Dermovate Merhem Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler | Kızlara Moda

Dermovate Merhem Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler

Dermovate Merhem Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler

Dermovate Merhem Nedir?

Sedef ve egzama hastalıkları gibi cilt sorunlarında kullanılan reçeteli olarak satılan bir krem olan dermovate Ciltte görülen sorunların giderilmesinde ve cilt altı sorunları için tedavi edici özelliği olan merhem olarak doktorlar tarafından reçeteli olarak verilen bir ilaçtır. Bu merhemin oldukça yağlı bir yapısı bulunur. Cildin emmesi sayesinde ciltteki sorunların giderilmesinde etkili olarak kullanılır. Dermatove krem kutu içinde 50 ml miktarında satışa sunulmuştur. Yetişkinlerin daha çok kullanabildiği dermovate merhem ufak yaştaki çocuklar için önerilmez ve 12 yaş altı yaş için uygun değildir.

 

Dermovate Merhem Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Kaşıntılı deri hastalıklarında, alerjik reaksiyonlar, egzama, kaşıntı, sedef ve mantar türü rahatsızlıklarda vücutta yada yüzde oluşan cilt sorunlarında önerilen kremler arasında yer almaktadır. Merhem kullanılırken iyice derinin emmesi için masaj yaparak ve ovalayarak cilde yedirilmesi gerekmektedir. 4 haftadan uzun süreli kullanmak sakıncalıdır. İlaç kullanımından sonra yağlı bir krem olduğundan sabunla eller iyice yıkanmalıdır. Düzenli kullanımdan sonra dermovate merhem etkilerini göstermektedir. Bu ilacın tedavisi kapalı pansumanlar içinde uygun olarak kullanılabilen türdendir. Merhemi kullananlar doktor önerisine göre kullanmalı emziren annelerin kullanmaması tavsiye edilir.

 

 

Dermovate Merhem Etken Maddesi ve Yardımcı Maddeleri 

 

Bu ürünün içeriğinde %0.05 klobetazol ve 17- propiyonot içermektedir. Yardımcı etken maddeler ise probilen %5 ve probilen glikoz beyaz yumuşak parafin Ariacel 83 bulunmaktadır. Bu maddelerde sorunları gidermek için çok etkilidir ve iyi bir başarı yüzdesine sahiptir.

 

 

 

Dermovate Merhem Kullanım Şekli 

 

Bu ürün kortizon içeren bir merhemdir. Günlük olarak 1 yada 2 defa olmak üzere sorun olan bölgeye ince bir tabaka olarak sürülüp ovalanarak deriye iyice yedirilmesi gerekir. 4 hafta en uzun kullanılması gereken süredir. Onun dışında doktorun izni olmadan daha fazla kullanmak cilt sorunlarına neden olabilir.Ürünü düzenli olarak kullanmak gereklidir. Dermovate ürünü 2 hafta süre ile kullanıp etki görmezseniz mutlaka hekiminize danışmanızda fayda vardır. Merhem kullandıktan nemlendirici krem kullanabilir cildinizin nemini koruyabilirsiniz.

 

Arnavut Kremi(Aklık Kremi) İle ilgili Tüm Bilmek İstedikleriniz

 

Dermotove Merhem Muhtemel Etkileri Nelerdir? 

 

 • Uygulanan bölgede ağrı ve hassasiyet oluşturabilir
 • Enfeksiyona neden olabilir
 • Deride kuruluk, kaşıntı ve incelme belirtileri gösterir
 • Ay dede yüzü
 • Mide bulantısı
 • Deride yanma hissi ve kaşıntı hissine neden olabilir.
 • Baş ağrısı ve baş dönmesi
 • Özellikle çocuklarda ani kilo değişikliği durumu görülebilir

 

 

 

Dermovate Merhem Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar (klinik araştırmalar)

 

Ürün 2 yıl 30 derece altı oda sıcaklığında saklanabilir. İlacın içeriğindeki klobetozol propiyanat ve karsinojenik potansiyel için hayvan çalışmaları ve araştırma çalışmaları yapılmamış, gebe olan tavşanlarda 1-10 mikrogram 1 kg gün damak yarığı ve fötal gibi sorunlara neden olmuştur. Cilt için kullanabileceğiniz bu kremin bazı yan etkilerde yaratmaktadır. Bunlardan biri kıllanma sorunudur. Vücudunuzdaki damarların daha belirginleşmesine neden olabilir. Cildinizde döküntü ve uzun süreli kullanımda cilt çatlamasına sebep olabilir. Saçlı bölgelerde irin kabarcıklarının oluşmasına neden olmaktadır. Kıl köklerinde iltihaplanma yapabilir. Bu gibi durumlarda ilacın kesilmesi ve kullanılmaması gerekir.

 

 

 

Dermovate Merhem Kullanmadan Doktorunuza Bildirmeniz Gerekenler

 

Eğer alerji sorununuz varsa bu kremi kullanmak sakıncalı olabilir. Şeker hastası ve diyabet sorunu varsa ilaç ciltte emilimi sağladığından idrar ve kandaki glikoz seviyesinin yükselmesine neden olmaktadır. Merhem doktor önerisi olmadan çocuklarda kullanılmamalıdır. Özellikle 12 yaş altı çocuklarda tavsiye edilmemektedir.

Gebelikte Dermovate Merhem Kullanımı

Doktor tavsiyesi olmadan dermovate merhem kullanımı tavsiye edilmez. Bazı durumda doktor gözetimi altında kullanılması gerekebilir. Planlanan bir gebelik söz konusu ise bu merhemi kullanmamanız önem taşımaktadır.

Emzirme Döneminde Dermovate Merhem Kullanımı

Dermovate merhemin cilde emilimi bulunmaktadır fakat, anne sütüne geçip geçmediği belirsiz olduğundan doktora danışmadan kullanmamanız gerekir.

Dermovate Merhem Fazla Kullanımı

Dermovate merhem kullanım dozu ve süresi aşılmamalıdır. Ciltte incelmeye ve yüzde aknelerin artışı çatlama gibi cilt sorunlarına neden olabilir. Ayrıca kıllanma sorununa da neden olabilir.

 

Cilde İyi Gelen Vitaminler

 

Dermovate Merhem 2020 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu kremin  satış fiyatları %0.05 50 ml kutu krem fiyatları 19,33 tl olarak belirlenmiştir. Ürün reçeteli olarak satılmaktadır. Eczanelerden alabilirsiniz onun haricinde herhangi bir yerden temin edemezsiniz. Eczanelere göre bazen fiyat farklılıkları olabiliyor bu noktaya dikkat edin.

 

 

 

En Sık Kafanıza Takılanlar 

 

Soru 1:

Dermovate merhem basur için iyi gelir mi?

Cevap 1:

Basur tedavisi için doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Zararlı yada yararlı olabileceğinize doktorunuz karar vermektedir.

 

Soru 2:

Bu merhem yüze sürülebilir mi?

Cevap 2:

Merhem yada krem olan ürün yüze sürülebilir. Sorunlu bölgede kullanımı uygundur. Gözlere yakın temastan kaçınmalısınız.

 

Soru 3:

Bu merhem kortizon İçerir mi?

Cevap 3:

Kortizon krem grubunda yer alan ürünler arasında yer almaktadır.

 

Soru 4:

Yukarıda adı geçen krem cilt lekeleri için kullanılır mı?

Cevap 4:  Bazı yorumlara göre cilt lekelerine iyi geldiği söylense de bu konuda kesin bir etki olup olmadığı bilinmemektedir.

 

Soru 5:

Bu ilacı sivilceler için kullanılır mı?

Cevap 6:
Bu krem sivilce veya izleri için kullanılmamaktadır.

 

Soru 7:

Bu merhem mantar için kullanılır mı?

Cevap 7:

Mantara bağlı oluşan cilt problemlerinde kullanılabilir. Bu tür sorunlarda oldukça sık kullanılan bir merhemdir.

 

Soru 8:

Dermovate Fissür Sorununa İyi Gelir mi?

Cevap 8:

Kortizonlu merhem dermovate fissür tedavisi için kullanılabilir. Olumlu sonuçlar yaratan ilaç doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

 

Soru 9:

Bu krem vajinaya sürülür mü?

Cevap 9:

Vajinal sorun olan mantar ve kaşıntı tedavisi için bir miktar alınarak vajina bölgesine sürülebilir.

 

 

Dermavate Krem Kullanıcı Yorumları

 

Kullananların sedef ve egzama gibi sorunlara iyi geldiği ve yan etkilerinin oldukça fazla olduğunu söyledikleri belirlenmiştir. Tedavinin düzensiz olması durumunda da problemlerin tekrar ortaya çıktığı kullanıcılar tarafından söylenmektedir. Bazı kullanıcı yorumları ise şöyledir;

Emre_adındaki bir kullanıcı : Sedef hastalığı için birçok ilaç kullandığını ancak netice alamadığını dile getiriyor.15 yaşındayken sedef hastalığına yakalanan kullanıma düzenli olarak devam eden kullanıcı zamanla acılarından ve sedefin etkilerinden kurtulduğunu söylemektedir.

Dilek diyor ki: Onca ilaç kullanmasına ve paralar harcamasına rağmen yayılan sedef hastalığından kurtulamamış ve tesadüfen bir eczaneden aldığı bu merhem sayesinde sedef hastalığından kurtulduğunu belirtmiştir.

Esme diyor ki: Daha önce onca yaptığı masrafın yanında bu kadar maliyeti düşük bir merhemin sorununa çare bulmasına oldukça şaşırdığını ifade etmiş.

Erdal diyor ki: Bu krem egzamaya çok iyi geliyor 7 yıl bu rahatsızlığı çektim bu ilacı bulduğum için şanslıyım. %100 kullanmanızı tavsiye ederim.

Filiz diyor ki: Elimde egzama vardı bu kremi kullandım ve faydasını gördüm tavsiye ederim.

Ayşe diyor ki: Bu cilt ürününü sık olarak kullanmayın derinizde incelme yapar. Doktor bu ilacı verdi iyileşince kesmemi istedi. Sürenlerin derilerini nemlendirmesi gerek aşırı kullanımı çatlaklığa neden oluyor.

Kullanıcıların çoğu yani dermovate krem kullananlar memnun kaldıklarını ifade etmektedir. Ancak cildi hassas olan kişilerde bazı yan etkilere neden olmaktadır. Cildinizde kızarıklık ve aşırı yanma durumu varsa mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Reçeteli olarak satılan bu merhemi herkesin kullanması önerilmez. Dikkatli kullanım gerektiren özel bir merhem olan bu ürün ile sorunlu cildinize doktorun reçete ile verdiği merhemi kullanmanız en iyi çözümdür. Cildinizde herhangi bir sorun olduğunda öncelikle doktora danışarak cilt problemi mi başka nedenlere bağlı mı diye mutlaka gereken muayenelerinizi yaptırmanız sağlığınız için önem taşımaktadır. Cilt sorunlarınız da etkili olan bu ilacı eczanelerden reçeteli olarak temin edebilir ve cilt sorunlarınızdan düzenli kullanımla birlikte sorunsuz kurtulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

25 yorum

  • Dermovate siğil için etkili olmaz. Verrutol isimli sigil ilacı alıp kullanın kısa sürede fayda göreceksiniz. Acil şifalar dileriz.

  • Merhabalar evet sedef hastalığında %100 etkili düzenli ve sabırlı bir şekilde kullanın.

 1. Dermavate %0.05 merhem günlük mu kullanılır saçıma surebilirmiyim kafamda bacaklarında dirsegimde sedef var. Doktor bunun yanında bana psorcutan merhem betnovate losyon ve excipial lipo emülsiyon verdi bunları nasıl kullanacagimi bilmiyorum

  • Merhaba
   Bende de sadece eklem bölgelerinde ve saçımın bir yerinde var. Ve bu merhem ilaç gibi ilaç. Kesinlikle al ve kullanmaya başla. Krem olanı da var onu alma. Merhem çok daha etkili. Doktorum bu kremi yaraların geçince bırak. Yine oluşunca tekrar kullan dedi. Ve uzun yıllardır kullanıyorum. Çünkü bu hastalığın tedavisi yok

 2. Bebeğim 4 ay 11 günlük yüzü fena egzama olmuş bu kremden kullanabilirmiyim acaba kortizon olduğu için tereddütte kaldım. Hangi kremi önenerirsiniz bebeğim için coresatin olur mu

  • Merhabalar bebek olmasa öneri yapabilirdik ama çok küçük olduğu için kesinlikle doktor önerisi ile ilaç kullanın deriz. Dermpovate iyi gelir ama kesinlikle doktor önerisi olmadan kullanmayınız.

     • Merhabalar bacaklrimda asiri derecede batik deri altimda kil dönmeleri ve agdadan sonra kalan kizariklik ,kabarbarciklar icin hametanla karistirip süruyorum ayrica sedef hastayim bacaklarima hergun kese yapip uyguluyorum tüylendirmesindende cok korkuyorum bu yan etki hep gorulenmi yoksa nadir mi lutfen yardimci olun.

     • Merhabalar olma ihtimali son derece az düzenli şekilde kullanabilirsiniz.

    • Merhaba bende de kronik ürtiker rahatsızlığı var bu kremi kullanmak iyi gelir mi ? Yardımcı olurmusunuz

 3. Merhaba bende bu kremi kullandim amq acaba cok fazla mi surdum de cok hafif bazi yerlerde morarmalar olustu acaba bu kremden olmus olabilir mi yoksa baska bisey mi sizce

 4. Benimde aşırı egzamam var hala daha var ben kullandım ama kortizondan dolayı aşırı iştah ve doyumsuzluk oldu sürekli açım ve doymuyordum ve aşırı kilo aldım ve bırakmak zorunda kaldım şimdi ne yapacığımı bilmiyorum bir öneriniz varmı 8 doktor gezdim artık bıktım..

 5. Bu krem yüze sürulmez SÜRÜLMEZ geridönüsu olmayan kizarikliklar olusuyor ekstra kremler kullaniyorum 5 senedir kizarikliklari azaltmak icin dermovat yuksek kortizonlu ilactir hasas deride tahrişi yüksektir çok dikkat edin doktor önce kuklan dedi sonra ben yuzune demedim diye döneklik etti dikkat edin

 6. Vücudumda duştan sonra çıkan ufak kızarıklık vardı dermovote krem verdı aile hekimim sürdükten bır kaç saat sonra beyaz leke oldu sürdüğüm yerler geçicimidir acaba help.

  • Bu durum geçicidir kesinlikle bu ilaçtan kaynaklandığını düşünüyorsanız kullanımı bırakınca normale dönecektir.

   • Benim penisimin baş kısmının yanlarında kaşıntısız geçmeyen kızarıklık var. İki gün dermovat merhem kullandım iyi geldi. Ama cinsel organa kullanmayın deniyor. Başka hiç bir ilan etkili gelmedi. Kullansam nasıl bir zararı olabilir acaba

    • Yan etkiler ortaya çıkabilir kullanacaksanız doktor önerisini alıp kullanmalısınız. Acil şifalar dileriz.

 7. Merhaba. Benim boynumda ve yanağımın aşağısında kızarıklıklar vardı ve çok kaşınıyordu. Ben de ince bir tabaka halinde dermovate krem sürdüm. Bir kaç saat sonra fark ettim ki kremi sürdüğüm yerler beyazlaşmış. Hatta sürdüğüm şekilde beyazlaşmış. Hemen yıkadım ama gözle görülecek şekilde bir renk farkı var. Bu geçer mi? Kendiliğinden geçer mi ellemezsem ve bir daha sürmezsem?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?