Kol Dövmeleri(Erkek&Bayan) İçin Harika Fikirleri Keşfedin! | Kızlara Moda

Kol Dövmeleri(Erkek&Bayan) İçin Harika Fikirleri Keşfedin!

Kol Dövmeleri(Erkek&Bayan) İçin Harika Fikirleri Keşfedin!

Dövme ilk olarak Otzi tarafında kullanılmış ve yaklaşık 5268 yıl önce ortaya çıkmıştır. Vücudun her yerine yapıla bilen dövmeler kültürden kültüre farklılık göstermektedir eski zamanlarda genellikle çete işareti olarak kullanılmaktaydı zaman geçtikçe hayatımızın her alanına giren dövmeyi artık 100 insandan 90’ında görülmektedir. Genellikle sevdikleri bir hayvan ya da simgeyi yaptıran kişiler günümüzde oldukça büyük bir kısmı kapsamaktadır. Kalıcı veya geçici olarak yapılan dövmeler her iki türlüde kullanılmaktadır. Dövme yaptırmak için en çok tercih edilen bölgeler, bacak, boyun, sırt, göbek, omuz ve en çok görmeye alışık olduğumuz kol dövmeleri olmaktadır.

Genellikle dövme yaptırma sebepleri arasında bulunanların başında vücutta bulunan bazı izleri kapattırmak olarak bilinmektedir. Ya da vücudumuzda bulunan izleri değerlendirmekte denilmektedir. Ameliyat izi veya her hangi bir yanık izi gibi izleri değerlendirmek amacıyla kullanılan dövmeler son yıllarda abartılarak gözde bulunan beyaz alana bile yapılmaktadır. Bunun dışında kalıcı makyaj olarak bilinen dövme türlerinde son zamanlarda sıkça karşılaştığımız örneklerindendir. Hayatımızın her alanına giren dövmeler birçok model ve renkte bulmak mümkündür. Dünya mesleklerinde ikinci sırada bulunan dövmecilik mesleği eski zamanlarda günümüze kadar yerini koruyarak gelmiştir. Artık her köşe başında bir dövmeci bulmak oldukça mümkündür. Hayatımızda yaşadığımı güzel anlar veya hayatımız boyunca izini taşımak istediğimiz şeyleri simgeleştirerek kalıcı olarak vücudumuzun her hangi bir yere işletmek anlamına gelmektedir.

 

 

 

 

 

Kol Dövmesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Dövmede herkesin görebilmesi için en çok tercih edilen bölge olarak seçilen yerlerin başında kol dövmeleri gelmektedir. Genellikle istenilen bir mesajı vermek veya sevdiği şeylerin simgesini üzerinde taşımak isteyenleri tercihi arasında bulunan kol dövmeleri gündelik yaşantımızda karşımıza çıkmaktadır. Kalıcı olabilmesi için iğne yardımı ile yapılan ve deri altına işlenen dövmeler normal bir yara işlevi gibi işlemektedir. İlk olarak kabuk bağlar ve sonrasında deri altında istenilen desen veya şekil kabuk bağlayan yara geçtikten sonra ortaya çıkar. İstenilen renkte yapılan özelliği bulunan dövmeler genellikle siyah renk tercih edilmektedir. Ama renkli bir kişiliğe sahip olan kişiler içinde istenilen renkte yapılmaktadır. Kola dövme aşamalarını sıralayacak olursak eğer; ilk olarak yapılması gereken şey hangi dövmeyi istediğin kesin olarak karar verilmesi gerekmektedir. Belli bir süre sonra sıkılacağınız bire dövmeyi yaptırmanın bir mantığı bulunmadığı gibi sıkılmayacağınız bir dövme tercih etmeniz gerekir. Dövme sadece erkeğe ya da bayana özgü bir şey değildir. Her iki cinste yaptıra bilmekte ve kullanabilmektedir.

 

 

 

 

Bayan Kol Dövme Modelleri

 

Her alanda olduğu gibi bayanlar dövme alanında da oldukça nazik ve narin olan şekilleri veya simgeleri tercih etmektedirler. Bayanların en çok tercih ettiği dövmeler ise; kuş tüyü, kedi, çapa, yazı, çiçek veya karahindiba bağ olarak öne çıkmaktadır. Bunların düşünde birçok tercihleri bulunan bayanlar kırlangıç veya kelebek dövmesinde yaptırmaktadır. Ama genellikle kolda kullanılan dövmeler kuş tüyü, yazı ve karahindiba olmaktadır. Dövme alanında zarifliğini konuşturan bayanlar kollarında ya da bileklerinde daha zarif duracak olan dövmeleri tercih etmektedirler. Genellikle çok fazla renkli bir şey tercih etmeyen bayanlar genellikle yaptırdıkları dövmelerde siyah rengi tercih etmektedir. Sonsuzluk dövmesi veya kelebek dövmesi de son yıllarda bayanların kollarında görmeye alışık olduğumuz dövme türlerindendir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erkek Kol Dövme Modelleri

 

Bayanlara nazaran daha fazla şatafatı ve gösterişi seven erkeler için de birçok dövme türü bulunmaktadır. Bu dövme türlerinden bazıları ise karışık desenli olup tüm kolu saran dövmelerdendir. Genellikle hayvan dövmelerini tercih eden erkeklerin bazen kuru kafa dövmesinde yaptırdığı gözlenmiştir. Hayvan olarak kartal, aslan, köpek balığı, kurt gibi dövmeler daha çok tercih edilmektedir. Genellikle renkli tercih edilen dövmeler erkekler için daha çok tercih sebebidir. Erkek kol dövmeleri genellikle belli izleri kapatmak için tercih edilmektedir. Bu izler ameliyat, zamanında yapılan yanlışların izlerini kapatmak amacı ya da kızların beğendiği erkek imajına güvenerek dövme yaptırmaya başvurmaktadırlar. Kış aylarında çok fazla görünmese de yazın tişört giyildiğinde kolda etkileyici bir dövme ile birçok kadının ilgisini çekebilmektedirler. Belli başlı simgeler ile yapılan dövmeler kişilerin iç dünyasını ortaya koymaktadır. Karışık bir iç dünyaya sahip olan kişiler daha karışık ve şiddet içerikli dövmeler yaptırırken sakın ve içe dönük insanlar daha az şiddet içeren dövmeleri tercih etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Pusula Dövme Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kol Dövmeleri Fiyatları

 

Kol dövme modelleri büyüklüğü ve küçüklüğü işlem çokluğuna göre fiyatları etkilemektedir. Yapılan dövmenin büyüklüğü veya renk oranına göre değişiklik gösteren fiyatlarda ortalama küçük bir yusufçuk ya da kelebek dövmesi gibi küçük çaplı olan dövmelerde ortalama fiyat 100 ila 150 arasında değişmektedir. Fiyatlar dövmelerin boyutlarına göre değiştiği gibi yapan dövmeciden dövmeciye de değişmektedir. Ünlü bir dövmecide küçük bir dövme olsa bile yüksek bir fiyat karşımıza çıkarken daha küçük çaplı bir dövmecide oldukça uygun fiyatlarla yapılabilmektedir.

Yapıldığı malzemeye veya kullanılan malzeme kalitesinde fiyatları etkilemekte olduğu gözümüzden kaçmaması gereken bir unsurdur mesela bir dövme yaptırdınız ve siz duş aldıkça rengi soldu veya açıldı bu dövmenizin kalitesinin bozulmasına hoş bir görüntü dışında daha kötü bir görüntü oluşturmanıza sağlayabilir. Hem hijyen acısından hem de kullanılan malzeme acısından dövme yaptırmak için seçeceğiniz yer oldukça önem taşımaktadır. Sizlerde hem beden sağlığınız hem de yapılmasını istediğiniz dövmede kullanılan malzemelere oldukça dikkat etmeli ve dövmeciye gitmeden önce bu konuda bir araştırma yapmanız oldukça iyi sonuç verecektir.  Dövmeciye gitmeden önce bir kaç dövmeci arasında hijyen olsun, kullanılan malzeme ve fiyat araştırması yaparak istediğiniz dövmeyi hem kaliteli yapan hem de daha uygun fiyat veren kişilere yaptırırsınız.

İlginizi Çekebilir: Tribal Dövme Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?