Benzamycin Topikal Jel İle Sivilceler(Akneler) Tarih Oluyor! | Kızlara Moda

Benzamycin Topikal Jel İle Sivilceler(Akneler) Tarih Oluyor!

Benzamycin Topikal Jel İle Sivilceler(Akneler) Tarih Oluyor!

Benzamycin sivilce ve sivilce izlerini tedavi etmek için doktorların ilk önerdiği kremdir. Benzamiycn jel kıvamındadır. Bu ürün cilde sürüldüğünde cildi kurutarak soyulmasını sağlar. Bu sayede ciltte bulunan siyah nokta, sivilce ve sivilcelerin sebep olmuş olduğu izlerde temizlenir. Bunu yaparken bakterilerin cilt yüzeyine yerleşerek orada enfekte olmasını önler. Yani akne ve izleri için sonuç veren bir cilt kremidir. Birçok kişide ergenlik çağında bu ürünü kullanarak cilt sorunlarına şifa bulmuştur. Şimdi de Benzamycin krem hakkında diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Etken Ve Yardımcı  Maddelesi Nedir?

 

Bu topikal jel toplam da 46.6 gramdır. 1 gram krem içerisinde 30 mg eritrosamin ve 50 mg benzoil peroksit bulunmaktadır. Bu cilt kreminin kutusunu aldığınız da içerisinde 40 gram jel, 1.6 gram eritrosamin, 6 ml yüzde yetmiş oranında etil alkol içeren cam flakon ve bunları uygulamak için kullanılmak üzere plastik bir spatula bulunmaktadır. Her yeni almış olduğunuz kutuyu kontrol ediniz. Kutusu beyaz renktedir ve karışım oluşturulmamış halde eczanede satılır. Karışımı nasıl elde edeceğinizi detaylı bir şekilde aşağıda anlattık.

 

 

 

Benzamycin Tropikal Jel Ne İçin Kullanılır?

 

Bu cilt ürün genellikle akne(sivilce) tedavisinde kullanılır. Özellikte ergenlik dönemin de artan akne problemlerinde doktorların ilk başvurdukları krem benzamycin Tropikal jeldir. Bunun yanında aknelerin bırakmış olduğu izlerin tedavisinde, siyah nokta probleminde, iltihaplı akne varlığında kullanılır. Bu karışım yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlamak için de kullanılır. Çok yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler doktor tarafından reçete edilen jeli kullanım talimatına uygun bir şekilde kullanarak ciltte ki yağ dengesini sağlar. Ayrıca ciltteki kirleri de temizlemeye yardımcı olur. Düzenli ve dikkatli kullanıldığı sürece akne problemlerini kalıcı olarak çözmektedir. Akne problemi olanlar doktora başvurduklarından doktorların ilk olarak ve kesin tedavi gördükleri yöntemdir.

 

 

 

Benzamycin Tropikal Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bu cilt ürününü doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır. Doktor önermediği sürece günde iki defadan fazla kullanılmamalıdır. Kullanım şekli sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa olmalıdır. Gözler ve saçlar için yakıcı olabilir. Bu nedenle kullanırken göz çevrenizden uzak sürmeye ve saçlarınıza değdirmemeye özen gösteriniz. Doktorunuz tarafından önerilmediği sürece kullanım talimatındaki adımlara uyarak kullanmaya özen gösteriniz.

1-Kremi sürmeden önce sürülecek olan bölgeyi temizleyiniz.

2-Bölge temizlendikten sonra sivilce olan yere ince tabaka halinde jeli uygulayın.

3-Cildin içine nüfuz etmesi için sürerken ufak ufak masaj hareketleri ile yedirin.

 

 

 

Benzamycin Jel Hazırlanışı

 

Öncelikle jelin karışım olarak hazırlandıktan sonra kullanım süresi üç aydır. Bu süreyi aşan jeli kesinlikle kullanmamalısınız. Jelin hazırlanmasını anlatacak olursa;

1-Öncelikle üzerinde erythro pak yazan flakonun içerisinde bulunan eritromisin tozunun tamamını kullanabilmek için şişeyi sallayınız.

2-Açtıktan sonra yüzde yetmiş etil alkol içeren şişenin siyah hat çizgisine kadar olan kısmını toz flakonun içerisini ilave ediniz. Siyah hat çizgisini aşmamaya dikkat ediniz.

3- Eritromisin tozunun tamamen çözünmesini sağlamak için alkollü çözeltiyi iyice sağ sol olmak üzere çalkalayınız.

4-Eritromisin tozu ve etil alkol ile birlikte hazırlamış olduğunuz çözeltiyi üzerinde benzamycin yazılı şişeye ilave ediniz. Kutu içerisinden çıkan plastik spatula ile homojen hale gelmesi için iyice karıştırınız.

5-Elde ettiğiniz homojen karışımın kullanım süresi üç aydır. Karışımı hazırladığınız an üzerine tarih atarak son kullanım tarihini belirleyiniz.

6- Elde etmiş olduğunuz bu karışımı buzdolabında saklamayı unutmayın.

Benzamycin Tropikal jeli hazırlamak sizin için biraz zor olabilir. Eğer hazırlarken endişe ediyorsanız karışımı hazırlaması için eczacınızdan yardım isteyebilirsiniz. Karışımı siz hazırlıyorsanız sonrasında bol su ile ellerinizi yıkamayı unutmayın. Jeli kullanmadan önce çalkalamayı unutmayınız. Hazırlanış videosunu da izleyebilirsiniz.

 

 Benzamycin Jelin Hazırlanış Videosu

 

Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu ürün kullanıldığında  yan etkiler gösterebilen bir kremdir. Bu karışımın etken maddesi olan eritromisin ve benzoik peroksit maddelerine karşı alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonlar görülür.

 • Ciltte kaşıntı, kuruluk, ürtiker, eritem, kızarıklık oluşumuna neden olabilir.
 • Özellikle kullanımına başlanılan ilk günlerde ciltte ödem oluşabilir.
 • Çok nadir bulantı yaptığı da görülür.

İlginizi Çekebilir: Advantan Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

 

 

Benzamycin Tropikal Jel İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

 • Doktorunuz tavsiye etmediği sürece bu ürün ile birlikte başka bir krem kullanmayınız.
 • Hamilelik durumunuz var ise asla bu kremi kullanmamalısınız.
 • 12 yaş altı çocuklarda jel kullanılması önerilmemektedir.
 • Doktorunuzun önerdiği dozda ve sürede kullanmanız gerekmektedir.
 • Jel elbiseleriniz renginde açma, saçlara değdiği noktalarda beyazlama, gözlerde yanma ve sulanma yapabilir. Bu nedenle kullanırken mutlaka dikkatli olmalısınız.
 • Benzamycin kullananlar etken maddelerine alerjileri olup olmadığını önceden öğrenmelidir.
 •   Benzamycin jeli ağız, dudak, diğer mukoz membranlar, açık yara olan bölgeler, güneş yanığı, egzama ve ciltte tahriş olmuş bölgelere asla kullanılmamalıdır.
 • Ciltte aşırı bir reaksiyon ve alerji fark edilirse ilacın kullanımı bırakılmalı ve derhal doktora başvurulmalıdır.
 • Boğazınız da yanma, yutkunma da güçlük ve nefes darlığı sorunu yaşayanlar ciddi alerjik reaksiyon gösteriyor olabilir. Böyle bir durum da derhal acil servise gidilmelidir.
 • Peeling ürünleri, cildi kurutarak temizleyen sabunlar, Tropikal antibiyotikler, soyucu ve kurutucu etkisi olan kozmetik ürünleri ve doku sıkılaştırıcı ilaçlar ile beraber kullanılacak ise mutlaka dikkatli davranılmalı ve doktordan tavsiye alınmalıdır.
 •  Bu karışım haricen kullanıma uygundur. Kazara göz içi ve çevresine denk gelirse derhal gözünüzü bol su ile yıkamalısınız. Gözünüzde şişlik kızarıklık gibi bir durum söz konusu olursa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.
 • Jelin içerisinde ki Tropikal antibiyotik olan eritromisin bağırsak alışkanlıklarız bozarak kolit sorunu yaşamanıza neden olabilir. Kolon iltihabının belirtilerini yani uzun süreli ishal, şiddetli karın ağrısı, kanlı ya da mukuslu dışkı fark ederseniz yine ilacın kullanımını hemen kseip hekiminize başvurmalısınız.
 • İlacı kullanmaya başlamadan önce hamile olmadığınızı anlamalısınız. Eğer bebeğiniz küçük ve emziriyorsanız yine doktorunuza bunu söylemeniz gerekmektedir. Kremin anne sütüne etki edip etmediği tam olarak bilinmemekle birlikte emziren anneler için kullanılması önerilmez.

 

 

 

Benzamycin Topikal Jel 2020 Fiyatı Nedir?

 

Benzamycin topikal jel fiyatı 84.50 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Ancak reçete geri ödeme kodu A01242 İle fiyatı 79.54 Türk Lirası oluyor.

 

 

Benzamycin Topikal Jel İle İlgili Sık Sorulan Sorular Ve Cevapları

 

Soru 1:  Jel sürüldükten sonra ciltte ne kadar kalmalıdır?

Cevap 1: Doktorunuz farklı bir tavsiye vermediği sürece sabah akşam kullanılmalıdır. Gece yatarken yüzünüze masaj hareketleri ile sürmüş olduğunuz kremi sabah uyanınca yıkayabilirsiniz.

Soru 2: Bu ilaç etkisini ne zaman göstermeye başlar?

Cevap 2: Jeli kullanmaya başladıktan iki hafta sonra jel ciltte etkisini göstermeye başlar. Etkili olması için düzenli ve talimatlara uygun kullanılması gerekmektedir.

Soru 3: İlaç siyah nokta ve cilt lekelerinde de etkili midir?

Cevap 3: Benzamycin jel cildi kurutur ve soyulmasına neden olur. Bu soyulma işlemi ile birlikte ciltte bulunan siyah nokta ve cilt lekelerinde de oldukça etkilidir. İlacın etkisinin diğer sivilce kremlerinden daha iyi olduğunu belirtiyorlar.

Soru 4: Kullanım süresi ne kadardır, bu süre içinde nerede muhafaza etmeli?

Cevap 4: Benzamycin jel karışımı oluşturulduktan itibaren 3 ay kullanılmalı ve buzdolabında saklanmalıdır.

Soru 5: Krem ciltte istenmeyen tüylenme yapar mı?

Cevap 5 : Yeni tüy oluşumunu sağlamaz. Ancak bir yan etki olarak tüylerin rengini beyazlatır. Bu nedenle kullanırken saç, kaş ve kirpiklerinize dikkat etmelisiniz.

Soru 6: Benzamycin jel ciltten nasıl temizlenmelidir?

Cevap 6: Benzamycin jel çıkartılırken doktorunuzun önerdiği cildi soymayan bir sabun ve bol su ile yıkanmalıdır.

Soru 7: Benzamycin fiyatı ne  kadardır ve nereden alabilirim?

Cevap 7: 55.54 Türk lirasıdır. Eczanelerden jeli temin edebilirsiniz.

Soru 8: Benzamycin topikal jel bozulur mu?

Cevap 8: Jelin karışım haline getirildikten sonra kullanım süresi 3 aydır. Jelin saklanma koşullarına dikkat ederek güneş ışından, ısıdan ve nemden korunması gerekir. Bu nedenle jeli açık yerde saklamak yerine buzdolabında üç ay saklayabilirsiniz.

 

 

 

Benzamycin Tropikal Jel Kullanıcı Yorumları

 

Bu jel kullanıcı yorumları arasında en çok bahsedilen sivilcelere kesin bir çözüm getirmesidir. Ayrıca benzamycin kullananlar jelin cildi kurutarak soyduğunu ve sivilceleri kuruturken sivilce izlerini de ortadan kaldırdığını belirtmektedirler. Yorumlara bakıldığı zaman jelin sivilce kremleri arasında en iyi ve en çok tercih edilen krem olduğunu söyleyebiliriz. Kullananlara bakıldığında etkisinden genel olarak memnun olduğu görülüyor. Yalnız etki görmeyenlerde tabiki de mevcut. Kişiden kişiye değişen sonuçlarla beraber başarı oranı yüksek bir cilt ürünüdür.

Saliha diyor ki: Ağır düzey sivilceler de etkili olamıyor ama hafif ya da orta şiddette çok inatçı olmayanlar için gayet başarılı bir ilaç. Akrabamda biri kullanıp memnun olmuş bende onun tavsiyesiyle adlım bende de sonuç verdi. Sizlere de tavsiye ederim.

Pelin diyor ki: İnatçı aknelerim vardı bende etki göstermedi sadece azalttı ama istediğim sonucu alamadım. Çok ağır akneleriniz var ise başka ürünü deneyin.

Serkan diyor ki : Ergenlik döneminde denedim bende bu ürünü garip bir ilaç gelmişti bana. Cildimi çok kuruttu ama sivilcelerimi de geçirdi.

 

Fucicort Krem Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey

 

 

Kullanımdan Önce ve Sonra Fotoğrafları

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  • Buradan yazabilirsiniz ne için dönüş istiyorsunuz facebook sayfamızdan da mesaj atabilirsiniz.

   • Merhaba bu krem ilk kez Dr üzerine alıp kullandım fazlami kullandimki cildini kalıp gibi sertlestrdk. Kireç misali..normal midir

    • Merhabalar aynen dediğiniz gibi bu şekilde kireç gibi etki ediyor cildi kurutuyor ve sürünce cildi gerginleştiriyor son derece normal düzenli olarak kullanmaya devam edin acil şifalar dileriz.

 1. O kadar güzel bir kremki bende 50 tl iken kullaniyirdum fiyatinu artirdilar ama herkese tavsiye ederim sivilceleremi 2 gun sonra geciriyirdu sabah kalktigimda yüzüm pamuk gibi ve bembeyaz oluyordu simdi ise onun diger bir türünü kullanıyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?