Arnavut Kremi(Aklık Kremi) İle ilgili Tüm Bilmek İstedikleriniz | Kızlara Moda

Arnavut Kremi(Aklık Kremi) İle ilgili Tüm Bilmek İstedikleriniz

Arnavut Kremi(Aklık Kremi) İle ilgili Tüm Bilmek İstedikleriniz

Cilde bakım, ciltte sağlık ve estetik görüntüyü sağlamak için krem son derece önemlidir. Günlük bakımda krem sürmenin avantajları özellikle cildi nemlendirme bazında gözle görülür haldedir. Bir başka gerçek vardır ki o da özellikle kadınlar için güzel bir cilt sahibi olmak estetik görüntüde eşdeğer bir öğedir.

 

 

Arnavut Kremi Nasıl Bir Kremdir?

 

Arnavut kremi tarihi Osmanlı dönemine kadar uzanmaktadır. Bu dönemdeki Balkan Göçmeni kadınlar tarafından bulunmuş ve kısa sürede de yayılmıştır. Balkan kadınları ciltlerine son derece düşkün olduklarından kremin faydaları tanındıkça benimsenmiştir. Her kadın cildinin parlak, pürüzsüz, renk tonlarında dengesizlik olmadan görünmesini ister; işte bu noktada aklık kremi de denilen bu krem yüz güldüren bir sonuca sahiptir.

 

 

 

Arnavut Kremi Ne İçin Kullanılır?

 

Tüm cilt tiplerinde günlük kullanıma uygun olan, özellikle güneş lekeleri, sivilceler, siyah noktalar, kahverengi doğum lekelerinden arınmak adına bir kremdir. Bu krem kozmetik mağazalarından ve eczanelerden temin edilebilmektedir. Hücrelerin aktifliği olsun yenilenmesi olsun bilinen bir gerçek ki belli bir yaş sonrasında azalmakta hatta durmaktadır. Bu noktada ilerleyen yaşlarda oluşan lekelerde kalıcı hale gelmektedir. Ciltteki ölü hücrelerin temizlenip canlı bir cilt kazanması ve artı cildin nem dengesini tekrar alması adına tam bir dosttur. Aklık kremi olarak da bilinen bu kremde düzenli uygulama sonrasında amaç cildin ton ton aklaşmasını sağlamaktır. Lekelerden uzak ve taze bir görünüm için renk açıcı özellikler taşır.

 

 

Bu Kremin İçinde Civa Var Mı?

 

Civa özellikle diş beyazlatmalarında diş macunlarında kullanıldığı sanılan ve son derece ciddi tahribatlara yol açan ve her şeyden öte kansere neden olan bir metaldir. Konu beyazlatma olunca krem içinde de civanın varlığının olup olmaması merak edilen bir gerçektir. Krem içerisinde civa yoktur. Neven yağı ve arbutin kullanılmaktadır. Yani beyazlatılma da ve lekelerin giderilmesinde bu bileşenlerin yardımı hüküm sürmektedir.

 

 

 

Evde Arnavut Kremi Nasıl Yapılır?

 

Evde yapılma tercih edildiğinde düzenli kullanımla Arnavut Kremi büyük değişiklikler sağlayacağı rahatlıkla söylenebilir.

Bunun için malzemelere gelince

  • Lanolin,
  • Vazelin,
  • Beyaz Kil,
  • Arbutin Yağı,
  • Neven Yağı,
  • Portakal Suyu yeterli olacaktır.

Hazırlanmasına gelince

1/2 çorba kaşığı lanolin ve vazelin eritilir, 2 tatlı kaşığı portakal suyu ve beyaz kil karıştırılır en sonunda Arbutin ve Neven yağları eklenerek soğutulur. Bu soğutma buzdolabı soğukluğu değildir. Normal oda sıcaklığında muhafazası sağlanmalıdır.

 

 

 

Bu Kremin Kullanım Şekli

 

Kremin kullanım şekli olarak önerilen her gün aynı saatlerde yatmadan 2 saat kadar önce temiz cilde uygulanmasıdır. Karışımın uygun miktarlarda yüzün her bölgesine uygulanması yeterlidir, bolca sürülme çok daha beyazlaşacak anlamı taşımaz. 1- 2 saat kadar ciltte tutulduktan sonra bol suyla yıkayarak cildin kurulanması yeterlidir. Kremin kullanım amacı kişiden kişiye değişim olacağından bazıları cilt lekelerinden kurtulmak bazıları da ten rengini açmak amaçlı kullandığından özellikle konu ten açımı olunca yüze uygulandığında çene, boyun hatta dekolte bile dikkate alınmalıdır. Oluşan ton farkı rahatsız edici olabilir. Kullanımda tek önerilen nokta düzenli kullanımdır.

 

 

 

Ne Kadar Süre İçersinde Fayda Eder?

 

Arnavut Kremi düzenli kullanımı ile net sonuca ulaşma süreci olarak 4 ile 6 ay verilmektedir. Cilt tonunda beyazlanma değişikliğini aslında ilk 1 hafta içerisinde rahatlıkla görebilme şansı vardır. Güneş lekeleri olsun, doğum lekeleri olsun bunlar için 1 aylık bir bekleme süreci vardır. Bilinmesi gereken bir başka gerçek ki,kremin sonradan oluşmuş lekelerde cevap verme özelliğinin olduğudur. Doğuştan var olan lekelerde etkili değildir. Beyazlık durumunun kalıcılığı elbette ki düzenli kullanıma ve dış etkenlerden korumaya bağlıdır. Solaryum ve uzun süreli güneş altında kalmalar dışında cildin tekrar kararması söz konusu değildir.

 

 

 

Ne Kadar Sıklıkta Kullanılmalıdır?

 

Kremin kullanımı önerilen ölçülerin dışına çıkılmamalıdır. Fazla kullanım fazla etki sağlayacak anlamına gelmez. Önerilen sıklık günde 1 defa ve ince tabaka halinde uygulamanın yapılmasıdır. Önemli olan düzenli kullanımdır. Genelde tavsiye edilen 4 ila 6 ay arası kullanımdır.

 

Cilde İyi Gelen Vitaminler

Arnavut Kreminin Olası Yan Etkileri

 

Kremin kullanımında doğru ve dozunda kullanım söz konusu ise bilinen ve karşılaşılan hiçbir yan etki ve zarar söz konusu değildir. Ürünlerde kullanım yaşı olarak belirlenen bir sınır olmamakla beraber önerilen ergenlik çağından önce kullanılmamasıdır. Sürekli makyaj yapan biri bile bu kremi kullanabilir önemli olan verilen kullanım şeklinin doğru uygulanmasıdır.

 

 

Kimler Bu Kremi Kullanamaz?

 

Arnavut kremi bir ilaç değildir. Özellikle kemoterapi görenler, açık yaralara sahip olanlar, sivilce tedavisi görenler, sağlık sorunları olanlar ve çocuklarda kullanıma asla uygun değildir. Hamile ve emziren anneler içinde ihtimaller dahilinde de olsa kullanım önerilmemektedir. Cildi çok hassas olanlara da fazla önerilmez. Herhangi bir maddeye karşı alerjisi olanlarında gerekli tetkiklerden sonra kullanması önerilir.

 

 

 

Arnavut Kremin Fiyatı Ne Kadar ?

 

Arnavut kreminin fiyatı internet ortamında değişkenlik göstermekle birlikte orijinal sitesinde 1 adetinin 79 TL iki adette 179 TL artı verilen pembe maske hediyesi ya da maskesiz 2 adeti 149 TL seçenekleri ile bulunabilmektedir. Her zaman önerilen eczaneden ya da kozmetik ürünlerin bulunduğu yerlerden temin etmektir.

 

 

Arnavut Kremi Hakkında Video

Arnavut Kremi Kullananların Yorumları 

 

Her şeyden önce cevap alabilmek adına temininin tavsiye edilen yerlerden alınması ve sağlık açısından sorun yaşamayanlarda ve verilen ölçülerde kullanılmasıdır. Kullanan kişilerin yorumlarına gelince, özellikle teni birkaç ton beyazlatma maksatlı kullanma çok daha tercih edildiğinden düzenli kullanımla gözle görülür bir ten beyazlanması farkı yaşanmıştır. Var olan küçük sivilceler azalmıştır. En güzeli siyah noktaların yok olup tekrar çıkmamasıdır. Bir başka kullanıcı yorumu ise 1 ay gibi kısa bir sürede cevap aldığıdır. Teninde pürüzleşme ve istediği tonu yakalamış olmanın mutluluğu vardır. Yine bir başka kullanıcının yorumunda da günden güne beyazlamanın farkına gözleriyle şahit olması, siyah noktalardan arınması ve sivilcelerde son derece etkili olmasıdır.

Krem doğum lekelerinde, güneşten oluşmuş lekelerde, çillerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Leke ne kadar koyuysa süre o derece uzamaktadır. Düzenli kullanımla birlikte lekelerin tekrarı gibi bir konuda artık konuşulmaz. Ciltte faydalarının başında gelen renk tonunda açılma dışında ; ton eşitlenmesi, lekelerin yok olması, hücre oluşumu ve onarımı, cildin nemlenmesi, her cilde uygunluk teşkil etmesi, kırışıklıkta etkili olması çabasıdır.

Krem vücudun her bölgesinde kullanım açısından bir sakınca teşkil etmemektedir. Özellikle bazı kadınlarda koltuk altı kararmaları son derece dikkat çekici olup çirkin bir görüntüye neden olmaktadır. Bu durumu engellemek adına rahatlıkla bu bölgede kullanılabilir. Çatlaklar bazında oluşan lekelerde de son derece etkilidir. Eğer kullanım sonrasında kızarıklık, kaşıntı, şişlik, morarma, beze oluşumu, deride incelme gibi durumlar yaşanırsa hemen kesilmelidir.

 

Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?