Erkek ve Bayanlar İçin Bileklik Dövmeleri ve Fiyatları | Kızlara Moda

Erkek ve Bayanlar İçin Bileklik Dövmeleri ve Fiyatları

Erkek ve Bayanlar İçin Bileklik Dövmeleri ve Fiyatları

Dövme yüzyıllardan beri var olan ve modern dünya oluşumuyla insanın kendini ifade etme sanatı haline gelmiş bir sanattır. Dövmeye olan bakış açısı zamanla değişmiş ve her yaştan insanlar artık tereddüt etmeden dövme yaptırmaktadır. Dövme sanatı değişen bakış açısı ile modern dünya da daha da gelişmiştir. İnsanlar genellikle iğne korkusu ve can acıması düşüncesi ile dövme yaptırmaktan kaçınmaktadır. Dövme yaptırırken en zor olan şey ise ömür boyu taşınacak olan bu figürün ne olacağına karar vermektir. İşte bunun için öneri bilek dövmeleri olabilir, vücut için yapılacak iyi bir örnektir. Bilek dövme son yıllarda çok popüler olmaya başladı ve gittikçe de artıyor.

 

 

 

 

Bileklik Dövmesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Sonradan pişman olmamak ve dövmeyi severek taşımak için iyi düşünülmeli ve taşımaktan zevk alacağınız bir model yaptırmalısınız. Sizin için anlamlı olan bir model yaptırırsanız sonrasında pişmanlık yaşama ihtimalinizi minimuma indirmiş olursunuz. Dövme bilinenin aksine hijyen kurallarına ve kullanılan malzemelerin içerdiği kimyasal oranlarına bakıldığın da zararlı değildir. Ancak dövme yaptırmadan dikkat edilmesi ve bakılması gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara sağlığınız için mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. İşte dikkat edilecek noktalar;

1-Dövme yaptırmaya karar verdiğiniz de dövme yaptıracağınız salonu önceden iyi bir şekilde araştırmalısınız.

2-Salonun temiz olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

3-Kullanılan iğnelerin kişiye özel ve tek kullanımlık olup olmadığını sorgulamalısınız.

4-Sabit olan kullanılan makine uçlarının steril olup olmadığını kontrol ediniz.

5-Dövme için kullanılan boyaların ve kalıpların tek kullanımlık olması gerekir. Daha önce açılan ve kullanılan boya kalıplarını kullanmayınız.

6-Dövme vücutta kalıcı ve ömür boyu kullanılacak bir şey olduğu için dövme yapan kişinin işinde uzman olup olmadığını kontrol ediniz.

7-Ayrıca dövmeyi yapan kişinin de salon kadar hijyen kurallarına uygun olması gerekir.

Özellikle kadınların tercih ettiği bilek dövmeleri son zamanların modası haline gelmiştir. Bileklik ve halhal kullanmak yerine daha şık ve kullanışlı olması için artık bilek bu stiller yapılıyor. Hem estetik açıdan güzel durması hem de daha seksi bir görüntü olması nedeni ile erkekler ve kadınlar artık bu modeller tercih ediyorlar. Erkek bilek dövmeleri  kadınlarınkine oranla daha büyük boyutlarda yapılıyor. Kadınlar daha zarif ve şık durduğu için küçük, ince zarif modelleri tercih ediyorlar. Bilek bölgesi vücutta en çok görünen ve dikkat çeken bölge olduğu için sonradan pişman olmayacağınız ve zevkle taşıyacağınız bir dövme yaptırmanızı öneriyoruz.

 

 

 

 

Bilek Dövme Fiyatları

 

Dövme genel anlamda estetik amaçlı yapılan bir iş olduğu için fiyatları pahalıdır. Dövmenin fiyatını belirleyen maddeleri sıralayacak olursak;

1- Dövmenin yapıldığı şehir

2-Övmeyi yapan kişinin uzmanlığı

3-Dövmenin boyutu ve renkliliği

4-Kullanılan araç ve gereçlerin kalitesi

5-Dövmeyi yapmak için ayrılan zaman

6-Dövmenin şeklinin sade ya da karmaşık olması gibi kriterlere bakılarak dövme fiyatları belirlenir.

Ortalama olarak fiyatlar 75 tl ile 900 tl arasında değişmektedir. Bu değişkenliği belirleyen yukarıdaki unsurlardır. Hatta şehirden şehre de farklılık arz etmektedir. Ortalama fiyat ise 150-200 tl civarındadır.

 

 

 

 

Bayanlar İçin Bilek Dövme Modelleri

 

Kadınlar erkeklere göre daha ince bilek yapısına sahip olduğu için küçük ve zarif modelleri daha sık tercih ediyorlar. Ayrıca bilek bölgesinde ki bu küçük dokunuşlar kadınlara daha farklı bir hava katıyor. Dövme yaptırırken sizin için anlamı olan bir model yaptırmaya gerek duymadan sadece estetik güzellik sağlamak amacınız varsa size birkaç model önerimiz olacaktır. Kadınlar genel itibari ile bileklerine çiçek, hayvan, yıldız, geometrik şekiller ya da motive edici sözler yazdırmaktadırlar.  Bilek içinize anlamı güzel ve görüntüsü de hoş duran küçük bir yazı yazdırabilirsiniz.  Ayak bileğiniz için halhal modellerinde ince ve zarif bir halhalı andıran bir çizim yaptırabilirsiniz. Ayak bileğinde zincir, gemi çapası dövmeler çok zarif ve şık bir görüntü kazandırır. Bileklik dövmeleri kadınlarda erkeklere göre daha çok tercih ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Güzellik önerileri için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-2020 En Moda Nişan Yüzükleri ve Fiyatları

 

 

 

 

Erkekler İçin Bilek Dövme Modelleri

 

Erkekler bilekleri kalın olduğu için genellikle kadınlara oranla daha büyük ve gösterişli dövmeleri tercih ediyorlar. Genel olarak bilekten başlayıp kola doğru uzanan büyük dövmeleri tercih ediyorlar. Erkekler, tercihlerini minimal bir tasarım içeren ve bileği tamamen saran bilek bandı şeklinde ve bilekten kola doğru uzanan kendileri için önemli ve motive edici yazıları tercih ediyorlar. Erkekler bilek içi için daha küçük figürlerde seçebiliyor. Örneğin; müzik hayatlarında önemli bir yer ediniyorsa nota figürleri, gemi çapası, hoş göründüğünü düşündüğü bir model de yaptırabilirler. Bilek içi dövmeleri özellikle yaz aylarında çok şık duruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ünlülerin Bilek Dövmeleri

 

Müziğine, oyunculuğuna ya da duruşuna hayran olduğunuz ünlü isimleri hayatınızın değişik bölümlerinde örnek alabilirsiniz. İnsanlar özellikle dövme yaptırmaya karar verdiklerinde hayranı olduğu ünlülerden feyz alabiliyorlar. Bizde her gün severek takip etmiş olduğunuz bu ünlülerin örneklerine bu yazımız da yer vermek istedik. Ünlü bayanlar dövmelerini daha dikkat çeken ve zarif görünen yer olduğu düşünülen bileklerine yaptırmaktadırlar. Sahne de mikrofon tutarken ya da bir oyun sergilerken ışıkların altında bu stiller gerçekten çok hoş görünüyor. Ünlüler bileklerine genellikle kendileri için büyük anlam taşıyan semboller, çocuklarının, anne ve babalarının isimleri, kendileri için önemli olan bir tarih ya da hayatlarının dönüm noktası olarak gördükleri sözleri yazdırmaktadırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?