Pusula Dövmesi Modelleri Nelerdir,Ne Anlama Gelir, Fiyatları | Kızlara Moda

Pusula Dövmesi Modelleri Nelerdir,Ne Anlama Gelir, Fiyatları

Pusula Dövmesi Modelleri Nelerdir,Ne Anlama Gelir, Fiyatları

Pusula, uzun yıllardan beri denizciler ve gezginle tarafından kullanılan bir alettir. Günümüzde navigasyon aletinin gördüğü görevi görür. Bu nedenle gezginler ve denizciler yer ve yön bulmak için bu aleti kullanırlar. Pusulanın gezgin ve denizciler için anlamı çok büyüktür. Gezginler ve denizciler arasında o dönemler de pusula dövmesi yaptırmak bir akım haline gelmiştir. Günümüzde ise kadınlar ve erkekler çeşitli anlamlardan dolayı vücutlarının her bölgesine pusula dövmesi yaptırıyorlar. Pusula dövme modelleri çok çeşitli özelliklere sahiptir. İnsanlar pusula dövmesine yükledikleri anlama göre dövme şeklini seçer ve yaptırırlar.

 

 

 

 

Pusula Dövmesinin Anlamları Nelerdir?

 

Pusula dövmeleri kadın ve erkekler tarafından çok sık tercih ediyorlar. Pusulanın manevi değeri insanlar için çok yüksektir. Bu şeklin anlamlarına bakıldığında insanlar için çeşitli anlamları vardır. Pusula dövmesinin anlamı ve tercih edilme nedenlerini sıralayacak olursak;

1-Yönünü arayan kişiler yön bulmak anlamında ya da gittiği yolun doğru olduğu anlamında kişiler pusula dövmesi yaptırabilir.

2-Denizciler için pusula dövmesinin anlamları ise iyi şans, korunma ve desteklenmek anlamına gelir.

3-Bazı insanlar pusula dövmesinin hayata karşı duruşlarını yansıttığına inanarak yaptırırlar.

4-Pusula dövmesinin bir diğeri de rehberlik etme ve yol gösterme anlamına gelir.

5-İnsanlar tarafından takdir edilme anlamına gelir.

6- Kaybolmuş insanların umudu olduğu anlamı da bulunur.

 

 

 

 

Pusula Dövmesinin Fiyatları Ne Kadardır?

 

Bu şeklin kişilerin dövmeye yüklediği anlama bakılarak şekillendirilir ve renklendirilir. Bu vücuda uygulanan desen farklı renkli ürünler kullanılarak, farklı fonda, renkli ya da renksiz yapılabilir. Dövmenin fiyatının belirlenmesinde dövmenin boyutu, kullanılan materyal, dövmenin renkli ya da sade oluşu gibi kriterler göz önüne alınarak fiyatlandırılır. Dövmenizin özel çizim ve renkli olması fiyatının artmasına neden olur. Pusula dövme fiyatları genel olarak 200-1000 TL arası değişmektedir.

İlginizi Çekebilir: Tribal Dövme Modelleri

 

 

 

 

Pusula Dövmesinin Modelleri

 

1.Renkli Pusula Dövmesi

 

Bu desen kol, sırt, bacak ve boyun olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerine yapılabilir. Vücudun neresinde olursa olsun renkli pusula dövmeleri her zaman estetik bir görüntü sağlar. Renkli olnlardan en çok tercih edilen modeller prizmatik pusula dövmesi ve astro pusula dövmeleridir. Bu şeklin gölgeli kısımları renklendirilir. Özellikle göğüs ve kolda bulunan bu vücut şekilleri renklendirilir. Renkli olanlar normal sade dövmelere göre biraz daha pahalıdır. Bu vücut şekli büyük boyutlarda yapıldığında kenarları ve iç kısımları renklendirilir. İç kısımlarında özellikle kırmızı renk tercih edilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Boyun Pusala Dövme Modelleri

 

Bu tarz şeklin en estetik ve güzel göründüğü bölgelerden birisi boyun bölgesidir. Boyun bölgesi için yıldız pusula ve küçük pusula dövme modelleri tercih edilir. Boyun alanı dar bir bölge olmasından dolayı küçük boyutta dövmeler daha zarif duracaktır. Pusula dövmesine hayati anlam yükleyen kişiler boyun bölgelerini tercih ederler.

 

 

 

 

 

3.Sırttaki Pusula Dövme Modelleri

 

Renkli ve büyük tarzların olağanüstü bir görünüm kazandığı yer sırt bölgesidir. Sırt bölgesi alanı geniş olduğu için pusula dövmenizin modelini istediğiniz boyutlarda ve çeşitli renklerle dilerseniz üç boyutlu olarak yaptırabilirsiniz. Dövme sanatçısının sanatsal düşünceleri ile ortaya çıkan modeli gün sonunda görürsünüz. bu dövmenin etrafında yer ve yön bildiren ok desenleri istenirse bu dövme modeli için sırt bölgesi en uygun yerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Erkekler İçin Pusula Dövme Modelleri

 

Erkekler kadınlara göre genellikle daha büyük ve gösterişli dövmeleri tercih ediyorlar. Büyük ve renkli tarz dövmeler erkeklerin kol ve sırtlarına en sık yaptırdığı dövme modellerindendir. Erkeklerin tercih ettiği pusula dövme modellerinden bir diğeri ise üç boyutlu pusula dövme modelleridir. Bu dövme modelleri sayesinde havalı ve öz güvenli bir görünüm kazanıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Bayan Pusula Dövme Modelleri

 

Bayanlar el ve ayak bileklerine, boyun bölgelerine ve dirsek içlerine küçük ve yıldız pusula dövme modellerini tercih ediyor. Bu dövme şeklinin yapıldığı bu yerler estetik açıdan güzel görünmesini sağlıyor. Yıldız görünümlerin kenarları gölgelendirildiğinde son derece zarif ve havalı bir görüntü yakalıyor. Pusula dövmesi genel olarak seçtikleri hayat tarzlarının kendileri için uygun olduğunu ve doğru yolda yürüdüğünü düşünen güçlü kadınlar tarafından tercih ediliyor. Tercih etmiş olduğunuz küçük modelinizin kenarlarına küçük ve anlamlı semboller ile süsleyebilirsiniz. Aşağıdaki tasarımlar bayanlar tarafından daha sık tercih ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Erkek ve Bayanlar İçin Bileklik Dövmeleri ve Fiyatları

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?