Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi Hakkında Her Şey | Kızlara Moda

Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi Hakkında Her Şey

Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi Hakkında Her Şey

Sivex Losyon Nedir?

Sivilce günümüz çağının en büyük ve en sorunlu cilt hastalıklarından bir tanesidir. Ergenlik döneminden başlayarak uzun yıllar devam eden bir cilt problemidir. Sivilce günümüz insanlarını oldukça etkiler. Sivilcenin sürekli olarak yüz, sırt ve benzeri yerlerde meydana gelmesi psikolojik sorunlarını da beraberinde getirir. Sürekli olarak sivilce çıkan kişilerin özgüven eksikliği olduğu ortaya çıkmıştır. Çünkü tam geçti diye düşündüğünüz zamanlarda yüzünüzde ya da sırtınızda o sivilcelerden arta kalan lekeler meydana geldiğini görürsünüz. Bu lekeler oldukça can sıkıcı bir hal alarak tamamen sizin cildinize yerleşir ve tedavi sürecinde de sizi oldukça zorlar.

Sivilcenin ortaya çıkmasından sonra uzunca bir tedavi süreci vardır. Bu tedavi süreci içerisinde sabırlı olmak ve kullanmış olduğunuz ilaçlarınızı düzenli bir şekilde hiç aksatmadan saati saatine kullanmanız gerekmektedir. Çoğu zaman sivilce tedavisine başlayan insanlar sivilce ilaçlarını, losyonlarını ve kremlerini kullanmaya başladıkları an 2 ya da 3 haftadan sonra düzenli kullanmak yerine aksatmaya başlıyor. Bu aksatmalardan kaynaklı olarak 5 ya da 6 ay sonra sivilce probleminizin hala devam ettiğine şahit olmanız mümkündür. Bu dönem içerisinde sabırlı olarak düzenli bir şekilde ilaçları ve kremleri kullanmak sivilcelerinizin ve sivilcelerden dolayı oluşmuş sivilce lekelerinin geçmesini hızlandırmak adına düzenli olarak kullanmak sivilce tedavisinde uyulması gereken en büyük etkenlerden sadece bir tanesidir.

Bunları düzenli olarak kullanmış olduğunuz takdirde hem sivilcelerinizin hem de sivilce lekelerinizin geçtiğine şahit olacak ve sivilcelerinizin geçtiğini gördükçe kendinizi hem daha öz güvenli hem de daha mutlu hissedeceksiniz. Çoğu zaman sivilce için tedavi görmeye cilt doktoruna gidildiği zaman doktorların ilk olarak tavsiyesi sivex losyondan yana olmaktadır. Doktorunuzun tavsiyesi ve vermiş olduğu uygulama metotlarına göre sivilce tedavisinde kullanılan önemli losyonlardan bir tanesidir. Sivex losyonun rengi sade bir renktir beyaz su gibi bir rengi mevcuttur. Sivilce tedavilerinde kullanılarak sabah ve akşam olmak üzere doktorunda tavsiyesi ile birlikte kullanılır. Bakteri öldürücü bir özelliği vardır. Sivilce oluşumuna sebep olan bakterileriler ile savaşarak sivilce oluşumunu engellemeye çalışır.

 

 

 

Sivex Losyon Nasıl Kullanılmalıdır?

 

 • Sivilce tedavisinde kullanılan bu kremi şu şekilde kullanabilirsiniz;
 • Öncelikle kremi yüzünüze temas ettirmeden önce ellerinizi güzel bir şekilde dezenfekte edin ve sabunlayarak yıkayın.
 • Sabunlama işlemi bittikten sonra yüzünüzü de saf bir sabun ile ya da yüz yıkama jeliniz ile yıkayın. Güzelce kurulayın.
 • Yüz yıkama ve yüz kurulama işlemini bitirdikten sonra sivilce olan yerlere sivilce kremi sivexi sürün. Sabah ve akşam olmak üzere bu kremi uygulayın.

 

 

 

Sivex Losyon Etken Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Sivilce tedavisi ve lekelerinde kullanılan bu losyon içerisinde bulundurduğu etken maddesi sodyum sülfasetamid olarak bilinen madde bulunmaktadır. Bu sivilce losyonunun içerisinde bulunan etken madde genel olarak bakıldığı zaman bir çok farklı sivilce kremlerinde de kullanılmaktadır. Bu bir çok sivilce kremleri ve losyonlarının içerisinde bulunan etken maddenin özellikleri nasıldır?

Bir çok sivilce kremleri ve sivilce losyonlarının içerisinde bulunan etken maddenin sivilce kurutucu özelliği vardır. Antibakteriyel bir özelliği mevcuttur. Sivilceye engel olmadığınız bir çok etkenden dolayı sivilce oluşumunu önlemek çoğu zaman pekte mümkün değildir. Bunları önleyerek bakterilerin ve mikropların çoğalarak sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Diğer maddeler;

 • Tiyosülfat,
 • Potasyum,
 • Dihidrojen fosfat,
 • Disodyum hidrojen fosfat dihidrat,
 • Disodyum edta,
 • Sodyum metil paraben,
 • Saf su. Gibi etken maddeleri içererek sivilce oluşumuna ve sivilce tedavisinde kullanılan önemli bir losyon haline gelerek tedavilerde kullanılmaktadır.

 

 

 

Sivex Losyon Muadili Nedir?

 

Bu losyon içerisinde barındırdığı etken maddelerin diğer sivilce kremleriyle ve losyonlarıyla karşılaştırıldığı zaman hemen hemen aynıdır. Eş değer olarak bakıldığı zaman doktorunuzun da tavsiyesi ile birlikte Sulfafur %10 Kremi kullanabilirsiniz. Sivex ile tam olarak içeriği aynı olmasa bile içerdiği etken maddeler oldukça benzerdir. Doktorunuzun tavsiyesiyle kullanmanız daha makul ve sağlıklı olacaktır. Doktorunuza danışmadan kullanmanız önerilmez.

 

 

 

Sivex Losyonun Olası Yan Etkileri Nedir?

 

Bu ilaç kullanılmaya başlandığı zaman etken maddelerinin araştırılıp sizin bu maddelere karşı içerisinde bulunan maddelerden herhangi birisine karşı hassas olmanız durumunda cildinizin olduğundan daha kötü olmasına sebebiyet verebilirsiniz. Bu yüzden krem ve losyonların içeriğini araştırmakta fayda vardır. Kremi kullanmaya başladıktan sonra yan etkilerin sizde olup olmadığını gözlemleyerek olası bir yan etkide doktorunuza baş vurarak losyon kullanımını bırakmanızda fayda vardır. Yan etkileri;

-Losyonu kullanmaya başladıktan sonra ateş ve boğaz ağrısı meydana gelebilir. Daha önceden ağız yarası enfeksiyonu sıklıkla olmuyorsa bu losyonu kullandıktan sonra ağız yaraları başladıysa losyondan kaynaklı olabilir.

-Bitmek bilmeyen yorgunluk ve halsizliğiniz varsa, zayıflama gibi bir durumunuz söz konusu ise, normal soluk alma hızınızdan daha farklı soluk alıyor ve kansızlık gibi sorunlar meydana çıkması gibi yan etkileri mevcuttur.

-Sürekli olarak midenizin bulanması, kusma gibi durumlar, mide ağrısı ve iştahınızda normalden daha fazla azalma görülmesi de losyonun yan etkilerinden bir kaçıdır.

-Sarılık,

-Aşırı halsizlik ve yorgunluk hissi sürekli olarak devam ediyorsa ve hiç bitmeyen yorgunluğunuz mevcutsa bu gibi yan etkiler meydana gelebilir.

-Eklemlerinizde sıklıkla artan ağrı ve şişme ardından da belirli bölgelerde sertlik meydana gelmesi.

-İdrarınızdan normalden daha koyu renkte bir idrar rengi var ise ve kahverengi bir dışkı var ise bu yan etkilerde losyondan kaynaklı olmaktadır.

-Deride döküntüler meydana gelmesi, cilt soyulması gibi etkenler yan etkiler arasındadır.

-Baş ve boğaz ağrısı. Yaz ayında bile sürekli olarak boğaz ağrınızın mevcut olması.

-Derinizde meydana gelen lekelenme, yanak ve burun çevrenizde kelebek şeklini andıran döküntüler.

-Cildinizde meydana gelen soluk bir hal, morarma veya kanamaya yatkınlık olması yan etkiler arasındadır.

-Cildinizde enfeksiyon oluşması ve eğer var olan enfeksiyon mevcut ise bu enfeksiyonun artarak devam etmesi.

-Kızarıklık,

-Cildiniz üzerine losyonu sürdüğünüz zamanlarda cildinizde meydana gelen kaşıntı.

-Losyonu kullanmaya başladığınız an cildinizde kuruluk olması,

-Losyonu sürmüş olduğunuz yerlerde ödem oluşması,

-Bölgesel olarak cildinizin tahriş olması,

-Cildinizde yanma hissi,

-Batma hissi,

Tedavi olması için sürmüş olduğunuz yerlerde derinin renginin farklı olması ve deride sararma olması. Bu sararma işlemi ürünün çok fazla miktarda kullanılmasının da bir işareti olabilir. Bölgesel olarak ve sadece sivilceli olan yerlere kullanmanızda fayda vardır.

 

 

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

Sivex Losyon Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu ilacı eczanelere gittiğiniz zaman uygun bir fiyata bulabilmeniz mümkündür. 35,17 TL bir fiyatı mevcuttur. Doktor tavsiyesiyle alıp sigortanız mevcut ise sivex losyonun reçeteli fiyatı 6 ya da 7 TL civarında losyonu almanız mümkündür.

 

Benzamycin Topikal Jel İle Sivilceler(Akneler) Tarih Oluyor!

 

 

Sivex Hakkında Önemli Bilgiler Nelerdir?

 

 • İlacın içerisinde çok fazla miktarda kimyasal olmasından kaynaklı olarak cildinizde tahrişe sebep oluyorsa sivilce losyonunu kullanmamanız gerekmektedir.
 • Böbrek yetmezliği ve astım rahatsızlığınız var ise kesinlikle bu sivilce ilacını kullanmamanız gerekmektedir.
 • Göz, dudak ve göz çevrenizden temas etmesinden kaçınmanız gerekmektedir.
 • Losyonu kullanmaya başladığınız an da güneş ışınlarından kendinizi korumanız gerekmektedir.
 • Sivex losyonun düzenli bir kullanımı olduğu takdirde cildiniz açısından hem lekelerin hem de sivilcelerin kuruyarak gittiğini hem de lekelerde azalma olduğunu görmeniz mümkündür. Sivilce tedavisinde oldukça sabır ve düzenli kullanım gerekmektedir. Günümüz sorunlarından olan bu sivilce sorununu sivex losyonu ile birlikte çözerek daha iyi daha öz güvenli ve daha mutlu bir şekilde güne başlamanız mümkün olacaktır.

 

 

 

Sivex Losyonu Kullananların İzlenimleri Nasıldır?

 

Sivex losyonlar sivilce tedavisinde doktorlar tarafından tercih edilme listelerinin başındadır. Hemen hemen her sivilce tedavisi için cilt doktoruna giden insanlar sivilce için bu losyonu kullanır. Kullananların yorumları genel olarak olumludur. Bunlardan bazıları;

Sibel diyor ki : Sivilce oluşumunun çok fazla olduğu bölgesel yerlere sabah akşam sürüldüğü zaman sabah kalkıp yüzünüzü yıkadığınız zaman oldukça iyi bir sonuç vererek sivilcelerin oluşumunu engelleyerek sivilceleri yok etmeye yarar.

Ela diyor ki : Oldukça işe yarayan bir losyondur. Sivilcelerin kurutmasında oldukça etkilidir.

Meltem diyor ki : Doktor tavsiyesi ile alınan losyonu cildime sivilceli olan bölgeye gece yatmadan önce sürerek sabah yıkama işlemini gerçekleştiriyorum. Düzenli olarak kullanıldığında etkili olacaktır. 1 Haftadır kullanarak çoğu sivilcelerden kurtulmak mümkündür.

Burhan diyor ki: Doktorumun tavsiyesi üzerine kullandım rengi şeffaf ama bir o kadar da etkili. Birkaç ilçala beraber kullandım gerçekten işe yaradı ve sivilcelerim gitti. Sizlerde doktorunuza bu ilacı söyleyebilirsiniz.

Mehmet diyor ki: Ergenlik sivilcelerimden çok muzdariptim, bir an önce kurtulmak istiyordum ağırlıklı olarak sivex losyonu kullanarak aknelerim geçti ben bile şaşırdım düzenli kullanmanızı öneririm.

 

İlginizi Çekebilir: Sivilceler İçin Kremler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?