Boyun Dövmeleri(Erkek&Bayan) İçin Süper Örnekler | Kızlara Moda

Boyun Dövmeleri(Erkek&Bayan) İçin Süper Örnekler

Boyun Dövmeleri(Erkek&Bayan) İçin Süper Örnekler

Dövme uzun yıllardan günümüze gelen ve giderek moda akımı haline gelen bir sanattır. Önce ki yıllarda dövme yaptırmak hoş karşılanmadığı için insanlar genellikle vücutlarında görünmeyen bölgelere yaptırıyorlardı. Günümüzde bir moda akımı haline gelmesi ile birlikte insanlar daha rahat ve istedikleri her yere beğendikleri dövmeleri yaptırabiliyorlar. Özellikle boyun bölgesinde yapılan dövmeler estetik, hoş, gizemli ve kişinin kendini ifade ettiğini gösterir. Erkekler öz güvenlerinin temsili kadınlar ise estetik açıdan beğendikleri için boyun bölgelerine dövme yaptırıyorlar. Boyun dövmesinde önemli olan doğru dövme modelinin seçilmiş ve uzman bir dövme sanatçısı tarafından yapılmış olmasıdır. Doğru seçilen ve doğru yapılan boyun dövmeleri herkes tarafından beğenilerek takdir edilecektir.Beğendiğiniz bir dövme modelini kendi hayal dünyanızda harmanlayarak boyun bölgenize yaptırmanızın sonucu mükemmel olacaktır. Bunun için aşağıda sizleri çeşitli öneriler sunduk bunlardan ilham alabilirsiniz.

 

 

 

 

Boyuna Dövme Yaptırmak Daha Fazla Mı Acıtır?

 

Boyun bölgesi hassas bir bölgedir. Boyun bölgesindeki cilt dokusu diğer bölgelere göre daha ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle boyun bölgesine yapılan dövme yapım esnasında diğer bölgelere göre daha fazla can acıtabilir. Dövme yapma işlemi sırasında acı oluşmasının nedeni kullanılan iğnenin boyutu, dövmenin büyüklü, renkli olması ve dövme sanatçısının tecrübesinden kaynaklanır. Bunların yanında acı eşiğiniz düşükse boyun dövmesi yaptırırken biraz acı hissedebilirsiniz. Dövme yapma işlemi bittiğinde hayal gücünüzdeki modele kavuşursanız sonucun verdiği mutluluk sayesinde kısa sürede rahatlarsınız.

 

 

 

 

Boyun Dövmesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

 

Boyun bölgesi görülen ve saklanılamayacak bir yer olduğu için sizi rahatsız etmeyecek boyutta bir dövme yaptırmanız gerekir. Sürekli göze çarpan bir bölge olduğu için dövme modeli iyi tasarlanmalı ve usta dövme sanatçıları tarafından yapılmalıdır. Dövme yapmak için kullanılan malzemeler tek kullanımlık ve kişiye özel olarak seçilmelidir. Dövmenin yapıldığı mekan hijyen kurallarına uygun bir yer olmalıdır. Boyun bölgesi dövme yapılması için riskli bir bölgedir. Bu nedenle dövmeyi yapacak olan kişinin mutlaka dikkatli ve titiz çalışması şarttır. Dövme hayatınız boyunca sizinle kalacak bir işlem olduğu için özellikle boyun bölgesi gibi hassas bölgelere çok iyi düşünülüp araştırılarak yaptırılmalıdır. Boynunuza yaptırmış olduğunuz dövmenin sizi mutlu etmesi gerekiyor. Boyun gibi göz önünde bulunan ve hassas olan bölgeye sizin için anlamlı ve sıkılmayacağınız bir dövme modelini yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

 

 

Boyun Dövme Fiyatları Ne Kadardır?

 

Boyun dövme fiyatları dövmenin boyuta, modeline, renklerine ve yapım süresine göre belirlenir. Renkli ve boyutu büyük olan modeller sade ve küçük modellere göre daha pahalıdır. Dövme fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etkenlerden birisi de dövmenin yapılacağı yerin konumudur. Küçük bir yerde yapılan dövme büyük bir ile göre daha uygun fiyatlıdır. Dövme yapan kişi işinde uzman ve hijyen kurallarına uygun olarak yapıyorsa kaliteli bir dövme ortaya çıkar. Kaliteli bir dövmenin fiyatını çok ucuz maliyette düşünmemelisiniz. Bu bölgedeki bir desenin fiyatı 100 TL ile 450 TL arasında değişmektedir. Rakamlar kişiye göre ve yere göre farklılık arz etmektedir. Genel olarak ortalama fiyatı ise bu aralıktadır.

 

 

 

 

Erkekler İçin Boyun Dövmesi Modelleri

 

Erkeklerin saçları genellikle kısa olduğu için giydikleri kıyafetler boyun bölgelerinde bulunan dövmeleri kapatmaz. İş dünyasında sıkıntı yaşamamak adına genellikle küçük ya da sade modeller tercih ederler. Ancak dövmenin görünmesi sizin için sorun değilse harika boyun dövmelerini yaptırabilirsiniz. Erkeklerde boyun bölgesinde bulunan dövmeler havalı ve hoş görünür. Dövmenin modeli, rengi ve boyutu bu görüntünün kötü olmasını asla etkilemez. Erkeklerin boyun bölgeleri için seçtikleri dövmelere gelecek olursak; onlar için önemli olan bir tarih, hayvan figürü, barkod modelleri ya da onlar için önemli olan insanların isimlerini tercih ediyorlar. Erkekler seçmiş oldukları boyun dövme modellerini genellikle renklendirirler. Gösterişli, büyük ve renkli boyun dövme modellerini seçerler. Erkeklerin bu sezon en sık yaptırdığı boyun dövmeleri erkek modelleri boyundan çene bölgesine doğru uzanan ve renklendirilmiş hayvan figürleridir.

 

İlginizi Çekebilir: Tribal Dövme Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayanlar İçin Boyun Dövme Modelleri

 

Bayanlar yapıları itibari ile naif ve zarif oldukları için boyun bölgelerinde küçük, sade ve renksiz dövme modellerini tercih ediyorlar. Giydikleri kıyafet ve uzun saçlarının verdikleri avantajları sayesinde dövmelerini istedikleri zaman saklayabilirler. Bu nedenle kadınlar erkeklere göre boyun dövme modelleri konusunda daha avantajlı konumdadırlar. Toplumun bakış açısını ve iş dünyasını düşünmeden istedikleri boyun dövmeleri bayan modellerini daha özgür bir şekilde yaptırabilirler. Kadınların boyun dövme modelleri erkeklere göre daha minimalist modellerden oluşur. Kadınların yaptırdıkları dövme modelleri çoğunlukla, onlar için önemli olan mini semboller, kalp, çiçek, özgürlük belirtisi olan semboller, isimlerin baş harfi ya da kısa yazılardan oluşuyor. Kadınlar erkekler gibi renkli olanları çok fazla tercih etmiyorlar. Sezonun trend boyun dövmeleri koyla gibi duran semboller, karakterli yazı çeşitleri, imzalar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ense bölgesinden boyun bölgesine doğru gelen dövme modelleri bu sezon en çok tercih edilen şekiller arasındadır. Müzik ve resim gibi sanat dalları ile ilgilenen bayanların müzik notası ya da resim fırçası gibi iç dünyalarını yansıtan sembolleri de sık olarak yaptırdıklarını söyleyebiliriz. Sizler için önemi olan ve manevi anlam yüklediğiniz modelleri hayal gücünüzde tasarlayarak boyun bölgenize hiç düşünmeden yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pusula Dövme Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?