Tribal Dövme Modelleri ve Fiyatları Hakkında Aradığınız Her Şey | Kızlara Moda

Tribal Dövme Modelleri ve Fiyatları Hakkında Aradığınız Her Şey

Tribal Dövme Modelleri ve Fiyatları Hakkında Aradığınız Her Şey

Günümüzde özellikle gençler tarafından da büyük bir ilgi ile tercih edilen dövmeler modelleri ve fiyatları açısından araştırma konusu olmuştur. Dövme yaptıran insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Farklı desenlerde ve renklerde yapılabilen dövmeler deri üzerine yapılan bir işlemdir. Seçenekler arasında kalıcı ve geçici dövmeler de bulunmaktadır. Eski dönemlere dayanan ve geleneksel olarak da bilinen tribal dövme farklı desen ve çizimlerle oldukça ilgi görmektedir. Eski zamanlara dayanan ve genellikle aşiret gibi toplumlarda tercih edilen tribal dövme modelleri başarı ve liderlikleri göstermek amacı ile kullanılmıştır.

 

 

 

 

Tribal Dövme Neye Denir?

 

Yabancı bir kelime olduğu için net bir şekilde tanımlayalım. Bir dövme yaptırmadan önce isminin anlama geldiğini bilmek çok daha doğru olacaktır. Çok fazla ayrıntıları olmadan çok fazla çizgilerden oluşan biraz büyük dövme modelidir. Eski çağlardaki insanlar bunu gösteriş simgesi olarak kullanır ve üstünlüklerini ifade ederlermiş. Hayvan,bitki,nesne gibi birçok unsur bu modelde şekil olarak ortaya çıkabilir. Tribal dövmeler vücudun çok çeşitli noktalarına yapılabilir. El, bilek,omuz,kol en çok bu dövmenin yapıldığı yerlerdir.

 

 

 

Tribal Dövme Fiyatları

 

Dövme yaptıracak kişiler tarafından en çok merak edilen konu ise fiyatlardır. Öğrenciler arasında yoğun olarak da kullanılan dövmeler gençlerin ilgisini son zamanlarda oldukça çekmeyi başarmıştır. Fiyatlar dövme çeşitlerine göre farklılık gösterse de tribal dövme modelleri de ayrı bir fiyatlandırma içerebilir. Son zamanlarda dövmeye olan yoğun ilgi de dövme yapımında birçok çeşit, renk ve model seçeneği getirmiştir. Klasiklerden ve bir dönemin en çok tercih edilen dövme türü olan bu şekil erkekler tarafından hala daha yoğun olarak tercih edilebilirliğini sürdürmektedir. Renklere göre de farklılık gösteren fiyatlar ise tribal dövme için 150 liradan başlamaktadır. Bu fiyatlar için aralığı biraz genişletirsek 150 ile 350 TL arasında diyebiliriz. Bu rakamlarda çeşitli yerlere göre değişkenlik göstermektedir. Değişkenlik göstermesinin sebebi de rengi,büyüklüğü,ustalığı olarak sıralayabiliriz.

 

 

 

 

Erkekler İçin Tribal Dövme Modelleri

 

Erkekler tarafından sıkça tercih edilen tribal dövmeler farklı çizgilerin birbiri içinden geçen sarmal bir yapıya benzemektedir. Tarihin ilk dövmelerinden olması da tribal dövmeleri çekici hale getirmektedir. Son yıllarda dizi ve filmler aracılığı ile eski kabile aşiret, topluluk gibi konularda insanların imparatorluk, kimlik, mensup oldukları kabile gibi şeyleri ifade etmesi ile bilinen bu vücut şekilleri günümüzde de geçerliliğini sürdürmektedir. Farklılık isteyenlerin tercih edebileceği dövme, insanların vücut süsü dışında olmak istedikleri yeri de sergilemelerine olanak sağlamaktadır. Erkekler genellikle tek omuz ya da sırt bölgesinde bu dövme türünü tercih etmektedirler. Bu tarz vücut şekilleri için seçeceğiniz çizgilerin akışı, boyutu sizi herkesten farklı kılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayanlar İçin Tribal Dövme Modelleri

 

Genellikle erkeklerin tercih sırasında yer alan tribal dövme modelleri bayanlar tarafından da yoğun ilgi görmeye başlamıştır. Ayrıcalık ve farklılığı seven kadınlar tarafından memnun edici sonuçlar oluşturan bu görünüm bu sayede birçok model ve şekil seçeneği oluşturmaktadır. Bir dönemin en popüler türü olan tribal dövmeler günümüzde hala geçerliliğini ve müşteri potansiyelini sürdürmektedir. Vücuda nakşedilen bu stil genellikle siyah mürekkep boya tercih edilmektedir. Bu tarz vücut dövmeleri büyük ve geniş olarak kullanılmaktadır. Ancak günümüzde tribal desenleri küçülerek çeşitlendirmek isteyen kadın müşteri potansiyeli oluşmuştur. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen desen ise hayvan figürleri olmaktadır.

 

İlginiz Çekebilir: Bilek Dövme Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilek İçin Tribal Dövme Modelleri

 

Bu modeller kadınlar tarafından minimal boyutta istendiği için genellikle yumuşak sarmal figürler tercih edilmektedir. Bilek için en çok tercih edilen modeller ise hayvan, çiçek ve mandala figürleri olmuştur.

 

 

 

 

 

 

El İçin Tribal Dövme Modelleri

 

El için tercih edilen modeller genellikle on sene sona bile kullanılabilecek tarzda desen ve renk içeriği olacak bir modeldir. Bunun için çiçek modelleri günümüz çok tercih edilmektedir.

 

İlginizi Çekecektir: Diğer Dövme Modelleri İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

 

Kol İçin Tribal Dövme Modelleri

 

Dövme içerisinde en çok tercih edilen yer kol bölgesidir. Dövme tarihinde ilk günden bu yana kol bölgesi popülerliğini korumaktadır. Görünürlük için kol bölgesi ön planda olduğu için özellikle seçilmektedir. Dövmeyi saklayacak olanlar için ise kol bölgesi en son tercih edilmesi gereken yerdir.

Kol için dövme yaptıracak kişilerin ilk başta yapması gereken kol bölgesinin neresine dövme yapılacağıdır. Kolun tamamına dövme yaptırmak isteyenler için kısa bir bilgilendirme yapacak olursak; tam kol birkaç gün ve seanslar sürerek maliyet olarak da fazla olacaktır. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen kol dövmeleri genellikle mücevher modeli, çiçekler, kadınsı figürlerle süslenmiş hayvan modelleridir. Dövme yapılmadan önce düşünülmesi gereken diğer bir konu ise yıllar sonra da kullanılabilir olmasıdır. Bunun için modelin iyi düşünülmesi yararlı olacaktır. Vücudun diğer bölgelerine göre acı olarak daha az hissedilen bölge olması erkekler tarafından da en çok tercih edilen yerdir.

 

 

 

 

 

 

 

Omuz İçin Tribal Dövme Modelleri

 

Dövme yaptırmak için en doğru seçim ise omuz bölgesidir. Kadınlar için en çekici ve hoşluk sağlayan omuz yapısı dövme ile şekillendiğinde ise ayrı bir hava katmaktadır. Dövme sanatçıları tarafından da rahat kullanım alanı olması omuz da ki dövme şeklinin daha da güzel ve ortaya çıkmasını sağlıyor. Renkli, mandala, çiçekli, dantel desenli modeller kadınlar tarafından en çok kullanılan modellerdir. Omuz için her desen ve modeli seçebilirsiniz bunun için ayrı bir sınırlama olmamaktadır. Aykırı görünmek isteyen kişilerinde en çok tercih etme nedeni olan dövmeler omuz bölgesinde seçeceğiniz modelle de farkı ve tasarımı ortaya çıkarmaktadır. Çiçek bahçesi modelleri, dövmecinin omzunu tuval gibi kullanmasını sağlayarak harika tasarı ve renk cümbüşü sergilemenize neden olabilir.

 

 

 

Erkek ve Bayanlar İçin Bileklik Dövmeleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?