakalayacaksınız. Böyle bir düşünceniz var ise deneyeceğiniz markaların başında gelmelidir. Fiyatı 17.99 TL’dir.

Voila Diamond 7.01 küllü kumral saç boyası: Güzel renk seçenekleri ve uzun kalıcı süresi ile beraber çokça kullanılmaya başlayan bir marka. Fiyatı 14.45 TL’dir.

Palette Deluxe 8.1 açık külü kumral saç boyası : Güzel sonuç alacağınız marka ve numaradır. Açık ton isteyenler kullanabilir. Kullanıcı memnuniyet oranı ise oldukça yüksektir. Fiyatı 17.39 TL’dir.

Nevacolor 9.1 çok açık küllü kumral tüp saç boyası: Zengin renk seçeneği ve güzel sonuçlar ortaya çıkarmasından dolayı birçok bayan çok fazla tercih ediyor. Fiyatı 7.91 TL’dir.

Syoss 7-58 açık küllü kumral saç boyası: Deneyebileceğiniz markalardan bir tanesidir. Akma durumlarının olmadığı ve de kalıcılığı çok yüksek bir markadır. Fiyatı 21.26 TL’dir.

Loreal İnoa 8.1 açık küllü kumral saç boyası: Loreal markasının kendi içinde birçok farklı boya türü vardır. İnoa da onlardan biridir. Çok kalite ve üst düzey teknoloji ile üretilmiştir. Çok doğal bir içeriği vardır. Fiyatı 40.99 TL’dir.

Sea Color 6.1 küllü koyu kumral saç boyası : Tercih edilebilecek istediğiniz tonu yakalayabileceğiniz bir markadır. Fiyat olarak da ekonomiktir. Fiyatı 9.50 TL’dir.

Loreal Excellence 6.1 küllü koyu kumral saç boyası: Markanın çok fazl seçeneği olduğu için bizde size bu markadan birkaç öneri sunduk, onlardan biri daha. Fiyatı 22.36 TL’dir.

 

 

Saçınızın Rengine Göre Hangi Saç Rengi Tutar?

 

Ayrıntı 1: Ağarmış saçlarınız var ise yani beyaz saç tellerinizin sayısı biraz fazla ise sizin için güzel haberimiz var 🙂 bu renk sizde tutacak ve de çok hoş bir etki oluşturacaktır. Şimdiden denemeye başlayın bile.

Ayrıntı 2: Şayet evde bu renge ulaşmak istiyorsanız ve de koyu tonlu siyah renkli saça sahipseniz direk olarak bu renk kesinlikle tutmaz. Bunun için kuaföre gitmelisiniz ve de açma işlemi uygulamalısınız.

Ayrıntı 3: Kullandığınız renk sarı tonları ise çok kolay bir şekilde bu boya rengi tutacak ve istediğiniz renge kavuşacaksınız.

Ayrıntı 4: Mevcut şuan ki saç renginiz kestane ve tonları ise ilk aşamada hemen bu rengi elde edemeyebilirsiniz. Şöyle söyleyelim  ilk başlarda hafif farklı ton ortaya çıkabilir.

 

 

Küllü Kumral Saç Boyası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 

 • Biraz öncede ifade ettiğimiz gibi saçlarınızın için beyaz saçlar fazla ise bu durumunda bu tonu kolay elde edeceksiniz ve de turuncu gibi herhangi bir yansımaya olmayacaktır.
 • Boya markalarının numaralarına baktığınızda bazılarında bir tane 1 bazılarında ise iki 1 görürsünüz. Örneğin 6.1,7.1,8.1 gibi bunlar hafif yani açık tonu ifade eder. 6.11,7.11,8.11 gibi numaralar ise yoğun küllü olduğunu belirtir. Nasıl bir kül miktarı istiyorsanız ona göre seçim yapmanızda ayda var.
 • Saç boyası seçimine özen gösterin. Her markanın numaraları farklıdır. Örneğin 7.1 numarası her saç boya markasında küllü kumralı ifade etmeyebiliyor. Ayrıca ton seçimini doğru yapmanız çok önem taşımaktadır.
 • Koyu saç rengine sahip olan bayanların ilk yapması gereken saçlarını sarı yapmak daha sonra ise bu renge boyamak olmalıdır. Çünkü bu şekilde yapmadığınızda istemediğiniz bir sürü renk yansıma olacaktır.

 

 

Kuaföre Uğramadan Bu Rengi Nasıl Elde Ederim?

 

Aşağıda anlattığımız detayları denedik çok fazla olumlu sonuç aldık. Anlattığımız şekilde yaptığınızda bu rengi elde etmiş olacaksınız.

Not: Siyah ya da kınalı saç renginiz var ise bu yöntemi denemeyin, tutmaz.

 

 

İhtiyaç Olan Malzemeler

– 2 kutu Loreal Majirel Cool Cover 8.1 saç boyası

-%20 volume ya da %30 volume 150 ml oksidan  (loreal marka olması çok önemlidir)

-İhtiyacı karşılayacak fırça

-Camdan derin bir kap

 

Kullanacağınız Saç Boyası Hakkında Detaylar

 

Loreal Majirel Cool Cover Boya: Neden bu boya derseniz birçok ürünü denedik istediğimiz gibi sonuç alamadık. Bu ürün gerçekten çok güzel küllendiriyor saçları. Saçları yumuşacık yapıyor ve beyazları da harika derecede kapatıyor. Küllü saç boyası için en iyi tercih diyebiliriz.

 • Bu size önerdiğimiz 8.1 başka ülkelerde açık küllü kumral olarak nitelendiriliyor. Bizim ülkemizde ise küllü kumral olarak biliniyor. Mevcut saç renginiz koyu tonlarda ise elinizden geldiği kadar küçük numaralar kullanarak renge ulaşmalısınız. Şayet büyük numaralar uygularsanız 9 numara gibi çok fazla turunculuk ve kızıllık oluşacaktır. Bunun için açık renkler üzerine bu numarayı denerseniz sorun olmaz.
 • Örnek vererek net bir şekilde ifade edelim. Varsayalım ki koyu kestane saç rengine sahipsinizküllü kumral saç rengine geçiş yapmak istiyorsunuz bu duruda ilk olarak 7 numara boya ile 1-2 kez saçları boyayıp ana tonunu kırarak saçlarınızı bu duruma hazırlamalısınız. Bundan sonraki işlem ise 7.1 daha sonra 8 ve daha sonra 8.1 doğru aşama aşama arttırmalısınız. Bunun için ilk iki boya hariç her dip boya ihtiyacınız olduğunda boyaya güzelce alıştırmalı boya süresini de oldukça uzun tutmamalısınız. İlk iki boyayı 12-15 gün zaman dilimleri ile uygulamanız çok daha iyi sonuç verecektir.
 • Saçınızda açma işlemi uygulanmalı (misal olarak bebek sarısı olacak şekilde açmanıza lüzum yok kumrala kadar açmanız kafi gelecektir.) Açma işlemi tamamlandıktan sonra boyama aşamasına geçmelisiniz. Boyama yapıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde bu rengi elde etmiş olacaksınız.

 

Oksidanı Nasıl Belirlemeli?

Bu nokta önemlidir. Oksidan deyip geçtiğinizde sonuçları iyi olmayacaktır. Doğru bir markanın saç boyasını kullanıyorsanız yine aynı markanın oksidanını tercih etmelisiniz. Bunu yapmadığınız da sonuç kötü ve yıpranmış saçlar olarak karşınıza çıkacaktır.

Oksidanı tercihi

%20 volume oksidan: En ideal olan yüzdelikli oksidandır. Saç renginizi bir ya da iki ton açmak için yeterli olacaktır.

%30 volume oksidan: Saçlarınızın rengini daha fazla açmak istiyorsanız bu oranı kullanmalısınız. 2-3 ton açmak için kullanılacak oksidan çeşididir. Volum artarsa saçlarınızın dip kısımları da koyu tonlu ise çok çabuk açılacak kızıllaşma ve turunculaşma çok olacaktır. Bu durumun önüne geçmek içinde saç boyasını koyu, volumü de yüksek seçmelisiniz.

%40 volume oksidan : Bu kadar etkisi yüksek olan bir oksidanı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

 

Boyanın Hazırlanma Aşamaları

 

1.Aşama

 

Malzemelerden iki tüp boyayı cam kaba boşaltıyoruz. Metal ya da plastik kap kullanmayın saç boyasını bozabiliyor. Fırçanızın uçları da iyi olsun yoksa saçlara iyi sürülmez ve işlemez. Bunları yaptı iseniz ikinci aşama geçebilirsiniz.

 

2.Aşama

 

Bu ikinci aşamada boya hazırlanacak. Oksidan boyanın 1.5 katı olacak. Örnek verecek olursak 200 ml boya kullanıyorsanız 300 ml oksidan kullanmalısınız. Biz buradan 100 ml boya ve 150 ml oksidan kullandık.

 

3.Aşama

 

Oksidanı boyanın içine döktükten sonra güzelce karıştıyoruz. Boyanın renginde koyulaşma olabilir, bunun sebebi ise boyanın hava almasıdır.

 

4.Aşama

 

Bu aşamada biraz hızlı davranmalısınız. Hazırladığınız karışımı elinizden geldiği kadar saçlarınıza iyice sürün. Sürme işlemi tamamlandıktan sonra ortalama 45 dakika kadar saç boyası hiçbir şey örtmeden saçlarınızda duracaktır. Bu süre tamamlandıktan sonra saçlara az miktar ılık su tutup sulandırma uygulaması yapıyoruz. Bunu saç diplerinin boyayı çekip iyice yedirilmesi için yapıyoruz. Aynı zamanda cila etkisi oluşturuyor. Bu durumda 4-5 dakika daha durduktan sonra diğer aşamaya geçiyoruz.

Not:Saç uçlarım açık renk olduğu için  alttaki beş dakika durma işlemi uyguluyorum. Saç uçlarınız önceden açılmışsa, ombre işlemi gerçekleştirilmişse, balyaj saçınıza uygulanmışsa veya sarıysa bu olayı yapmanız lazım. Bunlar saçlarınızda yoksa yapmanıza ihtiyaç da yoktur.

 

5.Aşama

 

Bu aşama sonlanış aşamasıdır. Boyanızı yıkamaya başlayabilirsiniz. Yalnız boyayı yıkAdığınız şampuan mutlaka mor şampuan (silver şampuan) olmalı. Çünkü küllü,gri ve sarı saç renkleri çok çabuk turunculaşır. Bu durumu önlemek içinde kesinlikle Loreal mor şampuan(silver şampuan) tercih edin. Yukarıdaki resimdeki şampuan olacak.

İlginizi Çekecektir: Saç Renkleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Bu Saç Rengini Kullanırken Nasıl Bakım Yapmalıyım?

 

Bakım yapmak her saç rengi için gereklidir. Kiminde az bakım yeterli iken kimi ise biraz daha fazla bakım isteyebilir. İşte yapılması gerekenler;

Sıcak sudan uzak durun: İlk başta çok basit bir öneri gibi gelebilir ama gerçekten etkili sonuçları vardır. Siz siz olun sıcak su kullanmayın kesinlikle. Sürekli olarak ılık hatta mümkünse soğuk su ile saçlarınızı yıkayın.

Haftada 3’den fazla saçlarınızı yıkmayın: Çok fazla yıkamak saç pigmentlerine zarar verecektir. Bunun içinde 2 kere ya da çok ihtiyaç duyarsanız 3 kere yıkamanız yetecektir. Bu şekilde saç boyanızı çok daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Silver şampuan(mor şampuan) kullanın: Gri ve sarı tonlarda olan saçlar için bu şampuanı öneriyoruz. Çünkü saç oluşan kızıllıkları ve turunculukları gideriyor. Ayrıca saç rengini koruyor ve çok uzun süre kullanım sağlıyor. Her zamanda parlaklığı ilk günkü gibi kalıyor.

Düzenli saç maskesi kullanın: İçeriği güzel olan ve doğal maddelerden oluşan kaliteli markanın maskesini alarak 15 günde 2 defa uyguladığınız hem saçlarınız sağlıklı kalacaktır hem de saç renginiz.

Düzenli olarak saç kremi uygulayın: Boyanın saçlarınıza zarar vermesini istemiyorsanız saç kremini aksatmayın. Saç dökülmesi ve kepeklenme gibi sorunlara da iyi gelecektir.

 

 

Küllü Kumral Saç Rengini Kullananlar Ne Diyor?

 

Bu konu hakkında kullananlar ne diyor buna bakalım. Daha önce kullanmış olan kişiler size en doğru bilgileri vereceklerdir. Yalnız bazen kişiden kişiye değişen yorumlar mevcut, son olarak yaptırmakta karar sizin.

Ayşe anlatıyor: Loreal 6.1 koyu küllü kumral kullananlardanım gerçekten çok hoş bir ton oluşturuyor. Saçları yıpratmıyor. Koyu renk sevenler için müthiş. Gri yansımalar farklı bir hava oluşturuyor. Ben çok memnun kaldım size de öneririm.

Pelin anlatıyor: Loreal küllü kumral denemiştim ondan sonra farklı renge geçtim ama pişmanım kesinlikle harika idi.  Yalnız size uygunsa bu rengi deneyin yoksa kullanamazsınız. Benim arkadaşım denedi o çabucak farklı renge geçti. Çünkü ona uygun değildi.

Eylül anlatıyor: İlk üç favori rengimden biri. Şuanda saçlarım bu renkte severek beğenerek kullanıyorum. Herkes soruyor sürekli bu rengi. Benden görüp de çok deneyen oldu.

Ayfer anlatıyor: Beğendim için yaptırmak istedim denedim ama uyum sağlayamadım. Yani renk güzel olsa da herkese uymuyor. Bende farklı durdu olmadı.

 

 

Renginize Uyum Sağlayacak Saç Modeli Önerileri

 

1.Uzun Dalgalı Saç Stilleri

Uzun saçlarınız varsa bunların uçlarını dalgalandırarak müthiş kombin oluşturabilirsiniz. Bu model ilginizi çekti ise hemen deneyin.Yada diğer modellere göz atın.

İlginizi Çekebilir: Açık Kumral Saç Rengi

 

2.Ortadan Ayrık Düz Saç Modeli

Düz görünümler hoşunuza gidiyorsanız bu şekilde açık saç stilini kullanabilirsiniz. Çok tatlı ve hoş göründüğünü fark edeceksiniz.

 

3.Dağınık Tarzlar

Günümüzde artık dağınık görünümler çok ilgi çekiyor. Bundan dolayı sizde bu görünümü deneyebilirsiniz. Rahat ve güzel bir tarzdır.

 

4.Orta Boy Saç Modeli

Çok uzun ya da kısa bir saçınız yok ise bu modeli kullanabilirsiniz. Gerçekten göz alıcı bir görünüm oluşturuyor. Küllü yansımalarda ayrı bir tatlılık oluşturacaktır.

 

5.Şık Saç Modeli

Bu şekilde geriye doğru dalgalanan saç modeli ile çok havalı gözükebilirsiniz. Bu tarzı kesinlikle deneyin deriz. Bu görünüm çok dikkat çekicidir.

 

6.Maşalı Saç Stilleri

Saç uçlarındaki hareket çok güzel görünümler oluşturuyor sizde bu bu modelden ilham alabilirsiniz. Bu renge yakışan saç modellerinin başında gelmektedir.

 

7.Örgülü Saç Stili

Örgüler kesinlikle farklılık oluşturuyor. Sizde bu örgülü modeli saç renginizle beraber kullanabilirsiniz.  Balıksırtı örgüsü çok başka görünüm katacak size.

 

8.Yarım Topuz Saç Tarzı

Son dönemde yarım topuz saçlar çok popüler. Bir bayana yakışan ve çok tatlı bir görünüm veren bu stili bu renkle beraber kesinlikle kullanın.

 

9.Çok Farklı ve İlgi Çekici Model

Örgülü topuz bu renkte çok hoş duruyor kesinlikle özel bir yere giderken denemelisiniz. Özel günler için kullanabileceğiniz çok yakışan bir tarzdır.

 

10.Kahküllü Model

Kahküllü tarzlarla görünümünüze hareket kazandırabilirsiniz. Şık bir model, yüz yapınızıa uygunsa bu görünümü deneyebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?