İç Bacak Eritme Nasıl Yapılır, İç Bacak Eritme Hareketleri Nelerdir? | Kızlara Moda

İç Bacak Eritme Nasıl Yapılır, İç Bacak Eritme Hareketleri Nelerdir?

İç Bacak Eritme Nasıl Yapılır, İç Bacak Eritme Hareketleri Nelerdir?

Her bayan fit görünmek ve formda kalmak için çeşitli yöntemlere başvururlar. Düzenli egzersiz, düzenli spor salonları ve çeşitli diyetler ile formda kalma seksi bir görüntü etme çabası içerinde bulunurlar. Bayanlarda en dikkat çekici ve en yoğun olarak sıkıntı çekilen bölgeler arasında iç bacak şekilsizliği gelmektedir. Forma girebilmek ve iç bacakların şekle sokulması için düzenli egzersiz yapmak ve düzenli beslenmekten geçmektedir. Bunun için aşağıda belirteceğimiz hareketleri düzenli ve her gün yapmaya özen göstermek ayrıca spor salonlarındaki ağırlık spor aletlerinde temin etmek gibi başlangıçlar yapılabilir. İç bacak eritme yapılırken aynı zamanda basen bölgesini harekete geçirip daha seksi bir görüntü elde edilebilir. Şimdi de iç bacak eritme hareketleri neler bunlara bakalım.

 

İç Bacak Eritme Hareketleri Nelerdir?

 

Bayanların en büyük sıkıntısı olan şekillenmeyen ve görüntüyü bozan iç bacak sarkığı düzenli bir egzersiz ile forma sokulabilmektedir. Dengeli ve her gün yapılacak olan bu egzersizler ile formda ve daha etkileyici görüntü elde etmek mümkündür.

 

1)Barfiks Yapmak

 

 

Bacakları yorarak düzenli yapılacak olan hareketler ile şekle sokabilmek mümkündür. En önemli var olan imkânlar ile en çok sevilen hareketi düzenli ve en az 1 saat her gün uygulanması gereklidir. Barfiks kollar ve omuzu yormuş olan bir hareket olsa dahi ağırlık alt kısımda kalır ve ağır spor aletleri ile tamamlanacak olan hareket ile bacakları çalıştırmak mümkündür. Barfiks yaparken bacaklara asılacak ağırlıkların vücudu kaldırma esnasında bacaklardaki ağırlığı yukarı çekme çabasıdır. Düzenli yapılması halinde etkili sonuçlar verecek bir harekettir.

 

Videolu Anlatımı

 

2)Kondisyon Bisikleti Kullanmak

 

Kondisyon bisikletleri iç bacaklardaki kasları direk çalıştıran ve iç bacakta oluşan yağları eriterek lenf yolu ile idrar ile dışarı atılımını sağlayan en garantili harekettir. Düzenli ve istikrarlı yapılması halinde daha düzgün, şekilli bacaklara sahip olmak mümkündür. İyi sonuçlar almak için istikrar göstermek ve kondisyon bisikleti olmadığı durumda dahi normal bisiklet kullanmakta ihtiyaca uygun yararı gösterecektir. İstenmeyen yağların biriktiği bacakları direk çalıştırır, iç bacak ve dış bacak olmak üzere forma sokar bu sayede düzgün bir görüntüye sahip olunur. Popo kısmını daha belirgin, popo düşmesini engeller, boyu daha uzun gösterir. Anı zamanda oluşacak olan diz bölgesindeki ağlı bölgeyi de erittiği gibi daha düzgün bir bacak görüntüsü sağlar. Fit bir bacak görüntüsü elde etmek bir bisiklet kullanımı kadar koladır. Önemli olan düzenli egzersiz yapmaya özen göstermektir.

 

Videolu Anlatımı

Omuz Genişletme Hareketleri Nelerdir,Nasıl Yapılır?

 

3)Jack Nike Hareketi Yapmak

Bacakları karına çekme hareketidir. Bu hareketin birden fazla yapma pozisyonu vardır. Yan atarak, sırt üstü ya da ayakta yapılabilmektedir. En uygun pozisyonlardan yana sırt yatmak olmaktadır. Yan yatarak üstte kalan bacağı karına kadar çekerek tekrar alttaki bacak boyuna uzatmaktır. Bu hareketi belli sayılar ile ayak değiştirerek düzenli ve her gün yapılması halinde güzel sonuçlar alındığı gibi bel kısmı yani karın bölgesindeki kasları da çalıştırmış olunur. Sırt üstü yatıldığında da bir ayak düz uzatılıp diğer ayak karına kadar kıvrılarak çekilir. Dönüşümlü diğer ayakta da uygulanması halinde düzenli çalışma ile düzene sokulmaktadır. İç bacak eritme hareketleri düzenli ve istikrarlı yapılması halinde güzel sonuçlar alınmaktadır.

 

Videolu Anlatımı

4)Koşu Bandı Kullanmak

 

Koşu bandı kullanımı, diz bölgesinde iç bacak kısmındaki kasları direk çalıştırarak bacakların sıkılaşmasını sağlar. İç bacak bölgesindeki sarkıklıklara iyi gelir. Düşün hızla başlanarak vücut önce ısıtılmalıdır. Kondisyon sağlanmalı ve yavaş yavaş hız arttırılmalıdır. Yanlış ani hıza girmek bacaklardaki kasları zedeler aynı zamanda egzersiz den çok rahatsızlığa dönüşür. Düşük ritimli hız ile başlanıp, yavaş yavaş hız arttırılmalıdır. Bu sayede bacaklar yavaş yavaş ısınır ve bacaktaki fazla yağların eritilmesi sağlanır. Bacaktaki yağlar erimesi ile idrar yolu ile yağların atılımı yapılır. Dolayısıyla bol su içek önemlidir. Egzersizlerin çoğu lenf yolu ile idrar yolu ile atılım sağlar. Vücuttaki depolanmış suyu ter ve idrar ile atılım sağlayacaktır.  Omuz Genişletme Hareketleri Nasıl Yapılır?

 

Videolu Anlatımı

5)Pilates Topu Kullanmak

 

Pilates günümüzde en yaygın egzersiz hareketlerindendir. Tüm vücut alanlarında şekillendirme etkili sonuçlar alınması için yapılan etkili ve kalıcı sonuçlar vermektedir. İç bacak hareketleri içinde de pilates hareketleri mevcuttur. Bu hareketleri yaparken pilates topundan yararlanılır. Sırt üstü sert bir zemine bel kısmının düz gelecek şekilde uzanılır. Bacaklar diz bölgesinde kıvrılarak bükülür ve bel hizasında kaldırılır. Pilates topu iki diz arasına alınır. İki bacak arasında kalan topa içe doğru itme hareketi ile sıkıştırma hareketi yapılır. İç bacak kaslarını çalıştıran bu hareket tamamlayıcı diğer diğer hareketler ile bütünlenmesi gereklidir. Belli sayılar ile her gün sayı arttırılarak, düzenli yapılması halinde iç bacaklardaki sarkıklar giderilir. Bacaklarda sıkılaşma gözlemlenir.

 

Videolu Anlatımı

 

6)Düzenli İp Atlama ve Yüzme Sporu

 

Tüm egzersizlerden iyi ve kalıcı sonuçların alınması için düzenli ve istikrarlı devamlılık göstermek gereklidir. Belli bir düzeyden sonra yine bırakılması gerektiğinde hareket sayıları azaltılarak, birden kesilmeden yapılması kasların zedelenmesini önleyecektir. Aksi halde ciddi kas ağrıları oluşur. İp atlamak vücut ağırlığını tamamı ile bacaklara bırakır, aynı zamanda dizlerdeki kıvrım işlemleri ile görüntü daha güzel hale getirir. Belli sayılar ile ip atlama hareketi bacaklara verilen ağırlık ile iç bacak çalışmasında etkili olacaktır. Aynı zamanda yüzmek, iyi bir spor hareketidir. Kolları, bacakları ve hatta kalbi düzenleyici bir etkisi vardır. Tüm vücudu düzene sokabilecek bir spor bütünlüğüdür yüzmek. Düzenli yüzme faaliyeti, tüm vücudu harekete geçirebileceği gibi aynı zamanda daha fit bir görüntüye sahip olmayı sağlar.

 

Videolu Anlatım

 

7)Six Back Bacak Hareketi

Tüm egzersizler gibi six back bacak hareketine başlamadan önce bir saat ısınma hareketleri yapmak, kasları zedelememek ve sonrasında kas ağrısı hissetmemek için önemlidir. Six back hareketleri yerde uzanarak bacakları karın bölgesine çekme halidir. Hem iç bacak bölgesindeki kasları, hem de karın bölgesindeki kasları harekete geçirerek sarkık görüntüyü yok eder, sıkılaşma sağlar. Bacaklar diz bölgesinde bükülerek karına doğru, dönüşümlü bacaklar ya da aynı anda iki bacağı karına çekilmesidir. Düzenli belli sayılar ile her gün yapılmalıdır. Aynı anda iki bölgeyi de çalıştırır. Görüntüde düzgünlük ve formda kalma olanağı sağlar. Belli ritimlerle yapılmalıdır. Bacaklar ısındırılmadan harekete geçilmemelidir. Spor salonlarındaki gibi müzik eşliğinde yapılması, müziğe kapılarak belli ritimlerle yapılmasını sağlayacaktır.

 

Videolu Anlatımı

 

12 Dakikalık Tüm İç Bacak Eritme Hareketleri Videosu

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?